Προγραμματάκι που να γράφει χημικούς τύπους

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ψάχνω ένα προγραμματάκι χημείας ,το οποιο οταν εγκατασταθεί να μπορει να γράψει χημικούς τύπους κι αντιδράσεις σε προγραμμα κατά προτίμηση Word.προς το παρών δεν μπορώ να βρώ κάτι που να βοηθά ιδιαιτερα στην περιπτωση της οργανικής που με ενδιαφέρει κυρίως,όπως για παράδειγμα στους δεσμούς και τισ διακλαδώσεις.δε με ενδιαφέρει τόσο η παρατήρηση 3D,όσο η εγγραφή κι η εκτύπωση αντιδράσεων.θα ήμουν ευγνώμων αν γνωρίζε καποιος κάτι ανάλογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini_kl

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χιλιομόδι (Κόρινθος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ψαξε για το chem office
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
το kalzium ;). Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει για windows:(. Εγώ το έχω στα Linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top