Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,027 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,067 μηνύματα σε 75,334 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 529 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[29/5/2013] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
Άριστα 18-20
29
54,72%
Πολύ καλά 15-18
12
22,64%
Καλά 12-15
3
5,66%
Μέτρια 10-12
7
13,21%
Όχι καλά 5-10
2
3,77%
Καθόλου καλά 0-5
0
0%

Socrates ... 99 (Σωκράτης)

Φοιτητής

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Socrates ... 99 έγραψε: στις 12:41, 29-05-13:

Ωραια θεματα εβαλαν. Απο βλακειες εχασα το18+++. Δεν πειραζει ομως. Καλα αποτελεσματα να εχουμε.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (ΑΕΙ/Σάμος) . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 12:44, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από majestic
Εγω παντως ενα εχω να πω για τα φετινα θεματα που αποφασισαν να βαλουυν σε ολα τα μαθηματα της τεχνολογικης...Μας γ@)*%#@αν....δεν μπορω να καταλαβω τι σκοπο εχουν και γιατι το κανουν...
Κριμα ρε, ακομα και στο ΑΕΠΠ , οχι στο βαθμο της Φυσικης/Μαθ βεβαια...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O majestic έγραψε: στις 12:48, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ViPeRMiMiS
Κριμα ρε, ακομα και στο ΑΕΠΠ , οχι στο βαθμο της Φυσικης/Μαθ βεβαια...
Ναι οχι τοσο πολυ αλλα ειναι κριμα ενας καλα προετοιμασμενος μαθητητς να χανει μοναδες απο α και β θεμα και να λυνει γ και δ
....ΕΛΕΟΣ!!!
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (ΑΕΙ/Σάμος) . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 12:50, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από majestic
Ναι οχι τοσο πολυ αλλα ειναι κριμα ενας καλα προετοιμασμενος μαθητητς να χανει μοναδες απο α και β θεμα και να λυνει γ και δ
....ΕΛΕΟΣ!!!
Ναι ρε και εγω το ιδιο, τα Γ και Δ δεν ηταν τοσο δυσκολα αλλα τα Α και Β ηταν δυσκολα
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

cpt.vlg

Καθηγητής

Ο cpt.vlg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O cpt.vlg έγραψε: στις 12:52, 29-05-13:

Ενδεικτικές απαντήσεις: http://netrino.edu.gr/download.php?view.87
http://www.kelafas.gr/themata.html?f...ef_2013_ax.pdf
http://www.poukamisas.gr/images/uplo...eires_aepp.pdf
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cpt.vlg : 29-05-13 στις 13:50.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O majestic έγραψε: στις 12:53, 29-05-13:

Ναι ρε και εγω το ιδιο, τα Γ και Δ δεν ηταν τοσο δυσκολα αλλα τα Α και Β ηταν δυσκολα
κι εγω κανα 12-13 υπολογιζω...

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε: στις 12:56, 29-05-13:

τι δυσκολο ειχαν τα α και β ??????
τιποτα......
το δ ηταν το πιο δυσκολο απολα
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αρίκος έγραψε: στις 12:57, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το Γ3 μπορεί να βγει με πολύ-πολύ λιγότερους μετρητές. Απλώς θα πρέπει να διαβάσετε την εκφώνηση "προσεκτικά" για να γλιτώσετε χρόνο.

Λέει: μεγαλύτερη βαρύτητα έχει ο μετρητής που είναι σε μεγαλύτερη περιοχή.
Τι σημαίνει: εάν ο ένας ΜΟ είναι "εκτός ορίων" δεν μας ενδιαφέρει τι τιμή έχει ο άλλος!

Μία σύντομη λύση:
ΑΝ (( ΜΟ_κεφ > 2 ) Ή ( ΜΟ_ακ > 4 )) ΤΟΤΕ ΓΡΑΨΕ "Εκτός ορίων" ΑΛΛΙΩΣ_ΑΝ (( ΜΟ_κεφ > 1.8 ) Ή (( ΜΟ_ακ > 3.6 )) ΤΟΤΕ ΓΡΑΨΕ "Κοντά στα όρια" ΑΛΛΙΩΣ ΓΡΑΨΕ "Χαμηλός SAR" ΤΕΛΟΣ_ΑΝ Ψιλο-αντιφροντιστηριακό αυτό, γιατί θέλει ΣΚΕΨΗ, κι όχι μηχανικό γράψιμο.

Ωστόσο, εάν το κάνατε με πολύ περισσότερα "ΑΝ" και είναι σωστό, πάλι παίρνετε όλα τα μόρια. Δεν υπάρχει "καλύτερη" λύση, υπάρχει λύση που δουλεύει και λύση που δεν δουλεύει. Απλώς αυτή έχει τον μικρότερο κίνδυνο για λάθος.
H δικη μου εκδοχη...
ΑΝ (ΜΟ_κεφ<=1.8) και (ΜΟ_κεφ<=3.6 τοτε
ΓΡΑΨΕ Χαμηλος Σαρ
αλλιως_αν ΜΟ_κεφ<=2 ΚΑΙ ΜΟ_κεφ<=4 τοτε
ΓΡΑΨΕ Κοντα στα ορια
Αλλιως
ΓΡΑΨΕ εκτος οριων
.....!
σωστος ?

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε: στις 13:03, 29-05-13:

Εντάξει από τα 6 μαθήματα τα 2 να είναι πολύ δυσκολότερα από πέρσι και τα άλλα 2 ότι ακαταλαβίστικο παλούκι τους ήρθε πάει πολύ. Τι στο διάολο; Μεθυσμένοι βγάζουν θέματα;

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε: στις 13:12, 29-05-13:

να πεεεεεσουν οι βασεις θελω μονο
κι ας ειναι παλουκια

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 13:13, 29-05-13:

Ρε συ! Γίνε λίγο χακεράς.

