Απόφοιτοι ΕΠΑΛ: Πρόγραμμα επαγγελματικής εμπειρίας!

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Παιδιά που είστε απόφοιτοι σας έχουν ενημερώσει καθόλου για αυτό το πρόγραμμα? https://www.mathiteia4u.gov.gr/
έχω την εντύπωση ότι είναι επιδοτούμενο από την ΕΣΠΑ, κάνεις δήλωση με τα απαραίτητα που ζητάει εφόσον είσαι απόφοιτος τα τελευταία 2-3 έτη από ΕΠΑΛ και κάτοχος πτυχίου, και λαμβάνουν μέρος και επιχειρήσεις...Αν κάποια επιχείρηση ζητάει εργαζόμενο πάνω στο αντικείμενο σου και είναι στη πόλη σου, και κατόπιν συμφωνίας τα βρείτε (έτσι νομίζω)..εργάζεσαι εκεί για 6 μήνες, 5 μέρες τη βδομάδα 6ωρα... και πληρώνεσαι αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό πληρωμής σου το καλύπτει η ΕΣΠΑ...

Ακόμη η εγγραφές δεν έχουν ξεκινήσει για τους απόφοιτους γιατί έχουν δώσει παράταση να συμμετέχουν κι άλλες επιχειρήσεις, πχ εγώ που είμαι από Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει καμία επιχείρηση με το αντικείμενο μου ακόμη :(
Σκέφτομαι να κάνω τη δήλωση αλλά φοβάμαι μήπως το πρόγραμμα αρχίζει από το Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο γιατί εκείνους τους μήνες θα λείπω Ισπανία..... :/

Εσείς το ξέρετε αυτό, το έχετε ρίξει καμιά ματιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
:hmm: Ενδιαφέρον.. Και δεν το είχα ξανακούσει!
Εγώ δεν είμαι απο ΕΠΑΛ αλλά ξέρω άτομα στα οποία θα μπορούσε να φανεί πολύ χρήσιμο ένα τέτοιο πρόγραμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραίο πρόγραμμα αν το εφαρμόσουν γιατί εδώ και πόσο καιρό είναι παγωμένο μέχρι να λάβουν μέρος αρκετές επιχειρήσεις...
Για αυτό το έβαλα κιόλας για να το δουν κι άλλοι παιδιά είναι πολύ καλή ευκαιρία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Αα δεν έχει ξεκινήσει ακόμα;
Κατάάάλαβα πότε θα υλοποιηθεί. Ποτέ των ποτών, ΠΟΤΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Από ότι είδα δεν έχουν βάλει αρκετές επιχειρήσεις συμμετοχή, περιμένουν να συμμετέχουν κι άλλοι ώστε να γίνουν εγγραφές από τους απόφοιτους....μέχρι τόόότε "αναμείνατε στο ακουστικό σας!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Θα αναμένουν για πολύύύ ακόμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top