Βουλή των Εφήβων 2012

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Παιδιά απ'ότι έχω ακούσει τα έξοδα των εφήβων βουλευτών επιβαρύνουν το δημόσιο...π.χ. ξενοδοχείο,λεωφορεία,γεύματα κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwtzws

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ποιος αλλος κληρωθηκε;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής μόνο εσύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prendy

Νεοφερμένος

Η Πένυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θεωρω πολυ λαθος που εκλεγουν ξενους να πανε εκει και αδικο.. αυτο αφορα την ελλαδα και τους ελληνες.. οχι τους ξενους... απο που κιως που οι ξενοι θα μας πουνε τα προβληματα τους?? τα ακουμε συνεχεια τα δικα τους προβληματα! καιρος να ακουστουνε και τα δικα μας! Πανω απο ολα μας νοιαζει οι ελληνες συμπατριωτες μας να εχουνε ψωμι να φανε και λεφτα να επιβιωσουν και μετα οι ξενοι!! Και επισης θεωρω πως εχουν πολυ μεγαλο θρασος ακομα και να δηλωνουνε συμμετοχη.. υπαρχουν και ελληνοπουλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
δεν μπορεις να σταματησεις το κυμα της παγκοσμιοποιησης. ειτε ειναι παφλασμος ειτε παλιροϊκο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ελα ρε κοπέλα μου είσαι λάθος. Αν είχες εσύ ανάλογη αντιμετώπιση σε μια άλλη χώρα θα σου άρεσε? Αν γράψει καλά και γενικά είναι καλός μαθητής από που ως που η καταγωγή του τον αποκλείει απο την διάκριση σε έναν διαγωνισμό όπως είναι η βουλή των εφήβων? Πιο πολύ θα έπρεπε να γκρινιάζουμε για τον τρόπο επολογής των μαθητών (Κλήρωση) και για τον τρόπο της εξέτασης που είναι πολύ ελέυθερος. Το Φεβρουάριο πήγα στο Στρασβούργο με το πρόγραμμα euroscola. Ο τρόπος αξιολόγησης και επιλογής εκεί μου φάνηκε πιο φιλικός και πιο δίκαιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ελα ρε κοπέλα μου είσαι λάθος. Αν είχες εσύ ανάλογη αντιμετώπιση σε μια άλλη χώρα θα σου άρεσε? Αν γράψει καλά και γενικά είναι καλός μαθητής από που ως που η καταγωγή του τον αποκλείει απο την διάκριση σε έναν διαγωνισμό όπως είναι η βουλή των εφήβων? Πιο πολύ θα έπρεπε να γκρινιάζουμε για τον τρόπο επολογής των μαθητών (Κλήρωση) και για τον τρόπο της εξέτασης που είναι πολύ ελέυθερος. Το Φεβρουάριο πήγα στο Στρασβούργο με το πρόγραμμα euroscola. Ο τρόπος αξιολόγησης και επιλογής εκεί μου φάνηκε πιο φιλικός και πιο δίκαιος.

Εύα και εγώ διαφωνώ με την κοπέλα, αλλά πρόσεξε κάτι: εσύ πήγες στο Ευρωκοινοβούλιο, όχι στη Βουλή π.χ. της Γαλλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εύα και εγώ διαφωνώ με την κοπέλα, αλλά πρόσεξε κάτι: εσύ πήγες στο Ευρωκοινοβούλιο, όχι στη Βουλή π.χ. της Γαλλίας.
Αυτό το ανέφερα μόνο και μόνο για να τονίσω ότι μου άρεσε περισσότερο ο τρόπος εξέτασης για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό καθώς είναι πιο δίκαιο από αυτόν της βουλής των εφήβων. Έτσι δεν μπορείς να πείς ότι κάποιος άλλος, στην περιπτωση μας κάποιος αλλοδαπός σου έφαγε τη θέση γιατί πολύ απλά έγραψε καλύτερη έκθεση και είχε καλύτερους βαθμούς, δεν μπαίνει στη μέση η κλήρωση. Εφόσον ένα παιδί ζει χρόνια εδώ, και για να έχει περάσει στο διαγωνισμό γνωρίζει να χειρίζεται τη γλώσσα καλύτερα από πολλούς ντόπιους, μου φαίνεται άπειρα ρατσιστικό να του αρνηθούν τη συμμετοχή σε έναν τέτοιο διαγωνισμό. Αμα είναι έτσι να μην δίνουν ούτε πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prendy

Νεοφερμένος

Η Πένυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
επειδη εχω ζησει στο εξωτερικο και ξερω καποια πραγματα.. καταρχην δεν θελω να το παρετε ως "ρατσισμο" δεν ειμαι ρατσιστρια καθολου και συγνωμη αν αφησα κατι τετοι να εννοηθει... απλα το θεωρω λαθος... λεγεται Bουλη των Εφηβων η Βουλη των Ελληνων... αν ειναι ετσι γιατι δεν εχουμε ξενους πολιτικους??? και οπως ειπα και πριν εζησα στο εξωτερικο και ουτε εγω ουτε κανεις δεν συμμετειχε σε οτι ειχε σχεση με την αλλη χωρα οπως π.χ. γιορτες παρελασεις κ.α. οπως βουλη. Θεωρω πως αυτο το κομματι αφορα τους Ελληνες... εχω συμμαθητες Αλβανους και τα παμε πολυ καλα... Αλλα ειναι αλλο αυτο...;) Α και επισης δεν θα ειχα αναλογη αντιμετωπιση γιατι ποτε δεν θα δηλωνα συμμετοχη σε κατι που αφορα μια αλλη χωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εμένα η ξαδέρφη μου εκλέχτηκε 2η αναπληρωματικός. Να ρωτήσω κάτι..Τις διάβασαν και τις επέλεξαν η με κλήρο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
επειδη εχω ζησει στο εξωτερικο και ξερω καποια πραγματα.. καταρχην δεν θελω να το παρετε ως "ρατσισμο" δεν ειμαι ρατσιστρια καθολου και συγνωμη αν αφησα κατι τετοι να εννοηθει... απλα το θεωρω λαθος... λεγεται Bουλη των Εφηβων η Βουλη των Ελληνων... αν ειναι ετσι γιατι δεν εχουμε ξενους πολιτικους??? και οπως ειπα και πριν εζησα στο εξωτερικο και ουτε εγω ουτε κανεις δεν συμμετειχε σε οτι ειχε σχεση με την αλλη χωρα οπως π.χ. γιορτες παρελασεις κ.α. οπως βουλη. Θεωρω πως αυτο το κομματι αφορα τους Ελληνες... εχω συμμαθητες Αλβανους και τα παμε πολυ καλα... Αλλα ειναι αλλο αυτο...;) Α και επισης δεν θα ειχα αναλογη αντιμετωπιση γιατι ποτε δεν θα δηλωνα συμμετοχη σε κατι που αφορα μια αλλη χωρα...
μα αγαπητη μου η χωρα μας ειναι πρωτοπορος σε τετοια θεματα....:bigarmhugτους αγκαλιαζει ολους......:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prendy

Νεοφερμένος

Η Πένυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω και πολυ που κολλαει αυτο.. τι σχεση εχει αν τους αγκαλιαζει ολους??? καλως η κακως δεν εχουμε ολοι τα ιδια δικαιωματα σε μια ξενη χωρα... Ειναι καποια πραγματα που εχουμε ολοι προσβαση σε αυτα και σε καποια αλλα οχι... θεωρω πως στο συγκεκριμενο δεν θα επρεπε να εχουνε ολοι... Οι Ελληνες θελουμε να αλλαξει η Ελλαδα... οχι οι ξενοι που στην ουσια ειδικα ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα σε καποια χρονια θα φυγουν και θα γυρησουνε στις χωρες τους. Ειναι "προσωινοι".Και εχουμε φτασει σε σημειο βλακειας να τους αγκαλιαζουμε ολους.. στο τελος θα ειναι περισσοτεροι ξενοι παρα Ελληνες στην Ελλαδα και σιγα σιγα χανουμε και ξεχναμε ηθη και εθιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Σιγά τα έξυπνα μυαλά που ψάχνουν μωρέ.Παπαγαλάκια ψάχνουν,για να τα αφομοιώσουν στο σύστημά της νομιμοφροσύνης και της σοβαροφάνειας.
χαλαρα , ειδικα κατι βιντεακια στο youtube ειναι αστα να πανε ...τα εβλεπα τις προαλλες και ελεγα δεν μπορει παιδια 16 και 17 χρονων να μην εχουν οουτε μια ριζουλα αμφισβητισης μεσα τους για το συστημα που τους περιβαλλει :hmm::confused:..
Μιλανε δυστυχως οσο ξυλινα θα μιλουσε ενας νεοδημοκρατης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prendy

Νεοφερμένος

Η Πένυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ξερετε τι δεν καταλαβαινω? χωρις παρεξηγηση προς Θεου συζητηση γινεται... Μου κανετε αρνητικο στα σχολια μου αλλα οπως στο τελευταιο σχολιο δεν μου ειπατε γιατι μ κανατε αρνητικο.. θελω να πω πως για να κανατε σημαινει πως με κατι δεν συμφωνειτε μαζι μου... Γιατι ομως δεν μου λετε τι ειναι αυτο που θεωρειται λαθος να μου το πειτε και να σκεφτω μηπως εχετε δικιο εσεις και να συμβαδιστω με εσας? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
πένυ εγώ συμφωνώ στο σημείο που λες ότι ουσιαστικά οι Έλληνες κρατάνε το τιμόνι και κατευθύνουν τη χώρα,στο χέρι μας είναι όλα..ΜΟΝΟ ΠΟΥ κάποιοι (όχι όλοι βέβαια,αλλά μερικοί) ξένοι είναι πιο Έλληνες κι από τους ''Έλληνες''(ανθέλληνες επί της ουσίας) εδώ πέρα..αυτό ξέρω εγώ.. ;)δε συγχέουμε κυβερνήσεις με απλό λαό,κακά τα ψέματα όμως..κάποιοι από τους ξένους ΄τιμούν καλύτερα κι από εμάς την ελλάδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prendy

Νεοφερμένος

Η Πένυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πένυ εγώ συμφωνώ στο σημείο που λες ότι ουσιαστικά οι Έλληνες κρατάνε το τιμόνι και κατευθύνουν τη χώρα,στο χέρι μας είναι όλα..ΜΟΝΟ ΠΟΥ κάποιοι (όχι όλοι βέβαια,αλλά μερικοί) ξένοι είναι πιο Έλληνες κι από τους ''Έλληνες''(ανθέλληνες επί της ουσίας) εδώ πέρα..αυτό ξέρω εγώ.. ;)δε συγχέουμε κυβερνήσεις με απλό λαό,κακά τα ψέματα όμως..κάποιοι από τους ξένους ΄τιμούν καλύτερα κι από εμάς την ελλάδα..
Συμφωνω και αυτο δεν μας τιμαει καθολου που καποιοι ξενοι ειναι πιο Ελληνες;) αλλα και παλι αυτο δε σημαινει πως εχουν τα ιδια δικαιωματα με τους Ελληνες... Ουτε καν Ελληνικη καταγωγη δεν εχουνε για να συμμετεχουνε σε αυτα(οχι ολοι φυσικα) Πιατευω πως εκεινου που αισθανονται Ελληνες εχουνε κανει και αυτο το βημα και τους βγαζω και το καπελο αυτους επειδη αυτοι ειναι μαγκες που καταφεραν αυτο το δυσκολο πραγμα να αισθανονται τοσο οικεια σε μια ξενη χωρα με τοσο ρατσισμο.. Και παλι ομως θεωρω πως σε αυτο τουλαχιστον το κομματι πρεπει να ειαι καθαρα για Ελληνες... Εμειναν ελαχιστα πραγματα που κανουνε μονο οι "ντοπιοι" στην πατριδα τους και ειναι κριμα σιγα σιγα να αλλοιωθουνε και αυτα... στο τελος δεν θα υπαρχει τιποτα που να θυμιζει Ελλαδα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manossam

Νεοφερμένος

Ο manossam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια καλησπερα απο εμένα γωρίζεται ποτε θα βγουν τα φετινά αποτελέσματα της βουλης των εφήβων ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
παιδια καλησπερα απο εμένα γωρίζεται ποτε θα βγουν τα φετινά αποτελέσματα της βουλης των εφήβων ;

Έχουν βγει. https://www.efivoi.gr/ είναι το site κανονικά. Αυτή τη στιγμή δεν το βλέπω να λειτουργεί, όμως έχουν αναρτηθεί σε αυτό και κατά πάσα πιθανότητα θα επανέλθει σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top