Λεώνη Θ.

Νεοφερμένος

Η Λεώνη Θ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πέρασα νοσηλευτική στο ΤΕΙ Αθηνών. Αν ενδιαφέρεται καμία φοιτήτρια για συγκατοίκηση κάπου κοντά να μου πει. Thanks!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια.... 99,9% περνάω ασοεε... όμως δεν ξέρω σε ποια περιοχή της Αθήνας να βρω σπίτι... Έχω βρει 2 καλά αλλά είναι πολύ κοντά στο πανεπιστήμιο... Από τη μία αυτό είναι καλό όμως εκεί (πλατεία Αττικής, Βικτωρίας) δεν είναι και το πιο ασφαλές μέρος για μια φοιτήτρια... Πολλοί μου λένε να μην το ρισκάρω να μείνω εκεί...Τι να κάνω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια.... 99,9% περνάω ασοεε... όμως δεν ξέρω σε ποια περιοχή της Αθήνας να βρω σπίτι... Έχω βρει 2 καλά αλλά είναι πολύ κοντά στο πανεπιστήμιο... Από τη μία αυτό είναι καλό όμως εκεί (πλατεία Αττικής, Βικτωρίας) δεν είναι και το πιο ασφαλές μέρος για μια φοιτήτρια... Πολλοί μου λένε να μην το ρισκάρω να μείνω εκεί...Τι να κάνω;;

Λοιπον επειδη εχω μεινει σε αυτες τις περιοχες οντως δε ειναι και οι πιο ασφαλεις!!! Στην Αθηνα γενικα δεν θα εισαι πουθενα τοσο ηρεμη.Σε αλλες περιοχες οπως πχ το παγκρατι ή το γαλατσι θα λεγα οτι τα πραγματα ειναι ποιο ηρεμα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
μπορείς να μου περιγράψεις τι κατάσταση επικρατεί περίπου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Aλεξάνδρα απόφυγε τες πάση θυσία. Κοντά στη Βικτώρια έγινε η δολοφονία για την κάμερα. Γενικά η γύρω περιοχή έχει γίνει γκέτο και όσο καλοπροαίρετος κι αν είσαι απέναντι στους ξένους συνειδητοποιείς πως δύσκολα επιβιώνεις. Μένω στην Πλατεία Κολιάτσου που δεν έχει φτάσει ακόμα στα χάλια της Βικτώριας και βλέπω τα χάλια κάθε βράδυ. Με το που νυχτώσει στην Πατησίων κάνουν παρέλαση οι πόρνες. Μακριάααα από Πατήσια και τις γύρω περιοχές στη σχολή. Ακόμα και το Γαλάτσι σιγά σιγά αλλοιώνεται. Καλύτερα να κινηθείς παράλληλα με τη μπλε γραμμή του μετρό. Αμπελόκηποι κλπ ή Παγκράτι όπως προαναφέρθηκε. Μπορεί να κάνεις λίγο χρόνο περισσότερο και να έχεις ακριβότερο ενοίκιο, αλλά δε συγκρίνεται με την προσωπική σου ασφάλεια και ποιότητα ζωής.
Πάντως μη βιαστείς να κλείσεις σπίτι από τώρα. Πολλά συμβαίνουν, μη χάσεις προκαταβολές και ενοίκια άδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
μπορείς να μου περιγράψεις τι κατάσταση επικρατεί περίπου;;;
Με μία λέξη. Χάρλεμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
μπορείς να μου περιγράψεις τι κατάσταση επικρατεί περίπου;;;

Οπως ειπωθηκε ΧΑΡΛΕΜ κανονικα!!! ληστειες ναρκωτικα φονοι παρεμποριο, γενικα ειναι χαλια σαν περιοχες!!!! πολυ εγκληματικοτητα και υποβαθμιση!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
πω πω...τα έπαιξα τώρα... κι εγώ στην αρχή δεν το συζήταγα καν αλλά είδα καινούρια σπίτια με καλό ενοίκιο και άρχισα να το σκέφτομαι...ξέρω ότι το χαμηλό ενοίκιο οφείλεται στο χάος που επικρατεί σε αυτές τις περιοχές αλλά όχι κι έτσι...αν είναι να φοβάμαι να βγω από το σπίτι...τι να το κάνω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
καλα μή τρελαίνεσαι και τώρα τελευταία έχουν μαζέψει πολλούς απο εκει πέρα και ειναι λίγο καλύτερα. Η γνώμη μου ειναι να μείνεις κάπου κοντά στο καλλιμάρμαρο (περιοχή μέτς) εκει θα εισαι 10 λεπτα με τα πόδια απο το σύνταγμα και θα μπορείς να πηγαίνεις για πλάκα σε όποιο σημειο της αθήνας θές. Και οι αμπελόκηποι ειναι καλή επιλογή. Γενικά μακρια απο το κεντρο, οι γύρω περιοχές ειναι καλές και με καλή συγκοινωνία :)
να κοιτάξεις κάπου απο ζωγράφου, καισαριανή, παγκράτι, γκύζη, υμμητό, (μακρια απο νέο κόσμο), καλλιθέα... περιοχές δυτικά απο το κέντρο παλια ηταν πιο πολύ βιομηχανικές και ειναι γενικά μεγάλες εκτάσεις ανεκμετάλευτες, υποβαθμισμένα μέρη (μεταξουργείο, ταύρος, ρέντη και εκει γύρω).
ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
καλα μή τρελαίνεσαι και τώρα τελευταία έχουν μαζέψει πολλούς απο εκει πέρα και ειναι λίγο καλύτερα. Η γνώμη μου ειναι να μείνεις κάπου κοντά στο καλλιμάρμαρο (περιοχή μέτς) εκει θα εισαι 10 λεπτα με τα πόδια απο το σύνταγμα και θα μπορείς να πηγαίνεις για πλάκα σε όποιο σημειο της αθήνας θές. Και οι αμπελόκηποι ειναι καλή επιλογή. Γενικά μακρια απο το κεντρο, οι γύρω περιοχές ειναι καλές και με καλή συγκοινωνία :)
να κοιτάξεις κάπου απο ζωγράφου, καισαριανή, παγκράτι, γκύζη, υμμητό, (μακρια απο νέο κόσμο), καλλιθέα... περιοχές δυτικά απο το κέντρο παλια ηταν πιο πολύ βιομηχανικές και ειναι γενικά μεγάλες εκτάσεις ανεκμετάλευτες, υποβαθμισμένα μέρη (μεταξουργείο, ταύρος, ρέντη και εκει γύρω).
ελπίζω να βοήθησα :)

