Το προφίλ του "καλού μαθητή" σε μια τάξη

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Τι εννοώωωωω???????? Σίγουρα υπάρχει ένας τέτοιος σε μια τάξη. Σηκώνουν χέρι με το που ο συμμαθητής του( που τυχαίνει να είναι και φίλος του) καμπλάρει λίγο, είναι ξερόλες και προσπαθούν να απαντούν σε κάτι που ουσιαστικά δεν ξέρουν μόνο και μόνο για να δείξουν στον καθηγητή ότι συμμετέχουν, όταν καταλάβουν τι θέλει να ρωτήσει ο καθηγητής σηκώνουν χέρι πριν καν τελειώσει την ερώτηση του, με αποτέλεσμα να "κλέβουν" την απάντησή του άλλου που σέβεται τον ομιλητή και περιμένει να ολοκληρώσει ....και πολλά άλλα τέτοια.....
Δεν είμαι ανταγωνιστικός χαρακτήρας, αλλά κάποιες φορές με αναγκάζουν να γίνω γιατί υπάρχουν καθηγητές που τους εκτιμώ ιδιαιτέρως και θέλω τουλάχιστον να δουν ότι σηκώνω χέρι!!! Πείτε μου αν έχετε και εσείς τέτοιες περιπτώσεις..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
σιμο φιλε μου ,φυσικα και εχουμε ΟΛΟΙ τετοια παιδια στην ταξη μας....γνωστοι ξερολες,μαγκες και γλυφτρες...αλλα τι να κανουμε...? το σχολειο δεν ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας???αυτοι θα ειναι τα μελλοντικα σκυλακια των εργοδοτων τους....αστους να κανουν ο,τι τους καπνισει...προσωπικα στην ταξη μου εχουμε ενα παιδι TOP ΓΛΥΦΤΡΑ ο οποιος εκανε δωρο σε καθε καθηγητη απο εναν στυλο παρκερ για να σημειωνουν το απουσιολογιο...!!!ελεος ρε παιδια....και εμεις τι να κανουμε??τιποτα ...γελαμε.....τωρα που του εχει βγει το ονομα ...δεν ξεπλενεται με τιποτα...καθε φορα που μιλαει....του πεταμε χαρτομαντιλα για να μην του σταζουν τα σαλια........ασε...και εμεις ειμαστε απουσιολογοι αλλα δεν κανουμε και ετσι...χαλαρα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τέτοιες περιπτώσεις είχαμε ως το γυμνάσιο. Στο λύκειο τη θέση του ανταγωνισμού πήρε ο συναγωνισμός.
Δεν προσφέρει τίποτα αυτή η επίδειξη παρά μόνο έχθρες και αντιζηλείες μεταξύ των μαθητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Τέτοιες περιπτώσεις είχαμε ως το γυμνάσιο. Στο λύκειο τη θέση του ανταγωνισμού πήρε ο συναγωνισμός.
Δεν προσφέρει τίποτα αυτή η επίδειξη παρά μόνο έχθρες και αντιζηλείες μεταξύ των μαθητών.


ετσι ακριβως
και στο λυκειο αν δεν αγωνιστεις δεν βγαζεις βαθμο
αλλα κανεις δεν θαβει συμμαθητες του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια εγω αυτο δεν το εχω συναντησει ως ωρας στην ταξη μας....παραμενουμε τα ιδια σκατοπαιδα,με το ανταγωνισμο στο maximum,ta καρφια αλλα και τις τρελες και τα καλα παιδια...τα πιο απλα...τι να πω...ειμαστε σε 2 στρατοπεδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
παντού υπάρχουν τέτοιοι, και στο πανεπιστήμιο που είμαι τώρα υπάρχουν και είναι και χειρότεροι.Εγώ προσωπικά ποτέ δεν μιλούσα στη τάξη,οι καθηγητές δεν με ήξεραν στο πρώτο τετράμηνο,στα διαγωνίσματα χωρίς να θέλω αν το παινευτώ με γνώριζαν(όχι σε όλα τα μαθήματα εννοείται αυτό).Ακόμα και τώρα στο πανεπιστήμιο την ίδια τακτική ακολουθώ,αφήνω τους καθηγητές να με γνωρίσουν,είδη σε ένα μάθημα,στην ανάλυση, ο καθηγητής ρώτησε μέσα στη τάξη ποιός είναι ο χρήστος ....... ,γιατί του είχα δώσει τις σωστότερες ασκήσεις.Εγώ έτσι χαίρομαι ,δεν μου αρέσει να συστήνομαι και να το παίζω ξύπνιος,αν είμαι καλός και αξίζω θα τον πάρω το βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δεν είναι πρόβλημα τα παιδιά αυτά. Ο σωστός καθηγητής καταλαβαίνει αμέσως ποιος είναι ο πραγματικά καλός μαθητής και ποιος η φούσκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Συμφωνω με τον Dias ... ενταξει και γω βλεπω καποιους στην ταξη μου που σηκωνουν χερι με το παραμικρο (και αυτο εχει ως αποτελεσμα να σηκωνουν και αλλοι) αλλα δεν νομιζω πως οι σωστοι καθηγητες επιρρεαζονται απο αυτο... εξαλλου περιμενουν να δουν εαν προκειται να απαντησει ο μαθητης...

Και ουτε νομιζω πως κομπλαρονται οι μαθητες επειδη σηκωνουν οι αλλοι χερι!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Συμφωνω με τον Dias ... ενταξει και γω βλεπω καποιους στην ταξη μου που σηκωνουν χερι με το παραμικρο (και αυτο εχει ως αποτελεσμα να σηκωνουν και αλλοι) αλλα δεν νομιζω πως οι σωστοι καθηγητες επιρρεαζονται απο αυτο... εξαλλου περιμενουν να δουν εαν προκειται να απαντησει ο μαθητης...

Και ουτε νομιζω πως κομπλαρονται οι μαθητες επειδη σηκωνουν οι αλλοι χερι!...
Εγώ προσωπικά κομπλάρω και το παρατηρώ σε όλους τους άλλους να παθαίνουν το ίδιο...
Και είναι και λογικό βέβαια αν έχεις 10 χέρια πάνω από το κεφάλι σου, ενώ προσπαθείς να σκεφτείς :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Που να δεις στο πανεπιστήμιο τι γλέντι γίνεται.Κάτι καραγκιοζάκοι που νομίζουν ότι είναι ακόμα σχολείο και κάνουν πανηλίθιες ερωτήσεις για να δείξουν ότι προσέχουν.Είναι όμως τόσο παριζάκια όλοι τους που δεν τους κόβει ότι σε 350 άτομα πολύ απλά ο καθηγητής δεν πρόκειται να κάτσει να μάθει τ'όνομά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Που να δεις στο πανεπιστήμιο τι γλέντι γίνεται.Κάτι καραγκιοζάκοι που νομίζουν ότι είναι ακόμα σχολείο και κάνουν πανηλίθιες ερωτήσεις για να δείξουν ότι προσέχουν.Είναι όμως τόσο παριζάκια όλοι τους που δεν τους κόβει ότι σε 350 άτομα πολύ απλά ο καθηγητής δεν πρόκειται να κάτσει να μάθει τ'όνομά τους.
Δεν ισχύει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
όλα πλην του τελευταίου "δεν πρόκειται να μάθει το όνομά τους"

σε μένα πάντως ισχύουν όλα αυτά που είπε ο κροουλι ,και όχι μόνο,μου τη δίνει όταν όταν ο καθηγητής κάνει ηλίθιες ερωτήσεις(πολύ εύκολες)
όλοι σκοτώνονται για ποιός θα απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
όλα πλην του τελευταίου "δεν πρόκειται να μάθει το όνομά τους"

Στην ίδια σχολή είμαστε.Πως γίνεται να μην τους έχεις προσέξει?Εκτός και αν πέφτεις στη λούμπα "πω φίλε,αυτός ζητάει διευκρίνιση!καλά,πόσο ψαγμένος παίζει να 'ναι?":hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
αυτούς να τους δείτε στο συν πλην 4ο έτος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πο ρε γαμώτο και σε μας το ίδιο ακριβώς συμβαίνει. Αλλά σχολείο και ανταγωνισμός είναι ποσά ανάλογα και δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει ποτέ σχολείο χωρίς ανταγωνισμό και φυσικά ανάμεσα σ αυτούς τους ξερόλες που σηκώνουν συνέχεια χέρι πριν να ολοκληρώσει ο καθηγητής ή στην ακόμα χειρότερη κατάσταση να πουν την απάντηση και εσύ σαν τον Μ@λ@κα να κάθεσαι με το χέρι και να περιμένεις!!! Πείτε μου πόσοι από σας εκείνη τη στιγμή δεν σας πέρασε από το μυαλό να τα πνίξετε εκείνη την ώρα; Αλλά καμιά φορά πόσο χαίρομαι όταν ο δείνα καθηγητής βάζει μια άσκηση να λύσουμε στο τετράδιο και τότε τα 20ρια του δεν μπορούν να τη λύσουν....όπως διάβασα και παραπάνω το σχολείο είναι εικονική πραγματικότητα της κοινωνίας μας, δυστυχώς, αργά ή γρήγορα, ή μάλλον γρήγορα-γιατί αλλιώς το χάσαμε το μπαλάκι- πρέπει να το καταλάβουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Που να δεις στο πανεπιστήμιο τι γλέντι γίνεται.Κάτι καραγκιοζάκοι που νομίζουν ότι είναι ακόμα σχολείο και κάνουν πανηλίθιες ερωτήσεις για να δείξουν ότι προσέχουν.Είναι όμως τόσο παριζάκια όλοι τους που δεν τους κόβει ότι σε 350 άτομα πολύ απλά ο καθηγητής δεν πρόκειται να κάτσει να μάθει τ'όνομά τους.

Δίκιο έχεις.. Τους μάθαμε πια.. Ειδικά στη φυσική ρωτάνε συνεχώς αν χάθηκε ενέργεια και ψάχνουν ηλεκτρόνια και φορτία..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Eντάξει, μην τα παραλέμε τώρα.
Ό,τι θεωρείς εσύ δεδομένο και κατανοητό δε σημαίμει πως είναι κατανοητό και για τον άλλον.
Όσο ηλίθιο και να σου φαίνεται εσένα ο άλλος μπορεί να μην το κατάλαβε και να θέλει επεξήγηση.
Μη βλέπουμε παντού συνωμοσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Eντάξει, μην τα παραλέμε τώρα.
Ό,τι θεωρείς εσύ δεδομένο και κατανοητό δε σημαίμει πως είναι κατανοητό και για τον άλλον.
Όσο ηλίθιο και να σου φαίνεται εσένα ο άλλος μπορεί να μην το κατάλαβε και να θέλει επεξήγηση.
Μη βλέπουμε παντού συνωμοσίες.

Δε ''βλέπουμε παντού συνωμοσίες'' . Διακρίνουμε απλώς τις στημένες ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top