[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 20 22.0%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 16 17.6%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 6 6.6%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 2.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μακαρι να μην παρουν λαθος το διαγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
MAKAPI!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τωρα που ειδα και τις λυσεις εχω μια συγκεντρωμενη εικονα για εμενα.Λοιπον..
Θεμα Α
Μια μαλακια εκανα την ειχα βαλει σωστο στηνα ρχη και πηγα ο βλακας και την αλλαξα στο τελος και το εβαλα α οτι ειναι μονο για ιους η πορδη αυτη η προπερδινη πως σκατα γραφετε τεσπα.
Θεμα Β
Ολα σωστα το καθαρισα αυτο
Θεμα Γ
Οι απαντησεις μου ειναισ ωστες και πολυ καλα αιτιολογημενες στα μουτρα τους.Μονο το Γ2 ισως χασω κανενα μοριακι
Θεμα Δ
Οπως φαινεται το Δ1 ειναι σωστο απο ολες τις αποψεις γιατι ειναι ΤΟΣΟ ζωα που εβαλαν τελειως αοριστη εκφωνηση!Οποτε την πατησαν γιατι εμεις παντα βγαινουμε κερδισμενοι στο τελος.(Λυπαμαι τα θετικα που θα δωσουν βιολογια κατ)
Δ2 πρεπει να το εχω χασει ολο αν οχι ολο να παρω 3 μοναδες η 4
Δ3 ολοσωστο
Συνολο??? 15+ 18- και αντε γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Οι λυσεις διαφερουν απο φροντιστηριο σε φροντιστηριο και η αξιολογηση τους απο βαθμολογητη σε βαθμολογητη!
Εγω κρεμομαι πολυ απο τον ευτροφισμο γτ ανησυχω αρκετα...
Δεν εγραψα τι γινεται στο σημειο ριψης και φοβαμαι για το ποσοστο μειωσης των μοριων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μου φαίνεται μ*λ*κία το να δεχτούν και τις δύο απαντήσεις, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μου φαίνεται μ*λ*κία το να δεχτούν και τις δύο απαντήσεις, πάντως.

Ας περιμένουμε τις λύσεις του υπουργείου. Κάθε φροντιστήριο δίνει τις δικές του λύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Λοιπον για οσους δεν ειχατε το διαγραμμα α λεει βγηκε ανακοινωση απο το υπουργειο οτι ειναι ασαφες και καθε απαντηση θα θεωρηθει σωστη... Εγω εγραψα και τα συμπερασματα στο Γ1 ωστοσο στο Γ2 εκανα παραπομπη και ειπα οπως προανεφερα και μαλιστα ΚΥΡΙΩΣ απο το συμπερασμα 3 (που λεει για αναπτυξη ενος νεου ειδους) μπλα μπλα κ μετα εγραψα κι αλλα δικα μου... Υπαρχει περιπτωση να μου το κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά οι λύσεις αυτές είναι ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ, αν θέλετε να ψάξετε στο ιντερνετ θα βρείτε πολλών φροντιστηρίων οι οποίες θα παρουσιάζουν ακόμα και σημαντικές διαφορές μεταξύ τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στρατο σε ποια ασαφεια αναφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KathrineDestiny

Νεοφερμένος

Η KathrineDestiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πφφ.. ανάλογα και τον διορθωτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδια που επαιξε ευτροφισμος?
δε το ανεφερα πουθενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Στο Δ1 επαιξε.Μπορει να το εξηγησες και να μην καταλαβες οτι το ειπες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Απλώς η μόρφη της καμπύλης δεν αφήνει καμία υπόψια ότι μιλάμε για τα επόμενα 5 μέτρα π.χ. Προφανώς απεικονίζει μέχρι και τέλος του ποταμού. άρα η Α πρέπει να είναι το οξυγόνο και μόνο αυτό. Τέλος πάντων, φύγαμε για Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Στρατο σε ποια ασαφεια αναφερεσαι?

Στο Δ1 καθε απαντηση ειναι σωστη....

Οπα σε λαθος ατομο απαντησ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ναι ρε στρατο απλα ρωταω.
Η δικη μου απαντηση ηταν: Αυξανονται οι αποικοδομητες και μειωνεται το οξυγονο και το δικαιολογησα με τον ευτροφισμο.
Συνεπως οι καμπυλες πανε αναλογα.
Θα το πιασει σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Ναι λεει γιατι δεν διευκρινιζει αν η αποσταση ειναι μεγαλη η μικρη... Καθε απαντηση θεωρειται τλκ σωστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αφου αυτο λεει ο ευτροφισμος ρε παιδια.Ειναι γελοια η ερωτηση για αυτο δηλαδη λες για τον ευτροφισμο.Λες οτι αυξανονται αλλα εσυ θα βαλεις στο διαγραμμα χωρις ΜΕΤΡΑ αποσταση συγκεκριμενοι αριθμοι τιποτα απολυτως παραπανω απο ενα ποταμι που τρεχει και εσυ πρεπει αν φανταστεις τι θα πουν???Εγω απαντησα συμφωνα με αυτα που μου εδωσαν δεν θα κατσω να φανταστω οτι το ποταμι τρεχει με ταχυτητα 100000000000000 μετρα το δευτερολεπτο και μαλακιες μπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ναι λεει γιατι δεν διευκρινιζει αν η αποσταση ειναι μεγαλη η μικρη... Καθε απαντηση θεωρειται τλκ σωστη...


στρατο που ακριβως την ειδες την ανακοινωση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Αφου αυτο λεει ο ευτροφισμος ρε παιδια.Ειναι γελοια η ερωτηση για αυτο δηλαδη λες για τον ευτροφισμο.Λες οτι αυξανονται αλλα εσυ θα βαλεις στο διαγραμμα χωρις ΜΕΤΡΑ αποσταση συγκεκριμενοι αριθμοι τιποτα απολυτως παραπανω απο ενα ποταμι που τρεχει και εσυ πρεπει αν φανταστεις τι θα πουν???Εγω απαντησα συμφωνα με αυτα που μου εδωσαν δεν θα κατσω να φανταστω οτι το ποταμι τρεχει με ταχυτητα 100000000000000 μετρα το δευτερολεπτο και μαλακιες μπλε

Εγω διαφωνω παντως σε αυτο... Οταν σ δινουν συναρτηση της αποστασης σημαινει ναι μεν στο σημειο το αρχικο ισχυει ο ευτροφισμος οταν απομακρυνεσαι ομως το φαινομενο αυτο εξασθενει.. Αλλιως δεν εχει νοημα να σου δωσουν αποσταση ας εδιναν καλυτερα συναρτηση με το χρονο... Τεσπα αφου τα θεωρουν σωστα και τα 2 ομως ολοι ευχαριστημενοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Παιδια πιστευω θα παρουν σωστες και τις δυο απαντησεις στο Δ1. Παντως δινω βιολογια κατ. και τα θεματα της γενικης με φοβισαν! αν μας κανουν τετοιες μαλακιες στην κατευθυνση παει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top