Που μαθαίνει κανείς καλύτερα ξένες γλώσσες: δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα;

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εγώ αν δεν υπήρχαν τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα δε θα μάθαινα σχεδόν τίποτα από το δημόσιο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Το Δημοσιο Σχολειο εχει αναθεσει τον ρολο των Αγγλικων στα φροντιστηρια.Σε ελαχιστα δημοσια σχολεια θα δεις καλη δουλεια στα Αγγλικα (στο δικο μου Γυμνασιο χωριζομασταν σε τμηματα,κατωτερο και ανωτερο και στο ανωτερο γινοταν πιο βαρβατη δουλεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
ενοηται στον ιδιωτικο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ίσως γιατί εκεί πληρώνει κανείς και για να πηγαίνει μάλλον σημαίνει ότι τον ενδιαφέρει η συγκεκριμένη γλώσσα - άρα έχει περισσότερα κίνητρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Στο ιδιωτικο φυσικα! αμα περιμεναμε απο το κρατος ακομα την αλφαβητα θα μαθαιναμε!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ναι δεν ξέρω κανέναν που να έχει δώσει λόουερ πχ μόνο με τα αγγλικά του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Ναι δεν ξέρω κανέναν που να έχει δώσει λόουερ πχ μόνο με τα αγγλικά του σχολείου.

εγω ξερω ατομο που έδωσε λόουερ απ'το σχολείο με την βοηθεια μιας καθηγητριας και τη δικιά μου και πέρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μεμονομένες περιπτώσεις υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στον ιδιωτικο φυσικα.
Σε μας στο σχολείο στα Αγγλικα κάναμε ότι λάχει και επειδη η καθηγητρια μας ειναι και λιγο κου-κου δεν ειχε κανενα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Στον ιδιωτικο βέβαια!
αν περιμένει κανείς απ'το δημόσιο να μάθει ξένες γλώσσες .....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Aγγλικά εννοείται στο φροντιστήριο!Στο σχολείο δε μαθαίνουμε τίποτα.Είναι γελοίο το μάθημα!Σ' όλο το γυμνάσιο τον present simple κάναμε.Έλεος δηλαδή!

Στα γαλλικά δεν κάνω φροντιστήριο αλλά είμαι ευχαριστημένη μ'αυτά που ξέρω απ'το σχολείο γιατί κάναμε καλή δουλειά κ έμαθα αρκετά πράγματα.Όχι όπως στ΄αγγλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στα αγγλικα νομιζω το κανουν επιτηδες έτσι επειδή γιατι πιστευουν πως τα παιδια πηγαινουν φροντιστηριο για αυτο και δεν τους πολυνοιάζει!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
και αυτό αλλά και παίζει ρόλο και ο καθηγητής για να μην είμαι απόλυτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAC!LONS

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σίγουρα Αγγλικά μαθαίνουμε από φροντιστήρια πια... Ελλάχιστοι είναι οι καθηγητές που ενδιαφέρονται στο σχολείο κι αν ενδιαφερθούν δεν μπορούν να κάνουν πολλά γιατί το επίπεδο του κάθε παιδιού στην τάξη είναι διαφορετικό. Για παράδειγμα στο σχολείο μου έχουμε χωρίσει τα τμήματα σε προχωρημένο και μη, αλλά πάλι τα παιδία σε κάθε τμήμα δεν έχουν το ίδιο επίπεδο. Άλλος μπορεί να έχει δώσει Lower κι άλλος να είναι ακόμα στην c' class.... Δεν γίνεται δουλειά έτσι... Ο ένας βαριέται και ο άλλος δεν καταλαβαίνει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε μας δεν εχουν χωριστει οι μαθητες σε δύο τμηματα και γινεται ενας πανικος όταν κάνουμε "μαθημα" Αγγλικά.Οι μισοι και οι παραπανω που πανε αγγλικα σε φροντ. παιζουν και απασχολουνται με οτιδηποτε βρεθει μπροστα τους.Οι αλλοι μισοι κανουν φασαρια και η καθηγητρια προσπαθει να επιβαλλει την τάξη.Γνωστες καθημερινες εικόνες.
3 χρόνια εναμιση βιβλιο κάναμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!!!Πλεον ειμαι κατα των φροντιστηριων γιατι λεγαμε οτι ειναι θεμα καθηγητη (για ΚΞΓ) αλλα η κατασταση εχει ξεφυγει.Εργαζομαι 2 χρονια σε φροντιστηρια. Τη μια ενω ειχα 2 δυσλεκτικους μαθητες (σε ταξη των 6)προσπαθησα με ξεχωριστες εργασιες που θα τους βοηθουσαν να τους ενταξω στο ιδιο επιπεδο ο ιδιοκτητης επισημανε "ευγενικα" οτι δεν ειναι δικη μας δουλεια και να μην ξεφευγω απο την "προεπιλεγμενη"υλη.
Στη δευτερη μου εργασια ενα πραγμα θα σας πω.14 παιδια ηλικιας 8-9 ετων σε μια ταξη η μιση περιπου σε μεγεθος απο τις σχολικες.Πως λοιπον να διαχωρισεις τις αναγκες του καθε παιδιου ξεχωριστα και ποτε να προλαβεις την υλη προσπαθωντας να τα ηρεμισεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ το τελευταίο διάστημα μαθαίνω Ισπανικά στο σπίτι.Σε πληροφορώ ότι μου δίνει περισσότερο ενδιαφέρων μου μαθαίνει περισσότερα πράγματα που δεν τα είχαμε μάθει στο φροντιστήριο.Ασχολείται μαζί μου μέχρι την παραμικρή λεπτόμερεια.Μου έχει επουλώσει όλα τα κενά και είμαι έτοιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top