[Γενικό] Πανελλήνιες Εξετάσεις

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Που να δεις στο σχολείο μου τι χαμός έγινε!!!!!!!!!Ήταν μια κοπελιά, η οποία όλα τη χρονιά μόνο βουντού δε μας έκανε για να πατώσουμε στις πανελληνιες οι υπολοιποι, το σχολείο το χε γραμμενο και απαιτούσε και 20. Έρχονται λοιπόν τα αποτελεσματα και αυτή είχε στείλει τη μαμα της (απερίγραπτη κατάσταση....) σίγουρη για την πρωτια σε πανελληνιο επίπεδο φυσικά. ΚΑι βγαίνει... 4η!Κι ενώ μας ανακοινώνει τη σειρά ο διευθυντής, η μαμα της σε κατασταση ψιλουστερίας να επιμένει σε όλους ότι η κόρη της είναι πρώτη! Και λέει τελικά ότι θα δηλώσει και Ιατρική για να δείξει οτι αυτή αξίζει (βασικά μόνο Ιατρική δεν ήθελε..)
Περίπτωση 2: Μάνα συμμαθητή-υποψηφιου για πρωτιά (δεν ξέρω ακριβώς πόσο έβγαλε) να φωνάζει την ημέρα που μας έδωσαν τα απολυτήρια:
ΕΜΕΙΣ(ναι μαζί με το γιο της εδωσε...!) γράψαμε την καλύτερη έκθεση στην Ελλάδα (18 και κάτι έγραψε- απορούν όλοι πώς), αλλά δεν πειράζει που αδικηθήκαμε στα υπόλοιπα! Θα δείξουμε την αξία μας στο μέλλον!:rofl:
Κάποιος να μαζέψει μερικούς γονείς................Μόνο γέλιο προκαλούν και κάνουν κακό στα παιδιά τους.

:confused::confused:
Δεν υπαρχουν τα περιστατικα.
Ποσο χαιρομαι που εχω νορμαλ γονεις.:worship:

Ειχαμε κι εμεις ενα παρομοιο. Ο απουσιολογος της ταξης, απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου, σημαιοφορος στο γυμνασιο κλπ, εχει την πιο καταπιεστικη μανα εβερ και ο κακομοιρος δεν ειναι ιδιαιτερα εξυπνος, απλα σκοτωνεται στο διαβασμα. Ακομα και στο δημοτικο 3ωρα εκλεινε.
Φετος λοιπον στα αποτελεσματα εγω ειχα γραψει σε ενα τετραδιο τους βαθμους μου και μιλουσα εκει με τους καθηγητες, ωσπου να σου ο απουσιολογος με τη μανα του. (σημ. ηταν ο μονος που ηρθε με τη μανα του να παρει τα αποτελεσματα)
Εγω εν τω μεταξυ τοσα χρονια ουτε επαινους επαιρνα στο Λυκειο, ουτε σε σημαια ημουν ουτε πουθενα, οποτε ολοι περιμεναν οτι θα εβγαζα κανα 13-14. Το ιδιο και η εν λογω μανα.
Παει λοιπον αυτη, κολλαει τη μουρη της στο τζαμι και βλεπει τους βαθμους του γιου της.
11 εκθεση, 15 μαθηματικα κατευθυνσης και τετοια ομορφα.
Την ειδα να χλωμιαζει και αμεσως ηρθε προς το μερος μου.
-Πως τα πηγες Ρανια; Να δω;
Μου βουταει το τετραδιο, βλεπει τους βαθμους και χλωμιαζει περισσοτερο. Σε ολα τα μαθηματα τουλαχιστον 1,5 βαθμο πανω απο το γιο της.
Θεε μου συγχωρα με, αλλα ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mf92

Νεοφερμένος

Η mf92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
:confused::confused:
Δεν υπαρχουν τα περιστατικα.
Ποσο χαιρομαι που εχω νορμαλ γονεις.:worship:
Αυτά είναι πολύ μικρά σε σχέση με τα άλλα που έγιναν όλη τη χρονιά....Η συγκεκριμένη κοπέλα που λέω,όταν γράφαμε Φυσική κατ. έκλαιγε τρεις ώρες στο πάρκο γιατί είχαμε λύσει και οι υπολοιποι το Δ4..........Πιστεύω πως αυτό τον ανταγωνισμό της τον είχε περασει η μαμα της 100%. Αποκλείεται ένα παιδί να σκέφτεται έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
παιδιά ευχαριστώ για την υποστήριξη!!! από ότι βλέπω υπάρχουν και χειρότερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
:confused::confused:
Δεν υπαρχουν τα περιστατικα.
Ποσο χαιρομαι που εχω νορμαλ γονεις.:worship:

