Πιθανότητες επιτυχίας με καθυστερημένο διάβασμα;

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
στο Πανεπιστήμιο πώς γίνεται 5πλάσια και δυσκολότερη ύλη να την αφομοιώνεις σε 2-3 μήνες; :hmm:
ειδικά που τώρα θα μπει φρένο στην αιώνια φοίτηση...

μην ανάγετε τις Πανελλήνιες σε γεγονός της χρονιάς! κουράστηκα :P

αφομοιωνεις?? loooool :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δινω πανελληνιες φετος οπως πολλοι αλλοι αλλα δυστυχως ειμαι ειδικη περιπτωση.
Απο την αρχη της χρονιας ο μεσος ορος διαβασματος μου θα ειναι λογικα 1-2 ωρες την ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
Δεν καμαρωνω και φυσικα ηταν μαλ#$%α μου αλλα εγινε..

Εχω λοιπον ενα αντε εναμιση το πολυ μηνα ακομη.Τι προλαβαινω να κανω αμα στρωθω?Χαζος δεν ειμαι ουτε ιδιοφυια ομως , θα με ελεγα above average εφ'οσον εχω μια σχετικη ευκολια και βγαζω καποιες ασκησεις πιο γρηγορα απ αλλους παρα την αδιαβασια μου.Ακομη και στο ΑΟΔΕ μπορω να βγαλω 3 σελιδες σε 1-3 ωρες ενω ακουω πως καποιοι θελουν εως και 5(για κατα λεξη αποστηθηση)
Ειμαι τεχνολογικη κατευθηνση με ΑΟΔΕ κ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ
Αν ακουγεται σαν να κανω bragging συγχωρεστε με απλα προσπαθω να δωσω ολα τα στοιχεια για να παρω οσο πιο σωστες αποψεις...
Ειναι δυνατον να γραψω 17 000 μορια?(αν στρωθω τωρα)
ευχαριστω πολυ

Ναι μονο στα ονειρα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
να εύχεσαι στον Θεό (αν πιστεύεις) να περάσεις σε κάποιο ΤΕΙ για να πάρεις την αναβολή και το πάσο (για εισιτήρια κλπ) , και ετοιμάσου να ξαναδώσεις πανελλήνιες του χρόνου

απο εμπειρία σου λέω να μην περιμένεις πολλά πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Για μενα θα απαντησει κανεις???

Γενικα μεχρι τωρα σε ολα τα μαθηματα εκτος του ΑΟΔΕ ειχα αυτοματο πιλοτο.Ξερεις,ασκησεις στο φροντιστηριο,παρακολουθηση και κατανοηση.Γενικα πιστευω οτι τωρα αμα αφιερωσω για καθε μαθημα απο μια βδομαδα (πρωι-απογευμα-βραδυ) απο την αρχη ολα,θα την βγαλω την υλη και θα ειμαι ικανοποιημενος και ετοιμος

Αλλα το θεμα μου ειναι στο ΑΟΔΕ.Εκτος απο 6-7 σελιδες τις αλλες σελιδες απλως ξερω τι λενε.Δεν εχω κατσει να τις διαβασω συστηματικα.Βασικα ποτε δεν ασχοληθηκα με αυτο το κολομαθημα σε ολη την χρονια.Αμα αφιερωνω κανα 3ωρο την ημερα θα καταφερω να την βγαλω την υλη???Δεν με ενδιαφερει η επαναληψη.Απλως εναν αξιοπρεπη βαθμο να βγαλω.Θα μπορεσω να γραψω 15-16???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
15-16 στο ΑΟΔΕ :eek:

Το ΑΟΔΕ είναι στανταράκι σε αντίθεση με τα άλλα μαθήματα. Αφιέρωσε από τώρα αρκετό χρόνο στο ΑΟΔΕ να βγάλεις καλά και παραμέρισε κάποιο άλλο μάθημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μα γιατι ρωτας??? που να ξερουν να σου πουν ποσο θα γραψεις?? :confused: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
15-16 στο ΑΟΔΕ :eek:

Το ΑΟΔΕ είναι στανταράκι σε αντίθεση με τα άλλα μαθήματα. Αφιέρωσε από τώρα αρκετό χρόνο στο ΑΟΔΕ να βγάλεις καλά και παραμέρισε κάποιο άλλο μάθημα.

Τα θεωρητικα μαθηματα δεν τα μπορω με την καμια.Πιο ευκολα μου φαινονται τα μαθηματικα παρα να μαθω 50 σελιδες απεξω.

Για αυτο ρωταω με ενα καθημερινο 2-3ωρο θα την καλυψω την υλη (και ας εχω κενα)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ε αναλογα αν τα μαθαινεις γρηγορα και ευκολα :) μπορεις βρε..εγω ετσι πιστευω.. σε μια παρομοια θεση ειμαι..σε 13 μερες εμαθα το αοδε νερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
ε αναλογα αν τα μαθαινεις γρηγορα και ευκολα :) μπορεις βρε..εγω ετσι πιστευω.. σε μια παρομοια θεση ειμαι..σε 13 μερες εμαθα το αοδε νερο..

Τσακαλάκι...:)


Εγώ εδώ και 13 μέρες έχω μείνει στη πρώτη παράγραφο του βιβλίου προσπαθώντας να κάνω επανάληψη, λόγω βαρεμάρας.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Locoman

Νεοφερμένος

Ο Locoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπερα... και εγω δινω φετος πανελλαδικες και οπως ο φιλος στην αρχη τα εχω φορτωσει στον κοκορα ολη την χρονια... τωρα κανω προσπαθεια για να πιασω την σχολη εμποροπλοιαρχων που θελω...εγω ξερω 1 πραγμα σχετικα με την κατασταση αυτη... Συν Αθηνά και χείρα κίνει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ για να είμαι ειλικρινής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
παιδια αφηστε τις ερωτησεις , στρωθειτε στο διαβασμα και καντε οτι καλυτερο μπορειτε ,καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό που λέει η nefi. Τρώγοντας χρόνο στα forum να ρωτάτε αν έχετε ελπίδα να γράψετε, δεν σας ωφελεί σε τίποτα. Δεν ξέρω τι θα καταφέρετε να γράψετε τελικά αλλά, αν στρωθείτε τώρα, θα τα πάτε καλύτερα απ'το αν δε στρωθείτε καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ourania

Νεοφερμένος

Η ourania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Από πότε γίνατε όλοι ειδικοί στο διάβασμα και στις πανελλαδικές?:hmm::whistle::P
ενώ εσύ που δίνεις για τέταρτη φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Λοιπον προς τα παιδια που αποφασισαν ΤΟΣΟ καθυστερημενα να διαβασουν εχω να τους πω να αρχισουν να προετιμαζονται για του χρονου.Δυσκολα με διαβασμα τοσο λιγο μπορεις να καταφερεις κατι καλο(ειδιακ τα 17.000 μορια που διαβασα).Δυστηχως αυτη ειναι καταα την αποψη μου η αληθεια.Δεν ξερω τι εγινε και δεν κρινω αλλα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δυσκολο (οχι ακοτορθωτο) να κανεις κατι αξιολογο!!!:(:/:




Τωρα (αν και δεν γουσταρω τετοια) για τουε απο πανω που τσακωνονται τι να σας πω!!!!!


Προς το κοριτσακι που ειπε το '' 4 φορες εδωσες και ακομα να μπεις εκει που θελεις'' τα να σου βρε??!!! Αν γουσταρεις ειρωνιες και τετοια ουστ απο δω!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Λοιπον προς τα παιδια που αποφασισαν ΤΟΣΟ καθυστερημενα να διαβασουν εχω να τους πω να αρχισουν να προετιμαζονται για του χρονου.Δυσκολα με διαβασμα τοσο λιγο μπορεις να καταφερεις κατι καλο(ειδιακ τα 17.000 μορια που διαβασα).Δυστηχως αυτη ειναι καταα την αποψη μου η αληθεια.Δεν ξερω τι εγινε και δεν κρινω αλλα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δυσκολο (οχι ακοτορθωτο) να κανεις κατι αξιολογο!!!:(:/:




Τωρα (αν και δεν γουσταρω τετοια) για τουε απο πανω που τσακωνονται τι να σας πω!!!!!


Προς το κοριτσακι που ειπε το '' 4 φορες εδωσες και ακομα να μπεις εκει που θελεις'' τα να σου βρε??!!! Αν γουσταρεις ειρωνιες και τετοια ουστ απο δω!!!!:mad:

Απλα με μερικοι χαλιουνται που υπαρχουν ατομα με στοχους και ονειρα και δεν περιοριζονται στην μιζερη πραγματικοτητα τους οπως η κοπελια απο πανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πραγματικά απορώ. Δε λυπάστε να χαραμίζετε τα πολύτιμα σας χρόνια κυνηγώντας χίμαιρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To να βγάλεις 17000 μόρια για θετική/τεχνολογική δεν είναι δύσκολο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι όποιος έβγαλε λιγότερα είναι χαζός ή δεν διάβασε. Ένας αυστηρός βαθμολογητής ή μια ατυχία μπορεί να σε κάψει και να γράψεις λιγότερο. Δεν σημαίνει ότι αυτός που συγκέντρωσε 17000 μόρια έκανε κάτι δύσκολο.

Για θεωρητική ναι είναι δύσκολο. Γράφεις πολύ πιο εύκολα 20 στο ΑΕΠ και στη Βιολογία κατεύθυνση από ότι στην ιστορια κατεύθυνσης.



Το να δώσει καποιος ξανά πανελλήνιες αξίζει μια φορά. Δεύτερη, τρίτη, τέταρτη κ.λπ. είναι χάσιμο χρόνου καθώς σε αυτά τα χρόνια οι υποψήφιοι θα μπορούσαν να βγάλουν μια σχολή (ακόμα και αν μην ηταν η πρώτη τους επιλογή).

Ένα σημαντικό ποσοστό που δεν επιθυμεί να σπουδάζει σε κάποιες σχολές είναι ότι δεν τις καταδέχονται και όχι επειδή δεν τους αρέσει το αντικειμενό τους. Π.χ. κάτποιος που έχασε το πολυτεχνείο μπορεί κάλλιστα να βγάλει το αντίστοιχο ΤΕΙ και έπειτα να δώσει κατακτήριες για το αντίστοιχο ΑΕΙ (των ονειρων του).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πραγματικά απορώ. Δε λυπάστε να χαραμίζετε τα πολύτιμα σας χρόνια κυνηγώντας χίμαιρες;

σιγα 1 λεπτο μ πηρε να το γραψω....σκασιλα μ κιολας...:P

αλλα ναι και το 1 λεπτο ειναι πολυτιμο και δεν αξιζει να το χαραμιζεις για τετοια ατομα-χιμαιρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
καλά λέει ο venividivici43946
από πού asteroskoni ένας 18άρης ξέρει ότι αυτήν την επιλογή που δηλώνει είναι η σχολή των ονείρων του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top