MahouTsukai

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η βιολογία είναι από τα πεδία που μπορώ να πω με σιγουριά πως ΔΕΝ μαθαίνεται ερασιτεχνικά..όπως και το 90% των πανεπιστημιακών τμημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,171 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι τι λετε ότι είναι καλύτερο το δέος η το οικονομικής επιστημης του οπα;Να πω ότι με ενδιαφέρει για δουλειά στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ποια σχολή θεωρείται καλή επιλογή για το μηχανογραφικο από τη θεωρητική κατεύθυνση; Για τα παιδαγωγικα και το τμημα κοινωνικής εργασιας κσι τη φιλολογια τι γνώμη έχετε; Έχω ακούσει επίσης τα καλύτερα για το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής πολιτικής της Θεσσαλονίκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Για επαγγελματική αποκατάσταση πάντως οι περισσότερες από τις σχολές που αναφέρεις έχουν απαίσια ειδικά το τμήμα εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής δεν ξέρω από ποια άποψη έχεις ακούσει τα καλύτερα αλλά από πλευράς επαγγελματικής αποκατάστασης ένα μικρό ποσοστό από τους εισαγόμενους μπορεί να καλυψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από τα τμήματα που ανέφερες το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του ΠΑΜΑΚ έχει την καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση ειδικά αν επιλέξεις την κατεύθυνση εκπαίδευσης ατόμων με ειδικές ανάγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
γεια σας
ειμαι στο πρωτο ετος του τμηματος νηπιαγωγων του απθ.η σχολη ηταν μια απο τις πρωτες μου επιλογες αλλα καποιες φορες σκεφτομουν και την ειδικη αγωγη αλλα στη πορεια το μετανιωσω και ετσι και αλλιως δεν εβγαλα τα απαραιτητα μορια.
η σχολη μου φαινεται πολυ ενδιαφερουσα αλλα δεν ξερω αν θελω να μεινω 4 χρονια σε αυτη με ενα πτυχιο που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μου φανει χρησιμο.αν και εδωσα απο θεωρητικη κατευθυνση παντα η μεγαλη μου αγαπη ηταν η βιολογια και σκεφτομαι σοβαρα να δωσω για βιολογικο.δεν ξερω ομως.οι γονεις μου σιγουρα θα ειναι αρνητικοι λεγοντας μου πως θα χασω τουλαχιστον 1 η 2 χρονια.βασικα 2 γιατι αποκλειεται να ξεκινησω τωρα και να περασω.μηπως να ασχοληθω ερασιτεχνικα και βλεπουμε στην πορεια μετα το πτυχιο;δεν ξερω πραγματικα τι να κανω.νιωθω λες και εχω τοσα απωθημενα και δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτα.παντα κατι με κραταει πισω.σκεφτομαι τελος τοσος κοπος,κουραση και χρηματα στο λυκειο για να τα παρατησω απο το 1ο εξαμηνο ενω η σχολη μου αρεσει πολυ;

Οι νηπιαγωγοί έχουν πολλή ζήτηση στην Ευρώπη. Με το βιολογικό στην ελλάδα μην νομίζεις ότι θα κάνεις πολύ περισσότερα. Το βιολ είναι μια δύσκολη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris345

