Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,689 εγγεγραμμένα μέλη και 2,403,610 μηνύματα σε 74,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 250 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2013

KnightRider

Φοιτητής

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 10:00, 21-08-12:

Και οι θεωρητικοί να θυμάστε πως στις πανελλήνιες, στα αρχαία, μπορεί να μην ταιριάζει το κείμενο με την εισαγωγή που θα σας βάλουν. Για παράδειγμα, μπορεί να σας βάλουν κάποιο κείμενο του Πρωταγόρα και σαν εισαγωγή να σας βάλουν από την Πολιτεία. Είναι και οι δύο εισαγωγές του Πλάτωνα, οπότε να'στε προσεκτικοί. Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nick18

Δραστήριο Μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O nick18 έγραψε: στις 10:07, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mr.Blonde
Θα ηθελα να πω με ευγενικοτερο τροπο,οτι οση ωρα γεμιζετε το ανουσιο αυτο θεμα με ανουσια μηνυματα ,θα μπορουσατε να λυνετε ασκησεις μαθηματικων φυσικης ,συντακτικου αρχαιων ετσι ωστε να μην ειστε στην πλειοψηφια που θα γραψει κατω απο 15.Οποτε μην τεμπελιαζετε.Ευχαριστω.
συμφωνω.εγω αμα ημουν μελος περυσι θα εμπαινα ολη την ωρα και δεν θα προλαβαινα να διαβασω που παλι δεν προλαβαινα να φανταστεις.

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
Και οι θεωρητικοί να θυμάστε πως στις πανελλήνιες, στα αρχαία, μπορεί να μην ταιριάζει το κείμενο με την εισαγωγή που θα σας βάλουν. Για παράδειγμα, μπορεί να σας βάλουν κάποιο κείμενο του Πρωταγόρα και σαν εισαγωγή να σας βάλουν από την Πολιτεία. Είναι και οι δύο εισαγωγές του Πλάτωνα, οπότε να'στε προσεκτικοί. Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια.
ετσι ειναι αν δεν εχει γινει κατι τετοιο μετα τις δεσμες που το εκαναν αυτο.κειμενο απο τον οιδιποδα τυραννο και εισαγωγη απο τον επιταφιο οτυ περικλη.νομιζω μονο το 2006 που επεσε εισαγωγη απο τα ηθικα νικομαχεια και κειμενο απο τα πολιτικα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη natasoula... : 21-08-12 στις 10:09. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

KnightRider

Φοιτητής

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 10:15, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nick18
ετσι ειναι αν δεν εχει γινει κατι τετοιο μετα τις δεσμες που το εκαναν αυτο.κειμενο απο τον οιδιποδα τυραννο και εισαγωγη απο τον επιταφιο οτυ περικλη.νομιζω μονο το 2006 που επεσε εισαγωγη απο τα ηθικα νικομαχεια και κειμενο απο τα πολιτικα.
Καλύτερα, φίλε μου, να ξέρεις από πριν και να το αντιμετωπίσεις έστω και με δυσκολία παρά να σου έρθει ξαφνικό εκείνη τη στιγμή. Και τα ξαφνικά είναι ό,τι χειρότερο εκείνη τη στιγμή.
Κατά παρόμοιο τρόπο, θα πρέπει να γίνεται πολύ καλή εξάσκηση σε εικόνες και διάφορα άλλα όσον αφορά τις πηγές στην Ιστορία και να μην "κολλάτε" μόνο σε πηγές άλλων.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

katerina16

Φοιτητής

H katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

H katerina16 ~Crazy Philologist~ έγραψε: στις 11:06, 21-08-12:

Άνοιξε το θεματάκι μας λοιπόν!

Πανελλήνιες 2013

Πρώτα απ'όλα ! ! !Σε λίγες μέρες βγαίνουν οι βάσεις και τα ονόματα των παιδιών που έδωσαν φέτος εξετάσεις ...καλά αποτελέσματα εύχομαι και τελικά να έχουν περάσει εκεί που επιθυμούν,να κάνουν τα όνειρα τους πραγματικότητα!

Πλησιάζει η καινούργια σχολική χρονιά ....καλή προετοιμασία σ'αυτούς που ξεκινούν αυτές τις μέρες,καλή ξεκούραση σ'αυτούς που χαλαρώνουν και πίστη σ'αυτούς που συνεχίζουν να διαβάζουν ...
Δεν χρειάζονται υπερβολές...διάβασμα και πίστη στον εαυτό μας ..όλα καλά θα πάνε! Χωρίς άγχος (βέβαια τώρα θα μου πεις "κοίτα ποια μιλάει!" ) ..αλλά με το να αγχωνόμαστε δεν καταφέρνουμε τίποτα,μόνο κακό μας κάνουμε ...το λίγο άγχος δεν είναι κακό αλλά το πολύ είναι ...αισιοδοξία παρακαλώ!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά ...καλή μας αρχή!
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΚΝάτσιου

Φοιτητής

H ΚΝάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Υγείας & Κοινοτικής Υγείας (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ΚΝάτσιου "Whatever will be, will be"!!! έγραψε: στις 12:27, 21-08-12:

παιδια, σε οσους θα πανε τριτη του χρονου, τους ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!! και να μην φοβαστε τιποτα!! ολα θα πανε καλα...ετοιμαστειτε για ενα συναρπαστικη, πλην κοπιαστικη περιπετεια!! και... σημασια δεν εχει ο προορισμος, αλλα το ταξιδι (κλεμμενο απο τον φιλο καβαφη )
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,207 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 12:45, 21-08-12:

Καλή επιτυχία, καμαράκια

Δύο αδέρφια έχω, που έδωσαν πανελλήνιες και στη Β' και στη Γ' λυκείου. Συνέχεια μου λένε ότι είναι μία εύκολη διαδικασία, η οποία μοιάζει με απλές εξετασεις. Το παν είναι η καλή προετοιμασία Ας μη θεοποιούμε, λοιπόν, τις πανελλήνιες.

