Φαρμακευτική vs Βιολογία

sir98

Νεοφερμένος

Ο sir98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χρειάζομαι την γνώμη φοιτητών Φαρμακευτικής ή φοιτητών Βιολογίας ως προς ποια σχολή να δηλώσω πρώτη στο μηχανογραφικό μου! Βέβαια, οποιαδήποτε άλλη άποψη περί του θέματος αυτού είναι δεκτή.
Το θέμα μου είναι το εξής, την Βιολογία την είχα πάντα ως δεύτερη και επικρατέστερη εναλλακτική σε περίπτωση που αποτύχω στην πρώτη μου επιλογή. Πάντα με ενδιέφεραν οι τομείς δράσης και απασχόλησης της επιστήμης αυτής, καθώς και οι προοπτικές τις στο εξωτερικό κυρίως. Στην περίπτωση που περάσω στη σχολή αυτή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το κομμάτι της έρευνας. Ωστόσο, ενδιαφέρουσες προοπτικές στο κομμάτι αυτό έχει και η Φαρμακευτική, έτσι δεν είναι; Χρειάζομαι λοιπόν την βοήθειά σας!
Τέλος, ακόμη μία ερώτηση, θεωρείτε (εσείς οι φοιτητές του Βιολογικού) ότι καλύτερα είναι στο τμήμα του Ε.Κ.Π.Α. ή του Α.Π.Θ. ; Έχω ακούσει γενικά απόψεις για την σχολή Βιολογίας στην Κρήτη και στη Θεσσαλονίκη, ωστόσο χρειάζομαι και μια γνώμη όσον αφορά στο αντίστοιχο τμήμα στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top