1. Διάβασε Α, Β
2. Αν Α < Β τότε
3. Α <- Β
4. Τέλος_αν
5. Εμφάνισε Α

Απλώς βάζεις τον Β στον Α, αν είναι ο μεγαλύτερος.

Βατό, αλλά θα το έλεγα κι αυτό "αντιφροντιστηριακό". Θέλει απλή σκέψη κι όχι μηχανικό γράψιμο.

Γιωργο κοιτα
Διαβασε Α,β
ΑΝ Α<Β τοτε
Εμφανισε Β
Τελος_αν
Εμφανισε Α

που ειναι το λαθος; το ιδιο με αυτο που ειπες δεν κανει;

kiriazispao4ever

Φοιτητής

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε: στις 13:15, 29-05-13:

εγω πάντως τον ηπια καλά...

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε: στις 13:21, 29-05-13:

Παιδιά ενώ όλα τα έγραψα πολύ καλά.Μόνο το Β2 πρέπει να το έχω λάθος.Μπορεί να μου πει κανείς αν είναι σωστό αυτό που έκανα:
κ<-1
ν<-100
για i από 1 μέχρι 100
αν Π[i]=αληθής τότε
Π[κ]<-αληθης
κ<-κ + 1
τέλος_αν
αν Π[i]=ψευδής τότε
Π[ν]<- ψευδης
ν<-ν -1
τέλος_αν
τέλος_επανάληψης
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vicky13 : 29-05-13 στις 13:26.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε: στις 13:22, 29-05-13:

Εγώ τώρα οριακά φτάνω το 16000-16200 οπότε μάλλον ξεχνάω στρατό-αστυνομία. Οι βάσεις θα πέσουν αλλά όχι για αυτά που θέλω λόγω μείωσης εισακτέων. Και αν σκεφτεί κανείς ότι το 2011 έμπαινες με 16000 ικάρων. Είμαι έτοιμος να σκάσω από τα νεύρα μου. Που όρεξη τώρα για αοθ;

shadowstep00

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O shadowstep00 Failure is not an option έγραψε: στις 13:24, 29-05-13:

Γιωργο κοιτα
Διαβασε Α,β
ΑΝ Α<Β τοτε
Εμφανισε Β
Τελος_αν
Εμφανισε Α

που ειναι το λαθος; το ιδιο με αυτο που ειπες δεν κανει;
Δεν είναι το ίδιο επειδή εμφανίζεις και τους δύο αριθμούς σε περίπτωση που το Β είναι μεγαλύτερο.. Η άσκηση σου ζητάει να εμφανίσεις μόνο το μεγαλύτερο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 13:41, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από shadowstep00
Δεν είναι το ίδιο επειδή εμφανίζεις και τους δύο αριθμούς σε περίπτωση που το Β είναι μεγαλύτερο.. Η άσκηση σου ζητάει να εμφανίσεις μόνο το μεγαλύτερο.
Εχεις δικαιο. -4 μοναδες γαμωτο. Ευχαριστω φιλε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ViPeRMiMiS : 29-05-13 στις 13:42. Αιτία: AutoMerge

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε: στις 13:53, 29-05-13:

Είδα στις λύσεις ότι έκανα αρκετά λάθη που δεν κατάλαβα κιόλας. Οπότε 14-15. Τυχερος θα είμαι τώρα αν ξεπεράσω το 16000. Αντε και του χρόνου.

nicol (Νικόλ)

Φοιτητής

H Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής (ΑΕΙ/Πειραιάς) . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H nicol έγραψε: στις 14:06, 29-05-13:

σκατά σκατά σκατά.βάση έγραψα και αν,το περίμενα.λόγω αυτού του κωλομαθήματος χάνω την ασοεε που ήθελα.και τώρα που όρεξη για αοθ.

Scof

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Scof έγραψε: στις 14:08, 29-05-13:

Και 20 να έχω γράψει εδώ (γύρω 98 υπολογίζω) τους Μηχανικούς ΗΥ τους χάνω στη Πάτρα

Χανιά it is

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε: στις 14:17, 29-05-13:

Κοίταξα γρήγορα Α και Β.

Το Β2 είναι η χαρά του τεμπέλη. Αν βαριέσαι να γράφεις κώδικα, θα σκεφτείς να κάνεις το πολύ απλό:
  • Με μία πρώτη ΓΙΑ μετράς πόσα "ΑΛΗΘΗΣ" υπάρχουν στον πίνακα. Έστω ότι υπάρχουν Ν. Αυτόματα ξέρεις ότι υπάρχουν Ν "ΑΛΗΘΗΣ" και 100-Ν "ΨΕΥΔΗΣ".
  • Με μία δεύτερη ΓΙΑ από 1..Ν, εκχωρείς Α###91;i###93; <- ΑΛΗΘΗΣ
  • Με μία τρίτη ΓΙΑ από (Ν+1)..100, εκχωρείς Α###91;i###93; <- ΨΕΥΔΗΣ
11 γραμμές κώδικας, χωρίς επικεφαλίδες.

Το Α4-α απλώς θέλει προσεκτικότητα. Και γίνεται ως εξής: (η αλλαγή με bold)
Για i από 1 μέχρι 100 Για j από (i+1) μέχρι 100 Διάβασε Π[i,j] Τέλος_επανάληψης Τέλος_επανάληψης
ακριβως ετσι το κανα

χαλαρωστε λιγακι οτι εγινε εγινε καλο καλοκαιρι σε οσους δεν δινουν αοθ και μην σκεφτεστε αποτελεσματα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια