Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Την C++.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Σημασια εχει το κριτηριο. Αλλο να μη θες να μαθεις Γερμανικα γιατι δεν σ αρεσει η προφορα κι αλλο να μη θες να μαθεις γιατι νομιζεις οτι οι Γερμανοι φταινε για ολα τα δεινα που περναει η Ελλαδα.

Παντως επειδη αρκετους σας ειδα αντιθετους με τα Γερμανικα (που ουτε εγω ξερω παααρα πολυ καλα), μην ακουτε μονο τον Σοιμπλε ή τον Ρεσλερ. Αν ακουσετε παιδακια θα δειτε οτι δεν ειναι τοσο βαρβαρη γλωσσα οσο νομιζετε. Μοιαζουν καπως με τα αγγλικα, κυριως γραπτα, ενω αν ξερεις Αγγλικα και Γερμανικα μετα εχεις πολυ καλες βασεις να μαθεις αρκετες γλωσσες, οπως Ολλανδικα ή τις Σκανδιναβικες Γλωσσες. Οταν πηγα στη Δανια ειδα οτι απο τα γραπτα καταλαβαινα αρκετα ενω στην Ολλανδια καταλαβαινεις πανω απο τα μισα οταν τα βλεπεις γραμμενα.

Εγω εχω κακη σχεση με τα Γαλλικα, με κουραζουν οταν τα ακουω και οσες φιλοτιμες προσπαθειες και να εκανα δεν εμαθα πανω απο 10 λεξεις (οσες ξερω και τωρα δηλαδη). Εδω εκανα κανα 6μηνο να μαθω το ''παρακαλω'', τι λεμε τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
εχω ακουσει και τα θεωρω χαλια οπως και τα γερμανικα

Kι εγώ έχω ακούσει και τις δύο γλώσσες. (αν και τελευταία ακούγονται λιγότερο και οι 2 γλώσσες στην Ελλάδα) Τα αλβανικά μου αρέσουν κάπως περισσότερο.



Διεθνής γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σημασια εχει το κριτηριο. Αλλο να μη θες να μαθεις Γερμανικα γιατι δεν σ αρεσει η προφορα κι αλλο να μη θες να μαθεις γιατι νομιζεις οτι οι Γερμανοι φταινε για ολα τα δεινα που περναει η Ελλαδα.

Παντως επειδη αρκετους σας ειδα αντιθετους με τα Γερμανικα (που ουτε εγω ξερω παααρα πολυ καλα), μην ακουτε μονο τον Σοιμπλε ή τον Ρεσλερ. Αν ακουσετε παιδακια θα δειτε οτι δεν ειναι τοσο βαρβαρη γλωσσα οσο νομιζετε. Μοιαζουν καπως με τα αγγλικα, κυριως γραπτα, ενω αν ξερεις Αγγλικα και Γερμανικα μετα εχεις πολυ καλες βασεις να μαθεις αρκετες γλωσσες, οπως Ολλανδικα ή τις Σκανδιναβικες Γλωσσες. Οταν πηγα στη Δανια ειδα οτι απο τα γραπτα καταλαβαινα αρκετα ενω στην Ολλανδια καταλαβαινεις πανω απο τα μισα οταν τα βλεπεις γραμμενα.

Εγω εχω κακη σχεση με τα Γαλλικα, με κουραζουν οταν τα ακουω και οσες φιλοτιμες προσπαθειες και να εκανα δεν εμαθα πανω απο 10 λεξεις (οσες ξερω και τωρα δηλαδη). Εδω εκανα κανα 6μηνο να μαθω το ''παρακαλω'', τι λεμε τωρα

Με πιανεις.Αυτο ακριβως προσπαθουσα να τους πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τούρκικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γερμανικά. Μου φαίνεται πολύ "βαριά" γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Με τίποτα τα Γαλλικά και τα Κινέζικα.
Μπορεί να λατρεύω τις ξένες γλώσσες αλλά αυτές τις δύο δεν τις μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
τουρκικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα κινέζικα νομίζω είναι αίσχος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα τι είχα πει πάντως είναι: Γαλλικά, Αλβανικά, Τούρκικα και Αραβικά. :P

Παρ'όλα αυτά ψήνομαι να ξεκινήσω ρώσικα μόλις τελειώσω τα ιταλικά. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα τι είχα πει πάντως είναι: Γαλλικά, Αλβανικά, Τούρκικα και Αραβικά. :P

Παρ'όλα αυτά ψήνομαι να ξεκινήσω ρώσικα μόλις τελειώσω τα ιταλικά. ^^
πολύ δύσκολα τα ρώσικα... μάθαινα παλιά και πολλά τα ξέχασα :hehe:
καλά,πάνε χρόνια,λογικό... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γαλλικα κ Σερβικα.
Γαλλικα γιατι η προφορα τους μου φερνει εμετο.
Σερβικα και για την προφορα και για την γραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
πολύ δύσκολα τα ρώσικα... μάθαινα παλιά και πολλά τα ξέχασα :hehe:
καλά,πάνε χρόνια,λογικό... :P

Μου έδωσε μια ιδέα η μάνα μου. Εγώ της είχα ζητήσει γερμανικά αλλά μου είπε αν θέλω να μάθω γλώσσα σαν τα βουλγάρικα ή τα ρώσικα. Για τα πολωνικά τι να σκέφτεται;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Μου έδωσε μια ιδέα η μάνα μου. Εγώ της είχα ζητήσει γερμανικά αλλά μου είπε αν θέλω να μάθω γλώσσα σαν τα βουλγάρικα ή τα ρώσικα. Για τα πολωνικά τι να σκέφτεται;:hmm:
να κάνεις ρώσικα πάντως,δεν είχα σκοπό να σε αποθαρρύνω ;P
απλά δεν εχουν λατινικους χαρακτηρες,ξερω γω,γι αυτο φαινονται καπως αρχικα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα φοβόμουν και απο μόνη μου ούτως ή άλλως. Ξέρεις, θα μπερδεύομαι κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τα κινέζικα νομίζω είναι αίσχος:P
Εμένα μου τη δίνουν και μόνο που τα ακούω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τα φοβόμουν και απο μόνη μου ούτως ή άλλως. Ξέρεις, θα μπερδεύομαι κτλ
οχι,οχι,νταξει,μια ιδεα ειναι για να ειμαστε αντικειμενικοι..μην κοιτάς με εμένα που πέρασαν πολλα χρονια (δημοτικο ημουν οταν μαθαινα :redface: )...
αν εκεινην τη στιγμη τα διαβασεις καλα και δωσεις προσοχη,δεν ειναι τραγικα...απλα παρτα με μια σειρά και φυσικά,με έναν καλό δάσκαλο δίπλα. Εμένα φίλη μου μου μάθαινε,που έχει καταγωγή από εκεί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αμφιβάλλω αν θα είμαι στη θέση να μάθω και άλλη γλώσσα όταν τελειώσω με τα ιταλικά πάντως, αλλά θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Και που λετε παιδια............ Θελω να μαθω εβραϊκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top