ΕΠΑ.Λ/ΕΠΑ.Σ

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Τελείωσα μία ΕΠΑ.Σ με ειδικότητα πληροφορική το 2007. Πολύ αργότερα εγγράφηκα σ'ένα ΕΠΑ.Λ, αποσκοπώντας στο δικαίωμα των εισαγωγικών εξετάσεων για ΑΕΙ. Δυστυχώς όμως ξενέρωσα και το παράτησα, επειδή τα μαθήματα ήταν περίπου ισοδύναμα με αυτά της ΕΠΑ.Σ. Απευθύνθηκα λοιπόν σε κάποιο σύμβουλο,ο οποίος μου εξήγησε πως αν δε συνεχίσω την εκπαίδευση μου στην πληροφορική,πρακτικά δε θα έχω επαγγελματικά δικαιώματα,αφού το πιστοποιητικό της ΕΠΑ.Σ δεν ισοδυναμεί με απολυτήριο λυκείου. Τι λέτε εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Σωστα σου είπαν. Πήγαινε να συνεχίσεις στο επαλ για να πάρεις το απολυτήριο για να μην έχεις επαγγελματικά προβλήματα αργότερα. Δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά καλό είναι να πας να ξεμπερδεύεις απο τώρα, παρά να τρέχεις μετά απο 6-7 χρόνια να τρεχεις και να μη φτάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top