Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,034 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,566 μηνύματα σε 75,362 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 583 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[24/5/2013] Βιολογία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
Άριστα 18-20
30
75,00%
Πολύ καλά 15-18
4
10,00%
Καλά 12-15
3
7,50%
Μέτρια 10-12
1
2,50%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
2
5,00%

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,732 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 23:32, 23-05-13:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια...

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα ξεκλειδώθηκε !
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο διαδίκτυο.

Καλή προσπάθεια ευχόμαστε σε όλους τους υποψηφίους!

Θέματα!

Λύσεις της ΠΕΒ.
Ενδεικτικές Απαντήσεις

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Ιστορία Γενικής Παιδείας

[22/5/2013] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 24-05-13 στις 15:27. Αιτία: προσθήκη λύσεων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

StratosRIP

Φοιτητής

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

O StratosRIP έγραψε: στις 10:01, 24-05-13:

http://www.minedu.gov.gr/publication...er_no_1305.pdf να και τα θεματα της Βιολογιας...

Μαλιστα και πολυ ωραια θεματα, στρωτα χωρις παγιδες, θα γραψουν καλα τα παιδια! Αντε να δουμε αποτελεσματα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StratosRIP : 24-05-13 στις 10:01. Αιτία: AutoMerge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 10:02, 24-05-13:

δεν ξερω πως θα τα κρινουν τα παιδια αλλα μου μοιαζουν απαιτητικα τα θεματα.

ειδικα το Δ κατι μ λεει πως θα καψει κοσμο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

StratosRIP

Φοιτητής

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

O StratosRIP έγραψε: στις 10:04, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
δεν ξερω πως θα τα κρινουν τα παιδια αλλα μου μοιαζουν απαιτητικα τα θεματα.

ειδικα το Δ κατι μ λεει πως θα καψει κοσμο
Μπα δεν νομιζω ακομα κ το Δ4 καλο μου φαινεται απλα προκυπτουν διαφορετικοι συνδιασμοι και πρπ να παρουν ολες τις περιπτωσεις. Καλα θα τα πανε πιστευω αλλα ας περιμενουμε...

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,453 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:04, 24-05-13:

αν είναι το ίδιο βιβλίο που είχαμε και εμείς τότε θα αρχίσουν γκρίνιες.
Πάντως τα θέματα είναι εύκολα για έναν που γνωρίζει βιολογία για τους μαθητές δε γνωρίζω....
πάντως προβλέπω γκρίνιες

στο Γ1 επειδή δε μας λέει το είδος του εντόμου ο μαθητής θα ήταν καλό να γράψει πως η μεταβίβαση γίνεται με βάση τους νόμους του mendel (Φυσικα και να μη το γράψει δε νομίζω να κοπεί τπτ). αλλά λέμε τπτ.
Ισως καλύτερα να έμπαινα θέμα με βάση την φρουτόμυγα ή τα μπιζέλια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 10:05, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από StratosRIP
Μπα δεν νομιζω ακομα κ το Δ4 καλο μου φαινεται απλα προκυπτουν διαφορετικοι συνδιασμοι και πρπ να παρουν ολες τις περιπτωσεις. Καλα θα τα πανε πιστευω αλλα ας περιμενουμε...
βασικά θέλει αρκετή δουλειά το 4ο θέμα και κυρίως προσοχή για να πάρουν όλες τις περιπτώσεις όπως λες. Γενικά όμως δεν θυμάμαι τέτοιο θέμα στο λύκειο

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 10:08, 24-05-13:

καλα τα παιδια π δινουν θ τ κρινουν

απλα αν εδινα τωρα πανελληνιες με το αγχος που θα ειχα θα ειχα κομπλαρει πολυ ασχημα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

StratosRIP

Φοιτητής

O StratosRIP έγραψε: στις 10:10, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
βασικά θέλει αρκετή δουλειά το 4ο θέμα και κυρίως προσοχή για να πάρουν όλες τις περιπτώσεις όπως λες. Γενικά όμως δεν θυμάμαι τέτοιο θέμα στο λύκειο
Ε αυτα με τους υβριδισμους ειναι κλασικα σιγουρα εχουν ξαναδει τα παιδια θυμαμαι υπηρχε το 2010 (αν δεν κανω λαθος) ξανα στις πανελλ ως 3ο θεμα... Το μονο λιγο διαφορετικο ειναι το Δ4 αλλα με τη λογικη λυνεται ευκολα... Βεβαια στη βιολογια παντα παιζει κ το θεμα του ο χρονος

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,453 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:12, 24-05-13:

Παιδιά στο Β θέμα νομίζω ότι θα πέσουν γκρίνιες ...

