Πώς περνάς την τάξη;

looney cubs

Νεοφερμένος

Η looney cubs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά θέλω μια βοήθεια! Ο ξάδελφος μου τελείωσε φέτος τη Β' Λυκείου ή μάλλον οριακά την τελείωσε. Δηλαδή οι βαθμοί του ήταν λίγο άσχημοι ειδικά στα μαθήματα που στοχεύει για τη Γ. Είναι τεχνολογική και θέλει να περάσει ΑΣΟΕΕ και φέτος μαθηματικά και φυσική τα πήγε άσχημα (9.5 και 10 στα γραπτά). Επειδή όλοι στην οικογένεια είμαστε σε μια αναστάτωση απο τα αποτελέσματα του και μετά πως προτείνετε να κλείσει τα φετινά κενα? Πιστεύω πως το καλύτερο θα ήταν με ιδιαίτερα μαθήματα αλλά πως να βρώ τέτοια εποχή? Ευχαριστώ εξ αρχής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maro92

Νεοφερμένος

Η Maro92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Κι εμείς καθυστερήσαμε να βρούμε για την αδερφή μου και τρέχαμε! Ρωτήσαμε γνωστούς κτλ, αλλά οι περισσότεροι λείπουν για διακοπές! Τελικά μπήκαμε στο tutorizon που μας το σύστησαν κάποιοι γνωστοί και βρήκαμε κάποιους καθηγητές! Δοκίμασέ το κι εσύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Οι εξετάσεις τελειώνουν,πλέον απο Σεπτέμβρη Β' λυκειου και παθαίνω κρίσεις πανικού λόγω άγχους..

Β λυκειου θα πας οχι για ελεύθερη πτώση απο 100 μέτρα ξερω γω. Και σιγά, αν διαβάζεις δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Σαν την α λυκειου ειναι απλα τώρα θα εχεις και μαθηματα κατεύθυνσης που σε αυτα καλο θα ηταν να δώσεις αρκετή βάση γιατί στην γ λυκειου θα χρειαστούν αυτα που έμαθες στη Β, αλλιως τα κενά που θα εχεις στη γ θα πρεπει να τα καλύψεις μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasisd98

Νεοφερμένος

Ο thanasisd98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας! Είμαι μαθητής στη Β' Λυκείου σε επαλ. Φέτος δίνουμε (ευτυχώς) με το παλιό σύστημα.
Έχω όμως λίγο άγχος για το αν θα περάσω την τάξη. Πρώτα απ όλα 1ο τετράμηνο είχα μέσο όρο 14.8 και στο δεύτερο θα βγάλω κάπου στο 15 απ ότι υπολογίζω γιατί αρκετοί καθηγητές με ανέβασαν.
Εγώ φοβάμαι στα εξής μαθήματα: Άλγεβρα είχα 11 και στο δεύτερο τετράμηνο με έβαλε 13. Γεωμετρία είχα 12 και στο 2ο 14, φυσική είχα 13 και στο 2ο 15, χημεία 12 και στο δεύτερο (μάλλον πάλι 12). Και τέλος πληροφορική 10 και μάλλον πάλι 10 στο δεύτερο. Λέτε να κινδυνευω? Η να χρειάζεται ναβγραψω μεγάλο βαθμό για να περάσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
9.5 Γενικο μεσο ορο χρειαζεσαι! Δηλαδη δεν μενεις ποτε οτι και να γραψεις μην φοβασαι φιλε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλει πολύ δουλειά να μείνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasisd98

Νεοφερμένος

Ο thanasisd98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αα κατάλαβα! Οπότε δηλαδή και να μην γράψω καλά σε κάποιο από τα μαθήματα που έγραψα παραπάνω, θα περάσω από τα υπόλοιπα που είμαι αρκετά καλός (δηλαδή τα μαθήματα της ειδικότητας μου και αγγλικά, θρησκευτικά, έκθεση και κείμενα) και σίγουρα θα γράψω αρκετά καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas.pap1

Νεοφερμένος

Ο kostas.pap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ με μέσο ορο πρώτου τετραμήνου 15.3 και δεύτερου 15.4 με βιολογια 10 και 8 υπάρχει περίπτωση να μείνω αμα δν γράψω καλά στις εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vakalo

