Γενικό -  Πόσοι δεν πηγαίνουν σε φροντιστήριο;

κουνελι

Νεοφερμένος

Η γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
εγω δεν παω καθ'οτι τα μωρα μου και οι υποχρεωσεις δε με αφηνουν ουτε να διαβασω και οχι να παω ενισχυτικη η φροντιστηριο.πιστευω λια ολους οσους προσεχουν μαζι με την ενισχυτικη μπορουν να καταφερουν αρκετα.εγω μονη μου και πιστευω οτι κατι μπορει να εχω καταφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

optimistic_17

Νεοφερμένος

Η optimistic_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα!εγω πηγα φροντιστηριο στην β΄ λυκειου ομως το καλοκαιρι λεω να 3εκινησω ιδιαιτερα γιατι θελω τωρα να καλυψω τα δικα μου κενα και οχι τα κενα μιας ταξης 7 και παραπανω ατομων.αφου ομως το σχολειο δν καλυπτει ολη την υλη στην γ λυκειου θα αναγκαστω να παω φροντιστηριο του χρονου.εδω θελω να ρωτησω κατι οσους γνωριζουν.οσα φροντιστηρια ρωτησα ειπαν πως η υλη συνεχιζεται τον σεπτεμβρη εκει οπου σταματησε τον ιουλιο.κατα ποσο ισχυει?υπαρχουν φροντιστηρια στα οποια λειτουργουν τμηματα που ξεκινουν την υλη της γ΄τον σεπτεμβρη?αν ναι,ποια?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω την πρωτη χρονια πηγα σε ολα.Τωρα που ξαναδινω δεν εκανα τιποτα γιατι ειμαι θεωρητικη,τις σημειωσεις τις ειχα ολες,απλα να τα ξαναδιαβαω επρεπε... Αυτοι που δεν θα περασουν φετος και θα δωσουν και του χρονου θα ειναι πολυ ατυχοι γιατι αλλαζει η υλη και δε θα τα ξερουν....

WHAT
THE
FUCK
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debby

Νεοφερμένος

Η debby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω δεν πηγα φροντηστηριο και τα εχω καταφερει μια χαρα.. απλα ειναι θεμα αν μπορει καποιος να οργανωθει μονος του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Φροντιστήριο έκανα β' κ γ' λυκειου στα βασικότερα μαθήματα κατεύθυνσης και όχι τρελές ώρες... 1-1.30 ώρα το καθένα ανα βδομαδα. Αμα δε βαριέσαι μπορείς να κάνεις θαύματα... Μια φίλη χωρίς καθόλου φροντιστήρια με λιγες ώρες ενισχυτική έβγαλε 16.200 μόρια και πέρασε στρατιωτική...Πρέπει μόνο να έχεις στοχο.
Όσο γι' αυτά τα τρελά που αρχίζουν το φροντιστήριο απο την α γυμνασίου....Ε τι να πω. είναι και μερικοί γονείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathrine17

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο και στην Ά Λυκείου δεν πήγαινα. Φέτος άρχισα τον Φεβρουάριο άγνωστο. Και θα κάνω το καλοκαίρι γνωστό, άγνωστο και έκθεση. Τι να κάνω? Ελπίζω να ανταμειφθούν οι κόποι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Και εγω πηγαινω Ενισχυτική και κανω μονο Αρχαια με μια καθηγητρια πολυ καλυτερη απο αλλες διφορων φροντιστηριων.Μια πολυ καλη και συμφερουσα λυση νομιζω και προτρεπω ολους τους μαθητες της δευτερας Λυκειου να μην χανουν το χρονο τους στα φροντιστηρια!!!:P
-----------------------------------------