Οντως!!! επισης περιοχες οπως η πετρουπολη και το Αιγαλεω που μεγαλωσα ειναι καλα!!!!:) αλλα μακρια σχετικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
πω πω...τα έπαιξα τώρα... κι εγώ στην αρχή δεν το συζήταγα καν αλλά είδα καινούρια σπίτια με καλό ενοίκιο και άρχισα να το σκέφτομαι...ξέρω ότι το χαμηλό ενοίκιο οφείλεται στο χάος που επικρατεί σε αυτές τις περιοχές αλλά όχι κι έτσι...αν είναι να φοβάμαι να βγω από το σπίτι...τι να το κάνω;;
Γιατί άραγε; Ψάξε τις γύρω περιοχές με προτεραιότητα όπου έχει μετρό.
καλα μή τρελαίνεσαι και τώρα τελευταία έχουν μαζέψει πολλούς απο εκει πέρα και ειναι λίγο καλύτερα.
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
οπότε την πλατεία αττικής την ξεχνάω,ε; καλά εκεί στον Καλλιμάρμαρο που λες τα ενοίκια είναι πολύ ακριβά.. το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα ικανοποιήσω με τίποτα όλα τα κριτήρια μ : ενοίκιο 300-400
εμβαδόν 50-70
σχετικά καινούρια κατασκευή
ασφαλής περιοχή
από τον 2ο όροφο και πάνω.... ζητάω πολλά αλλά είναι όνειρο ζωής για μένα το φοιτητικό μ σπίτι και το θέλω όσο καλύτερο γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με τους περισσοτερους.Περιοχες κοντα στο κεντρο και ολη η πατησιων και κυψελη καλυτερα να τις αποφυγεις.Ειδικα και για σενα που εισαι κοπελα οταν αρχιζει να βραδιαζει θα φοβασαι να κυκλοφορεις ποσο μαλλον μονη σου.Αν περνατε με καποια φιλη Αθηνα κλειστε σε κοντινες περιοχες.Καλα θα κανεις να μην βρεις σπιτι εκει,οποιαδηποτε αλλη περιοχη θα ηταν καλυτερα. Για την Ασοεε θα πρεπει να χρησημοποιησεις αναγκαστικα καποιο λεωφορειο η τρολει αφου μονο αυτα σε αφηνουν απ εξω.Και ο ηλεκτρικος που προς το παρον η σταση βικτωρια ειναι κλειστη εδω και εναν χρονο.Καλα ειναι να εχεις κοντα σταση μετρο γιατι βολευει για εξοδους και οχι μονο.Οι περισσοτεροι Αθηναιοι για να ερθουν Ασοεε πηγαινουν πρωτα Συνταγμα(συνηθως και μεσω του μετρο) και μετα τρολει για Ασοεε.Ζωγραφου,Καισαριανη,Παγκρατι δεν θα τα προτεινα ως πρωτες επιλογες επειδη ειναι σχετικα μακρια,δεν εχουν κοντα μετρο και γενικα ειναι περιοχες που βολευουν καλυτερα αλλες σχολες(Πολυτεχνειο κλπ).Παρολα αυτα η συγκοινωνια ειναι καλη.
Εγω θα σου προτεινα Αμπελοκηπους πιστευω ειναι η καλυτερη λυση.Και μετα Εξαρχεια και Γκυζη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με τους περισσοτερους.Περιοχες κοντα στο κεντρο και ολη η πατησιων και κυψελη καλυτερα να τις αποφυγεις.Ειδικα και για σενα που εισαι κοπελα οταν αρχιζει να βραδιαζει θα φοβασαι να κυκλοφορεις ποσο μαλλον μονη σου.Αν περνατε με καποια φιλη Αθηνα κλειστε σε κοντινες περιοχες.Καλα θα κανεις να μην βρεις σπιτι εκει,οποιαδηποτε αλλη περιοχη θα ηταν καλυτερα. Για την Ασοεε θα πρεπει να χρησημοποιησεις αναγκαστικα καποιο λεωφορειο η τρολει αφου μονο αυτα σε αφηνουν απ εξω.Και ο ηλεκτρικος που προς το παρον η σταση βικτωρια ειναι κλειστη εδω και εναν χρονο.Καλα ειναι να εχεις κοντα σταση μετρο γιατι βολευει για εξοδους και οχι μονο.Οι περισσοτεροι Αθηναιοι για να ερθουν Ασοεε πηγαινουν προτα Συνταγμα(συνηθως και μεσω του μετρο) και μετα τρολει για Ασοεε.Ζωγραφου,Καισαριανη,Παγκρατι δεν θα τα προτεινα ως πρωτες επιλογες επειδη ειναι σχετικα μακρια,δεν εχουν κοντα μετρο και γενικα ειναι περιοχες που βολευουν καλυτερα αλλες σχολες(Πολυτεχνειο κλπ).Παρολα αυτα η συγκοινωνια ειναι καλη.
Εγω θα σου προτεινα Αμπελοκηπους πιστευω ειναι η καλυτερη λυση.Και μετα Εξαρχεια και Γκυζη

εχει τεθει σε λειτουργια εδω και κατι βδομαδες (ολο το δικτυο του ησαπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
καταρχάς σας ευχαριστώ όλους...χρειάζομαι συμβουλές από άτομα που έχουν ήδη αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με εμένα...Στα Εξάρχεια είναι καλύτερη η κατάσταση;;; γιατί και για εκεί λένε ότι είναι επικίνδυνα εσύ σε ποια περιοχή μένεις αν επιτρέπεται; είσαι ευχαριστημένος από το σπίτι και τη θέση τ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
οπότε την πλατεία αττικής την ξεχνάω,ε; καλά εκεί στον Καλλιμάρμαρο που λες τα ενοίκια είναι πολύ ακριβά.. το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα ικανοποιήσω με τίποτα όλα τα κριτήρια μ : ενοίκιο 300-400
εμβαδόν 50-70
σχετικά καινούρια κατασκευή
ασφαλής περιοχή
από τον 2ο όροφο και πάνω.... ζητάω πολλά αλλά είναι όνειρο ζωής για μένα το φοιτητικό μ σπίτι και το θέλω όσο καλύτερο γίνεται!

Μην μενεις μονο στις προδιαγραφες που δινουν οι αγγελιες.Ειναι μια αρχη αλλα θα πρεπει να δεις απο κοντα και το σπιτι,την περιοχη κλπ.Να ξερεις οτι ειναι δυσκολο να βρεις καινουριο σπιτι.Στις περισσοτερες περιοχες και ιδιαιτερα αυτες κοντα στο κεντρο οι πολυκατοικιες ειναι παλιες κατασκευες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Χαμήλωσε τα στάνταρντς που έχεις θέσει, αυτά που λες απλά δεν υπάρχουν στην Αθήνα.
Σπίτι 50-70 τετραγωνικά για φοιτήτρια; Να το κάνεις τι; Αν δε συγκατοικήσεις θα βαρεθείς να καθαρίζεις ένα αχρείαστα μεγάλο σπίτι. 40 είναι μια χαρά. Το δωμάτιο σου, σαλοκουζίνα, μπάνιο, τι άλλο θες; Σε 70 τετραγωνικά μένουν τριμελείς και τετραμελείς οικογένειες.
Και με όλα αυτά να είναι και σε 300+ ευρώ; Απλά αδύνατο...

Redefine
40+/- τετραγωνικά
ενοίκιο 350+
ασφαλής περιοχή
σχετικά καινούργια πολυκατοικία ή τουλάχιστον πρόσφατα ανακαινισμένη
κοντά σε συγκοινωνίες
με καλό σπιτονοικοκύρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
εχει τεθει σε λειτουργια εδω και κατι βδομαδες (ολο το δικτυο του ησαπ)

Τι να σου πω πριν 10 μερες Μοναστηρακι-Ανω πατησια ηταν ακομα κλειστο εξακριβωμενο:hmm:.Τεσπα.Εξαρχεια η αληθεια ειναι οτι γινονται επεισοδια με αναρχικους-αστυνομια αλλα μενουν φοιτητες.Εχει πολυ ωραια μερη για να βγεις.Νομιζω οτι η κατασταση ειναι καλυτερη απο Πατησιων και απο οτι εχω ακουσει την εχουν ''καθαρισει'' την περιοχη τελευταια.
Παρολα αυτα Αμπελοκηποι δαγκωτο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
συμφωνώ μαζί σ...κι εγώ το πολύ 50 τ.μ θέλω αλλά οι γονείς μ λένε να δω για ένα μεγαλύτερο επειδή μένουμε κοντά στην Αθήνα και θέλουν να έρχονται... εσύ σε ποια περιοχή μένεις αν επιτρέπεται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά όλοι οι γονείς τα ίδια λένε στην αρχή, μετά βαριούνται να έρχονται ή εσύ τους λες να μην έρχονται :P
Άκου μας όσους φάγαμε στη μάπα το κέντρο και ακόμα χτυπάμε στο κεφάλι μας. Σε καινούργια πολυκατοικία μένω, με φοβερούς ιδιοκτήτες αλλά τα βράδια αν δε γυρίσω με ταξί ή φίλους με πάει να...

Το τρένο έχει ξεκινήσει και λειτουργεί κανονικά από την πρώτη βδομάδα του Ιούνη, αν και ακόμα κάμποσος κόσμος δεν το έχει πληροφορηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top