(Τουλάχιστον έτσι λένε αυτοί, εγώ δεν μπορώ να κρίνω ακόμη )
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 12:59, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nick18
συμφωνω.εγω αμα ημουν μελος περυσι θα εμπαινα ολη την ωρα και δεν θα προλαβαινα να διαβασω που παλι δεν προλαβαινα να φανταστεις
Εξαρτάται απο τα όρια που βάζεις στον εαυτό σου. Και εγώ κατα την διάρκεια της χρονιάς χρησιμοποιούσα σπάνια το διαδίκτυο, κι όταν έμπαινα κοίταζα κάτι σχετικό με την κατεύθυνσή μου. Για παράδειγμα στο θέμα με τα λατινικά είχα διαβάσει πως είναι σημαντικό να γράψουμε την αιτιολόγηση της ιδιομορφίας, ενώ στο φροντιστήριο και στο σχολείο μας έλεγαν πως δεν χρειάζεται. Εγώ στις πανελλήνιες στην πρόταση την έγραψα την αιτιολόγηση για να είμαι σίγουρη. Όπως σου είπα χρησιμοποιούσα σπάνια τον υπολογιστή και όταν τελειώσαμε τις Πανελλήνιες και μπήκα, ήταν σαν να είχα χρόνια να τον χρησιμοποιήσω Αν έχεις στόχο, νομίζω πως μπορείς να βάλεις όρια στον εαυτό σου.

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 13:01, 21-08-12:

Για τους Θεωρητικους,πολυ ωραια γραμματικη ειναι Του Μιχαλη Οικονομου,αλλα οχι η μαλακια το ασπρο που εχουμε στο σχολειο,η Πανεπιστημιακη εκδοση απο το Ινστιτουτο Νεοελληνικων Σπουδων.

Βεβαια μεσα εχει και πραγματα που δεν χρειαζονται για το επιπεδο των πανελληνιων,παρα μονο στην φιλολογια οποιος την ακολουθησει.

http://www.cup.gr/%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%A4%CE%97%CE%A3-%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%91%CE%99%CE%91%CE%A3-%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%CE%A3_p-270754.aspx?LangId=1

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε: στις 13:31, 21-08-12:

άντε,καλό μας κουράγιο και καλή μας επιτυχία...ελπίζω σε ένα αίσιο τέλος για τον κάθε υποψήφιο!

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 13:56, 21-08-12:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!

(κι εγώ είμαι εξεταστέος φέτος )
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bob Dylan (Kλεάνθης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Bob Dylan My witness is the empty sky. έγραψε: στις 14:07, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΝάτσιου
παιδια, σε οσους θα πανε τριτη του χρονου, τους ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!! και να μην φοβαστε τιποτα!! ολα θα πανε καλα...ετοιμαστειτε για ενα συναρπαστικη, πλην κοπιαστικη περιπετεια!! και... σημασια δεν εχει ο προορισμος, αλλα το ταξιδι (κλεμμενο απο τον φιλο καβαφη )
Bασικα νομιζω οτι στην περιπτωση μας σημασια εχει μονο ο προορισμος....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε: στις 14:07, 21-08-12:

είμαστε πολλοί!

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 14:08, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bob Dylan
Bασικα νομιζω οτι στην περιπτωση μας σημασια εχει μονο ο προορισμος....
εε με τετοιο ταξιδι!

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε: στις 14:27, 21-08-12:

ανακοινωθηκε και το διαγωνισμα στην πολιτεια την κυριακη

katerina16

Φοιτητής

H katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

H katerina16 ~Crazy Philologist~ έγραψε: στις 20:42, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
Αγαπαμε τα σχολια της Κατερινας!!
Χαχαχαχα ... ..υπερβολές ...
Αρχική Δημοσίευση από ΚΝάτσιου
Σ'ευχαριστούμε παραααααααααα μα παααααααααααααρα πολυυυυυυυυυυυ!

Αγαπάμε Κ.Π. Καβάφη!

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 21:20, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από katerina16
Χαχαχαχα ... ..υπερβολές ...

Σ'ευχαριστούμε παραααααααααα μα παααααααααααααρα πολυυυυυυυυυυυ!

Αγαπάμε Κ.Π. Καβάφη!
αγαπαμε πανελληνιες παιδια????
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

katerina16

Φοιτητής

H katerina16 ~Crazy Philologist~ έγραψε: στις 21:25, 21-08-12:

Πάμε γεράαα

Αγνωστο

Φοιτητής

H Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 431 μηνύματα.

H Αγνωστο έγραψε: στις 21:26, 21-08-12:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 21:26, 21-08-12:

Αγαπάμε Πανελλήνιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςς

δίνουμε ξανά και ξανά έτσι για να γουστάρουμε!!!!

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 21:27, 21-08-12:

Αύριο βιολογία κατεύθηνσης

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους