[Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική Κατεύθυνση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Έχεις κάνει θερινά να υποθέσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
ερωτηση: αν κάποιος το καλοκαιρι ακολουθησει θετική κατευθυνση αλλα το σεπτεμβρη (ή ακομα και μέσα αυγουστου) αλλαξει και παει τεχνολογική θα αντιμετωπίσει μεγάλο πρόβλημα;:(

Κανενα απολυτως !! :) Για το αντιθετο θα υπηρχε προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marina97

Νεοφερμένος

Η Marina97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Hello :D
Μεχρι τωρα ειμαι θετική κατευθυνση αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω σε τεχνολογικη. Η χημεια ειναι το πιο αγαπητο μου μαθημα και την βιολογια την μαθαινω σχετικα ευκολα όμως ενδιαφερομαι για αρχιτεκτονικη και το σχεδιο μου τρωει αρκετες ωρες διαβασματος (6-9 ωρες την βδομαδα).
Η ερωτηση μου ειναι αν πιστευετε ο,τι αξιζει να επιμεινω στη θετικη (μιας και λατρευω την χημεια) ή να επιλεξω τεχνολογική που εχει την αοδε (δηλ, λιγοτερη υλη απ'οτι η βιολογια). Ας σημειωθει οτι εχω κανει ορισμενα μαθηματα προγραμματισμου και δεν εντυπωσιαστηκα. Επισης, φοβαμαι μηπως δυσκολευει πολυ στην πορεια(???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Hello :D
Μεχρι τωρα ειμαι θετική κατευθυνση αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω σε τεχνολογικη. Η χημεια ειναι το πιο αγαπητο μου μαθημα και την βιολογια την μαθαινω σχετικα ευκολα όμως ενδιαφερομαι για αρχιτεκτονικη και το σχεδιο μου τρωει αρκετες ωρες διαβασματος (6-9 ωρες την βδομαδα).
Η ερωτηση μου ειναι αν πιστευετε ο,τι αξιζει να επιμεινω στη θετικη (μιας και λατρευω την χημεια) ή να επιλεξω τεχνολογική που εχει την αοδε (δηλ, λιγοτερη υλη απ'οτι η βιολογια). Ας σημειωθει οτι εχω κανει ορισμενα μαθηματα προγραμματισμου και δεν εντυπωσιαστηκα. Επισης, φοβαμαι μηπως δυσκολευει πολυ στην πορεια(???)

Για να κάνεις σχέδιο σημαίνει ότι έχεις κύριο στόχο την αρχιτεκτονική. Ίσως σου φαίνονται περισσότερο ενδιαφέροντα τα μαθήματα της θετικής, αλλά ναι,το σχέδιο τρώει πολλές ώρες. Πιστεύω ότι θα είναι πιο εύκολο το πρόγραμμά σου αν διαλέξεις τεχνολογική. Το ΑΟΔΕ δεν είναι τίποτα, βγαίνει με συστηματικό διάβασμα και χωρίς φροντ, και το ΑΕΠΠ δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο,ειδικά αν σου αρέσει. Εγώ ήμουν τεχνολογική (με ΑΟΔΕ) και έκανα σχέδιο και φαντάσου ότι κουραζόμουν αρκετά! Είχα 6 ώρες την εβδομάδα, δούλευα πολύ στο σπίτι και έκανα εξάωρα συνεχόμενα τα Σ/Κ. Θα έχεις πολύ δουλειά,ειδικά μετά τις πανελλήνιες που θα κάνεις ακόμα περισσότερο σχέδιο, οπότε σκέψου το καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marina97

Νεοφερμένος

Η Marina97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για να κάνεις σχέδιο σημαίνει ότι έχεις κύριο στόχο την αρχιτεκτονική. Ίσως σου φαίνονται περισσότερο ενδιαφέροντα τα μαθήματα της θετικής, αλλά ναι,το σχέδιο τρώει πολλές ώρες. Πιστεύω ότι θα είναι πιο εύκολο το πρόγραμμά σου αν διαλέξεις τεχνολογική. Το ΑΟΔΕ δεν είναι τίποτα, βγαίνει με συστηματικό διάβασμα και χωρίς φροντ, και το ΑΕΠΠ δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο,ειδικά αν σου αρέσει. Εγώ ήμουν τεχνολογική (με ΑΟΔΕ) και έκανα σχέδιο και φαντάσου ότι κουραζόμουν αρκετά! Είχα 6 ώρες την εβδομάδα, δούλευα πολύ στο σπίτι και έκανα εξάωρα συνεχόμενα τα Σ/Κ. Θα έχεις πολύ δουλειά,ειδικά μετά τις πανελλήνιες που θα κάνεις ακόμα περισσότερο σχέδιο, οπότε σκέψου το καλά.

Ακριβως γι'αυτο τον λογο σκεφτομαι να αλλαξω. Απλα δεν μου αρεσει το ΑΕΠΠ και προς το παρον δεν πιστευω οτι θα ειναι ενα μαθημα στο οποιο θα ειμαι καλη σε αντιθεση με τα μαθηματα της θετικης. Ωστοσο αναγνωριζω οτι η τεχνολογικη θα ειναι πιο απλη οσον αφορα τις ωρες κλπ και αυτος ειναι το μοναδικος λογος που με βαζει σε αυτο το διλημμα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Εγώ λοιπόν,στην β λυκείου ήμουν θετική.Το καλοκαίρι ενώ ξεκίνησα με τα μαθηματα της θετικής, παρατήρησα ότι δυσκολευόμουν στην αποστήθιση της βιολογίας, αλλά προσωπικά δεν ήθελα να αλλάξω κατεύθυνση γιατί το χημικο/βιολογικό μου φαίνεται ενδιαφέρον σαν σχολή.Έπειτα, έκανα το λαθος να ακούσω καθηγητές και γονείς, οι οποιοι με έπεισαν να ακολουθήσω εν τελει την τεχνολογική (με ΑΟΔΕ).Δεν είναι ότι δεν τα πάω καλά στο ΑΟΔΕ και στο ΑΕΠΠ απλά ως μαθήματα, δεν με "γεμίζουν".Μου φαίνονται αδιάφορα και τα διαβάζω μόνο επειδή πρέπει, όχι επειδη το θέλω.Παρ'όλα αυτά η επίδοση μου σ'αυτά ειναι καλή.Τώρα έχω μείνει "εγκλωβισμένος" σε αυτή την κατεύθυνση και δεν μπορώ να κανω κάτι.Θα προτιμούσα να διάβαζα κάτι επειδή το γούσταρα παρά επειδή πρέπει.To the point, μην αφήσετε κανένα να επηρεάσει τη γνώμη σας.Εγώ το έκανα και το μετανιώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ημουν στο τσακ να αλλαξω κατευθυνση και να παω τεχνολογικη λογω χημειας!
Τελικα αποφασισα να μεινω και δικαιωθηκα αφου και χημεια πηγαινω μακραν καλυτερα
Επισης για την βιολογια εχω να πω την λατρευω
Συμφωνω και επαυξανω οτι κανενας δεν πρεπει να σας επιρρεασει για την κατευθυνση αλλα και για την σχολη στο μηχανογραφικο ...ο καθενας αυτο που θελει
Μονο εμεις ξερουμε τι πραγματικα θελουμε


Υ.γ .. πως το αντεχετς το αοδε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Με τα χίλια ζόρια δυστηχως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top