PALSO 2009

marw__

Νεοφερμένος

Η marw__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θέλω να ρωτησω αν έχει μπει listening στο επίπεδο Pre-A1 (begginers) Palso. Απ' οτι γνωριζω ως το Δεκέμβριο του 2008 δεν υπήρχε. Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποια βιβλία που να προετοιμάζουν μαθητές για το επίπεδο Pre-A1 και Α1 της Palso?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos vlaxos

Νεοφερμένος

Ο xristos vlaxos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ποτε βγαινουν τα αποτελσματα παιδια για το παλσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Mαζί με το Edexcel δε βγαίνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Στο pre Α1 (και μιλάω για το palso) όχι δεν υπάρχουν προφορικά :)
Για εξάσκηση αν δώσεις εξετάσεις ζητα από το σύλλογο palso της περιοχής σου να σου δώσει booklets. Αν δίνεις μεσω φροντιστηριου θα τα παρει το φροντιστηριο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ποτε βγαινουν τα αποτελσματα παιδια για το παλσο?

Αυριο θα δημοσιευθουν στο ιντερνετ του EDEXCEL! Ισως να δημοσιευσουν και της Palso!
www.palso.gr

Καλη επιτυχια σε ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw__

Νεοφερμένος

Η marw__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στο pre Α1 (και μιλάω για το palso) όχι δεν υπάρχουν προφορικά :)
Για εξάσκηση αν δώσεις εξετάσεις ζητα από το σύλλογο palso της περιοχής σου να σου δώσει booklets. Αν δίνεις μεσω φροντιστηριου θα τα παρει το φροντιστηριο σου
Ευχαριστώ γι την απάντηση αλλά η ερώτηση μου αφορά στην ακουστική ικανότητα (listening) όχι στα προφορικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
sorry, ούτε listening έχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw__

Νεοφερμένος

Η marw__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

marw__

Νεοφερμένος

Η marw__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ γι την απάντηση αλλά η ερώτηση μου αφορά στην ακουστική ικανότητα (listening) όχι στα προφορικά.
τα booklets που αναφέρεις είναι past papers? γιατι αυτά υπάρχουν και στο internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ναι, αυτά είναι. Νομίζω πως προσφέρονται για εξασκηση. Εξάλλου συνήθως αυτά δεν τα κάνεις μόνη αλλά με τον καθηγητή/τρια σου. Στα παιδιά εγώ αυτά κάνω για να δώσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw__

Νεοφερμένος

Η marw__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι, αυτά είναι. Νομίζω πως προσφέρονται για εξασκηση. Εξάλλου συνήθως αυτά δεν τα κάνεις μόνη αλλά με τον καθηγητή/τρια σου. Στα παιδιά εγώ αυτά κάνω για να δώσουν :)
Δε ρωτάω επειδή θέλω να δώσω εγώ (έχω Prof. Cambridge και Michigan απ' το 96 και επάρκεια στην αγγλική γλώσσα). Απλώς βοηθάω δύο παιδάκια που έχουν οικονομικό πρόβλημα για να δώσουν τα Palso που ανέφερα και επειδή δεν έχω πείρα, ψάχνω να βρω λεπτομέρειες. Τα past papers τους τα έχω δώσει και γράφουν καλά από μόνα τους. Το μόνο που δε μπόρεσα ακόμη να βρω είναι τα listening για το Α1 από περασμένες χρονιές. Ευχαριστώ και πάλι πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Το μόνο που δε μπόρεσα ακόμη να βρω είναι τα listening για το Α1 από περασμένες χρονιές. Ευχαριστώ και πάλι πάντως!

Λυπαμαι που αργησα να απαντησω αλλα ειμαι καινουργιος στο φορουμ το 2009 που εγραψες εσυ την ερωτητηση σου εγω δεν ηξερα οτι υπηρχε αυτο το φουρουμ
(αναφερωμαι στη marw___) για να επανελθω , εγω θα απαντησω για αλλους που ενδιαφερονται !τωρα! για πληροφοριες και οχι το 2009.μαζι με τα past papers υπαρχουν και τα λογια απο το λισενινγκ γραμενα μαζι με τις σωστες λυσεις (τουλαγιστον αν τα βρεις στο ιντερνετ)Αλλα μπορεις να τα ζητησεις(τα cd με τα listening) και απο ενα συλλογο παλσο στην περιοχη σου για περισοτερρες πληροφοριες ριξε μια ματια στην ιστοσελιδα του παλσο . www.palso.gr ελπιζω να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Υπάρχουν ακόμα αυτά τα διπλώματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top