Καταγγελία Καθηγητή

astrofeggia

Νεοφερμένος

Η astrofeggia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
oh god...:eek: Athene σε λυπάμαι πραγματικά...Κουράγιο...!

Αν και έχω τελειώσει το σχολείο θυμήθηκα μια περίπτωση ενός καθηγητή στην Β' Λύκειου που μας έκανε το μάθημα της Αστρονομίας και παρενοχλούσε σεξουαλικά τις κοπέλες..Το είχε κάνει και σε εμένα και σε μερικές άλλες ώσπου κάναμε παράπονα στην διεύθυνση και μια κοπέλα πήγε στην Β' βάθμια εκπαίδευση και το κατήγγειλε. Την επόμενη χρονιά όπως ήταν φυσικό δεν ήταν στο σχολείο αλλά τον μετέθεσαν αλλού. Τον ξανάστειλαν στο σχολείο μου, μόλις το θέμα ξεχάστηκε αλλά τον κατήγγειλε ξανά μια μαθήτρια και τον έδιωξαν.

Βέβαια υπάρχουν κανά 2-3 που είναι μεγάλοι σε ηλικία και λίγο μπήχτιδες αλλά εντάξει δεν κάνουν τίποτα το μεμπτό.:P

Κατα τα άλλα είχα πολύ καλούς καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Και τι να κάνουμε ρε φίλε??Απ'τν στιγμή που η ίδια η διεύθυνση δεν ενδιαφέρεται εγώ τι μπορώ να κάνω??Να πάω να του σκάσω τα λάστιχα του αυτοκινήτου?

Εμείς έχουμε μαζέψει όλη την αποφράδα!!
1.Ένας καθηγητής βρίζει τα παιδιά,κ έχει προχωρήσει και σε ασέλγειες,ακόμα και σε μένα!Πάω να σηκωθώ για να λύσω άσκηση στον πίνακα,κ αυτός με χούφτωσε(συγνώμη για την έκφραση)!:mad:
2.Ένας άλλος στην ώρα της κατεύθυνσης μας μιλάει για σεξ,πως το προτιμάει εκείνος και άλλα διάφορα..Επιπλέον ο ίδιος,έχει εξωσυζυγική σχέση με μια άλλη καθηγήτρια(ελπίζω να καταλαβαίνετε τι χαρακτηρισμός της αξίζει..),ενώ το παιδί του είναι στο σχολείο μας!Και αυτό δεν τους εμποδίζει να φιλιούνται στη μέση του προαυλίου(και καλά στα κρυφά!)
3.Ένας άλλος έχει χαρακτηρίσει με εντελώς προσβλητικά σχόλια μια κοπέλα,η οποία βέβαια είχε τον τσαμπουκά να τον πάει στην διευθύντρια.Ο ίδιος,κατά την διάρκεια της κατάληψής μας,έπαιρνε τηλ στν μητέρα του προέδρου του 15μελούς,και την απειλούσε καθημερινά ότι θα της κάνει μηνύσεις αν ο γιος της δεν σταματήσει αμέσως την κατάληψη!
4.Μια καθηγήτρια πήγε ένα παιδί στον σύλλογο(!),κατηγορώντας το ότι την ενόχλησε σεξουαλικά μεσα στην ώρα του μαθήματος!Με συνέπεια το παιδί να αποβληθεί απ'το σχολείο μας,στη μέση της χρονιάς!Και μάλιστα χωρίς να έχει κάνει τπτ το παιδί αυτο..
5.Ο τελευταίος,πιο ήπιος από τους άλλους,"επιτέθηκε" προς εμένα,λέγοντας μπροστά σ'όλη την τάξη ότι δεν αξίζω ούτε στο ελάχιστο τους βαθμούς που μ έβαλε,κ ότι τους έβαλε απλώς και μόνο για ν μη γκρινιάζω..




Μετά πως να σεβαστείς αυτούς τους ανθρώπους,όταν οι ίδιοι,κ συγκεκριμένα ο 2ος ζητάει από ορισμένους μαθητές να του απευθύνονται σαν σε φίλο τους,κ κατά συνέπεια τα παιδιά να τον φωνάζουν μαλ*κα,κ αυτός να χαίρεται κ από πάνω??