Νεοφερμένος

Ο vakalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω , γιατι δεν μας εχουν διευκρυνισει ακριβως , πως περνας την ταξη; Πως βγαινουν τα μ.ο. ; Βγαίνει ενας βαθμος απο τετραμηνα και ενας απο εξετασεις ή ολα μαζι; Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ προστίθενται για κάθε μάθημα οι βαθμοί των τριών τριμήνων και ο βαθμός των γραπτών εξετάσεων και το άθροισμα διαιρείται δια 4
(Α΄τρίμηνο+Β΄τρίμηνο+Γ΄τρίμηνο+γραπτές εξετάσεις :4) (πχ 15+16+17+15=63, 63:4=15,75)
Στο ΛΥΚΕΙΟ προστίθενται για κάθε μάθημα οι βαθμοί των δύο τετραμήνων, το άθροισμα διαιρείται δια 2 και βγαίνει ο μέσος όρος προφορικών. Μετά αυτός προστίθεται με το βαθμό των γραπτών εξετάσεων και το άθροισμα διαιρείται δια 2
(Α΄τετράμηνο+Β΄τετράμηνο:2=ΜΟ προφορικών, ΜΟ προφορικών+γραπτές εξετάσεις:2) (πχ 15+17=32, 32:2=16, 16+15=31, 31:2=15,5)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tay κάτι

Νεοφερμένος

Η tay κάτι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δηλαδή αν ο Μ.Ο. είναι πάνω από 9.5 αλλά σε κάποιο μάθημα έχω κάτω από 9.5 τότε περνάω κανονικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Οχι ντρεπεσαι..

Εννοειται οτι περνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστα! Εγω ειχα σε 2 μαθηματα κατω απ τη βαση περσι, 8,6 και 9,2 σε Γεωμετρια και Αλγεβρα, αλλα σωθηκα γιατι ειμαι καλος μαθητης
Δε θεωρούνται ως Μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δε θεωρούνται ως Μαθηματικά;

Oχι, στο λυκειο ειναι διαφορετικα μαθηματα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xztrm4

Νεοφερμένος

Ο xztrm4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχω 16 στο 1ο τετραμηνο και 17 στο 2ο υπολογιζω οτι εχω γραψει μεσο ορο γυρω στο 8,μενω;ρωταω γιατι στην 1η σελιδα διαβασα οτι μειωνεται ο προφορικος ετσι ωστε να ειναι μεχρι 2 μοναδες μεγαλυτερος απο τον γραπτο.Ισχυει;Απαντηστε με εχει φαει το αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
αν έχετε 9.5 στο ΜΟ περνάτε ανεξάρτητα τι γράψατε στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Για να περάσεις την ΄β λυκειου δεν χρειάζεσαι καν διάβασμα....Σου δίνουν εκ των προτέρων το 9,5 σε συσκευασια δώρου, οπότε who cares?? Μην τα δραματοποιούμε όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meex

Νεοφερμένος

Ο Meex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά, συγγνώμη που φέρνω πάλι το θέμα αλλά θέλω να σας θέσω μια ερώτηση. Είμαι β λυκείου και έχω αγχωθεί στο τερμα. Α τετράμηνο έβγαλα 15 κ στο β τετράμηνο πάλι 15. Στις εξετάσεις έχω αγχωθεί για το τι θα γράψω. Περνάω ή όχι; Άλλοι μου λένε κ να μην γράψω τίποτα περνάω. Κατά πόσο ισχύει αυτό; Το χαμηλότερο που έχω είναι στην Άλγεβρα και στην Γεωμετρία 11 και στα 2 και στα 2 τετράμηνα.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Νομίζω περνάς. Αν ο ΜΟ είναι πάνω από 15 περνάς στην επόμενη. Δεν πας σε εξετάσεις το Σεπτέμβρη. Έτσι μας έχουν πει εμάς. Εγώ πχ πέρυσι έμεινα στην φυσική. Ο τελικός μ.ο. στο συγκεκριμένο μάθημα, ήταν 9. Παρόλα αυτά πέρασα κανονικότατα χωρίς να ξαναδινω Φυσική. Δεν ξέρω πώς αλλά έγινε. Ούτως ή άλλως ο τελικός ΜΟ μου σε όλα τα μαθήματα ήταν 18 και 2 οπότε δεν υπήρχε θέμα. Φαντάζομαι έτσι είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top