Πόσες ώρες διαβάζετε;

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία ο χρόνος του διαβάσματος. Σημασία έχει να οργανώνεις και να ταξινομείς τα ενδιαφέροντά σου. Πάντα υπάρχει χρόνο για διασκέδαση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
πιστευω πως μια και με δυο ωρες την ημερα ειναι καλο να διαβαζουμε εκτος και αν εχουμε κανα τεστ......μπορει να διαβαζεις ωρες και να μην καταλαβεις τιποτα απο οσα εχεις καταλαβει...εγω δεν μπορω να διαβασω πολλες ωρες.........μια με δυο την ημερα και βγαζω 17 με 18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
:bye:
Εγω διαβάζω περίπου μια ωρα την μέρα και βγάζω 18+.

Εχουμε και μια ζωή να ζήσουμε...:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
ναι,ενταξει δεν διαβαζω πολυ σχεδον καθολου προσωπικα οι βαθμοι δεν με ενδιαφερουν κοιταω τα λαθη που κανω και προσπαθω να μην τα ξανακανω!αλλα δν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχει αυτο,να κανουμε ανταγωνισμο ακομη και μεσω διαδυκτιου;ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πόσες ώρες την ημέρα διαβάζετε (μόνο για το σχολείο) ?
Κάνετε Φροντιστήριο ?

Πρώτα, απαντάω εγώ:
Περίπου 2-3 ώρες, ανάλογα της ημέρας (άλλες έχουμε πολύ, αλλές λίγο διάβασμα)
Φροντιστήριο δεν πάω.

Επίσης, ξέρετε κανέναν καλό τρόπο για αποτελεσματικο διάβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Φροντιστήριο δεν κάνω..
Διαβάζω γύρω στις 3 ώρες για σχολείο και περίπου 1 ώρα για αγγλικά όταν έχω (proficiency)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγω διαβαζω 5 ωρες την ημερα για το σχολειο(περιπου μεχρι τις 9 το βραδυ)και οταν εχω φροντιστριο αγγλικα 1 ωρα και γερμανικα 1 και 1/2.Οσο για το αποτελεσματικο διαβασμα πρεπει να συγκεντρωνεσαι και να μην σκεφτεσαι κατι αλλο εκεινη την ωρα και να παρακολουθεις στην παραδοση ωστε να μην δυσκολευεσαι και πολυ στο σπιτι.
ευχομαι να βοηθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πολύ δεν είναι οι 5 ώρες για την Α' Γυμνασιου ?
Καλά, όχι και πως δεν τις φτάνω τις 5 ώρες κι εγώ καμιά φορά αν γράφουμε διαγώνισμα την επομένη, αλλά το καθημερινό μου διάβασμα είναι από 1 ώρα έως 3.
Βέβαια σε ειδικές περιπτώσεις (απεργία, κενό) κατά τις οποίες χάνουμε μάθημα και έχουμε το ίδιο, ή όταν προννοώ και κάνω κάποια πράγματα το Σ/Κ, διαβάζω κάτω από 1 ώρα. λ.χ., σήμερα διάβασα μόνο 50 λεπτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ουαου!ειλικρινα σε ζηλευω(με την καλη εννοια)και δεν νομιζω οτι ειναι πολυ γιατι αν σκεφτεις οτι εχουμε μονο 7ωρα 1 ωρα να διαβασεις το καθε μαθημα
τοτε διαβαζω και λιγο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Βγαζεις πιστεύω πολύ καλούς βαθμούς έτσι ? (εγώ πάντως με διάβασμα σε φυσιολογικές μέρες 2-3 ωρών, και διάβασμα σε μέρες διαγωνισμάτων γύρω στις 4-6 ώρες, έβγαλα 19 4/13) Γιατί οι 7 ώρες είναι διάβασμα για 20 !

