Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,037 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,785 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
Άριστα 18-20
19
18,45%
Πολύ καλά 15-18
33
32,04%
Καλά 12-15
19
18,45%
Μέτρια 10-12
10
9,71%
Όχι καλά 5-10
18
17,48%
Καθόλου καλά 0-5
4
3,88%

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,138 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 10:46, 27-05-13:

Υπήρχαν κλασικά θέματα πιο κοντά στα πλαίσια του σχολικού βιβλίου που θα μπορούσαν να εξεταστούν. Ακόμη και σ' αυτή τη περίπτωση πάλι μεγάλη μερίδα μαθητών δεν θα έγραφε καλά. Διότι δεν έχει να κάνει ποιες ασκήσεις λύνει ο κάθε μαθητής στο φροντιστήριό του αλλά με τι τρόπο διαβάζει την συγκεκριμένη ύλη αλλά και με τι τρόπο απαντάει την εκάστοτε άσκηση (όσο απλή και αν είναι).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dantis

Νεοφερμένος

Ο dantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O dantis έγραψε: στις 10:48, 27-05-13:

Τα δύσκολα θέματα στα μαθηματικά από τους μιγαδικούς κιόλας φαίνονται...κ εδώ είναι τσιμπημένοι...Μου θυμίζουν σε δυσκολία το 2006..Μόνο που τότε ήταν 3ο θέμα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,138 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 10:49, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Mt
Το Γ1 βγαίνει και με συνέπειες του ΘΜΤ (ουσιαστικά,αντιπαραγώγιση). Μετά από πράξεις,καταλήγεις στη σχέση (f²(x)/2 + xf(x))'=(0)' κι από'κει προκύπτουν δυο σχέσεις,από τις οποίες πρέπει να απορρίψεις εκείνη με το - μπροστά,λόγω της αρχικής συνθήκης f(0)=1
Σίγουρα λύνεται και με αυτή την σκέψη. Αλλά το άσχημο είναι γιατί θα πρέπει τα θέματα να έχουν και ...Πανεπιστημιακή χροιά;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Φοιτητής

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε: στις 10:52, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Σίγουρα λύνεται και με αυτή την σκέψη. Αλλά το άσχημο είναι γιατί θα πρέπει τα θέματα να έχουν και ...Πανεπιστημιακή χροιά;
Μα είναι μέσα στην ύλη ο τρόπος αυτός.Επομένως,δεν φταίνε εκείνοι που έβαλαν τα θέματα,αλλά εκείνοι που όρισαν την ύλη. Εγώ προσωπικά,όταν έλυνα ασκήσεις για πανελλήνιες,είχα διαλυθεί σ'αυτό το είδος των ασκήσεων.Μπήκα στις διαφορικές στο πανεπιστήμιο και τα "έβλεπα" με το μάτι.
Αν και συμφωνώ,ότι θα'πρεπε να βάλουν κάτι πιο απλό.Αυτό ήταν λίγο ζόρικο,για κάποιον που δεν είναι έμπειρος.

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,732 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 10:53, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Το Γ1 αν δεν κάνω λάθος είναι απλή περίπτωση συνεπειών ΘΜΤ στυλ f * f' και το Γ3 Bolzano που για να βρεις το ένα άκρο ήθελε ένα ολοκλήρωμα με μεθοδολογία που ήταν copy paste απ το Μπάρλα. όχι;
Το Γ3 αν το έχω λύσει σωστά και θυμάμαι καλά τα θεωρήματα, βγαίνει με Fermat για το Γ1 δεν ξέρω, έθεσα k(x)=f(x)+x και βγήκε

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,410 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 11:02, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από matheir
ναι συμφωνω ...τη λυση δεν βλεπω....τελος παντων καλη επιτυχια στα παιδια!
θέτεις

και λύνεις
L(8*x^2 +5) >L(2x^4+5)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 27-05-13 στις 11:09.

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Φοιτητής

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε: στις 11:06, 27-05-13:

Και φυσικά,εννοείται ότι ένας μαθητής της Γ λυκείου θα σκεφτεί να θέσει ένα επικαμπύλιο ολοκλήρωμα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Keratz (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Πειραιά και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

O Keratz έγραψε: στις 11:08, 27-05-13:

Από ένα μαθητή(νυν φοιτητή)που του άρεσαν πραγματικά πολύ τα μαθηματικά,και έχω ακόμα επαφή (3 στα 6 μαθήματα του εξαμήνου είναι μαθηματικά),τα θέματα δεν θα τα έλεγα πολύ δύσκολα,αλλα είναι εκτός πνεύματος βιβλίου,ειδικά το Β3,Γ3 και Δ2.Που σημαίνει πως αν δεν σου έρθει "φλασιά"εκείνη την ώρα για το πως λύνονται,θα είναι ζόρικα τα πράγματα...άριστα το 16 για μενα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Isom1312

Απόφοιτος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Τεχνολογίας Αλιείας - Υδατοκαλλιεργειών ΤΕΙ Θεσσαλονίκης (Μουδανιά) . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε: στις 11:12, 27-05-13:

Ειναι αστειο να μιλανε οι ΗΜΜΥΤΕΣ για ευκολα θεματα.Ενταξει εχουμε καταλαβει πως επειδη σε κανενα αλλο τομεα της ζωης σας δε μπορειτε να αναδειχτειτε το παιζετε εξυπνοι εδω
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

JimVerr

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο JimVerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O JimVerr έγραψε: στις 11:12, 27-05-13:

Τελικώς το Β.3 πως βγαίνει?

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,410 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 11:21, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από JimVerr
Τελικώς το Β.3 πως βγαίνει?
Έτσι
Αρχική Δημοσίευση από akikos
Δεν το έγραψα καλά. Αρχίζεις με αυτή την ανισότητα

|ν|^3 <= 3*|ν|^2 +3*|ν| +3. Αν κάνεις γραμμοπράξεις καταλήγεις στο ζητούμενο.

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε: στις 11:21, 27-05-13:

Ένα 13-14 και είμαι πολύ ευχαριστημένος .Το 4ο θέμα με εξαίρεση το δεύτερο ερώτημα στο Δ3 ήταν τέλειο.Μου άρεσε πολύ.Και φυσικά όπως πάντα με έκαψαν οι μιγαδικοί

Annoulini94

Φοιτητής

H Annoulini94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Annoulini94 έγραψε: στις 11:23, 27-05-13:

Τα Σ-Λ καποιος!!

sophia<3 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H sophia<3 έγραψε: στις 11:28, 27-05-13:

σε ενα φροντιστηριο τα εχουν

Λ-Σ-Σ-Λ-Σ
http://www.domi-net.gr/index.php?opt...03-21-13-34-02

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos έγραψε: στις 11:30, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
Ειναι αστειο να μιλανε οι ΗΜΜΥΤΕΣ για ευκολα θεματα.Ενταξει εχουμε καταλαβει πως επειδη σε κανενα αλλο τομεα της ζωης σας δε μπορειτε να αναδειχτειτε το παιζετε εξυπνοι εδω
Πολύ κόμπλεξ βγάζεις. Τη γνώμη μου είπα.

Το Δ2 τη θεωρώ κλασσική άσκηση.
1)Είναι φως φανάρι ότι τα ολοκληρώματα στην ανιστότητα πρέπει να φύγουν.
2)Αυτά πως φεύγουν με γνώσεις Λυκείου; -> Θέτωντας μια συνάρτηση που περιγράφει και τα δυο μέλη και βρίσκοντας σε αυτή τη μονοτονία.

Προσωπικά θεωρώ πιο δύσκολη τη Β3
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Mr.Blonde

Φοιτητής

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε: στις 11:32, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Πολύ κόμπλεξ βάζεις.
Το Δ2 φίλε μου το θεωρώ κλασσική άσκηση.
1)Είναι φως φανάρι ότι τα ολοκληρώματα στην ανιστότητα πρέπει να φύγουν.
2)Αυτά πως φεύγουν με γνώσεις Λυκείου; -> Θέτωντας μια συνάρτηση που περιγράφει και τα δυο μέλη και βρίσκοντας σε αυτή τη μονοτονία.
Απλα πραγματα και στο δημοτικο τα κανουν.Ολοι φυσικα εχουμε ως προορισμο να γινουμε μαθηματικοι στη ζωη μας.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 11:35, 27-05-13:

ρε αδερφια το να μιλαμε εμεις οι φοιτητες για τα θεματα ειδικα μετα απο τοσα χρονια ειναι λιγο ακυρο!

να μιλανε αυτοι που δινουν και οι καθηγητες τους ναι!

πχ εγω τα θεματα και στις δυο βιολογιες (γεν και κατ) ειδα ευκολα τα θεματα! ομως μιλωντας με πολυ στενο μ ατομο που δινει φετος (και μαθητρια του 20) μου ειπε πως ηταν απαιτητικα τα θεματα και θελαν πολυ δουλεια!

οποτε επειδη εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε καλο ειναι να αφησουμε αυτες τις βαθυστοχαστες αναλυσεις να αφησουμε τα παιδια να ξεχασουν αυτο το μαθημα κ να επικεντρωθουν στο επομενο. Αν ο αλλος δεν ειναι σιγουρος για το ποσο εχει γραψει ή δυσκολευτηκε να τα λυσει και ερχομαστε εμεις και του λεμε ΄΄ευκολα ηταν΄΄ του γαμαμε τελειως την ψυχολογια για την συνεχεια
13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε: στις 11:37, 27-05-13:

Αντε να πω και το πορισμα μου.Τα θεματα ηταν λιγο περιεργα,οχι τρομερα δυσκολα απλα περιεργα.Το μονο που δεν ελυσα ηταν το β3 το οποιο το σιχαθηκα(δεν ημουν και ξεφτερι στους μιγαδικους).Γενικα ομως εβλεπα μια πολυ ασχημη κατασταση στο σχολειο μου,παιδια που πηγαιναν για 15-16 γραψανε 8-9 ενω ηθελαν να μπουν φυσικο κλπ.Δυσκολα σιγουρα ηταν αλλα πιο πολυ με την εννοια οτι δεν ειχαμε δουλεψει τα περισσοτερα ατομα με τετοιες μεθοδολογιες.Αυτα....

Annoulini94

Φοιτητής

H Annoulini94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Annoulini94 έγραψε: στις 11:37, 27-05-13:

μα δεν τα εχουν βγαλει καν σε αυτο το φροντιστηριο..

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε: στις 11:40, 27-05-13:

λυσεις λυσεις
θελουμε τις απαντησεις
βαλτε κανενα link

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Cand3llaX , PLACEBO

Βρείτε παρόμοια