Η ελληνική παιδεία σ'όλο το μεγαλείο της..

https://dide-v.thess.sch.gr/portal/
https://dide-a.thess.sch.gr/portal/
Αυτό να κάνετε. End of the case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Λοιπόν: Εμείς έχουμε έναν φυσικό που κυριολεκτικά εμείς ξέρουμε καλήτερη φυσική απ αυτόν. Φέτος τον είχαμε γαι κατεύθυνση και γενικής. Αυτο που έχω να πω με συγουρια τα παιδια της θεωριτικής δεν έχουν μάθει τπτ φέτος τρελοκομειο γινόταν μέσα και αυτος μίλαγε μόνος του και παρέδινε παρακάτω. Η αγγλικού πάντως χειρότερη κυριολεκτικό τρελοκομείο πεταγανε τα 8ρανία κατω χορεύανε τραγουδάγαν κ αυτή γελαγε το πρόβλημα μ αυτήν είναι ότι δεν είναι <<σταθερή>> τη μια μέρα μπορεί να γινοταν αυτο εν΄ω την επόμενη έμπαινε μέσα στη τάξη πριν χτυπήσει και εμείς 5 δευτερόλεπτα μετα και μας έβαζε τις φωνές και αρκετούς έβγαζε έξω με το παραμικρό. Οι ιδιοιοι καθηγητές απορούν πως δεν έχει πάθει ακόμα κανένα εγγεφαλικό και λένε πως δεν πάει καλά με τα μυαλά της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
η βλακεία ξέρετε ποιά είναι; που είμαι επίσης σε ένα σχολείο της δράμας (εγώ ευτυχώς έχω άριστους καθηγητές και είμαι πολύ περήφανη )αλλά δε γίνετια ρε παιδιά να μας λένε οι επιτηρητές "παιδιά ότι κάνετε διακριτικά" και να λένε όλοι τα σωστά λάθος και όχι μόνο..επίσης σήμερα υπήρχαν 3 βιβλία διοίκησης στις τουαλέτες και όλοι πήγαιναν δυο και τρεις φορές εν γνώση των επιτηρητών..επιτρέπονται αυτά; αξίζει να σταματήσω της πανελλήνιες με καταγγελία;;να κοπούν οι βλακείες μια και καλή; πείτε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astrofeggia

Νεοφερμένος

Η astrofeggia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
η βλακεία ξέρετε ποιά είναι; που είμαι επίσης σε ένα σχολείο της δράμας (εγώ ευτυχώς έχω άριστους καθηγητές και είμαι πολύ περήφανη )αλλά δε γίνετια ρε παιδιά να μας λένε οι επιτηρητές "παιδιά ότι κάνετε διακριτικά" και να λένε όλοι τα σωστά λάθος και όχι μόνο..επίσης σήμερα υπήρχαν 3 βιβλία διοίκησης στις τουαλέτες και όλοι πήγαιναν δυο και τρεις φορές εν γνώση των επιτηρητών..επιτρέπονται αυτά; αξίζει να σταματήσω της πανελλήνιες με καταγγελία;;να κοπούν οι βλακείες μια και καλή; πείτε μου


Πες το στην διευθύντρια/διευθυντή πρώτα να δεις τι θα σου πει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
η βλακεία ξέρετε ποιά είναι; που είμαι επίσης σε ένα σχολείο της δράμας (εγώ ευτυχώς έχω άριστους καθηγητές και είμαι πολύ περήφανη )αλλά δε γίνετια ρε παιδιά να μας λένε οι επιτηρητές "παιδιά ότι κάνετε διακριτικά" και να λένε όλοι τα σωστά λάθος και όχι μόνο..επίσης σήμερα υπήρχαν 3 βιβλία διοίκησης στις τουαλέτες και όλοι πήγαιναν δυο και τρεις φορές εν γνώση των επιτηρητών..επιτρέπονται αυτά; αξίζει να σταματήσω της πανελλήνιες με καταγγελία;;να κοπούν οι βλακείες μια και καλή; πείτε μου