Νεοφερμένος

Ο Dimitris345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας!!!:no::no::confused:
Πάω γ'λυκείου και εχω επιλέξει την θετική κατεύθυνση και συγκεκριμένα το 3ο πεδίο
Είμαι ένας μέτριος μαθητής (13-14) μέ χρόνο διαβάσματος κατί ενδιάμεσο μεταξύ λίγο και πολύ
Όμως πότε μου δεν είχα ξεκάθαρη επίλογη για το θέμα σχολή
Βαδίζω τυφλά
Υπάρχουν κάποιες σχολές που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον πχ βιολογικό-χημικό αλλά πως να το πω δεν εχω τέτοια επιθυμία ώστε να κοπιάσω αρκετά
Ετσί τώρα σκέφτομαι και αγχόνομαι για το τι θα κάνω μου έχει περάσει απο το μυαλό να μην δώσω τελικά
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Γειά σας!!!:no::no::confused:
Πάω γ'λυκείου και εχω επιλέξει την θετική κατεύθυνση και συγκεκριμένα το 3ο πεδίο
Είμαι ένας μέτριος μαθητής (13-14) μέ χρόνο διαβάσματος κατί ενδιάμεσο μεταξύ λίγο και πολύ
Όμως πότε μου δεν είχα ξεκάθαρη επίλογη για το θέμα σχολή
Βαδίζω τυφλά
Υπάρχουν κάποιες σχολές που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον πχ βιολογικό-χημικό αλλά πως να το πω δεν εχω τέτοια επιθυμία ώστε να κοπιάσω αρκετά
Ετσί τώρα σκέφτομαι και αγχόνομαι για το τι θα κάνω μου έχει περάσει απο το μυαλό να μην δώσω τελικά
:confused:

Καλησπέρα και καλή χρονιά!Λοιπόν,τα αγαθά κόποις κτώνται λέει το γνωμικό αλλά τέλος πάντων.Εδώ είναι όλες οι σχολές του 3ου πεδίουhttps://www.pe03.gr/abc/mixanografiko/mixanografiko-sxoles-3ou-pediou.html
Τώρα εάν σκέφτεσαι να μη δώσεις,υπάρχουν και ιδιωτικές σχολές,το εξωτερικό κλπ.Υπάρχει επίσης η δυνατότητα να δώσεις εξετάσεις για τη σχολή ξεναγών ως απόφοιτος λυκείου και να δουλέψεις μετά ως ξεναγός.Πρέπει να ξέρεις όμως ξένες γλώσσες σε C2 επίπεδο και να έχεις κάποιο ενδιαφέρον για τον τουρισμό,τις ξεναγήσεις,τα μουσεία και τους αρχαιολογικούς χώρους.Αυτά,δεν ξέρω να σου πω κάτι άλλο.Καλή επιτυχία!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ποια σχολή θεωρείται καλή επιλογή για το μηχανογραφικο από τη θεωρητική κατεύθυνση; Για τα παιδαγωγικα και το τμημα κοινωνικής εργασιας κσι τη φιλολογια τι γνώμη έχετε; Έχω ακούσει επίσης τα καλύτερα για το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής πολιτικής της Θεσσαλονίκης.

Αχ,αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα για την κατεύθυνσή μας.Όλα αυτά που αναφέρεις, άμα προσπαθήσεις έχουν καλές προοπτικές εκτός από τα παιδαγωγικά.Με αυτό το πτυχίο είναι δύσκολο να πας εξωτερικό,να διοριστείς επειδή οι διορισμοί έχουν παγώσει κλπ.Είναι ρίσκο.

Καλύτερα πάντως να επιλέξεις κάτι που σου αρέσει γιατί έτσι θα τα καταφέρεις καλύτερα και στο μέλλον θα ξυπνάς με όρεξη να πηγαίνεις στην εργασία σου.Αυτή είναι η γνώμη μου.Καλή τύχη σε ότι και αν επιλέξεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos43434

Νεοφερμένος

Ο giorgos43434 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια και χαρουμενο 2018
Δεν ειμαι βεβαιως οτι θα μου απαντησει καποιος αλλα θα κανω μια προσπαθεια μιας κι δεν εχω βρει καποιο αλλο φορουμ ....
Δίνω πανελ. σε 5 μηνες περιπου και ως μεγαλο στοχο απο πολυ μικρος ειχα να ασχολιθω με την γεννετικη ξερω οτι ακουγομαι μεγαλος νερντουλας αλλα δεν ειμαι μακαρι να ημουν και να ειχα ελπιδες για να μαζεψω τα 18000 και πανω μορια που θελει το βιολογικο.Και για αυτο το λογο εχω αρχισει να ψαχνω για τα ιατ.εργ. .... μετα απο μια μικρη ερευνα εχω καταλαβει οτι αν και τει ειναι αρκετα αξιολογο και αυτο ειναι ενφανες απο την βαση του ... σκοπος μου ειναι να κανω καποιο μεταπτοιχιακο και να ενβαθινω σε καποιοο τομεα ισος γενετικη μιας και απο οτι εχω δει οι αποφοιτοι μπορουν να εργαστουν σε εργαστ γεννετικης
Το ερωτιματα μου ειναι τα εξης προτων εχει καλη αποκατασταση στο εξωτερικο ? δευτερον η χρηματικες απολαβες ειναι καλες
?:hmm:

**** επιπλεων ειμαι προφορικα εξεταζωμενος μιας και εχω αρετα μαθισιακα θεματακια θα εκτοιμουσα ιδιετερα αν εχει καποιος οποιαδηποτε πληροφορια πανω στο θεμα ...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Στην Αγγλία έχει αποκατάσταση αλλά οι απολαβές είναι χαμηλές. Σε ενδιαφέρει καθόλου η χημεία/τεχνολογία τροφίμων;; Αυτό έχει αρκετή αποκατάσταση στο εξωτερικό και με καλές απολαβές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γειά σας!!!:no::no::confused:
Πάω γ'λυκείου και εχω επιλέξει την θετική κατεύθυνση και συγκεκριμένα το 3ο πεδίο
Είμαι ένας μέτριος μαθητής (13-14) μέ χρόνο διαβάσματος κατί ενδιάμεσο μεταξύ λίγο και πολύ
Όμως πότε μου δεν είχα ξεκάθαρη επίλογη για το θέμα σχολή
Βαδίζω τυφλά
Υπάρχουν κάποιες σχολές που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον πχ βιολογικό-χημικό αλλά πως να το πω δεν εχω τέτοια επιθυμία ώστε να κοπιάσω αρκετά
Ετσί τώρα σκέφτομαι και αγχόνομαι για το τι θα κάνω μου έχει περάσει απο το μυαλό να μην δώσω τελικά
:confused:

Βαλε και νοσηλευτικη λεει σαν σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αχ,αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα για την κατεύθυνσή μας.Όλα αυτά που αναφέρεις, άμα προσπαθήσεις έχουν καλές προοπτικές εκτός από τα παιδαγωγικά.Με αυτό το πτυχίο είναι δύσκολο να πας εξωτερικό,να διοριστείς επειδή οι διορισμοί έχουν παγώσει κλπ.Είναι ρίσκο.

Καλύτερα πάντως να επιλέξεις κάτι που σου αρέσει γιατί έτσι θα τα καταφέρεις καλύτερα και στο μέλλον θα ξυπνάς με όρεξη να πηγαίνεις στην εργασία σου.Αυτή είναι η γνώμη μου.Καλή τύχη σε ότι και αν επιλέξεις!:)
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. ναι η αλήθεια είναι ότι η θεωρητική δεν έχει καλές επιλογές σχολών. Το τμήμα κοινωνικής εργασίας τι σου λέει; θεωρείς πως έχει επαγγελματική αποκατάσταση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Τα τελευταία 3 χρόνια ΄χουν απορρόφηση οι κοιν λειτοργοί αλλά πλέον είναι και αυτοί πάρα πολλοί. Δες για τει τύπου εργοθεραπέια, φυσιοθεραπεία, νοσηλευτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NefeliNeli23

Νεοφερμένος

Η NefeliNeli23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σας! Τι γνώμη έχετε για το τμήμα οικονομικών επιστημών της Κομοτηνής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!!!:):):)

Είμαι σε ένα πολύ μεγάλο δίλημα ή τρίλημα ή τετράλημα για την ακρίβεια :loltooth::loltooth:
Έχω μερικές σχολές υπόψην μου που μου αρέσουν αλλά πραγματικά δεν ξέρω ποιά να διαλέξω...Αν μπορεί κάποιος να μου πει την άποψή του, θα του είμαι υπόχρεη.