ΥΣ. Πάντως, σε εμάς σπάνια συμβαίνει να έχουμε να διαβάσουμε 7 στα 7 μαθηματα. Μία η γυμναστική, μία τα καλλιτεχνικα, κόβονται 2-3 ωρίτσες καθημερινά.
ΥΣ. Αλλά και τις Τετάρτες, που έχουμε για την Πέμπτη 7 στα 7 μαθήματα, δεν είναι δυνατόν να σου παίρνουν 7 ώρες ! Δηλαδή σου παίρνει μια ώρα για να κάνεις τα Μαθηματικά ή τα Νέα ή τα Κείμενα ή τα Αγγλικά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qqqBoss

Νεοφερμένος

Ο qqqBoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πρώτη γυμνασίου εγώ διάβαζα 15min την μέρα και έβγαζα 19.3 με αρκετά αυστηρούς καθηγητές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εννοω τον Μ.Ο!ενταξει παω πασο για κειμενα νεα και αγγλικα αλλα μαθηματικα διβαζω αρκετη ωρα.και πιστεψε με εγω και το 20 δεν εχουμε συναντηθει προς το παρον:Pγιατι Μ.Ο εγαλα 19 ακριβως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
εγω στην 1η γυμνασιου διαβαζα περιπου 1-2 ωρες χωρις τα αγγλικα...ωραιες εποχες ολα μου φαινονταν πολυ ευκολα..τοσο που δεν χρειαστηκε να διαβασω μαθηματικα στις τελικες εξετασεις! αλλα και τωρα που διαβαζω περιπου 4 ωρες παλι ωραια ειναι(εκτος απο τα αρχαια-6 ωρες τη βδομαδα ειναι αστα να πανε) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πρώτη γυμνασίου εγώ διάβαζα 15min την μέρα και έβγαζα 19.3 με αρκετά αυστηρούς καθηγητές..
και το σύμπαν δημιουργήθηκε σε 6 μέρες!!!!
Ας σοβαρευτούμε βρε παιδιά. Εντάξει όλοι πανέξυπνοι είμαστε αλλά μην το παρακάνουμε κιολας. 15min δεν φτάνουν όυτε για να αλλάξεις τα βιβλία στην τσάντα. Όσοι παίρνουν βαθμούς διαβάζουν αρκετά αλλά μάλλον μετά ...το ξεχνάνε. Ας είμαστε λίγο πιο ειλικρινείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qqqBoss

Νεοφερμένος

Ο qqqBoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ναι, ίσως και λιγότερο μερικές φορές.. εκτός από τα διαγωνίσματα 30min..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Μπορεί να ακουστεί παράξενο αυτό που θα πω, αλλά στο γυμνάσιο δε διάβαζα καθόλου σπίτι. Πρόσεχα στη παράδοση και εριχνα μια ματιά το μάθημα στο διαλλειμα πριν μπούμε στη τάξη, και έτσι έδειχνα καθημερινά διαβασμένος. Αλλά, διάβαζα πολύ καλά σε όλα τα διαγωνίσματα και τεστ και έγραφα άριστα και τσουπ, στο τέλος έβγαλα 19,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κανονικη μερα- 30 λεπτα, μονο μαθηματικα διαβαζω και φυσικη, τα αλλα μαθηματα ειναι gtp
Διαγωνισμα- 1 ωρα ΟΜΩΣ μαθηματικα- 5-6 ωρες(λιωνω σε ασκησεις του βοηθηματος) αρχαια- κανα 2-3 ωρες
Μεσο oρο βγαζω κανα 18 :)
Αμα δεν υπήρχαν φιλολογικα μαθηματα θα εβγαζα 19+ αλλα τι να κανω ο καημενος, ΥΠΑΡΧΟΥΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McΜαρια

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγω παλι δεν διαβαζω πολυ....
1 με 2 ωρες την ημερα γιατι καθημερινα εχω 2 ωρες φροντιστηριο...(καμια φορα και 3 ωρες)
για τα αγγλικα,καμια ωριτσα..
βασικα διαβαζω για το φροντιστηριο περισσοτερο απ οτι για το σχολειο..δηλαδη φυσικη και μαθηματικα που με ενδιαφερουν..
και εβγαλα μεσο ορο 18 και 10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Να ηρεμήσουν τα πνεύματα? Παρακαλώ να μη χρησιμοποιείτε προσωπικούς χαρακτηρισμούς, κι αν έχετε να πείτε κάτι κάντε το μέσα από πμς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
sorry ολοι αυτοι που λετε οτι διαβαζατε ή κα8ολου ή 15-30 λεπτα, ασκησεις δεν ειχατετε για το σπιτι?γιατι εμενα 15-30 μου παιρνουν ιστορια,θρησκευτικα,θεωρια σε αλλα μαθηματα κτλ...αλλα οι ασκησεις θα παρουν τουλαχιστον 1-2 ωρες! εκτος πια κι αν δεν ειχατε καθολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top