τα παιδια της θετικής που διάλεξαν ως μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής είναι τα πιο αδικημένα των φετινών εξετάσεω

Επιφανές Μέλος

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 10:14, 24-05-13:

Ε αυτα με τους υβριδισμους ειναι κλασικα σιγουρα εχουν ξαναδει τα παιδια θυμαμαι υπηρχε το 2010 (αν δεν κανω λαθος) ξανα στις πανελλ ως 3ο θεμα... Το μονο λιγο διαφορετικο ειναι το Δ4 αλλα με τη λογικη λυνεται ευκολα... Βεβαια στη βιολογια παντα παιζει κ το θεμα του ο χρονος
το 2010 ειχαμε δυο μορια και μας εδινε εναν ανιχνευτη κ μετα ρωτουσε διαφορα! υπηρχε μια μικρη ομοιοτητα στα θεματα!

αυτο με τον χρονο ναι γιατι πρεπει να γραψεις πολλααααααααααααααααααα

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 10:14, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Παιδιά στο Β θέμα νομίζω ότι θα πέσουν γκρίνιες ...

τα παιδια της θετικής που διάλεξαν ως μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής είναι τα πιο αδικημένα των φετινών εξετάσεω
τι ακριβώς σε χαλάει τόοσ πολύ στο 2ο θέμα?

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε: στις 10:18, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
τι ακριβώς σε χαλάει τόοσ πολύ στο 2ο θέμα?
το β1 και β2 δεν υπήρχαν στο βιβλίο οταν εγώ έκανα βιολογία κατεύθυνσης. Αν η απάντηση είναι αντιγραφή από το βιβλίο τότε πάω πάσω.

το Γ και το Δ ενώ φαίνονται πολύπλοκα αν τα οργανώσεις βγαίνουν χωρίς προβλήματα.

Επιφανές Μέλος

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 10:18, 24-05-13:

φοκο δεν ξερω ποιο βιβλιο εκανες αλλα υπαρχουν εχω την εντυπωση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε: στις 10:23, 24-05-13:

φοκο δεν ξερω ποιο βιβλιο εκανες αλλα υπαρχουν εχω την εντυπωση
το ίδιο κάναμε αλλά εγώ το έκανα το 2004 και δε το είχανε τότε στην ύλη.

Επιφανές Μέλος

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 10:24, 24-05-13:

δεν ηταν στο βιβλιο ή δεν το ειχατε στην υλη? Ο>Ο Ο.Ο Ο<Ο

πλεον και υπαρχει και ειναι

christosxanthi

Φοιτητής

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε: στις 10:24, 24-05-13:

βατα θεματα.. ακριβως ιδιου επιπεδου με περυσι... καλα προετοιμασμένος => αριστα(οπως σε ολα)
2 ασκησεις, θεωρια βατη και κλασσικα πολλαπλης...

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε: στις 10:28, 24-05-13:

δεν ηταν στο βιβλιο ή δεν το ειχατε στην υλη? Ο>Ο Ο.Ο Ο<Ο

πλεον και υπαρχει και ειναι
Δεν έχω ιδεά ότι δεν ήταν στην ύλη δε το διάβαζα....

Solmyr

Φοιτητής

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε: στις 10:40, 24-05-13:

Τα θέματα ήταν normal πιστεύω αλλά είχε πάρα πολυ γράψιμο.Οι ασκήσεις καλές και οι ερωτήσεις το ίδιο.Πιστεύω ότι τα θέματα ήταν όπως έπρεπε να είναι.Βέβαια τα γραμματά μου ήταν άθλια και τώρα φοβάμαι για το χειρότερο...Ελπίζω να έχουν μπόλικη υπομονή οι βιολόγοι...

vHSdis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O vHSdis έγραψε: στις 10:45, 24-05-13:

Νομιζω το Γ3 θα τους δυσκολεψει στο να βρουν 5 περιπτωσεις οπου δεν ισχυει ο 2ος νομος.

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 10:49, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Solmyr
Τα θέματα ήταν normal πιστεύω αλλά είχε πάρα πολυ γράψιμο.Οι ασκήσεις καλές και οι ερωτήσεις το ίδιο.Πιστεύω ότι τα θέματα ήταν όπως έπρεπε να είναι.Βέβαια τα γραμματά μου ήταν άθλια και τώρα φοβάμαι για το χειρότερο...Ελπίζω να έχουν μπόλικη υπομονή οι βιολόγοι...
καλά μην ανησυχείς για τα γράμματα μωρέ!! εντάξει αν δεν είχε και η βιολογία πολύ γράψιμο...

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια