Προγραμματιστές και online portfolio

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
αυτά πες τα στους εκάστοτε μάνατζερς που θα βρεις μπροστά σου:P:D

μη λυπάσαι σελίνι, τη δουλειά σου κάνε σωστά και άστους να κουρεύονται.

Εγώ λέω τι θεωρώ σωστό. Το τι γίνεται στην ψωροκώσταινα είναι άλλο θέμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ μπίλια δε γίνομαι σελίνι, να γίνεις μόνη σου:bleh::bleh:

τα προγράμματα που θα έχεις φτιάξει στα πλαίσια της δουλειάς σου για τον πελάτη, ΔΕΝ ανήκουν σε σένα αλλά στον πελάτη. ΔΕΝ τα βάζεις κάπου για να μπορείς να κάνεις download κάθε φορά που περνάς από συνέντευξη. Θα φας καμιά μήνυση και θα τρέχεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπίλια; Τι εννοείς;

Τέσπα, αυτό που λες το θεωρώ τουλάχιστον προσβλητικό για μένα. Σαφώς και στην περίπτωση που αναφέρεις δεν επιτρέπεται (αλλά μπορείς κάλλιστα να κάνεις μια παρουσίαση του προγράμματος στο site σου, χωρίς να το παρέχεις για download). Αναφέρομαι σε περιπτώσεις που κάτι τέτοιο είναι νόμιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Από πόσες συνεντεύξεις έχεις περάσει σελίνι?
εγώ από περίπου 10 σε όλα αυτά τα χρόνια. Αν η θέση για την οποία παλεύεις είναι software engineer, δεν έχεις χρόνο να κανεις αυτό που λες και δεν χρειάζεται εξάλλου, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης (πως να δείξω στον άλλον την αρχιτεκτονική CORBA ας πούμε, αν δεν του δείξω τον κώδικα??? που στο καλό θα καταλάβει ο άλλος από το GUI ότι έχω χρησιμοποιησει CORBA, για να πω τελικά ότι θα του κάνω demo της εφαρμογής?). Για οποιαδήποτε άλλη θέση, δεν αντιλέγω ωραία τα λες:D
είπαμε.. πουλάμε τον εαυτό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχω περάσει απο καμία και πιθανόν να μην περάσω και ποτέ αν μου έρθουν βολικά τα πράγματα μιας και προτιμώ το ελευθερο επάγγελμα. Αυτό μου στερεί το δικαίωμα να πω τη γνώμη μου, ή μειώνει μήπως την αξία της; Ξέρεις, συνήθως όταν αρχίζει κάποιος να επειχειρεί να μειώσει τον "αντίπαλο" σε μια διαφωνία, είτε όσον αφορά την εμπειρία του, είτε την ηλικία του κλπ, είναι γιατί του έχουν τελειώσει τα άλλα επειχειρήματα και χρησιμποιεί αυτό που λέγαμε στην έκθεση όταν πήγαινα σχολείο "επίθεση στο ήθος του αντιπάλου". :down:
Το ξαναείπα και πιο πάνω. Εγώ αναφέρομαι στο τι πιστευω οτι θα ήταν καλύτερο να γινόταν. Αυτό απαιτεί όμως και διαφορετική νοοτροπία, η οποία στην ψωροκώσταινα θα αργήσει να έρθει. Προς το παρόν, κι εγώ αν περνούσα απο συνεντευξη αυτά που λες θα έκανα. Δεν σημαίνει οτι θεωρώ οτι είναι και ο καλύτερος δυνατός τρόπος. Η τεχνολογία προχωρά για να καλύψει καλύτερα τις ανθρώπινες ανάγκες, μικρές ή μεγάλες. Μια ανάγκη είναι και αυτή. Απλά εμείς στην ελλάδα το χουμε σύστημα να αγνοούμε την εξέλιξη της τεχνολογίας και να πηγαίνουμε με τα παλιά και γνωστά, μέχρι η κατάσταση να φτάσει στο απροχώρητο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ξέρεις, συνήθως όταν αρχίζει κάποιος να επειχειρεί να μειώσει τον "αντίπαλο" σε μια διαφωνία, είτε όσον αφορά την εμπειρία του, είτε την ηλικία του κλπ, είναι γιατί του έχουν τελειώσει τα άλλα επειχειρήματα και χρησιμποιεί αυτό που λέγαμε στην έκθεση όταν πήγαινα σχολείο "επίθεση στο ήθος του αντιπάλου". :down:
Έλεος με την καραμέλα της εμπειρίας/ηλικίας. Έλεος με την καραμέλα της αμφισβήτησης γιατί ΤΥΧΑΙΝΕΙ να είναι ο ένας αντίπαλος πιο έμπειρος/μεγαλύτερος.
Το λάθος είναι του χαμένου, που τα "βάζει" εξαρχής με κάποιον, από τον οποίο μπορεί και να "χάσει", αν δεν φερθεί έξυπνα και φέρει το θέμα εκεί που ξέρει ότι τον πονάει.
Να σου πω μια διαφορετική αντίδραση? Θα μπορούσες να είχες γράψει:
"πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο θα μπορούσε κάποιος να προωθήσει καλύτερα τον εαυτό του, αλλά με ενδιαφέρει να ακούσω και την άποψη κάποιων που τα έχουν περάσει ήδη, μιας και εγώ δεν βρίσκομαι ακόμα σε αυτή τη θέση".
Τον κολλάς τον άλλο στον τοίχο ρε μισέλ με αυτόν τον τρόπο, πως να το κάνουμε δηλαδή. Του πετάς το μπαλάκι, χάνει τη δικαιολογία της εμπειρίας/ηλικίας, που τόσο πολεμάς (αντί να συμπορευόσουν, γιατί, πως να το κάνουμε, γεννήθηκε πιο πριν!!!). Ούτε διαφωνίες, ούτε αντιδικίες, ούτε αντιλογίες. ΓΟΝΙΜΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ.

ψ. χέστηκα για το κάρμα μου:P

Αρχική Δημοσίευση από michelle:
Το ξαναείπα και πιο πάνω. Εγώ αναφέρομαι στο τι πιστευω οτι θα ήταν καλύτερο να γινόταν. Αυτό απαιτεί όμως και διαφορετική νοοτροπία, η οποία στην ψωροκώσταινα θα αργήσει να έρθει. Προς το παρόν, κι εγώ αν περνούσα απο συνεντευξη αυτά που λες θα έκανα. Δεν σημαίνει οτι θεωρώ οτι είναι και ο καλύτερος δυνατός τρόπος. Η τεχνολογία προχωρά για να καλύψει καλύτερα τις ανθρώπινες ανάγκες, μικρές ή μεγάλες. Μια ανάγκη είναι και αυτή. Απλά εμείς στην ελλάδα το χουμε σύστημα να αγνοούμε την εξέλιξη της τεχνολογίας και να πηγαίνουμε με τα παλιά και γνωστά, μέχρι η κατάσταση να φτάσει στο απροχώρητο. :/:
Νομίζω ότι έχουν αρχίσει να καλυτερεύουν τα πράγματα. Η τεχνολογία έχει ήδη εισχωρήσει και αντικαταστήσει πάρα πολλές γραφειοκρατικές διαδικασίες και αυτό είναι αρκετά ενθαρρυντικό. we just have to have a little faith:)

εντιτ: ξέχασα να σου πω πόσο μου αρέσει η δεύτερη παράγραφός σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Έλεος με την καραμέλα της εμπειρίας/ηλικίας. Έλεος με την καραμέλα της αμφισβήτησης γιατί ΤΥΧΑΙΝΕΙ να είναι ο ένας αντίπαλος πιο έμπειρος/μεγαλύτερος.
Το λάθος είναι του χαμένου, που τα "βάζει" εξαρχής με κάποιον, από τον οποίο μπορεί και να "χάσει", αν δεν φερθεί έξυπνα και φέρει το θέμα εκεί που ξέρει ότι τον πονάει.
Να σου πω μια διαφορετική αντίδραση? Θα μπορούσες να είχες γράψει:
"πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο θα μπορούσε κάποιος να προωθήσει καλύτερα τον εαυτό του, αλλά με ενδιαφέρει να ακούσω και την άποψη κάποιων που τα έχουν περάσει ήδη, μιας και εγώ δεν βρίσκομαι ακόμα σε αυτή τη θέση".
Τον κολλάς τον άλλο στον τοίχο ρε μισέλ με αυτόν τον τρόπο, πως να το κάνουμε δηλαδή. Του πετάς το μπαλάκι, χάνει τη δικαιολογία της εμπειρίας/ηλικίας, που τόσο πολεμάς (αντί να συμπορευόσουν, γιατί, πως να το κάνουμε, γεννήθηκε πιο πριν!!!). Ούτε διαφωνίες, ούτε αντιδικίες, ούτε αντιλογίες. ΓΟΝΙΜΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ.

ψ. χέστηκα για το κάρμα μου:P
Τον μύθο περι ηλικίας και εμπειρίας δεν τον ενστερνίζομαι γιατί έχω μιλήσει με αρκετά βούρλα 25+. Οπότε προκειμένου να προσπαθώ να ξεχωρίσω την ήρα απο το στάρι, προτιμώ να μην δεχτώ a priori οτι κάποιος υπερέχει σε κάτι λόγω ηλικίας. Σαφώς και σε αρκετές περιπτώσεις είναι έτσι αλλά σε άλλες όχι, οπότε ας μου αποδείξει οτι όντως υπερέχει με επιχειρήματα. Δεν δέχομαι αυθεντίες απο το πουθενά.

