Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:sick:
:'(
( πατηστε στα σμαϊλις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
:sick:
:'(
( πατηστε στα σμαϊλις)
της γαλλιας το λατρεψα,απλα :inlove:
αυτο μαζι με της δανίας και νορβηγίας ^^
(δανια μου αρεσε προσφατα,χαχα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
της γαλλιας το λατρεψα,απλα :inlove:
αυτο μαζι με της δανίας και νορβηγίας ^^
(δανια μου αρεσε προσφατα,χαχα)

εγω το εβαλα για το ακουσμα της γλωσσας:P εμ... εγω το σιχαθηκα για την προφορα... δεν μου ακουγεται καλα η γαλλικη γλωσσα ουτε η σερβικη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγω το εβαλα για το ακουσμα της γλωσσας:P εμ... εγω το σιχαθηκα για την προφορα... δεν μου ακουγεται καλα η γαλλικη γλωσσα ουτε η σερβικη:(
διαφωνωω,γαλλικαααα :inlove: :inlove:
(αντιστοιχαα σ εμενα δεν αρεσουν τα γερμανικα,νιωθω οτι με βριζουν xD πανε αλυσιδα αυτα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
διαφωνωω,γαλλικαααα :inlove: :inlove:
(αντιστοιχαα σ εμενα δεν αρεσουν τα γερμανικα,νιωθω οτι με βριζουν xD πανε αλυσιδα αυτα :P )

αναμενομενο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Έχουμε και λεμε... Δεν θα μαθαινα αραβικα, σλαβικες γλώσσες και κινέζικα. Τα γερμανικά δεν με χαλάνε και πολυ απλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να ακούει γερμανικά τραγουδια:D και να λέει αστεία ή να γελάει με αστεία σ'αυτη τη γλώσσα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έχουμε και λεμε... Δεν θα μαθαινα αραβικα, σλαβικες γλώσσες και κινέζικα. Τα γερμανικά δεν με χαλάνε και πολυ απλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να ακούει γερμανικά τραγουδια:D και να λέει αστεία ή να γελάει με αστεία σ'αυτη τη γλώσσα...:P
warum nicht?
εγω γελασα με την προφορα που λεει ο τυπας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τα γαλλικα οντως, ενω οι περισσοτεροι τα λατρευουν για το ακουσμα, εγω τα σιχαινομαι για τον ιδιο λογο. ΕΙΔΙΚΑ αυτο το τραγουδι Μαρια κι εγω το ειχα σιχαθει....
Τα γερμανικα οντως παλι το ακουσμα και η προφορα δεν μου ακουγεται καλη. Ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα Ιταλικα... Γλυκα, αναλαφρα, σου προκαλουν ωραια αισθηση οταν τα ακους :inlove:
Βεβαια αυτο ειναι προσωπικο θεμα του καθενός...
:inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να φανταστώ αυτό είναι κάτι σαν γερμανικά greeklish;:P

οχι αν εννοεις αυτο με τους ελληνικους χαρακτηρες απλα διαβαζει το ρ σαν γ και το γραφει οποτε οχι πριμα αλλα πγιμα και το ερ στο τελος το κανει α οπως διαβαζεται οποτε εχουμε αντι για βετερ βετα

Τα γαλλικα οντως, ενω οι περισσοτεροι τα λατρευουν για το ακουσμα, εγω τα σιχαινομαι για τον ιδιο λογο. ΕΙΔΙΚΑ αυτο το τραγουδι Μαρια κι εγω το ειχα σιχαθει....
Τα γερμανικα οντως παλι το ακουσμα και η προφορα δεν μου ακουγεται καλη. Ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα Ιταλικα... Γλυκα, αναλαφρα, σου προκαλουν ωραια αισθηση οταν τα ακους :inlove:
Βεβαια αυτο ειναι προσωπικο θεμα του καθενός...
https://www.youtube.com/watch?v=l_rVc1cP67g :inlove::inlove::inlove::inlove:

το σογκ υπεροχο :) γενικα με τα ιταλικα νο προμπλεμ. Δεν σκεφτομαι να μαθω αλλα δεν μου δημιουργουν προβλημα στο ακουσμα... χεχε οντως εχουν μια αναλαφρη αισθηση σε αντιθεση οπως ειπες με τα γερμανικα αλλα τα γερμανικα ειναι ωραια βαρια γλωσσα :inlove: :inlove: εμενα με τρελενει αυτο το χχχχχχχχχχχχ :redface::redface: :inlove:
Ich bereue nicht (= δεν μετανοιωνω) δεν μετανοιωνω που τα λατρευω!
ΥΓ: τα γαλλικα... ασε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Ολοι ετσι αντιδρουν :pfff:
Ohne dich kann ich nicht sein ( αν την ακουσω αυτη τη προταση πραγματικα τρελενομαι :inlove: ονε ντιχ καν ιχ νιχτ ζαϊν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Και που λετε παιδια............ Θελω να μαθω εβραϊκα!

Εγω παντως δν θα μπορουσα ποτε να μπω στη διαδικασια να μαθω γλωσσα με αλλο αλφαβητο.

