Οικονομικής Επιστήμης vs Οικονομικών Επιστημών: Τι διαφορές υπάρχουν;

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Μπορεί να είναι και χαζό το ερώτημα μου αλλά αν προσέξετε όλες οι οικονομικές σχολές αναγράφονται οικονομικών επιστημών όμως στην ΑΣΟΕΕ και το ΠΑΠΕΙ γράφει οικονομικής επιστήμης, μήπως υπάρχει κάποια διαφορά δηλαδή αυτά τα 2 τμήματα είναι καλύτερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Μπορεί να είναι και χαζό το ερώτημα μου αλλά αν προσέξετε όλες οι οικονομικές σχολές αναγράφονται οικονομικών επιστημών όμως στην ΑΣΟΕΕ και το ΠΑΠΕΙ γράφει οικονομικής επιστήμης, μήπως υπάρχει κάποια διαφορά δηλαδή αυτά τα 2 τμήματα είναι καλύτερα??

Καμία απολύτως όπως το θέτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
οκ μετά σορρυ απλά με παραξένευσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polaseda

Νεοφερμένος

Ο polaseda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καμία απολύτως όπως το θέτεις.


Τι θα προτείνατε απο αυτες τις 3 σχολες?για το οικονομικων επιστημων της τριπολης τι γνωμη εχετε σε σχεση με τα αλλα 2 τμηματα σε πατρα κ ιωαννινα?Για το αγροτικης οικονομιας κ αναπτυξης σε σχεση με τα αλλα 3 τμηματα οικονομικων επιστημων?Στο μελλον ποιο απο αυτα τα τμηματα θα μου ανοιξει περισσοτερες πορτες εργασιας?και παλι ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τι θα προτείνατε απο αυτες τις 3 σχολες?για το οικονομικων επιστημων της τριπολης τι γνωμη εχετε σε σχεση με τα αλλα 2 τμηματα σε πατρα κ ιωαννινα?Για το αγροτικης οικονομιας κ αναπτυξης σε σχεση με τα αλλα 3 τμηματα οικονομικων επιστημων?Στο μελλον ποιο απο αυτα τα τμηματα θα μου ανοιξει περισσοτερες πορτες εργασιας?και παλι ευχαριστω.

το τμημα οικονομικων επιστημων της ΠΑΤΡΑΣ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PRG

Νεοφερμένος

Η PRG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπορεί να είναι και χαζό το ερώτημα μου αλλά αν προσέξετε όλες οι οικονομικές σχολές αναγράφονται οικονομικών επιστημών όμως στην ΑΣΟΕΕ και το ΠΑΠΕΙ γράφει οικονομικής επιστήμης, μήπως υπάρχει κάποια διαφορά δηλαδή αυτά τα 2 τμήματα είναι καλύτερα??

Για μένα έχει διαφορά! Το τμήμα οικονομικών επιστημών έχει και "νομικό "περιεχόμενο. Αν ήταν το ίδιο ας λέγονταν όλες οι σχολές και της ΑΣΟΕΕ και του ΠΑΠΕΙ καθώς και του Καποδιστριακού, Πάτρας, Μακεδονίας κτλ "οικονομική επιστήμη"! Αν θες την άποψή μου, αν ενδιαφέρεσαι για καθαρά οικονομικό τμήμα ιδανικό θα ήταν να επιλέξεις Οικονομική Επιστήμη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υποτιμώ την Οικονομικών Επιστημών απλά το περιεχόμενο του τμήματος οικονομικών επιστημών δεν το θεωρώ καθαρά μόνο οικονομικό.(ρωτώντας και ψάχνοντας κατέληξα σε αυτήν την άποψη καθότι κι εγώ βρισκόμουν σε ένα τέτοιο δίλημμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansy1996

Νεοφερμένος

Η nansy1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θα ήθελα να ρωτήσω πόσα περίπου μόρια χρειάζονται για τη σχολή οικονομικών επιστημών θεσσαλονίκης!:)ελπιζω να μπορείτε να με βοηθήσετε...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
θα ήθελα να ρωτήσω πόσα περίπου μόρια χρειάζονται για τη σχολή οικονομικών επιστημών θεσσαλονίκης!:)ελπιζω να μπορείτε να με βοηθήσετε...:clapup:
Δες τις βάσεις...
https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=vaseis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top