Πιθανότητες;

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Πόσες πιθανότητες έχει κάποιος με μέσο όρο 14 στη Β Λυκείου να γράψει πάνω απο 15 στις πανελλαδικές? :hmm:
ps. έβγαλα 14 πέρσι και θελω να ξερω τι "ονειρα" να κανω για του χρονου (γι'αυτο και η ερωτηση :Ρ )
ps2. υπολογιστε πως θα γραψω μαθηματικα γενικης, αοθ και αγγλικα απο επιλογης κ ειμαι τεχνολογικη.

ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
:worry:
Δεν υπάρχει κάποια εξίσωση ή κάτι τέλος πάντων που να μπορούμε να υπολογίσουμε.
ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ,ΑΟΘ,αγγλικά δεν παίζουν ρόλο από την Β'.
Μαθηματικά, φυσική θέλουν κάποιες γνώσεις από πριν αλλά αν έχεις κενά καλύπτονται.
Μην αναλώνεσαι σε τέτοιες σκέψεις γιατί δε θα κάνεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Δεν παίζει κανέναν ρόλο ο βαθμός στη Β Λυκείου..ένα δείγμα θα ήταν οι βαθμοί στα μαθήματα κατεύθυνσης και στα μαθ/φυσ γενικής αλλά ούτε αυτό είναι απόλυτο..Ξέρω πολλά παιδιά που στρωθήκαν στο διαβασμα στη Γ Λυκείου και τα καταφέραν μια χαρά..Απλά βάλε ένα στόχο και πάλεψε γι'αυτόν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια! :)
φυσικη ημουν αρκετα καλη αν και δεν διαβαζα ιδιαιαιτερα αλλα μαθηματικα πολυ χαλια..
το μεγαλυτερο που εγραψα ηταν 10 :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πόσες πιθανότητες έχει κάποιος με μέσο όρο 14 στη Β Λυκείου να γράψει πάνω απο 15 στις πανελλαδικές? :hmm:
ps. έβγαλα 14 πέρσι και θελω να ξερω τι "ονειρα" να κανω για του χρονου (γι'αυτο και η ερωτηση :Ρ )
ps2. υπολογιστε πως θα γραψω μαθηματικα γενικης, αοθ και αγγλικα απο επιλογης κ ειμαι τεχνολογικη.

ευχαριστω :)

Εχεις πολλες πιθανοτητες.Η υλη της Β λυκειου ειναι διαφορετικη οποτε μην το σκεφτεσαι.Και εγω β λυκειου δεν διαβαζα πολυ ,και πανελληνιες πηγα καλυτερα απο οσο περιμενα.Βεβαια οπως ειπε η Θεοδωρα χρειαζεσαι καλες γνωσεις -βασεις στα μαθηματικα πρωτα και μετα στην φυσικη.Α και στα Αγγλικα αφου το δινεις.Στα αλλα μαθηματα ειναι πιο ευκολο να γραψεις υψηλο βαθμο και δεν εχουν σχεση με αλλες χρονιες.Αν ελεγες για μορια πανω απο 17-18 θα ηταν προβλημα.Τωρα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι διαβασμα και πολλη δουλεια μονη σου και να αλλαξεις εντελως μαθητικο προσωπο.Ενας αξιοπρεπες βαθμος σε μαθηματικα,φυσικη δεν θα σου ριξει τον γενικο,ειδικα σε 5ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εχεις πολλες πιθανοτητες.Η υλη της Β λυκειου ειναι διαφορετικη οποτε μην το σκεφτεσαι.Και εγω β λυκειου δεν διαβαζα πολυ ,και πανελληνιες πηγα καλυτερα απο οσο περιμενα.Βεβαια οπως ειπε η Θεοδωρα χρειαζεσαι καλες γνωσεις -βασεις στα μαθηματικα πρωτα και μετα στην φυσικη.Α και στα Αγγλικα αφου το δινεις.Στα αλλα μαθηματα ειναι πιο ευκολο να γραψεις υψηλο βαθμο και δεν εχουν σχεση με αλλες χρονιες.Αν ελεγες για μορια πανω απο 17-18 θα ηταν προβλημα.Τωρα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι διαβασμα και πολλη δουλεια μονη σου και να αλλαξεις εντελως μαθητικο προσωπο.Ενας αξιοπρεπες βαθμος σε μαθηματικα,φυσικη δεν θα σου ριξει τον γενικο,ειδικα σε 5ο πεδιο

