Ερώτηση για μοριοδότηση

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Θα η8ελα να κανω μια ερωτηση για οσους ενδεχομενως να ξερουν κατι πανω σε αυτο το ζητημα.Σχετικα με την μοριοδοτηση μαθητων.Στις 2 δεκεμβριου δυστυχως πεθανε ο πατερας μου σε τροχαιο δυστυχημα και μετα απο λιγες μερες αρχισαν να μου λενε καποιοι φιλοι μου οτι δικαιουμε καποια μορια.Κατα ποσο ισχυει αυτο?Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μοριοδοτουνται τεκνα τριτεκνης οικογενειας.Και γενικα αν εχετε καποιο λινκ σχετικα με αυτα θα χαιρομουν αν το παραθετατε.Καλη χρονια να εχουμε και ευχαριστω εκ των προτερων...

τα συλληπητηρια μου...οχι δεν δικαιουσε μορια αλλα μετεγγραφη δες εδω---> το 4ο https://www.ypepth.gr/el_ec_page3950.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Νομιζω οτι για το γεγονος που λες δεν δικαιουσαι μορια. Ενας φιλος μου εχασε τον πατερα του τη χρονια που εδινε πανελληνιες αλλα δεν μοριοδοτηθηκε επιπλεον.
Για τους τριτεκνους υπαρχουν πιο χαμηλες βασεις αποτι ξερω. Ψαξε στο google :)
Συλληπητηρια για τον πατερα σου και καλη σου επιτυχια στις πανελληνιες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Για τους τρίτεκνους υπάρχει χθεσινό θέμα: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=55453
Δεν υπάρχουν επιπλέον μόρια σε κανέναν. Οι τρίτεκνοι απλώς παίρνουν μεταγραφή.

(Μάλλον το θέμα θα μεταφερθεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Συλληπητηρια για τον μπαμπα σου.:)

Λοιπον.. θα σου πω οσα γνωριζω εγω..
Πρωτον.. οχι λυπαμαι.. Οσοι εχουν χασει καποιο γονεα δεν παιρνουν επιπλεον μορια..:(.. Απλα το μονο καλο που θα εχεις απο αυτο ειναι πως θα μπορεις να παρεις αμεσως μεταγραφη αν την χρειαστεις..:)
Δλδ .. εξαιτιας το πατερα σου θα μπορεις να πας στις 2 κοντινοτερες πολις απο την δικη σου πολη οπουδηποτε και αν περασεις..

Τωρα.. Αυτο για τους τριτεκνους που λες δεν ισχυει για μια καμια σχολη.. Απλα οι τριτεκνοι που ενδιαφερονται για αστυνομια και στρατο (αυτα τα δυο γνωριζω εγω ) αυτοι μονο εχουν χαμηλοτερες βασεις... Σε ολες λογικα τις αλλες σχολες η βαση ειναι η ιδια για ολα τα παιδια..

Ελπιζω να βοηθησα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Θα η8ελα να κανω μια ερωτηση για οσους ενδεχομενως να ξερουν κατι πανω σε αυτο το ζητημα.Σχετικα με την μοριοδοτηση μαθητων.Στις 2 δεκεμβριου δυστυχως πεθανε ο πατερας μου σε τροχαιο δυστυχημα και μετα απο λιγες μερες αρχισαν να μου λενε καποιοι φιλοι μου οτι δικαιουμε καποια μορια.Κατα ποσο ισχυει αυτο?Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μοριοδοτουνται τεκνα τριτεκνης οικογενειας.Και γενικα αν εχετε καποιο λινκ σχετικα με αυτα θα χαιρομουν αν το παραθετατε.Καλη χρονια να εχουμε και ευχαριστω εκ των προτερων...

Καταρχήν συλληπητήρια για τον πατέρα σου. Κουράγιο!!!
Οι τρίτεκνοι δεν δικαιούνται επιπλέον μοριοδότηση απλά το δεύτερο ή το τρίτο τέκνο, αν σπουδάζει ο μεγαλύτερος, μπορούν να μετακινηθούν στην πόλη που σπουδάζει, με την προυπόθεση ότι δεν έχει περάσει τα 25. Ελπίζω να βοήθησα...

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά , ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση : Έχω το 4% γιατί είμαστε τρίτεκνοι όμως ο μεγάλος μου ο αδερφός είναι 25 και σπουδάζει , φέτος που θα γίνει 26 και συνεχίσει να είναι στην σχολή εννοώ να μην έχει πάρει το πτυχίο θα θεωρείτε ακόμα μέλος υπό προστασία ή πώς αλλιώς λέγεται? Θα έχω το 4% ? 'Η το χάνω το 4% σε οποιαδήποτε περίπτωση? !!! Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά , ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση : Έχω το 4% γιατί είμαστε τρίτεκνοι όμως ο μεγάλος μου ο αδερφός είναι 25 και σπουδάζει , φέτος που θα γίνει 26 και συνεχίσει να είναι στην σχολή εννοώ να μην έχει πάρει το πτυχίο θα θεωρείτε ακόμα μέλος υπό προστασία ή πώς αλλιώς λέγεται? Θα έχω το 4% ? 'Η το χάνω το 4% σε οποιαδήποτε περίπτωση? !!! Ευχαριστώ

Είχα διαβάσει σχετικά με το θέμα και νομίζω πως την χάνεις... Τέλος πάντων, ψάξ' το...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι..σαν τριτεκνος μπορω να κανω μετεγγραφη σε οποια πολη θελω ή στην πολη που βρισκεται πιο κοντα στην δικη μου και εχει την σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι..σαν τριτεκνος μπορω να κανω μετεγγραφη σε οποια πολη θελω ή στην πολη που βρισκεται πιο κοντα στην δικη μου και εχει την σχολή

σε όποια σχολή εσύ θές πάς !
-----------------------------------------
Θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι..σαν τριτεκνος μπορω να κανω μετεγγραφη σε οποια πολη θελω ή στην πολη που βρισκεται πιο κοντα στην δικη μου και εχει την σχολή

αφού κάνεις νομίζω το πρώτο εξάμηνο στην σχολή που πέρασες...έπειτα μπορείς να πας εσύ όπου γουστάρεις, αν κάνω λάθος ζητάω συγνώμη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top