Ειχαμε κι εμεις ενα παρομοιο. Ο απουσιολογος της ταξης, απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου, σημαιοφορος στο γυμνασιο κλπ, εχει την πιο καταπιεστικη μανα εβερ και ο κακομοιρος δεν ειναι ιδιαιτερα εξυπνος, απλα σκοτωνεται στο διαβασμα. Ακομα και στο δημοτικο 3ωρα εκλεινε.
Φετος λοιπον στα αποτελεσματα εγω ειχα γραψει σε ενα τετραδιο τους βαθμους μου και μιλουσα εκει με τους καθηγητες, ωσπου να σου ο απουσιολογος με τη μανα του. (σημ. ηταν ο μονος που ηρθε με τη μανα του να παρει τα αποτελεσματα)
Εγω εν τω μεταξυ τοσα χρονια ουτε επαινους επαιρνα στο Λυκειο, ουτε σε σημαια ημουν ουτε πουθενα, οποτε ολοι περιμεναν οτι θα εβγαζα κανα 13-14. Το ιδιο και η εν λογω μανα.
Παει λοιπον αυτη, κολλαει τη μουρη της στο τζαμι και βλεπει τους βαθμους του γιου της.
11 εκθεση, 15 μαθηματικα κατευθυνσης και τετοια ομορφα.
Την ειδα να χλωμιαζει και αμεσως ηρθε προς το μερος μου.
-Πως τα πηγες Ρανια; Να δω;
Μου βουταει το τετραδιο, βλεπει τους βαθμους και χλωμιαζει περισσοτερο. Σε ολα τα μαθηματα τουλαχιστον 1,5 βαθμο πανω απο το γιο της.
Θεε μου συγχωρα με, αλλα ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. :P





χαχα και εγώ τέτοια χαρά θα έπαιρνα
είναι μια τέτοια περίπτωση στην τάξη του αδερφού μου...
ΣΙΧΑΜΕΝΗ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδιά θέλω να σας ρωτή σω κάτι αν είχατε βγάλει όσα μόρια εγώ και είσασταν και εσείς προφορικά εξεταζόμενοι
και ο πατέρας του δεύτερου σε μόρια μαθητή στο σχολείοσας δημοσίευε στην τοπική εφημερίδα ένσταση προς το διευθυντή του σχολείου σας ότι:

<< ο πρώτος μαθητής σε μόρια στις Γραπτές εξετάσεις ήταν ο τάδε( ο γιός του)>> πως θα νιώθατε;;; :'(:'(:'(:'(

Ουσιαστική αναγνώριση των κόπων σου παίρνεις όταν μπαίνεις εκεί που θες και σπουδάζεις αυτό που γουστάρεις και όχι με τέτοιο τρόπο.Δεν λέω στους περισσότερους θα άρεσε να έβλεπαν το όνομα τους στην εφημερίδα όμως κοίτα την πραγματική ανταμοιβή που θα πάρεις από τον κόπο σου και τα άλλα πιστεύω είναι περιττά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Ουσιαστική αναγνώριση των κόπων σου παίρνεις όταν μπαίνεις εκεί που θες και σπουδάζεις αυτό που γουστάρεις και όχι με τέτοιο τρόπο.Δεν λέω στους περισσότερους θα άρεσε να έβλεπαν το όνομα τους στην εφημερίδα όμως κοίτα την πραγματική ανταμοιβή που θα πάρεις από τον κόπο σου και τα άλλα πιστεύω είναι περιττά
Για πολοστή φορά.. δεν με ενόχλησε ότι ειπώθηκε το ότι δεν είμαι πρώτος σε ένα χαρτί αλλά το <<Γραπτές>> σαν να μου λέει <<επειδή έδωσες προφορικά δεν αξίζεις>>τώρα το ξεπέρασα αλλά όσο και να πεις το να σε προσβάλουν έτσι είναι ενοχλητικό. Άσε που αυτό το έγραψε ο τύπος επειδή δύο μέρες πριν έγραψε ο διευθυντής όταν ανακοίνωσε τους αριστεύσαντες ότι πρώτος σε μόρια είναι ο τάδε και όχι ο δίνα...Απλά ένιωσα ότι με θεωρεί τυχοδιώκτη... Να φανταστείς το κόμπλεξ του ανθώπου που ανάρτησε και τον βαθμό σε κάθε μάθημα ξεχωριστά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για πολοστή φορά.. δεν με ενόχλησε ότι ειπώθηκε το ότι δεν είμαι πρώτος σε ένα χαρτί αλλά το <<Γραπτές>> σαν να μου λέει <<επειδή έδωσες προφορικά δεν αξίζεις>>τώρα το ξεπέρασα αλλά όσο και να πεις το να σε προσβάλουν έτσι είναι ενοχλητικό. Άσε που αυτό το έγραψε ο τύπος επειδή δύο μέρες πριν έγραψε ο διευθυντής όταν ανακοίνωσε τους αριστεύσαντες ότι πρώτος σε μόρια είναι ο τάδε και όχι ο δίνα...Απλά ένιωσα ότι με θεωρεί τυχοδιώκτη... Να φανταστείς το κόμπλεξ του ανθώπου που ανάρτησε και τον βαθμό σε κάθε μάθημα ξεχωριστά!!!

Και εγώ δεν σου είπα ότι σε ενόχλησε αυτό που αναφέρεις.Εννοείται πως όσοι δίνουν προφορικά δεν ευνοούνται σε σχέση με τους υπολοίπους το ίδιο διαβάζουν και ίσως είναι και λίγο πιο δύσκολο δεδομένου του περισσότερου άγχους που υπάρχει.Γι αυτό σου λέω μην δίνεις σημασία ότι βαθμούς πήρες τους άξιζες και συγχαρητήρια κιόλας:clapup: και αφού πέτυχες θα σπουδάσεις ότι θες και αυτό που πραγματικά σου αρέσει γι αυτό άσε τον άλλον να κάνει ο,τι θέλει και μην δίνεις σημασία η συμπεριφορά του είναι κομπλεξική και δυστυχώς υπάρχουν και άλλοι τέτοιοι,πολλοί εκεί έξω που θα αντιμετωπίσεις και μελλοντικά σε κάθε επιτυχία σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top