Το προφίλ του "καλού μαθητή" σε μια τάξη

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλά όλα ρε σεις...

Αλλά έχετε προσέξει ότι όλοι απέναντι σε κάτι τέτοιους στάζουμε φαρμάκι??? Δεν ξέρω... Κάτι δεν μου κάθεται καλά...


Εγώ ευτυχώς, μία κοπέλα ήξερα που έκανε κάτι τέτοιο, όταν πηγαίναμε ακόμα αγγλικά, αλλά το έκοψε και ήταν μια χαρά στο λύκειο που την ξαναείχα στην τάξη...

Καλά αυτούς στο πανεπιστήμιο που κάνουν κάτι τέτοια, κανείς δεν τους παίρνει στα σοβαρά... Οι καθηγητές τους την λένε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Μις τέλεια....έχουμε και μεις μία..... Γιορτάζει και κερνάει γλυκά στο γραφείο...... Έχει λυμένες όλες τις ασκήσεις και ενώ όλη η τάξη λύνει τις ασκήσεις εκείνη ζητάει άλλες από τον καθηγητή.... Δεν κάνει ποτέ λάθη και είναι απουσιολόγος..... Έχει γύρω της άτομα που τη στηρίζουν.... Λογικό αφού η παρέα της λειτουργεί με το γλύψιμο.....Ντύνεται συνεχώς με ακριβά ρούχα έχει 2-3 iphone με λίγα λόγια κάνει συνεχώς επίδειξη του πλούτου της.... Την έχω στην κατεύθυνση και θα συνεχίσω να την έχω και του χρόνου..... Από πέρσι έχει σταματήσει να μου μιλάει χωρίς να της έχω φερθεί ποτέ άσχημα..... Με ανταγωνίζεται και το δείχνει! Πλέον έχω πάψει να ασχολούμαι δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ή τι λέει..... Κοιτάω μόνο τη δική μου προσπάθεια και τους δικούς μου στόχους..... Άλλωστε δεν είμαι πια διατεθειμένη να ασχολούμαι με ένα άτομο που η μόνη λέξη με την οποία μπορείς να τη χαρακτηρίσεις είναι το ΨΕΜΑ..... Αν μη τι άλλο η συμπεριφορά της δείχνει έλλειψη αυτοσεβασμού και καταπίεση από το σπίτι..... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
φίλε venividivici43946 στην Ελλάδα έχουμε τους
- πραγματικά φτωχούς: μια μικρή ομάδα του πληθυσμού η οποία στερείται τα βασικά είδη επιβίωσης...και η μόρφωση είναι πολυτέλεια (μάλιστα παίρνουν φαϊ από τα συσσίτια της Εκκλησίας κρυφά από τα παιδιά τους για ευνόητους λόγους :()
- πτωχούς: μια μεγάλη μερίδα του πληθυσμού με διάφορα είδη πτώχειας - συναισθηματικής, νοητικής,...κτλ -
- νεόπτωχους: μπορεί να μην αγοράζουν γάλα, αλλά το κινητό των 800 € και με πάγια σύνδεση ...το έχουν αγοράσει πρώτοι

επίσης ξέρω ότι κάποιος αν δεν έχει να φάει την επόμενη μέρα...5ήμερη δεν στέλνει το παιδί του :hmm:

πλέον έγω γίνει δύσπιστος στο θέμα φτώχειας, γιατί οι φτωχοί ένα παντελόνι το φοράνε...;) για να δεις ποιος είναι πραγματικά ή εικονικά φτωχός, πρέπει να γυρίσεις τσέπες ανάποδα

Ορθά τα ανωτέρω. Ειδικά η τρίτη κατηγορία είναι η πιο κοινή και μάλιστα η φτωχή μαθήτρια του παραδειγματός μας βάσει της συμπεριφοράς της εκεί εντάσσεται, κακώς βέβαια. Όμως αποκλείεις το γεγονός να είναι κάποιος μετανάστης κλπ; Κακά τα ψέματα ο Έλληνας γονέας θα κάνει το σκατό του παξιμάδι και θα στείλει το βλαστάρι του στο φροντιστήριο και θα του πάρει βοηθήματα κλπ. Ο ξένος γονέας δε θα σκάσει για αυτές τις λεπτομέρειες.