στη δευτερα σκοπευω να παω ενισχυτικη στα μαθηματικα αλλα θεωρητικα συνεχιζω ιδιαιτερο...γιατι ρε παιδια λενε οτι στη δευτερα δε χρειαζεται τοσο πολυ διαβασμα(ολους λουφα τους βλεπω)και αυτο σχετικα με τα φροντιστηρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
στη δευτερα σκοπευω να παω ενισχυτικη στα μαθηματικα αλλα θεωρητικα συνεχιζω ιδιαιτερο...γιατι ρε παιδια λενε οτι στη δευτερα δε χρειαζεται τοσο πολυ διαβασμα(ολους λουφα τους βλεπω)και αυτο σχετικα με τα φροντιστηρια?
Γιατι η Β' δεν εχει καμια σχεση με τη Γ' (τουλαχιστον για την Θετικη κατευθυνση που μπορω να ξερω). Κι εμενα ηταν η πιο λουφαδορικη ταξη ever. :P Βεβαια αυτο ειχε και τις αντιστοιχες επιπτωσεις στους βαθμους μου που πηραν... φορα κατηφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι άμα υπάρχει καλός φιλόλογος για τα αρχαία κατεύθυνσης δεν χρειάζεται φροντιστήριο η θεωρητική διότι πρόκειται περισσότερο για προσωπικό διάβασμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγω στη Β'Λυκείου άρχισα [ Λατινικά - Αρχαια - Εκθεση] και φετος τον Φεβρουαριο ξεγράφτηκα. Και δε το μετανιώνω ούτε μια στιγμή! Δν μπορουσα να ειμαι σε μια ταξη 7 ατομων στην οποια κανενας δεν ηθελε να περασει καπου και να γινεται συνεχεια χαβαλες. Δε λεω ,καλο ειναι να σπαμε πλακα αλλα αν γινεται συνεχως ,με αποτελεσμα να μη παραδιδει ο καθηγητης ,τοτε υπαρχει προβλημα!
Πιστευω πως το φροντιστηριο λειτουργει επικουρικα. Δε προκειται να σου μαθει κατι ,αν εσυ ο ιδιος δεν στρωθεις να διαβασεις. Απλα σε καθοδηγει.
Σα το προσωπικο διαβασμα ,τπτ αλλο,θα συμφωνησω μαζι σου "Iliaso"! Aυτη η εσφαλμενη εντυπωση πως το φροντιστηριο ειναι το παν στη Γ λυκειου και γενικα στην εκπαιδευση μας εχει οδηγησει ως εδω.. Δε λεω ,φυσικα και φταινε και οι καθηγητες στο σχολειο (που οι περισ. μονο καθηγητες δεν ειναι..!) αλλα φταιμε κ μεις που ενισχυουμε το προβλημα.
Στη κατευθυνση μου παντως,βοηθηθηκα απο το φροντιστηριο μεσω των σημειωσεων και μονο στα λατινικα κ στο αγνωστο. Ολα τα αλλα απαιτουν προσωπικο διαβασμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iratango

Νεοφερμένος

Η iratango αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και εγω πηγαινω Ενισχυτική και κανω μονο Αρχαια με μια καθηγητρια πολυ καλυτερη απο αλλες διφορων φροντιστηριων.Μια πολυ καλη και συμφερουσα λυση νομιζω και προτρεπω ολους τους μαθητες της δευτερας Λυκειου να μην χανουν το χρονο τους στα φροντιστηρια!!!:P
-----------------------------------------

Κι εγώ ακριβώς δεν πήγαινα φέτος φροντιστήριο, έκανα ενισχυτική στα λατινικά και ιδιαίτερα ένα δύωρο εβδομαδιαίως στο άγνωστο που είχα πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγώ έκανα φροντηστήριο από α'λυκειόυ μεχρι την γ' και τελικά τα κατάφερα. δεν διάβαζα, απλά άκουγα!!!!!!
πιστεύω πως με βοήθησε!!
κυρίως στα μαθηματικά κατεύθυνσης κι αυτό επειδή θέλουν εξάσκηση!!
:D αν διάβαζα μόνη ίσως βέβαια να πέρναγα και μόνο με το σχολείο...μας έκαναν καλή δουλειά αλλά τους γράφαμε..! μαζί κι εγώ!!!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top