Είναι απαράδεκτο!!!Γιατί από αυτές τις εξετάσεις εξαρτάται το μέλλον χιλιάδων παιδιών!Και όπως τόσα χρόνια όλοι στρώνονται στο διάβασμα έτσι να κάνουν κ αυτοί!Δεν κατάλαβα δηλαδή!Οι άλλοι μ****ες είναι που διαβάζουν;;;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Κι όμως αυτό με το ΑΟΔΕ συμβαίνει παντού. Και σ' εμάς κάθε λίγο και λιγάκι απ ότι μας είπαν συμμαθητές μας από άλλη αίθουσα, παιδιά της τεχνολογικής, σαφώς όχι όλοι μη τους βάζουμε όλους στο ίδιο σακί, πήγαιναν στην τουαλέτα. Έχουμε λοιπόν μια γνωστή που κάνει προγραμματισμό και τη έλεγε η φιλη μου που είναι γειτόνισσα της ότι συνέχεια ακούγαμε τις πόρτες απ τις τουαλέτες. Κι αυτή απάντησε ότι είναι πασίγνωστο, στους παλιούς, ότι τα άτομα αυτα έχουν σκονάκια στις τσέπες και πηγαίνουν και τα βλέπουν. Και καθώς ο επιτηρητής που συνοδεύει το μαθητή δεν είναι μέσα στην τουαλέτα, δε μπορεί να αποδείξει κάτι... Όντως είναι πολύ άδικο για όλους όσους ξεσκιζόμαστε όλα τα χρόνια για να γράψουμε με το σπαθί μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
O επιτηρητης εχει το δικαιωμα να σε ψαξει αν υποψιαστει κατι.. Συνηθως αυτο με τα σκονακια γινεται με τα αγορια.. Σε εμας στην τελευταια τους τουαλετα ειχαν το βιβλιο και πηγαιναν και τα εβλεπαν. Τα Σωστο- Λαθος τα λεμε ολοι.. Εμεις σαν ταξη (στην κατευθυνση) εχουμε βρει ενα τροπο που δεν το καταλαβαινει κανεις.. Και απλα τα τσεκαρουμε. Αν καποιος δεν ξερει τιποτα τον βλεπεις να καθεται ηδη απο τις 9.
Και εμεις που διαβαζουμε δεν ειμαστε μ... απλα ξερουμε τι θελουμε.. αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Πως μπορω να καταγγειλω καθηγητη λυκειου λογω ιδιαιτερων μαθηματων που κανει στο σπιτι του απογευματινες ωρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Και γιατι θελεις να τον καταγγειλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Και γιατι θελεις να τον καταγγειλεις?
Απλα θελω να μαθω πως μπορω σε περιπτωση που δω κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Πως μπορω να καταγγειλω καθηγητη λυκειου λογω ιδιαιτερων μαθηματων που κανει στο σπιτι του απογευματινες ωρες?
Πρέπει να είσαι άνω των 18. Εναλλακτικά, την καταγγελία μπορεί να την κάνει ο κηδεμόνας.





Ps: Ειρήνη ημίν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πως μπορω να καταγγειλω καθηγητη λυκειου λογω ιδιαιτερων μαθηματων που κανει στο σπιτι του απογευματινες ωρες?
Κάπως έτσι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πως μπορω να καταγγειλω καθηγητη λυκειου λογω ιδιαιτερων μαθηματων που κανει στο σπιτι του απογευματινες ωρες?
Χωρίς αποδείξεις δεν μπορεί να γίνει τίποτα..Η καταγγελία σου θα πάει στον αέρα..Ο μόνος τρόπος είναι να πάει καρφωτή και να τον πιάσουνε επ'αυτοφόρω στο σπίτι του αλλά και πάλι είναι μεγάλη διαδικασία και καλύτερα να μην μπλεχτείς σε τέτοια..Ξέρω περίπτωση συμμαθητή μου που το κάνε πριν 2 χρόνια και το μόνο που κατάφερε ήταν να βρει το μπελά του..Ο δε καθηγητής έφαγε απλώς μια επίπληξη και σήμερα συνεχίζει ακάθεκτος τα ιδιαίτερα του...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμεις εχουμε ενα φυσικο ο οποιος βαζει παααρα πολυ χαμηλους βαθμους...να φανταστιτε τον ειχε μια γνωστη μου και εβαλε σε ολη την πρωτη 9 και 10 αντε και 2 15...φετος γραψαμε ενα τεστ και ενω ξεκινησα καλα τον ρωτησα αν ηταν σωστο αυτο που εγραψα και αυτος με ειπε οχι και εγω αφου δεν ηξερα τι να κανω εγραψα 1(την ηξερα την ασκηση :@)το ειπα στη μανα μου που πηγε και ειπε στο συλογο γωνεων οτι αν δεν γινει κατι με αυτον τον καθηγιτη θα τον παει στη δευτεροβαθμια...και αυτος στους βαθμους εκανε την εκπλιξη και εβαλε μεχρι και 20:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΕΝΙΑ1991

Νεοφερμένος

Η ΖΕΝΙΑ1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα..Υαπρχει Τεραστιο Θεμα Με Εναν Καθηγητη Στο Τει Σερρων Τμημα Λογιστικησ (Δεν Εχω Προβλημα Να Αναφερω Το Ονομα Του Απλα Δεν Ξερω Αν Επιτρεπεται Σε Αυτο Το Site)!
Ο Συγκεκριμενοσ Καθηγητησ Πανω Απο Ολα Δεν Ειναι 'Ανθρωποσ'..Δεν Υπολογιζει Καν Τον Κοπο Μασ Κ Τα Εξοδα Μασ..
Δινουμε Σε Εξεταστικη Και Μασ Κοβει Χωρισ Να Δει Καν Το Γραπτο Μασ...Θα Μου Πειτε Η Λυση Ειναι Η Αναβαθμολογηση,Ναι Αλλα Αυτοσ Εχει Τετοιο 'Μεσο' Που Ακομα Και Εκει Δεν Εχεισ Ελπιδεσ...Φανταστειτε Οτι Τον Φοβαται Ο Διευθυντησ Του Τει...Ελεοσσσσσ!!!!!Για Να Μην Συνεχισω Γαι Τα Θεματα Που Βαζει Στην Εξεταστικη...Συγκεκριμενα Ο Θειοσ Μου Που Ειναι Και Λογιστησ Δεν Μπορεσε Αν Τα Λυσει...
Το Μονο Που Ζηταμε Πλεον Ολοι Σαν Φοιτητεσ Ειναι Τουλαχιστον Τα Θεματα Τησ Εξεταστικησ Να Εχουν Καλυφθει Κατα Την Παραδοση Του Μαθηματοσ Σε Ολη Τη Χρονια...
Εχουμε Αγανακτησει....Κανουμε Τοσα Εξοδα,Τραβαμε Τοση Ταλαιπωρια Και Κουραση Για Να Δωσουμε Στην Εξεταστικη Επειδη Χρωσταμε Μονο Αυτον Και Αυτοσ Μασ Κοβει Χωρισ Να Υπολογισει Τπτ...Το Μονο Που Κανει Ειναι Να Σου Βαζει Ενα 2 'Η 3 Αναλογα Τα Κεφια Του...

Καντε Κατι!!!!! Απο Καπου Πρεπει Να Ξεκινησει Αυτο Το Κρατοσ Επιτελουσ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν κάνετε εσείς οι ίδιοι κάτι τι να κάνουμε εμείς; Οργανωθείτε και λύστε το ζήτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Καλημερα..Υαπρχει Τεραστιο Θεμα Με Εναν Καθηγητη Στο Τει Σερρων Τμημα Λογιστικησ (Δεν Εχω Προβλημα Να Αναφερω Το Ονομα Του Απλα Δεν Ξερω Αν Επιτρεπεται Σε Αυτο Το Site)!
Ο Συγκεκριμενοσ Καθηγητησ Πανω Απο Ολα Δεν Ειναι 'Ανθρωποσ'..Δεν Υπολογιζει Καν Τον Κοπο Μασ Κ Τα Εξοδα Μασ..
Δινουμε Σε Εξεταστικη Και Μασ Κοβει Χωρισ Να Δει Καν Το Γραπτο Μασ...Θα Μου Πειτε Η Λυση Ειναι Η Αναβαθμολογηση,Ναι Αλλα Αυτοσ Εχει Τετοιο 'Μεσο' Που Ακομα Και Εκει Δεν Εχεισ Ελπιδεσ...Φανταστειτε Οτι Τον Φοβαται Ο Διευθυντησ Του Τει...Ελεοσσσσσ!!!!!Για Να Μην Συνεχισω Γαι Τα Θεματα Που Βαζει Στην Εξεταστικη...Συγκεκριμενα Ο Θειοσ Μου Που Ειναι Και Λογιστησ Δεν Μπορεσε Αν Τα Λυσει...
Το Μονο Που Ζηταμε Πλεον Ολοι Σαν Φοιτητεσ Ειναι Τουλαχιστον Τα Θεματα Τησ Εξεταστικησ Να Εχουν Καλυφθει Κατα Την Παραδοση Του Μαθηματοσ Σε Ολη Τη Χρονια...
Εχουμε Αγανακτησει....Κανουμε Τοσα Εξοδα,Τραβαμε Τοση Ταλαιπωρια Και Κουραση Για Να Δωσουμε Στην Εξεταστικη Επειδη Χρωσταμε Μονο Αυτον Και Αυτοσ Μασ Κοβει Χωρισ Να Υπολογισει Τπτ...Το Μονο Που Κανει Ειναι Να Σου Βαζει Ενα 2 'Η 3 Αναλογα Τα Κεφια Του...

Καντε Κατι!!!!! Απο Καπου Πρεπει Να Ξεκινησει Αυτο Το Κρατοσ Επιτελουσ!!!!


Zenia, επειδή έχω βιώσει παρόμοια περιστατικά σε άλλη επιστήμη λόγω εμπειρία, θα σου πω κάτι. Στην Ελλάδα δεν μπορεί να γίνει κάτι. Η ιεραρχία στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι σάπια και ο καθένας φυλάει τα νώτα του. Λόγω "συναδελφικής" αλληλεγγύης, ο καθηγητής (ακόμη και άδικο να έχει) έχει τη στήριξη του συνδικαλιστικού του σωματείου. Οι φοιτητές είναι άλλο "στρατόπεδο". Ο πρόεδρος Τμήματος ή του ΤΕΙ αν και έχει την νομική κάλυψη να κινηθεί εναντίον του καθηγητή, δεν θα το κάνει διότι ο ρόλος του είναι καθαρά θεσμικός. Συν ότι δεν γουστάρει να γίνει "κακός" με τον συνάδελφό του. Καταλαβαίνω πως νιώθεις-ετε. Μπορώ να σου διηγηθώ άπειρες προσωπικές ιστορίες τέτοιου είδους. Όμως πρέπει να συνηθίσεις διότι αν σήμερα είναι το πρόβλημα στο ΤΕΙ αύριο θα το βιώνεις καθημερινά στην κοινωνία και εκεί δεν θα έχεις περισσότερα περιθώρια να κάνεις κάτι. Μπορείς να διαμαρτύρεσαι, να κινηθείς νομικά, να υψώσεις φωνή, χέρι,.. κλπ αλλά στο τέλος εσύ θα είσαι η χαμένη από την όλη υπόθεση. Στα λέω, επειδή πέρασα από φοιτητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Σε εμας στο σχολειο ειναι πολυ πιο κομπλε τα πραγματα. Ολοι οι καθηγητες ειναι ακρως συμπαθητικοι. Αυτη των Αρχαιων μονο πρεπει ο,τι σημειωσεις στη γραμματικη να τις γραφουμε λες και δεν εχω λεξιλογιο αρχικων χρονων ή τη γραμματικη αλλα πρεπει να χαλαω σελιδες για να γραφω ηδη υπαρχουσες σημειωσεις. Ακομη αυτη που μας κανει Εκθεση-Λογοτεχνια-Ιστορια με εχει λιγο στη μπουκα γιατι της εχει πει ο Μαθηματικος οτι θελω να παω θεωρητικη και να με αποτρεψει απο αυτο. Αυτη δεν θελει το κανει (εδινα Γερμανικα με το γιο της και το ειπε στη μανα μου οτι δεν θελει) αλλα οταν κανουμε ετυμολογικες ασκησεις στην Εκθεση ρωταει σχεδον παντα εμενα και επειδη της εγραψα 16 στη Λογοτεχνια και πανηγυρισα οταν μου το εδωσε, γιατι αν και στοχευα για υψηολοτερα μολις ειδα τα θεματα απογοητευτηκα. Ε τοτε, μου λεει:" Ειναι αυτος βαθμος για παιδι που θελει και θεωρητικη;'' Αλλα οταν μιλαμε εκτος μαθηματος ή στην Ιστορια πχ ειναι ακρως συμπαθητικη. Ολοι οι καθηγητες μας, μπορει να μην ειναι καθηγηταρες, αλλα ξερουν να φερονται και να μην υπερβαινουν τα ορια. Γι αυτο θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμάς μια καθηγήτρια απέναντι σε έναν μαθητή πιο φιλική δε γίνεται... :whistle: Κολλητοί.
Γκούχου-γκούχου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top