Ποια ξένη γλώσσα προτιμάτε μετά τα αγγλικά;

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Πω πω τα Γερμανικά δεν μου αρέσουν καθόλου!!

Έκανα επί 2 χρόνια και ένα χρόνο πριν δώσω για το δίπλωμα τα σταμάτησα..

Εξ' αρχής δεν τα 'χα πάρει με καλό μάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzeka chocola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tzeka chocola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Πω πω τα Γερμανικά δεν μου αρέσουν καθόλου!!

Έκανα επί 2 χρόνια και ένα χρόνο πριν δώσω για το δίπλωμα τα σταμάτησα..

Εξ' αρχής δεν τα 'χα πάρει με καλό μάτι...



Τόσο άσχημα ε? Εγώ κάνω από παιδικό σταθμό. Δηλαδή από τότε έχω επαφή με την γλώσσα και τώρα 2α λυκείου με 3 πτυχία ( βασικά 2 γιατί το ένα ήταν το πρώτο πρώτο που οκ δεν μετράει πουθενά) και θέλω να δώσω C1 αλλά έχω πήξει τόσο πολύ με μαθήματα κατεύθυνσης που δεν μου μένει ούτε χρόνος ούτε όρεξη να διαβάσω. Αλλά θέλω να το πάρω κ αυτό κ το ΚΜΚ. Αλήθεια δεν ξέρω τι να κάνω..

εσύ πως ξεκίνησες? επιλογή στο σχολείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ξερω τελεια αγγλικα(Proficiency), αρκετά καλά γερμανικά(Β2), επίσης καλά γαλλικά(Β1) και μαθαίνω κινέζικα!! Ξέρω λίγα ρώσσικα και θέλω να μάθω ισπανικά!! Αυτά προς το παρόν... Γενικά έχω τρέλα με τις ξένες γλώσσες... Μου αρέσουν όλες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ιταλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
εσύ πως ξεκίνησες? επιλογή στο σχολείο?

Από το σχολείο είχα επιλέξει ως δεύτερη ξένη γλώσσα τα Γερμανικά και αμέσως ξεκίνησα και ιδιαίτερα με μία καθηγήτρια από τη Γερμανία. Λίγο η καθηγήτρια που δεν μου πολυάρεσε ο τύπος της λίγο τα Γερμανικά ως γλώσσα καταλήξαμε χώρια :P

Μακριά κι αγαπημένοι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γερμανικαααααα:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ξερω τελεια αγγλικα(Proficiency), αρκετά καλά γερμανικά(Β2), επίσης καλά γαλλικά(Β1) και μαθαίνω κινέζικα!! Ξέρω λίγα ρώσσικα και θέλω να μάθω ισπανικά!! Αυτά προς το παρόν... Γενικά έχω τρέλα με τις ξένες γλώσσες... Μου αρέσουν όλες!!
μια χαρα!!! τελεια!!! εγω μετα τα αγγλικα,γερμανικα,ελαχιστα γαλλικα πασχιζω να μαθω ισπανικα,αλλα στη σχολη δεν εχω καθολου ελευθερο χρονο!!!και μετα απο πανελληνιες,πώς να μη βαριεσαι??!!!:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ξέρω αγγλικά (προφανώς:P), σλοβάκικα, εσπεράντο και θέλω κάποια στιγμή να μάθω σέρβικα ή ρώσικα. Γενικά μου αρέσουν οι σλαβικές γλώσσες:) Πάντως από τα γερμανικά που κάναμε στο σχολείο δεν θυμάμαι γρι, πάντα την μισούσα αυτή τη βαρβάρικη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Αγγλικά, έκανα γαλλικά στο γυμνάσιο και μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά μετά από τόσο καιρό τα έχω ξεχάσει :P, ισπανικά, ιταλικά και πορτογαλικά αλλά όχι πολύ καλά τα τρία τελευταία γιατί δεν έχω κάνει μαθήματα, από μόνη μου ότι έμαθα. θέλω να μάθω να μιλάω τέλεια όσες γλώσσες ξέρω ήδη και επίσης λατρεύω τα κορεάτικα :redface: και θα ήθελα και κινέζικα και πολλές πολλές ακόμα γλώσσες. είναι η αδυναμία μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@1

Νεοφερμένος

Η aggeliki@1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γερμανικά και ισπανικά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ιταλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
ιταλικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ιταλικά και Ρώσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ξέρω αγγλικά (Proficiency level, αν είμαι τυχερή την Κυριακή :P) και ισπανικά (Β1)
Θέλω να συνεχίσω τα Ισπανικά εώς και το Superior,
και μετά θέλω να μάθω Γαλλικά,Ιταλικά,Πορτογαλλικά,Γερμανικά,Ολλανδικά,Ρώσσικα και Ιαπωνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily_

Νεοφερμένος

Η emily_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σίγουρα ισπανικά και ρώσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ιταλικά;$
Μετά ισπανικά κ μετά γερμανικά.
ΓΑΛΛΙΚΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΟΜΩΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
C++ :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Μετά τα αγγλικά..κάποτε λάτρευα τα γαλλικά,αλλά πλέον σουηδικά,τα οποία και μαθαίνω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Μετά τα αγγλικά..κάποτε λάτρευα τα γαλλικά,αλλά πλέον σουηδικά,τα οποία και μαθαίνω :D

Σουηδικά;;;; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top