Μαθητικές Καταλήψεις

hara

Νεοφερμένος

Η hara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ποια η γνωμη σας για τις καταληψεις? παιζει τιποτα?
-----------------------------------------
η καταληψη ειναι τροπος γνωστοποιησης των αιτηματων των καθηγητων αλλα η σφραγιση του σχολειου ειναι παρανομος τροπος για να χασουν μαθημα τα τουβλα.....


αφιερωμενο στον ερωτα της ζωη μου.. τελειοφοιτο του λυκειου και κλειδοκρατορας στην καταληψη του σχολειου του!!!!


Σημείωση: Το θέμα προήλθε από συγχώνευση παρόμοιων θεμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στο σχολειο μου αρχισαν απο την Παρασκευη καταληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
και σε εμάς!
Εγω δεν συμμετέχω....δηλαδή δεν κάθομαι στο σχολείο.....
Τι να σου πω....Οι καταλήψεις είναι ευκαιρίες καλές για να κάνεις επανάληψη στα μαθήματα σου.....στο λύκειο όμως δεν θα ταν καλό να κάνανε κατάληψη πολλές μέρες γιατί τα παιδιά της τρίτης χάνουν μάθημα πράγμα κακό γιατί γράφουν πανελλήνιες.

Αυτή είναι η άποψή μου! :):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κοιτα το λυκειο ισα-ισα που πρεπει να κανει περισσοτερες ωρες για να εχουν τα παιδια περισσοτερο χρονο να διαβασουν :Pγιατι δεν τους νοιαζει τοσο πολυ το σχολειο οσο το φροντηστηριο που πηγαινουν:D(απο εμπειρες πηγες)
-----------------------------------------
Επισης μας ειπαν πως παιρνουμε απουσιες παρολο που κανουμε καταληψη:lol::lol::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Επισης μας ειπαν πως παιρνουμε απουσιες παρολο που κανουμε καταληψη:lol::lol::mad:

Αυτο βασει νομου κανονικα θα επρεπε να ισχυει για οσους ψηφισαν υπερ της καταληψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ναι ομως εγω ειχα βαλει ακυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ακριβως αυτο.Αντε να πιστοποιησεις ποιος ψηφισε τι.Οποτε αυτο το μετρο παραμενει ακυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αρα οταν το καθε παιδι εριχνε το χαρτακι οι υπευθηνοι θα επρεπε να το ελεγχουν αλλα να μην το λενε και στους αλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοιτα το λυκειο ισα-ισα που πρεπει να κανει περισσοτερες ωρες για να εχουν τα παιδια περισσοτερο χρονο να διαβασουν :Pγιατι δεν τους νοιαζει τοσο πολυ το σχολειο οσο το φροντηστηριο που πηγαινουν:D(απο εμπειρες πηγες)
-----------------------------------------
Επισης μας ειπαν πως παιρνουμε απουσιες παρολο που κανουμε καταληψη:lol::lol::mad:

Δεν πηγαίνουν όλοι φροντιστήριο, ξέρεις... Είναι γαϊδουριά να στερείς από τον άλλο την ευκαιρία να μάθει όσα πρέπει να μάθει, έστω και όχι τόσο καλά, όταν εσύ είσαι εξασφαλισμένος από το φροντιστήριο.

Αυτο βασει νομου κανονικα θα επρεπε να ισχυει για οσους ψηφισαν υπερ της καταληψης

Βάσει νόμου δεν ορίζεται καν ψηφοφορία για το αν θα γίνει κατάληψη ή όχι.

Αρα οταν το καθε παιδι εριχνε το χαρτακι οι υπευθηνοι θα επρεπε να το ελεγχουν αλλα να μην το λενε και στους αλλους!

Κανείς δε σηκώνει το χεράκι όταν ρωτάνε "Ποιος είναι υπεύθυνος εδώ πέρα;"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
1) Κανένας καθηγητής πόσο μάλλον μαθητής Δεν έχει το δικαίωμα να βάλει λουκέτο σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία.

2) Όποιος θέλει να χάσει μάθημα ας κάτσει σπίτι του. Δεν τον υποχρεώνει κανείς να έρθει.

3) Τα αιτήματα μερικών σχολίων δεν είναι καν αιτήματα....απλως ένας τρόπος να χάσουν μάθημα κ να κάνουν χαβαλέ.

4) Για να φτάσει κάποιος σε σημείο να κάνει κατάληψη πρέπει πρώτα να έχει εξαντλήσει όλα τα άλλα μέσα (διάλογος γράμματα κλπ).

5) Όποιοι θέλουν να κάνουν κατάληψη πρέπει να είναι αυτοί που θα τρέχουν το καλοκαίρι για να καλύψουν την ύλη...Δυστηχώς όμως αυτοί που κάνουν κατάληψη είναι συνήθως τα τούβλα...

6) Όταν έρχεται η ώρα των εξετάσεων αυτοί που κάναν κατάληψη δεν έχου ιδέα τι νά γράψουν αφού δεν έδιναν δεκάρα όλη τη χρονιά κ αυτοί που διαβάζανε όλη την χρονιία πάλι δεν ξέρουν τι να γράψουν αφού δεν διδάκτηκαν σωστά την ύλη...

Σταματάω να γράφω γιατί δεν θα τελειώσω ποτέ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ των καταληψεων μονο οταν υπαρχουν ΑΙΤΗΜΑΤΑ που να στεκουν!!!.... Δηλαδη λογοι για καταληψη.... αλλα φετος δεν υπηρχαν..... και ετσι ψηφισα κατα..... ελεος!!!.... τι για μποχα στις τουαλετες ακουσα, τι για τιμες στο κυλικειο, τι για να βαλουν καγκελα και στα πανω παραθυρα!!!.... ελεος ρε..... και το συμπερασμα ειναι ενα.... σημερα οι λογοι για καταληψη ειναι καθαρα και μονο η λουφα....:fss::fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εμενα το σχολειο μου ετοιμαζει καταληψη για αιτηματα οπως
βρομηκες τουαλετες,μουχλα και εντομα πανω στο φαγητο και για το οτι υπαρχουν ποντικια στο σχολειο και ενω τους το λεμε δεν κανουν τιποτα.εγω πιστευω οτι ειναι σοβαροι αυτοι οι λογοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τρίχες κατσαρές είναι, όπως είπε και η από πάνω...
Σοβαρά αιτήματα δεν έχω ακούσει ποτέ μου για κατάληψη. Δόξα τω θεώ έχουμε άριστη διεύθυνση και τα φαινόμενα αυτά έχουν εκλείψει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
γιατι αμα υπηρχανε δεν θα σου αρεσανε.παντως εγω θα ηθελα να ζησω κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εμενα το σχολειο μου ετοιμαζει καταληψη για αιτηματα οπως
βρομηκες τουαλετες,μουχλα και εντομα πανω στο φαγητο και για το οτι υπαρχουν ποντικια στο σχολειο και ενω τους το λεμε δεν κανουν τιποτα.εγω πιστευω οτι ειναι σοβαροι αυτοι οι λογοι.

Να πάτε να κάνετε κατάληψη στο Δημαρχείο. Οι αντιδήμαρχοι τεχνικών υπηρεσιών και παιδείας είναι οι μαμημένοι υπεύθυνοι, όχι ο διευθυντής και σίγουρα όχι κάποιος που να ιδρώσει το αυτάκι του από την κατάληψη σχολείου. Μάθετε πρώτα τους κανονισμούς για να είστε και τυπικά εντάξει. Διαφορετικά κάνετε μαλακίες και απλά χάνετε το χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εχουμε κι αλλο τετοιο παρομοιο θεμα...[λουκετο]!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μας τα 'πρηξες, φτάνει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
δεν βοηθανε σε τπτ.μπροστα μασ θα τα βρουμε.δεν τα κανουμε τωρα θα τα κανουμε αργοτερα.οι καθηγητεσ θα μασ προχωρουν 2-2 τα μαθηματα...:(ο θανατοσ αυτου του παιδιου εγινε ευκαιρια στο να κανουν καταληψεισ και να χανοπουμε μαθηματα...:(το μονο που μασ νοιασ=ζει ειναι να χανουμε μαθηματα και δεν μασ ενδιαφερει τπτ αλλο...ντροπη μασ...:'(για τισ εξετασεισ θα μασ φορτωθουν ολα...:(ασ το ξανασκεφτουμε,εστω και αυτεσ τισ 3 μερεσ μεχρι τα χριστουγεννα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

farmakotriftis

Νεοφερμένος

Ο farmakotriftis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω να πω πως κατα τη γνωμη μου η καταληψη ειναι αφορμη για χαβαλε και λιωσιμο στις καφετεριες :mad:!!Νομιζω οτι αν ρωτισετε τους καταληψιες (στα σχολεια κυριως και απουσια μμε) γιατι κανουνε καταληψη δεν θα σας απαντησουνε το αντιθετο (και στο δικο μου σχολειο το ιδιο γινοταν), και ολα αυτα που λενε στην τv ειναι προπαγανδα την οποια εκμεταλευονται για να κανουνε νουμερα!!!Και μην μου πειτε οτι ολοι οι μαθητες στενοχορηθηκαν τοσο για τον Αλεξη που αναγκαστικανε μεσα στην οδηνη τους να κλεισουνε τα σχολεια!!!!! Ειμαι υπερ της καταληψης οταν γινεται συλλογικα και ο στοχος ειναι ειρινικη διαμαρτηρια,χωρις φθορες στα δημοσια κτηρια ειτε αυτα λεγονται σχολεια ειτε α.τ.!! Οταν ομως ο χαμος ενος 15 χρομου παιδιου γινεται αφορμη για εκτονωση, για χαβαλε και αραγμα' οταν το σχολειο κλινει επειδη ειναι βαρετο (η επειδη οι τυροπιτες ειναι στρογιγλες και αλλες αηδιες)...Τοτε γελιοποιειται ο αγωνας των μαθητων και φυσικα κανεις δεν τους παιρνει στα σοβαρα!!!!! Περα του οτι ειναι ασευεια να χρησιμοποιεις ενα τραγικο συμβαν ως αφορμη για να χανεις μαθημα!!!!! Οσο για τους φιλους καταληψιες εχω να πω πως αν θελουν καλυτερη πεδια να κοιταξουν πρωτα να διαφυλαξουν αυτο που ηδη εχουν και οχι να το υπονομευουν!!!Οι ανυπολογιστες καταστροφες που γινονται επι καταληψεων καθε χρονο στα σχολεια δεν κανουν τη δημοσια εκπαιδευση καλυτερη!!!!!Βρειτε αλλον τροπο να δειξετε την δυσαρεσκεια σας!!!Ειναι αντιφαση να προσπαθεις να κανεις το σχολειο σου καλυτερο ενω παραλληλα συνεχως το σαμποταρεις!!!! ΑΥΤΑ!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top