Σπουδές ψυχολογίας στην Αγγλία

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δηλαδή θα ναι πιο δύσκολα.
Ειδικότερα που το παιδί έχει αναφάλεια με τη γλώσσα κλπ
Περίμενα καλύτερη επιχειρηματολογία.

Άλλοι έχουν ανασφάλεια με την ελληνική, κι όμως ορκίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Περίμενα καλύτερη επιχειρηματολογία.

Άλλοι έχουν ανασφάλεια με την ελληνική, κι όμως ορκίζονται.
γιατί καλέ;
το ίδιο είναι να σπουδάζεις ψυχολογία στην οξφόρδη με το να σπουδάζεις ψυχολογία στο bradford?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
γιατί καλέ;
το ίδιο είναι να σπουδάζεις ψυχολογία στην οξφόρδη με το να σπουδάζεις ψυχολογία στο bradford?

Εσύ θα μας πεις. Εγώ δεν έχω πάει παραπέρα από τη στάνη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Εσύ θα μας πεις. Εγώ δεν έχω πάει παραπέρα από τη στάνη μου.
φαντάζομαι πως ναι, γι αυτό όλα τα πανεπιστήμια δεν είναι ίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
παιδια ουτως η αλλως εγω πιστευω πως γυρω στο 16 θα βγαλω μεσο ορο και ειναι κριμα να μην πιασω ψυχολογια για αυτο θελω να φυγω αγγλια!
επισης δεν ειναι στους στοχους μου πανεπιστημια οπως η οξφορδη cambridge michigan!
θελω ενα πανεπιτημιο καλο στα μετρα μου!να παρω ενα πτυχιο και να ειναι καλο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εχετε να προτεινετε τιποτα για μεταπτυχιακο στη ψυχολογια;
το χρειαζεται η ξαδερφη μου...τελειωσε τη ψυχολογια θεσ/νικης...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
εχετε να προτεινετε κατι??ποια πανεπιστημια θεωρουνται καλα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για όσους πρόκειτε σύντομα να μας έρθουν για σπουδές Ψυχολογίας εδώ στο UK, παρακάτω διαβάστε το πολύ ωραίο αρθράκι από τον Psychologist

Να υπενθυμίσω ότι η Ψυχολογία στη Βρετανία αποτελεί μια από τις 5 δημοφιλέστερες επιλογές σπουδών και το male to female ratio είναι σχεδόν 1 προς 1 σύμφωνα με τα επίσημα στατιστικά της Βρετανικής Κυβέρνησης σε αντίθεση με την Ελλάδα που νομίζω οι κοπέλες είναι πιο πολλές στα τμήματα Ψυχολογίας (δε ξέρω γιατί; ίσως επειδή στην Ελλάδα επικρατεί η θεώρηση οτι η Ψυχολογία είναι ''θεωρητική'' σχολή; καμία σχέση πάντως το πως διδάσκεται και θεωρήται η Ψυχολογία στη Βρετανία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dragazis

Νεοφερμένος

Ο Dragazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σας. Ονομάζομαι Λευτέρης Δραγάζης και έχω πτυχίο από το ΑΤΕΙ Χανίων Φυσικών Πόρων και περιβάλλοντος ως Μηχανικός Περιβάλλοντος. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν με το πτυχίο μου μπορώ να κάνω μεταπτυχιακό στην UK στην ψυχολογία και στην συνέχεια να έχω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος σε UΚ και Ελλάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λευτέρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeC123

Νεοφερμένος

Ο GeorgeC123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Προτείνετε μου και εμένα ρε παιδιά αν μπορείτε πανεπιστήμια στο εξωτερικό για ψυχολογία
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το Plymouth University ξέρω ότι έχει καλό τμήμα ψυχολογίας και είναι γενικότερα καλό πανεπιστήμιο σε επαρχιακή πόλη (πιο φτηνή ζωή απ' ότι στο Λονδίνο). Ψάξε και στην ιστοσελίδα της BPS για τη λίστα με τα πανεπιστήμια που έχουν accreditation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Γειά σας!Μήπως γνωρίζει κανείς το καλύτερο πανεπιστήμιο στην Αγγλία στον τομέα της νευροψυχολογίας και της γνωστικής ψυχολογίας;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μια κατάταξη για ψυχολογία: https://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings?s=Psychology
Πάντως μη βασιστείς μόνο στις κατατάξεις για να επιλέξεις.Κάνε τη προσωπική σου έρευνα για τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αυτό τον πίνακα τον είχα βρει και εγώ ....Ωστόσο κάθε πανεπιστήμιο από μία μικρή έρευνα που έκανα,μου φαίνεται καλό..........:worry:Ίσως θα πρέπει να ρωτήσω κάποιον που θα μένει Αγγλία και θα ξέρει καλά τα κατατόπια...Καλά ότι το Cambridge,το Oxford και το UCL είναι από τα καλύτερα είναι πασίγνωστο,ωστόσο πολλοί είναι εκείνοι που δεν τα προτείνουν.Αντιθέτως,με συμβουλεύουν να ψάξω για κάποιο λιγότερο γνωστό Uni ώστε να έχω στενότερη σχέση με τους καθηγητές και ώστε να μην υπάρχει αυτή η σύγχυση και ο συνωστισμός που κυριαρχεί σε μεγάλα πανεπιστήμια όπως τα παραπάνω!Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου Dr.Quantum!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

Η XrysaFreedom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Έχει κανείς πληροφορίες για την δουλειά και γενικά για τα πράγματα στο Middlesex university όσο αναφορά για το τμήμα ψυχολογίας . Είναι αρκετά ενδιαφέρον το τμήμα psychology with neuroscience.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top