Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,027 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,067 μηνύματα σε 75,334 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 521 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
Άριστα 18-20
19
18,45%
Πολύ καλά 15-18
33
32,04%
Καλά 12-15
19
18,45%
Μέτρια 10-12
10
9,71%
Όχι καλά 5-10
18
17,48%
Καθόλου καλά 0-5
4
3,88%

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 10:19, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikoslarissa
Παντως νομιζω οτι και το δευτερο θεμα ειναι απο τα πιο δυσκολα που εχουν πεσει στους μιγαδικους.Προβλεπω τεραστιο ποσοστο κατω απο τη βαση.Μακαρι να βγω ψευτης.
Το πιο δύσκολο απ'όλες τις χρονιές είναι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,399 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 10:21, 27-05-13:

Παντως νομιζω οτι και το δευτερο θεμα ειναι απο τα πιο δυσκολα που εχουν πεσει στους μιγαδικους.Προβλεπω τεραστιο ποσοστο κατω απο τη βαση.Μακαρι να βγω ψευτης.
Υeap το Β3 είναι δύσκολο.

Νόμιζω την έλυσα χρησιμοποιώντας την ιδιότητα |αχ +αy| <=|ax| +|ay| και απαγωγή σε άτοπο με υπόθεση|u|>=4.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 27-05-13 στις 10:33.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,452 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:23, 27-05-13:

Παιδιά από τί φαίνεται τα παιδιά τα δυσκόλεψαν πολύ φέτος .....

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Φοιτητής

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε: στις 10:24, 27-05-13:

Αρκετά απαιτητικά τα θέματα όπως και τις προηγούμενες δυο χρονιές.Το καλό είναι όμως ότι η δυσκολία είναι κλιμακούμενη και ένας καλός μαθητής μπορεί να φτάσει το 15-16. Ελπίζω να'χουν γράψει τα παιδιά,γιατί είναι αμαρτία,μ'όλα αυτά που έχουν γίνει τις προηγούμενες μέρες στα άλλα μαθήματα.
Ένα έμεινε,πάει ο γάιδαρος.

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 10:25, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Παιδιά από τί φαίνεται τα παιδιά τα δυσκόλεψαν πολύ φέτος .....
Δε συμφωνω...μονο μαθηματικα γενικης και σημερα κατευθυνσης χτυπησαν...στα αλλα μαθηματα εχουν μπει απο μετρια εως αρκετα ευκολα θεματα...ισως καλυτερα που εβαλαν δυσκολα σημερα γιατι οι του 3ου πεδιου ηταν αρκετα ευνοημενοι.
-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,399 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 10:28, 27-05-13:

Το θέμα Γ δεν νομίζω να δυσκολέψει τους μαθητές.

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε: στις 10:31, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Υeap το Β3 είναι δύσκολο.

Νόμιζω την έλυσα χρησιμοποιώντας την ιδιότητα |αχ +αy| <=|ax| +|ay|
Νομιζω το μονο ερωτημα που ειναι λιγο ευκολο ειναι το Β2.Εγω το Β1 το ελυσα με εναν παραξενο τροπο.Κατεληξα σε δευτεροβαθμια με αγνωστο το ριζα (χ-2)² + y².Παντως μου βγηκε σωστο.
Στο Β3 αν και ακομα δεν τα χω μαθει αυτα στη θεση του αχ και του αy τι βαζεις;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikoslarissa : 27-05-13 στις 10:37.

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (ΑΕΙ/Σάμος) . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 10:31, 27-05-13:

Ψηφισα 5-10. Τα θεματα ηταν παλουκια. Θα μας σφαξουν και στο προγραματισμο να μας αποτελειωσουν

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Μητσάρας έγραψε: στις 10:35, 27-05-13:

Εγω δεν ειχα διαβασει και τελεια αρα εβαλα και εγω 5-10..αλλα ηταν παλουκαρες..εδω ενας συμμαθητης μου που ειναι τελειος στα μαθηματικα(μαθηματικα παντα 20αρι) μου ειπε οτι περιμενει να παρει 40 στα 100...

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,452 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:39, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
περιεργα ισως ειναι τα θέματα
Αρχική Δημοσίευση από Μητσάρας
Εγω δεν ειχα διαβασει και τελεια αρα εβαλα και εγω 5-10..αλλα ηταν παλουκαρες..εδω ενας συμμαθητης μου που ειναι τελειος στα μαθηματικα(μαθηματικα παντα 20αρι) μου ειπε οτι περιμενει να παρει 40 στα 100...
σφαγή φίλε μου
από ότι φαίνεται είναι τα δυσκοότερα θέματα μαθηματικών από την εποχή που άρχισαν οι κατευθύνσεις.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (ΑΕΙ/Σάμος) . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 10:39, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Μητσάρας

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos έγραψε: στις 10:39, 27-05-13:

Νομιζω το μονο ερωτημα που ειναι λιγο ευκολο ειναι το Β2.Εγω το Β1 το ελυσα με εναν παραξενο τροπο.Κατεληξα σε δευτεροβαθμια με αγωστο το ριζα (χ-2)² + y².Παντως μου βγηκε σωστο.
Στο Β3 αν και ακομα δεν τα χω μαθει αυτα στη θεση του αχ και του αy τι βαζεις;
Δεν το έγραψα καλά. Αρχίζεις με αυτή την ανισότητα

|ν|^3 <= 3*|ν|^2 +3*|ν| +3. Αν κάνεις γραμμοπράξεις καταλήγεις στο ζητούμενο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 10:41, 27-05-13:

Δεν έκατσα να τα δω όλα πάντως λαμβάνοντας υπόψη Γ και Δ δυσκολεύομαι πολύ να τα ονομάσω δύσκολα. Ψαρωτικά ίσως. Και επιτέλους 3 ερωτήματα ανά θέμα.

edit: ίσως να περίμενα να δω και λύσεις μήπως λέω μαλακίες τι να πω...
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,137 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 10:41, 27-05-13:

Να κάνω μια ερώτηση. Για το σχολικό έτος που διανύσαμε ήταν στην ύλη και ..οι διαφορικές εξισώσεις; Διότι το θέμα Γ1 είναι η επίλυση μιας δ.ε. και νομίζω ότι το Γ3 είναι ένα απλό πρόβλημα συνοριακών τιμών. Αυτά από όσο γνωρίζω είναι προχωρημένη ύλη σε Πανεπιστημιακά μαθηματικά.

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 10:43, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Να κάνω μια ερώτηση. Για το σχολικό έτος που διανύσαμε ήταν στην ύλη και ..οι διαφορικές εξισώσεις; Διότι το θέμα Γ1 είναι η επίλυση μιας δ.ε. και νομίζω ότι το Γ3 είναι ένα απλό πρόβλημα συνοριακών τιμών. Αυτά από όσο γνωρίζω είναι προχωρημένη ύλη σε Πανεπιστημιακά μαθηματικά.
Διαφορικες εξισωσεις εκτος ηταν φετος

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,137 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 10:43, 27-05-13:

Τότε; Τι μαλακίες πάνε και βάζουν;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 10:44, 27-05-13:

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε: στις 10:45, 27-05-13:

πω εκτός ύλης δηλαδή χαμός θα γίνει.....

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 10:45, 27-05-13:

Το Γ1 αν δεν κάνω λάθος είναι απλή περίπτωση συνεπειών ΘΜΤ στυλ f * f' και το Γ3 Bolzano που για να βρεις το ένα άκρο ήθελε ένα ολοκλήρωμα με μεθοδολογία που ήταν copy paste απ το Μπάρλα. όχι;

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Φοιτητής

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε: στις 10:46, 27-05-13:

Το Γ1 βγαίνει και με συνέπειες του ΘΜΤ (ουσιαστικά,αντιπαραγώγιση). Μετά από πράξεις,καταλήγεις στη σχέση (f²(x)/2 + xf(x))'=(0)' κι από'κει προκύπτουν δυο σχέσεις,από τις οποίες πρέπει να απορρίψεις εκείνη με το - μπροστά,λόγω της αρχικής συνθήκης f(0)=1

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Cand3llaX , PLACEBO

Βρείτε παρόμοια