Όπως και νά 'χει ο μαθητής στο σχολείο οφείλει να διαβάζει, πρώτα για τον εαυτό του και το μέλλον του και παράλληλα να προσπαθεί να αποκτήσει κάποιες βασικές κοινωνικές δεξιότητες και όχι να κάθεται και να κριτικάρει τους πάντες γύρω του μη βλέποντας τη δική του καμπούρα.
Η κοπέλα της προηγούμενης δημοσίευσης έπιασε το νόημα, μπράβο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πω πω... Μίσος ρε φίλε... Έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Στο να κατακρίνεις πρώτη και καλύτερη είσαι.
Λες ότι η συμμαθήτρια σου δεν κάνει φροντιστήρια, δεν έχει καλά καλά ούτε βοηθήματα και στέκεσαι στο μιμητισμό της και στην επιθυμία της για σπουδές στην Ιατρική.
Σκέφτηκες ποτέ ότι η κοπέλα μπορεί να είναι πάμφτωχη, να νοιώθει μειονεκτικά απέναντι σας και να προσπαθεί με κάθε τρόπο να γίνει αποδεκτή από σας τους προνομιούχους; Εξ ου ο άκρατος μιμητισμός της και η τάση της για επίδειξη. Επιπροσθέτως τι περιμένετε να σας πει; Δεν έχω λεφτά για φροντιστήρια και βοηθήματα όπως εσείς;
Επίσης θα έπρεπε να σε προβληματίσει η στάση των καθηγητών. Για να δίνουν τόση σημασία σε μία μεμονομένη μαθήτρια, πάει να πει ότι κάτι καλό κάνει μέσω των σπουδών της. Με γλύψιμο μόνο κανείς δεν πάει μπροστά, ειδικά στο μικρόκοσμο του σχολείου.
Κλείνοντας καυτηριάζεις την "επιθυμία" της για Ιατρική. Αναρωτήθηκες ποτέ γιατι τα φτωχά στρώματα κυνηγάνε με κάθε τρόπο και κόστος συγκεκριμένες σπουδές; Η απάντηση είναι πολύ απλή. Ζήσαν στο βόρβορο και θέλουν να ξεφύγουν από κει για πάντα.
αγαπητε μου ξερω την οικογενεια της χρονια... οικονομικο θεμα δεν υπαρχει... οσο για το φροντιστηριο στην ταξη μας 5 ατομα εκτος της παρεας κανουν μονο και αυτα μονο σε μαθηματικα και εκθεση οποτε δεν αισθανεται μειωνεκτικα για αυτο... δεν ειπα οτι οι καθηγητες της δινουν ΤΟΟΣΗ σημασια[ πολλοι μαλιστα οταν φλυαρει την αγνοουν και πανε στον επομενο] εννοω οτι την επιδιωκει θελοντας να υπερισχυσει των αλλων... ξερω 4-5 ατομα που θελουν να γινουν γιατροι ομως το συγκεκριμενο ατομο θελει να περασει στην ιατρικη σχολη και να αποκαλειται γιατρος μια που εχει καποιους γιατρους στην οικογενεια λεει... αυτο ειναι που μου τη σπαει... και οσο για τα βοηθηματα δεν παιρνει επειδη ειναι ''ψευτικο διαβασμα'' αντ'αυτου προτιμα να κλεινει 8ωρα πανω απο το σχολικο βιβλιο και οταν γραψει ενα 18 στραβομουτσουνιαζει που καποιος αλλος με λιγοτερο κοπο εφραψε 18,5...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Βασικά ο ξένος γονέας λειτουργεί με την "ατζέντα" μια τακτική που την έχει μάθει από το νηπιαγωγείο. Δηλ., όλα τα ραντεβού του (ακόμη και με τους φίλους του για έξοδο κτλ και με τους γονείς του, αν ζουν) τα κανονίζει μέσω ατζέντας. Για παράδειγμα, κλείνει την Δευτέρα 2ωρο ραντεβού με το παιδί του (αν το παιδί του ζει με την δική του οικογένεια σε άλλο σπίτι) για την Πέμπτη για να το επισκεφτεί και σε αυτήν την περίπτωση, δεν υπάρχει ενδεχόμενο να καθήσει 3 ώρες ή και για φαγητό! Αυτή η λογική διακρίνει τους Ευρωπαίους (αγόρια, κοπέλες, άντρες, γυναίκες) σε όλες τους τις κινήσεις της καθημερινότητας είτε επαγγελματικά είτε ιδιωτικά. Δεν είναι γενικά διατεθειμένοι να πληρώνουν τα παιδιά τους μετά τα 16 χρόνια και ούτε χαρίζονται. Αντιμετωπίζουν το 16χρονο ως ενήλικα επί ίσοις όροις. Ούτε θα τηλεφωνήσουν στις 11 το βράδυ για έξοδο όπως κάνει ο Έλληνας. Πρώτα θα εξασφαλίσουν λεφτά για την επιβίωση και μετά θα κοιτάξουν...τις σπουδές, σε αντίθεση με τον νεοέλληνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μην ασχολείστε...κακό στον εαυτό σας κάνετε.
Ο καθένας όπως θέλει.. Και ούτε έχει σημασία το 20 ή το απουσιολόγιο ή πόση σημασία δίνουν σε κάποιον οι καθηγητές.
Χαλαρά, πρώτη λυκείου είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
αγαπητε μου ξερω την οικογενεια της χρονια... οικονομικο θεμα δεν υπαρχει... οσο για το φροντιστηριο στην ταξη μας 5 ατομα εκτος της παρεας κανουν μονο και αυτα μονο σε μαθηματικα και εκθεση οποτε δεν αισθανεται μειωνεκτικα για αυτο... δεν ειπα οτι οι καθηγητες της δινουν ΤΟΟΣΗ σημασια[ πολλοι μαλιστα οταν φλυαρει την αγνοουν και πανε στον επομενο] εννοω οτι την επιδιωκει θελοντας να υπερισχυσει των αλλων... ξερω 4-5 ατομα που θελουν να γινουν γιατροι ομως το συγκεκριμενο ατομο θελει να περασει στην ιατρικη σχολη και να αποκαλειται γιατρος μια που εχει καποιους γιατρους στην οικογενεια λεει... αυτο ειναι που μου τη σπαει... και οσο για τα βοηθηματα δεν παιρνει επειδη ειναι ''ψευτικο διαβασμα'' αντ'αυτου προτιμα να κλεινει 8ωρα πανω απο το σχολικο βιβλιο και οταν γραψει ενα 18 στραβομουτσουνιαζει που καποιος αλλος με λιγοτερο κοπο εφραψε 18,5...

Πάω πάσο. Τώρα που διευκρίνησες κάποια πραγματικά περιστατικά, οφείλω να σου δώσω δίκιο και να ζητήσω συγγνώμη. Επέτρεψε μου μόνο να διευκρινήσω ότι το σκεπτικό της για Ιατρική έχει κάποια βάση.

@nPb, ορθά τα λεγόμενα σου, όμως ξεχνάς ότι ξένοι γονείς δεν είναι μόνο οι βορειοευρωπαίοι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
νταξει οκ το δεχομαι καποια πραγματα αν δεν τα ζησεις απο πρωτο χερι φαινονται αλλιως...
δλδ τι βαση εχει? οτι θελει να κορδωνεται οτι μετα το θειο που ειναι διευθυντης στα ΕΚΑΒ και η ....... θα κανει καριερα ως γιατρος??? το να θελει καποιος να σωζει ζωες και να θεραπευει ασθενειες το δεχομαι και το σεβομαι.. αυτο που δεν μου αρεσει ειναι ατομα με την ικανοτητα να παπαγαλιζουν τα παντα χωρις να παιρνουν ουσιαστικη μορφωση να στοχευουν μουρατες σχολες επειδη τους εχει γινει πλυση εγκεφαλου απο τους γονεις και να υποτιμουν ολα τα αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δλδ τι βαση εχει? οτι θελει να κορδωνεται οτι μετα το θειο που ειναι διευθυντης στα ΕΚΑΒ και η ....... θα κανει καριερα ως γιατρος??? το να θελει καποιος να σωζει ζωες και να θεραπευει ασθενειες το δεχομαι και το σεβομαι.. αυτο που δεν μου αρεσει ειναι ατομα με την ικανοτητα να παπαγαλιζουν τα παντα χωρις να παιρνουν ουσιαστικη μορφωση να στοχευουν μουρατες σχολες επειδη τους εχει γινει πλυση εγκεφαλου απο τους γονεις και να υποτιμουν ολα τα αλλα...

Συνοπτικά: κατά τη διάρκεια της φοίτησεως της θα έχει βοήθεια στα μαθήματα από τους οικείους της. Ως πτυχιούχος θα ταλαιπωρηθεί λιγότερο με αναμονές σε αγροτικό και ειδικότητα. Αν κάνει ιατρείο, θα έχει ήδη έτοιμο πελατολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Μις τέλεια....έχουμε και μεις μία..... Γιορτάζει και κερνάει γλυκά στο γραφείο...... Έχει λυμένες όλες τις ασκήσεις και ενώ όλη η τάξη λύνει τις ασκήσεις εκείνη ζητάει άλλες από τον καθηγητή.... Δεν κάνει ποτέ λάθη και είναι απουσιολόγος..... Έχει γύρω της άτομα που τη στηρίζουν.... Λογικό αφού η παρέα της λειτουργεί με το γλύψιμο.....Ντύνεται συνεχώς με ακριβά ρούχα έχει 2-3 iphone με λίγα λόγια κάνει συνεχώς επίδειξη του πλούτου της.... Την έχω στην κατεύθυνση και θα συνεχίσω να την έχω και του χρόνου..... Από πέρσι έχει σταματήσει να μου μιλάει χωρίς να της έχω φερθεί ποτέ άσχημα..... Με ανταγωνίζεται και το δείχνει! Πλέον έχω πάψει να ασχολούμαι δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ή τι λέει..... Κοιτάω μόνο τη δική μου προσπάθεια και τους δικούς μου στόχους..... Άλλωστε δεν είμαι πια διατεθειμένη να ασχολούμαι με ένα άτομο που η μόνη λέξη με την οποία μπορείς να τη χαρακτηρίσεις είναι το ΨΕΜΑ..... Αν μη τι άλλο η συμπεριφορά της δείχνει έλλειψη αυτοσεβασμού και καταπίεση από το σπίτι..... ;)

συγνώμη αλλά από πότε αυτά είναι κακά;(τα μαύρα λέω) Δηλαδή το ότι μπορεί να είναι ευγενική και να μοιράζει γλυκά στους καθηγητές δεν παίζει;Ακόμα από πότε θεωρείται μειονέκτημα ένας μαθητής να ζητάει επιπλέον ασκήσεις από κάποιο καθηγητή;Πρέπει δηλαδή οπωσδήποτε να είναι miss perfect και miss γλύφτρα; Μπορεί τα παρακάτω που λες να υποδηλώνουν ένα άτομο βλακώδες και μαλακομπουκώμενο αλλά δεν σημαίνει ότι κάθε ενέργεια της αποσκοπεί στο να προβληθεί και τίποτα άλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
συγνώμη αλλά από πότε αυτά είναι κακά;(τα μαύρα λέω) Δηλαδή το ότι μπορεί να είναι ευγενική και να μοιράζει γλυκά στους καθηγητές δεν παίζει;Ακόμα από πότε θεωρείται μειονέκτημα ένας μαθητής να ζητάει επιπλέον ασκήσεις από κάποιο καθηγητή;Πρέπει δηλαδή οπωσδήποτε να είναι miss perfect και miss γλύφτρα; Μπορεί τα παρακάτω που λες να υποδηλώνουν ένα άτομο βλακώδες και μαλακομπουκώμενο αλλά δεν σημαίνει ότι κάθε ενέργεια της αποσκοπεί στο να προβληθεί και τίποτα άλλο....

Δεν διαφωνώ με τίποτα από αυτά που σχολίασες.....:) Άλλωστε αυτά και μόνο δεν αρκούν για να χαρακτηρίσουν αρνητικά έναν άνθρωπο..... Το πρόβλημα είναι η γενική της συμπεριφορά μαζί και με τα προαναφερθέντα.....Θεωρώ αδιανόητο να ρωτάει κάτι ένας καθηγητής και αντί να σηκώνει το χέρι της να πετάγεται......Μπορεί και να είμαι προκατειλημμένη αλλά δεν μ'αρέσει να τη βλέπω να φέρνει στο ταπεράκι φρούτα στα διαλείμματα για να της λένε οι καθηγητές ότι είναι πρότυπο.... Πραγματικά όμως δεν με ενδιαφέρει το όλο θέμα πια....Στο γυμνάσιο με ενοχλούσε τώρα δεν δίνω σημασία....Δεν μ'αρέσει πάντως καθόλου που αν και δεν την έχω πειράξει ποτέ αυτή ξαφνικά με αγνοεί εντελώς και δεν μου μιλάει....Ξέρω ότι δεν μπορείς να είσαι φίλος με όλους αλλά όχι κι έτσι....Λες και έχουμε κάτι να χωρίσουμε...... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
συγνώμη αλλά από πότε αυτά είναι κακά;(τα μαύρα λέω) Δηλαδή το ότι μπορεί να είναι ευγενική και να μοιράζει γλυκά στους καθηγητές δεν παίζει;Ακόμα από πότε θεωρείται μειονέκτημα ένας μαθητής να ζητάει επιπλέον ασκήσεις από κάποιο καθηγητή;Πρέπει δηλαδή οπωσδήποτε να είναι miss perfect και miss γλύφτρα; Μπορεί τα παρακάτω που λες να υποδηλώνουν ένα άτομο βλακώδες και μαλακομπουκώμενο αλλά δεν σημαίνει ότι κάθε ενέργεια της αποσκοπεί στο να προβληθεί και τίποτα άλλο....



Αντιλαμβάνομαι τον προβληματισμό σου.. Βλέπεις η Μπλακ Σουάν αναλύει βασικά σημεία του χαρακτήρα της με αποτέλεσμα να καταφέρνει αυτόματα να εξηγεί με απλούς και κατανοητούς τρόπους τα μαύρα(και εγώ αυτά λέω). Εμβαθύνοντας την ανάλυση της Μπλάκ Σουάν μπορούμε να καταλάβουμε πως μόνο ένας καλοπροαίρετος, εύθυμος και πάνω από όλαμη ανταγωνηστικός χαρακτήρας θα λειτουργούσε με τόσο αθώο τρόπο.. Τέλος, να είσαι σίγουρη πως ότι κάνει το κάνει για να είναι αυτή καλά και όχι για να πάρει ένα γ@μ*μένο 20άρι στο τρίμηνο-4μηνο.. (βλ επεισόδιο Κων/νου και Ελένης με τη Φιλιώ)



ΥΓ: Μπλάκ Σουάν μοιράζει γλυκά στους καθηγητές και σε εσάς τσου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Εμβαθύνοντας την ανάλυση της Μπλάκ Σουάν μπορούμε να καταλάβουμε πως μόνο ένας καλοπροαίρετος, εύθυμος και πάνω από όλαμη ανταγωνηστικός χαρακτήρας θα λειτουργούσε με τόσο αθώο τρόπο.. Τέλος, να είσαι σίγουρη πως ότι κάνει το κάνει για να είναι αυτή καλά και όχι για να πάρει ένα γ@μ*μένο 20άρι στο τρίμηνο-4μηνο.. (βλ επεισόδιο Κων/νου και Ελένης με τη Φιλιώ)



