Υποκριτική - Θέατρο

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Το ΚΘΒΕ με ενδιαφέρει πιο πολύ για να πω την αλήθεια.
Όμως πουθενά δε βρίσκω ωράρια σχολής.
Ίσως στείλω κάποιο e-mail ή ρωτήσω στην ηλεκτρονική τους σελίδα.
Ευχαριστώ πάντως. :)


---------------------------------------------------------------------------------------------------
|
Ρώτησα:) |
|

Καλησπέρα φίλε μου :)
Επειδή πρόκειται να δώσω και εγώ φέτος εξετάσεις στο ΚΘΒΕ, απ'οτι έχω μάθει, είναι ιδιαίτερα απαιτητικα τα πραγματα! Τα μαθήματα ξεκινούν στις 10 και τις περισσότερες φορές τελειώνουν το βράδυ. Πρεπει να διαθέτεις δηλαδη πολλές ώρες τη μερα, συνεπώς θα'ναι δύσκολο να σπουδάζεις παραλληλα και σε καποια άλλη σχολη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε μου :)
Επειδή πρόκειται να δώσω και εγώ φέτος εξετάσεις στο ΚΘΒΕ, απ'οτι έχω μάθει, είναι ιδιαίτερα απαιτητικα τα πραγματα! Τα μαθήματα ξεκινούν στις 10 και τις περισσότερες φορές τελειώνουν το βράδυ. Πρεπει να διαθέτεις δηλαδη πολλές ώρες τη μερα, συνεπώς θα'ναι δύσκολο να σπουδάζεις παραλληλα και σε καποια άλλη σχολη !

Θα μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα, το ύφος των εξετάσεων κλπ;
Αφού βέβαια έρθει ο καιρός. Δεν έχω κάποιο γνωστό με παρόμοια εμπειρία οπότε οταν με το καλό πας πόσταρε και κάτι εδώ πέρα.
Και βέβαια καλή επιτυχία...! Ο καιρός πλησιάζει. Θα κάνεις ιδιαίτερα το καλοκαίρι ή θα πηγαίνεις στα σεμινάρια προετοιμασίας του ΚΘΒΕ ή απλά θα πας τη μέρα της εξέτασης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!! :)
Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι...
θελω να ασχοληθω επαγγελματικα με το θεατρο!!!
ειναι καλυτερα να σπουδασω σε καποια σχολη,η σε πανεπιστημιο επειδη προσφερει πιο πολλες επιλογες?


ή μήπως

να τελιωσω πρωτα καποια αλλη σχολη και μετα να ασχοληθω και με το θεατρο?

Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου φανει χρησιμη,απλα θα το εκτιμησω αν απαντησετε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!! :)
Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι...
θελω να ασχοληθω επαγγελματικα με το θεατρο!!!
ειναι καλυτερα να σπουδασω σε καποια σχολη,η σε πανεπιστημιο επειδη προσφερει πιο πολλες επιλογες?


ή μήπως

να τελιωσω πρωτα καποια αλλη σχολη και μετα να ασχοληθω και με το θεατρο?

Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου φανει χρησιμη,απλα θα το εκτιμησω αν απαντησετε!!

να τελειώσεις πρώτα αλλη σχολη και μετα να ακολουθησεις το όνειρό σου. Παράλληλα με τη σχολη, να μπεις σε καμια ερασιτεχνική ομάδα π ανεβαζουν παραστάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σταυρο,ευχαριστω παρα πολυ που απαντησες!!!
Κοιτα,πηγαινω λυκειο ακομη και θα παω θεωρητικη του χρονου...με το καινουργιο συστημα δεν θα μπορω να επιλεξω καποιο αλλο πεδιο που θελω,οποτε το μονο που μενει ειναι το 1ο...
εσυ τι σχολη θα μου προτεινες απο το 1ο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σταυρο,ευχαριστω παρα πολυ που απαντησες!!!
Κοιτα,πηγαινω λυκειο ακομη και θα παω θεωρητικη του χρονου...με το καινουργιο συστημα δεν θα μπορω να επιλεξω καποιο αλλο πεδιο που θελω,οποτε το μονο που μενει ειναι το 1ο...
εσυ τι σχολη θα μου προτεινες απο το 1ο πεδιο?

Βασικά μόνο από θεωρητική θα μπορούσες να περάσεις θεατρικές σπουδές που θες, από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική οδός. Άντε και σου εύχομαι να γίνεις ένας πετυχημένος ηθοποιός, και ξέρεις ε, θα μας δίνεις και κανένα εισιτήριο έτσι στο τζάμπα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αυτα είναι!

Νεοφερμένος

Η Αυτα είναι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπόν επαναφέρω εγώ το θέμα ξανά,θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας παιδιά όσον αφορά τις θεατρικές σπουδές στα πανεπιστήμια, τι χρειάζομαι για είσοδο μου σε αυτά και τι μπορεί να μου προσφέρει στο μέλλον ένα πτυχία θεατρολογίας...επίσης εάν γνωρίζετε ποιες είναι οι σημαντικές διαφορές ανάμεσα στις δραματικές σχολές και τους κλάδους θεατρικών σπουδών. Είμαι τελειόφοιτη και βρίσκομαι σε πολλά αδιέξοδα κάθε βοήθεια είναι σημαντική.Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λοιπόν επαναφέρω εγώ το θέμα ξανά,θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας παιδιά όσον αφορά τις θεατρικές σπουδές στα πανεπιστήμια, τι χρειάζομαι για είσοδο μου σε αυτά και τι μπορεί να μου προσφέρει στο μέλλον ένα πτυχία θεατρολογίας...επίσης εάν γνωρίζετε ποιες είναι οι σημαντικές διαφορές ανάμεσα στις δραματικές σχολές και τους κλάδους θεατρικών σπουδών. Είμαι τελειόφοιτη και βρίσκομαι σε πολλά αδιέξοδα κάθε βοήθεια είναι σημαντική.Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Μπορεις να δεις:
εδω --> https://www.n-t.gr/el/education/dramaschool/289/
και εδω --> https://www.theatromathia.gr/theaterland/drama-studies_gr.html
ψαξε το στο google, σιγουρα θα βρεις πολλες ακομη πληροφοριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αυτα είναι!

Νεοφερμένος

Η Αυτα είναι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστώ πάρα πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μου αρέσει πάρα πολύ το θέατρο και η υποκριτική, αν και δεν μπορώ να με φανταστώ να ασχολούμαι επαγγελματικά με αυτό! Είναι πολύ αβέβαιο και πλήττεται από μεγάλη ανεργία! Θα μου άρεσε να ασχοληθώ ερασιτεχνικά, όμως δεν μπορώ να βρω κάποια σχολή που να με βολεύουν τα ωράρια της! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Οι περισσότεροι ηθοποιοί σήμερα δεν έχουν δουλειά είναι η αλήθεια. Για ένα καλύτετο και λίγο πιο βέβαια μέλλον καλύτερα να σπουδάσεις αρχικά κάτι το οποίο θα μπορείς να ανταπεξέρθεις με τα χρήματα που θα βγάζεις. Τα όνειρα όμως δεν είναι να μένουν στην άκρη πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να τα πραγματοποιήσουμε μια μέρα, αν το ψάξεις σίγουρα θα βρεις μια σχολή υποκριτικής που θα μπορείς να παρακολουθείς ταυτόχρονα με τις κύριες σπουδές που πιθανόν να κάνεις ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ μικρή ήθελα να γίνω ηθοποιός. Συμμετείχα σε τοπικές παραστάσεις, παραστάσεις του σχολείου, πήγαινα έβλεπα κωμωδίες με τους δικούς μου καμια φορά και έγραφα σενάρια.
Βέβαια, όταν μεγάλωσα συνειδητοποίησα πως περνάει μεγάλη κρίση, και έτσι το άφησα στην άκρη και το έβαλα σε δεύτερη μοίρα.

Ακόμη θέλω να ασχοληθώ, εννοείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Alma και σε οποιονδήποτε άλλο αρέσει το θέατρο. Στη ζωή δε χρειάζεται κανείς να έχει μια δουλειά, ένα σπίτι, μια οικογένεια. Υπάρχουν και τα χόμπυ τα οποία δίνουν μια γεύση στη ζωή μας. Οπότε θα συμβούλευα να έχετε το θέατρο ως ενασχόληση (συμμετοχή σε παραστάσεις, παρακολούθηση παραστάσεων) και δεν ξέρετε τι θα συμβεί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonz

Νεοφερμένος

Ο antonz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ολα χρειάζονται σε αυτή τη ζωή! Και οι σπουδές κ η δουλεια και φυσικά τα χόμπυ... Θέατρο και κινηματογράφος ειναι τα αγαπημένα μου, αλλά από την πλευρά της παρακολούθησης! Κάτι ειναι κ αυτό
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Χαίρετε! Θεωρείτε ότι κάποιος που ενδιαφέρεται να ασχοληθεί επαγγελματικά με την υποκριτική θα πρέπει να τελειώσει απαραιτήτως μία άλλη σχολή πριν το ακολουθήσει; Ακόμη κι αν δεν τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

murtoudi

Νεοφερμένος

Η murtoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Χαίρετε! Θεωρείτε ότι κάποιος που ενδιαφέρεται να ασχοληθεί επαγγελματικά με την υποκριτική θα πρέπει να τελειώσει απαραιτήτως μία άλλη σχολή πριν το ακολουθήσει; Ακόμη κι αν δεν τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο;

ναι! ποτέ δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη, και ειναι σιγουρα καλο σε αυτον τον τομέα να εχεις μια καβατζα..κατα τη γνωμη μου, επιλεξε μια σχολη σχετικα ευκολη που να σου αρεσει το αντικειμενο ωστε να μπορεσεις να την τελειωσεις αλλα παραλληλα κυνηγα αυτο που πραγματικα αγαπας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top