πιθανοτητες για να γραψω καλα στα υπολοιπα εχω αλλα για μαθηματικα κατευθυνσης εχω απογοητευτει πληρως :(
και 10 να εγραφα θα μου φαινοταν πολυ!
ελπιζω τουλαχιστον να γραψω καλα στα υπολοιπα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το 10 στα μαθηματικα κατευθηνσης αν διαβαζεις και ασχολεισαι με το μαθημα δεν ειναι πολυ δυσκολο.5 μοναδες αν ξερεις τελεια την θεωρια.Το 2ο θεμα ειναι σχετικα ευκολο και αν προσεξεις θα το γραψεις.Αν οχι,απο 3ο τα 2 πρωτα ερωτηματα γραφονται,οπως και το πρωτο ερωτημα απο 4ο.Αλλα ειπαμε θελει ενασχοληση ,ειδικα διαβασμα μονη σου.Στο φροντηστηριο κανουν πολλες δυσκολες ασκησεις για να εξικοιωθεις και να παλεψεις τα δυσκολοτερα θεματα,αλλα υπαρχουν και ευκολες μοναδες.Το παν οπως ειπα ειναι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ.Μονο αν δουλεψεις στο σπιτι θα πετυχεις..Ειναι το σημαντικοτερο συμπερασμα απο τις πανελληνιες για μενα..Το φροντηστηριο βοηθαει αλλα οχι τοσο οσο νομιζουν καποοι.Βεβαια ειναι και στον χαρακτηρα καθε μαθητη,καποιοι θελουν σμπρωξιμο απο το φροντηστηριο. Αλλα Εσυ θα πας να γραψεις ,οχι οι φροντιστες σου.Μην υποτημισεις κανενα μαθημα και θα σου προτηνα να παρεις βοηθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι αμα το πιστεψης και προσπαθησης πανα απο ολα και κανει ενα σωστο διαβασμα γιατι οχι κανεις δεν εχει το γαιδαρο του δεμενω ουτε τα 20 της β ουτε τα 15.Σιγουρο ειναι αν τα ειχες ψιλο παρατημενα τα τελευταια χρονια θελει προσπαθια για να συνηθησει ο οργανισμο σου στο δια βασμα


Καλη τυχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
πιθανοτητες για να γραψω καλα στα υπολοιπα εχω αλλα για μαθηματικα κατευθυνσης εχω απογοητευτει πληρως :(
και 10 να εγραφα θα μου φαινοταν πολυ!
ελπιζω τουλαχιστον να γραψω καλα στα υπολοιπα :)
Μην κάνεις το λάθος να βάλεις ταβάνι στο βαθμό σου για κάποιο μάθημα...και ειδικά έναν τόσο χαμηλό βαθμό όπως το 10..όσοι το κάναν αυτό βρεθήκαν πολύ πιο κάτω από την βάση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Μην κάνεις το λάθος να βάλεις ταβάνι στο βαθμό σου για κάποιο μάθημα...και ειδικά έναν τόσο χαμηλό βαθμό όπως το 10..όσοι το κάναν αυτό βρεθήκαν πολύ πιο κάτω από την βάση..

εγω θα προσπαθησω οσο μπορω αλλα δν νομιζω να καταφερω και πολλα στα μαθηματικα.
τελος παντων. σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.
ο χρονος θα δειξει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Λοιπον εγω στο γυμνασιο μεχρι και μεταξεταστεος ειμουνα.Τα παντα ειναι στο μυαλο, βαζεις στοχο--->προσπαθεις να τον πιασεις ΤΕΛΟΣ.
Στην 1 και 2 Λυκειου εβγαζα χαλια μεσους ορους γιατι ακολουθουσα την δικια μου στρατιγικη
Ενδιαφερομουν μονο για τα θετικα μαθηματα και την εκθεση, στα αλλα μονο να τα περναω ηθελα και τιποτε αλλο.
Μετα απο 11 κ 12 μεσο ορο στο γυμνασιο και 12-13 μεσο ορο 1 κ 2 λυκειου, εβγαλα 16,533 μορια και 17,9 μ.ο ταξης και ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος γιατι περασα και στην δευτερη μου επιλογη που στην ουσια ειναι πρωτη γιατι μονο η πολη αλλαζε.
ΑΡΑ βαλε στοχο και προσπαθησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top