ΥΓ: Μπλάκ Σουάν μοιράζει γλυκά στους καθηγητές και σε εσάς τσου;;

χαχαχαχα καλοπροαίρετος και εύθυμος άνθρωπος!!:) όχι λοιπόν δεν μας μοιράζει γλυκά.....Προφανώς για να μη μας χαλάσουν τα δόντια....:P Όλα τα σκέφτεται ρε παιδί μου..... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ με τίποτα από αυτά που σχολίασες.....:) Άλλωστε αυτά και μόνο δεν αρκούν για να χαρακτηρίσουν αρνητικά έναν άνθρωπο..... Το πρόβλημα είναι η γενική της συμπεριφορά μαζί και με τα προαναφερθέντα.....Θεωρώ αδιανόητο να ρωτάει κάτι ένας καθηγητής και αντί να σηκώνει το χέρι της να πετάγεται......Μπορεί και να είμαι προκατειλημμένη αλλά δεν μ'αρέσει να τη βλέπω να φέρνει στο ταπεράκι φρούτα στα διαλείμματα για να της λένε οι καθηγητές ότι είναι πρότυπο.... Πραγματικά όμως δεν με ενδιαφέρει το όλο θέμα πια....Στο γυμνάσιο με ενοχλούσε τώρα δεν δίνω σημασία....Δεν μ'αρέσει πάντως καθόλου που αν και δεν την έχω πειράξει ποτέ αυτή ξαφνικά με αγνοεί εντελώς και δεν μου μιλάει....Ξέρω ότι δεν μπορείς να είσαι φίλος με όλους αλλά όχι κι έτσι....Λες και έχουμε κάτι να χωρίσουμε...... :/:

shit.Καλά αυτό με τα φρούτα εντάξει μωρέ δεν είναι και τόσο αρνητικό:whistle: Αλλά ότι δεν σου μιλάει έτσι χωρίς λόγο..βλακεία το θεωρώ.Βεβαία με αυτό το χαρακτήρα που μας περιγράφεις καλύτερα γιατί δεν θα σου προσέφερε και τίποτα.Αλλά έχω μια άλλη απορία..Μοιράζει γλυκά στους καθηγητές και σε εσάς όχι και δεν την έχετε πλακώσει ακόμα στο ξύλο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι....θα έμπαινε κανείς στη διαδικασία να τη σπάσει σ'ένα τέτοιο άτομο?Να του τη σπάσει όμως γερά μιλάμε,σε στύλ:βρίσκω τα κουμπιά του άλλου και τα πατάω μέχρι να γίνει χώμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι....θα έμπαινε κανείς στη διαδικασία να τη σπάσει σ'ένα τέτοιο άτομο?Να του τη σπάσει όμως γερά μιλάμε,σε στύλ:βρίσκω τα κουμπιά του άλλου και τα πατάω μέχρι να γίνει χώμα

πες ότι έγινε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Προσεχε ομως γιατι αμα λειπει καποιος και δεν παρει απουσια θα εχεις μπελαδες ;)
Μπα, το πολύ πολύ να μου πει κάποιος καθηγητής "Σε αυτόν που λείπει γιατί δεν έχεις βάλει απουσία;", οπότε απλώς του βάζω και τελείωσε η ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
χαχαχαχα καλοπροαίρετος και εύθυμος άνθρωπος!!:) όχι λοιπόν δεν μας μοιράζει γλυκά.....Προφανώς για να μη μας χαλάσουν τα δόντια....:P Όλα τα σκέφτεται ρε παιδί μου..... :D
Δε σας μοιράζει γλυκά; :mad:

Μόνο γι' αυτό θά 'πρεπε να της κάνετε καθημερινά τρελό σπάσιμο. :P
Ξες τώρα, να της πηγαίνετε κόντρα μέχρι τελικής πτώσεως. :P

ΥΓ. Γιατί στο vBulletin δεν είναι ενεργοποιημένο το merging των double posts στο forum;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top