Σύνδεση internet στην Πάτρα

bour1992

Νεοφερμένος

Ο bour1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Πέρασα στη σχολή ΗΜΤΥ και έχω βρει σπίτι σε ένα κάθετο δρόμο της Κορινθου.
Σε ποια εταιρεία μου προτείνετε να κάνω σύνδεση internet?
Ποια πιάνει τις μεγαλύτερες ταχύτητες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γνωρίζεις για το φοιτητικό;
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο χάρτη διαθεσιμότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bour1992

Νεοφερμένος

Ο bour1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση εγώ όμως δεν ρώταγα για τη διαθεσιμότητα των εταιριών αλλά κάποιος που μένει εκεί να με συμβουλέψει για το ποια σύνδεση να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crisdirk41

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπον φιλε μου κ εγω περασα πατρα ! νοικιασα και εγω σπιτι !!!
κοιτα να δεις εγω θα βαλω ΟΤΕ. ειναι εγγυηση.. κοιτα εδω περα https://info.diodos.gsrt.gr/ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό είναι το φοιτητικό που είπα! Απλά αναφέρθηκε σε ταχύτητα οπότε του έδωσα το χάρτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καποιος που συμμετεχει στο προγραμμα ΔΙΟΔΟΣ μπορει να μου περιγραψει απλα ολη την διαδικασια συμμετοχης,και αν αργει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες εδώ, δεν είναι δύσκολο και νομίζω γίνεται πολύ άμεσα! Εγώ είχα κανονικό και έκανα πάνω του την αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
1.Στο βημα 3 λεει για τηλεφωνικη γραμμη.Δηλαδη πρεπει πρωτα να εχει τηλεφωνικη γραμμη και να πληρωνεις παγιο και μετα να κανεις αιτηση?

2.Υπεύθυνη δήλωση του δικαιούχου για τη διεύθυνση κατοικίας του.Τι ειναι παλι τουτο?

3.
Ο δικαιούχος μπορεί να ενημερωθεί για την έναρξη της παροχής της υπηρεσίας από το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών του Παρόχου και να παρακολουθεί την εξέλιξη της Αίτησης από τη δικτυακή πύλη της δράσης ΔΙΟΔΟΣ.
Τι εννοει εδω?μπορει να γλιτωσουμε την εκτυπωση?γιατι δεν εχω εκτυπωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα σε γελάσω και δεν θέλω. Εγώ έχω και τηλέφωνο, δεν ξέρω αν γίνεται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Αυτο θελω να μαθω και γω,αν για να βαλουμε συνδεση dsl χρειαζεται να εχουμε σταθερο τηλεφωνο,να πληρωνουμε δηλαδη παγιο ΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω αυτό ρωτάτε:
3.Θα πληρώνω και το τηλεφωνικό πάγιο αν βάλω ADSL;
Ναι! Οι χρεώσεις του Τηλεπικοινωνιακού Παρόχου για την τηλεφωνική σας γραμμή δεν έχουν σχέση με το ADSL. Όμως δεν θα χρειάζεται πια να κάνεις κλήσεις ΕΠΑΚ (Internet) για να είσαι Online γιατί το ADSL είναι σε συνεχή σύνδεση με το Internet.
Δείτε λίγο και τις συχνές ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
8.Αν αποκτήσω πρόσβαση aDSL μέσω του ΔΙΟΔΟΣ θα υπάρχει κανένας περιορισμός στο τι θα κατεβάζω ή σε ποιες σελίδες θα μπαίνω;
Η πολιτική πρόσβασης στο διαδίκτυο εξαρτάται από το ίδρυμα στο οποίο είστε φοιτητές/μέλη του εκπαιδευτικού προσωπικού. Ισχύουν οι ίδιοι κανόνες που ισχύουν κατά την πρόσβασή σας από υπολογιστές του ιδρύματός σας.
Εξαίρεση αποτελoύν η TELLAS, η FORTHNET και η WIND, οι οποίες έχουν τους περιορισμούς που ισχύουν για τα δίκτυά τους.


Δηλαδη θα εχει περιορισμος σε ποιες σελιδες θα μπαινουμαι? εσυ Θεοδωρα που ειπες οτι εισαι στο Διοδος,αντιμετωπισες καποιο τετοιο προβλημα?και γενικα εισαι ευχαριστιμενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, ούτε κανείς άλλος από αυτούς που ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πληρωνεις επιπλεον παγιο στον ΟΤΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πληρωνεις επιπλεον παγιο στον ΟΤΕ?

είχα εγώ δίοδος και έληξε προχθές...

- δεν πληρώνεις πάγιο
- προπληρώνεις τον πρώτο χρόνο σύνδεσης με το που κάνεις την αίτηση σύνδεσης (και μετά δεν πληρώνεις τίποτα)
- από τον δεύτερο χρόνο μέχρι τον πέμπτο χρόνο θα σου έρχεται μηνιάτικο 11,00 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πληρωνεις επιπλεον παγιο στον ΟΤΕ?

Ο ΟΤΕ είναι κάπως τσιμπημένος η αλήθεια,ειδικα στα πάγια,ειδικά αν θέλεις και σταθερό μαζι,κι εγω conn-x εχω στο Ηρακλειο (δίοδος 2 Μpps) αλλά σκεφτομαι να το αλλαξω σε Forthnet (είναι και δημοφιλής εδώ-η Forthnet ιδρυθηκε στο ΙΤΕ στο Ηρακλειο,σε πρωτο σταδιο τουλαχιστον-στα αγγλικα το ΙΤΕ είναι FORTH)

Πχ το forthnet 2play (οχι φοιτητικο)που σου δινει και ρουτερ,ενω για ασυρματο στον οτε πληρωνεις, ερχεται πολυ πιο φθηνο απο τηλεφωνο οτε + φοιτητικο ιντερνετ.Θα εβαζα και περσι,αλλα για να βαλω,επειδη δεν ειχα ηδη τηλεφωνο,επρεπε να δωσω στη φορθνετ το τηλεφωνο ΟΤΕ ενος γειτονα μου.Και-ω συμπτωση-ολοι φορθνετ είχαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μπερδευτηκα....Πληρωνεις οτι λεει το πακετο δηλ για τους αριστουχους δεν πληρωνεις τιποτα η και παγιο?και πρεπει να εχεις ηδη τηλεφωνικη γραμμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα Θεσνικη

Νεοφερμένος

Η Χριστινα Θεσνικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μπορω να βαλω ιντερνετ χωρις να εχω και σταθερο;Σιγουρα θα πρεπει να υπαρχει γραμμη τηλεφωνου αλλα γινεται να μη χρισιμοποιω σταθερο και να μην πληρωνω παγιο;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Γιατί δε βάζεις ασύρματο;Και η αδερφή μου για να μην μπλέξει με το σταθερό αυτό έκανε!;)
+του ότι θα έχεις ίντερνετ παντού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top