1)Γεοπονίας ΑΠΘ
2) Επιστρήμη τροφίμων και διατροφής του ανθρώπου (Αθήνα)
3) Επιστήμη τροφίμων και διατροφής (λήμνος)
4) Επιστήμη ζωικής παραγωγής και υδατοκαλλιεργειών ( αθήνα)
5) επιστήμη φυτικής παραγωγής (Αθήνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!!!:):):)

Είμαι σε ένα πολύ μεγάλο δίλημα ή τρίλημα ή τετράλημα για την ακρίβεια :loltooth::loltooth:
Έχω μερικές σχολές υπόψην μου που μου αρέσουν αλλά πραγματικά δεν ξέρω ποιά να διαλέξω...Αν μπορεί κάποιος να μου πει την άποψή του, θα του είμαι υπόχρεη.

1)Γεοπονίας ΑΠΘ
2) Επιστρήμη τροφίμων και διατροφής του ανθρώπου (Αθήνα)
3) Επιστήμη τροφίμων και διατροφής (λήμνος)
4) Επιστήμη ζωικής παραγωγής και υδατοκαλλιεργειών ( αθήνα)
5) επιστήμη φυτικής παραγωγής (Αθήνα)

Μια χαρά τα έχεις κατατάξει. Νομίζω ότι έτσι πρέπει να τα δηλώσεις. Απλά θα σου συνιστούσα να ψάξεις πολύ το 3. Ακούγονται διάφορα αρνητικά, κάτι για το ότι δεν έχει αναγνωρισμένα επαγγελματικά δικαιώματα, ότι δεν έχει κατευθύνσεις σπουδών. Τέλος πάντων μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα και να μην ισχύει τίποτα απολύτως. Απλά πριν το δηλώσεις καλό είναι να βεβαιωθείς. Δες και το σχετικό θέμα στο φόρουμ. Αν δεν σε ικανοποιεί απλά μπορείς να το παραλείψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μια χαρά τα έχεις κατατάξει. Νομίζω ότι έτσι πρέπει να τα δηλώσεις. Απλά θα σου συνιστούσα να ψάξεις πολύ το 3. Ακούγονται διάφορα αρνητικά, κάτι για το ότι δεν έχει αναγνωρισμένα επαγγελματικά δικαιώματα, ότι δεν έχει κατευθύνσεις σπουδών. Τέλος πάντων μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα και να μην ισχύει τίποτα απολύτως. Απλά πριν το δηλώσεις καλό είναι να βεβαιωθείς. Δες και το σχετικό θέμα στο φόρουμ. Αν δεν σε ικανοποιεί απλά μπορείς να το παραλείψεις.


Ξέρω απο την ξαδέρφη μου η οποία σπουδάζει στο 3 (δηλαδή στο τμήμα τροφίμων και διατροφής) ότι δν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα. Κατεύθυνση σπουδών τι είναι όμως?Απο την άλλη και άλλες σχολές δεν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω απο την ξαδέρφη μου η οποία σπουδάζει στο 3 (δηλαδή στο τμήμα τροφίμων και διατροφής) ότι δν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα. Κατεύθυνση σπουδών τι είναι όμως?Απο την άλλη και άλλες σχολές δεν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα;;

Πιθανότατα εννοούν τα εργαστήρια που υπάρχουν στο Γεωπονικό. Οι σχολές του Γεωπονικού νομίζω ότι έχουν αναγνωρισμένα επαγγελματικά δικαιώματα. Δυστυχώς δεν έχω σαφείς πληροφορίες και δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιαυτό καλύτερα ψάξτο πολύ πριν το δηλώσεις.΄Ισως βρεις κάποιες απαντήσεις στα σάιτς των σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εσένα τι σε ενδιαφέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top