Το (απενεργοποιημένο) κάρμα σου που κολλάει; :confused:

Νομίζω ότι έχουν αρχίσει να καλυτερεύουν τα πράγματα. Η τεχνολογία έχει ήδη εισχωρήσει και αντικαταστήσει πάρα πολλές γραφειοκρατικές διαδικασίες και αυτό είναι αρκετά ενθαρρυντικό. we just have to have a little faith:)

Το θέμα είναι οτι στο εξωτερικό αυτά γινόντουσαν πολύ καιρό πριν. Έχουμε αρχίσει μεν να τους φτάνουμε, αλλά μέχρι να φτάσουμε αυτοί θα μας έχουν αφήσει πάλι πίσω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
εντιτ: ξέχασα να σου πω πόσο μου αρέσει η δεύτερη παράγραφός σου:)

Χαίρομαι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τον μύθο περι ηλικίας και εμπειρίας δεν τον ενστερνίζομαι γιατί έχω μιλήσει με αρκετά βούρλα 25+. Οπότε προκειμένου να προσπαθώ να ξεχωρίσω την ήρα απο το στάρι, προτιμώ να μην δεχτώ a priori οτι κάποιος υπερέχει σε κάτι λόγω ηλικίας. Σαφώς και σε αρκετές περιπτώσεις είναι έτσι αλλά σε άλλες όχι, οπότε ας μου αποδείξει οτι όντως υπερέχει με επιχειρήματα. Δεν δέχομαι αυθεντίες απο το πουθενά.
συνεφωνώ, αλλά για κάποιον που τον γνώρισες χτες. Δεν θα έλεγα ότι το ίδιο ισχύει και για μένα, π.χ.. Τώρα αν το επιχείρημά ΤΟΥ, το βασίζει σε βίωμά ΤΟΥ, θα το αμφισβητήσεις γιατί δεν είχες το ανάλογο βίωμα? όχι βέβαια. Θα το κρίνεις. Θα το συγκρίνεις με βιώματα που θα ακούσεις και από άλλους. Θα ακούσεις και τις γνώμες άλλων με παρόμοιες εμπειρίες. Και στο τέλος, θα το πας δημοκρατικά, γιατί δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιως: αν οι περισσότεροι λένε ότι βρέχει, θα το δεχτείς. Ε? νι.

Αρχική Δημοσίευση από michelle:
Το (απενεργοποιημένο) κάρμα σου που κολλάει; :confused:
χιχιχι :D:D:D βάζω φιτιλιές:P:P


Αρχική Δημοσίευση από michelle:
Το θέμα είναι οτι στο εξωτερικό αυτά γινόντουσαν πολύ καιρό πριν. Έχουμε αρχίσει μεν να τους φτάνουμε, αλλά μέχρι να φτάσουμε αυτοί θα μας έχουν αφήσει πάλι πίσω... :/:

και που να δεις που βρίσκονται στο αφγανιστάν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
συνεφωνώ, αλλά για κάποιον που τον γνώρισες χτες. Δεν θα έλεγα ότι το ίδιο ισχύει και για μένα, π.χ.. Τώρα αν το επιχείρημά ΤΟΥ, το βασίζει σε βίωμά ΤΟΥ, θα το αμφισβητήσεις γιατί δεν είχες το ανάλογο βίωμα? όχι βέβαια. Θα το κρίνεις. Θα το συγκρίνεις με βιώματα που θα ακούσεις και από άλλους. Θα ακούσεις και τις γνώμες άλλων με παρόμοιες εμπειρίες. Και στο τέλος, θα το πας δημοκρατικά, γιατί δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιως: αν οι περισσότεροι λένε ότι βρέχει, θα το δεχτείς. Ε? νι.
Η μάζα δεν έχει πάντα δίκιο. Στην τελική, και ο γάμος δεν ξέρουμε πολλοί πως είναι αλλά έχουμε οι περισσότεροι γνώμη. Δεν χρειάζεται πάντα να έχεις ζήσει κάτι για να έχεις άποψη. Πλέον η διάδοση της πληροφορίας είναι τόσο εύκολη που έχεις βομβαρδιστεί με τόσες πληροφορίες και εμπειρίες άλλων που χωρίς να το καταλάβεις έχεις σχηματίσει άποψη.

και που να δεις που βρίσκονται στο αφγανιστάν :D

Αυτό είναι το πρόβλημα σε αυτή τη χώρα. Οτι πάντα κοιτάμε τα χειρότερα και επαναπαυόμαστε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
νι, γιατί σαν λαός πρέπει να είμαστε τελευταίοι για να φορτσάρουμε. Και προτελευταίοι να είμαστε, άλλος θα τερματίσει τελευταίος και θα ρεζιλευτεί. Οχι εμείς όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εχμμμ...οκ :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top