Και τα Γιουγκοσλαβικα να μαθαινα, θα μαθαινα Κροατικα που ειναι σε λατινικη γραφη :P

Ολοι ετσι αντιδρουν :pfff:
Ohne dich kann ich nicht sein ( αν την ακουσω αυτη τη προταση πραγματικα τρελενομαι :inlove: ονε ντιχ καν ιχ νιχτ ζαϊν)
Η αληθεια ειναι οτι πολλοι Ελληνες της Γερμανιας μιλανε γερμανικα καπως αστεια, οσο αστεια μιλανε και οι Τουρκοι Γερμανικα (οσοι ξερουν δηλαδη :P)

Η προφορα ερχεται αυτοματα. Οταν ακους κατι συνεχεια με εναν συγκεκριμενο τροπο το μαθαινεις, παει και τελειωσε. Εδω εμαθα εγω προφορα που η μονη χρηση Γερμανικων ηταν σε κανα μαγαζι ή σε μπυραριες :P

Και τα Γερμανικα ειναι ωραια οταν εχουν προφορα Γερμανιας. Αυστρια κι Ελβετια :down:

Τελικα ουτε στη μουσικη ακουγονται τοσο ασχημα τα Γερμανικα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Γαλλικά. Πανασχημη προφορά και γενικά σπαστική γλώσσα πολύ.
Αλβανικά επίσης δε θαθελα, χειρότερα και από τα τούρκικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
αφου τελειωσα τα αγγλικα λεω και εγω να μαθω γερμανικα...3 χρονια εκανα μαθηματα...αλλα ανεπιδεκτη μαθησεως...το μονο που καταφερα να μαθω ειναι το <ich liebe dich> δυσκολη γλωσσα......ειδικα αυτα τα αρθρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Γαλλικά. Πανασχημη προφορά και γενικά σπαστική γλώσσα πολύ.

Α δεν έχεις δίκιο . Τα Γαλλικά είναι η πιο ωραία γλώσσα μετά τα Ελληνικά και τα Αγγλικά !!!
Εγώ δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ μα ποτέ όμως Γερμανικά .
Βέβαια μπορεί να γίνουν χρήσιμα , αν μας έρθουν κατά εδώ με άσχημους σκοπούς , αλλά και πάλι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Α δεν έχεις δίκιο . Τα Γαλλικά είναι η πιο ωραία γλώσσα μετά τα Ελληνικά και τα Αγγλικά !!!
Εγώ δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ μα ποτέ όμως Γερμανικά .
Βέβαια μπορεί να γίνουν χρήσιμα , αν μας έρθουν κατά εδώ με άσχημους σκοπούς , αλλά και πάλι ...

Αν θες να πας να ζησεις στη Γερμανια σου ειναι χρησιμα, αν δεν θες, δεν θα σε βαλει κανενας με το ζορι να τα μαθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω παντως δν θα μπορουσα ποτε να μπω στη διαδικασια να μαθω γλωσσα με αλλο αλφαβητο.

Και τα Γιουγκοσλαβικα να μαθαινα, θα μαθαινα Κροατικα που ειναι σε λατινικη γραφη :P


Η αληθεια ειναι οτι πολλοι Ελληνες της Γερμανιας μιλανε γερμανικα καπως αστεια, οσο αστεια μιλανε και οι Τουρκοι Γερμανικα (οσοι ξερουν δηλαδη :P)

Η προφορα ερχεται αυτοματα. Οταν ακους κατι συνεχεια με εναν συγκεκριμενο τροπο το μαθαινεις, παει και τελειωσε. Εδω εμαθα εγω προφορα που η μονη χρηση Γερμανικων ηταν σε κανα μαγαζι ή σε μπυραριες :P

Και τα Γερμανικα ειναι ωραια οταν εχουν προφορα Γερμανιας. Αυστρια κι Ελβετια :down:

Τελικα ουτε στη μουσικη ακουγονται τοσο ασχημα τα Γερμανικα


Δεν εχω παρα να συμφωνησω σε ολα... Εγω μιλαω γερμανικα με την προφορα που απεκτησα ακουγοντας την καθηγητρια μου ( Απο το Μοναχο ειναι) μπορει να μην εχω την ιδια προφορα δηλαδη με εναν απο το Βερολινο ή απο το Αμβουργο :) δεν με πειραζει! Μου αρεσει η προφορα μου! Στο τραγουδι με πετυχες ειμαι φαν των Ραμμ!!!:clapup::clapup: εμ.. κοιταξε ενα σχολιο κατω απο ενα τραγουδι: Beautiful! Silbermond makes the German language beautiful. Though I already knew it was. They make others around me see what I see, a beautiful language full of life and meaning! <3 και πιστευω πως ολες οι φωνες των γερμανων τραγουδιστων κανουν τα γερμανικα μοναδικα. Γιατι ειναι μοναδικα.

αφου τελειωσα τα αγγλικα λεω και εγω να μαθω γερμανικα...3 χρονια εκανα μαθηματα...αλλα ανεπιδεκτη μαθησεως...το μονο που καταφερα να μαθω ειναι το <ich liebe dich> δυσκολη γλωσσα......ειδικα αυτα τα αρθρα...

Τα αρθρα δεν εχεις παρα να τα μαθαινεις απο εξω. Δεν ειναι δυσκολη γλωσσα :) εχει πολλα τρικακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top