Φιλολογία Ιωαννίνων

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
με τα αγγλικα τι ισχυει??ειναι υποχρεωτικο μαθημα?ποτε αρχιζουν τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Φιλολογία Ιωαννίνων ...2η επιλογή στο μηχανογραφικό φέτος :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλολογία Ιωαννίνων ...2η επιλογή στο μηχανογραφικό φέτος :inlove:

Κατά χμμ 80% 1η επιλογή! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
σημερα στην οδυσσεια η καθηγητρια ειπε να αγορασουμε 2-3 βιβλια τα οποια βγαινουν στα 80 ευρω....ελεος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
σημερα στην οδυσσεια η καθηγητρια ειπε να αγορασουμε 2-3 βιβλια τα οποια βγαινουν στα 80 ευρω....ελεος??
ναι...πλεον ενα συγγραμμα σε καθε μαθημα.αν ειναι δυνατο.θα διδασκομαστε αρχαια και λατινικα χωρις το αρχαιο κειμενο.:mad:οποιος εχει λεφτα λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ὁ Ἀλεξάκης καὶ ὁ Βάσης πῶς σᾶς φαίνονται; Ἐρωτῶ γιατὶ εἶναι τῆς δικῆς μου «εἰδικότητας».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ναι...πλεον ενα συγγραμμα σε καθε μαθημα.αν ειναι δυνατο.θα διδασκομαστε αρχαια και λατινικα χωρις το αρχαιο κειμενο.:mad:οποιος εχει λεφτα λοιπον
Διαδίκτυο. Έχει τα πάντα, με σχεδόν μηδενικό κόστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Χρησιμοποιῆστε τὸ TLG παιδιά! Ζητῆστε νὰ πάρετε τὸν κωδικὸ ὥστε νὰ μπαίνετε μέσῳ τοῦ παν/μίου καὶ νὰ βρίσκετε ὅλα τὰ ἀρχαῖα καὶ βυζαντινὰ κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ὁ Ἀλεξάκης καὶ ὁ Βάσης πῶς σᾶς φαίνονται; Ἐρωτῶ γιατὶ εἶναι τῆς δικῆς μου «εἰδικότητας».
Τον Βάση δεν τον ξέρω... ο Αλεξάκης μου αρέσει πολύ ως καθηγητής και φαίνεται απίστευτος κι ως άνθρωπος. Το μάθημα που κάνει είναι τόσο ενδιαφέρον και πραγματικά είναι από τα λίγα μαθήματα που δεν καταλαβαίνεις πώς περνάει η ώρα και δε βγαίνεις με πονοκέφαλο από την τάξη! :P Πολύ καλός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τον Βάση δεν τον ξέρω... ο Αλεξάκης μου αρέσει πολύ ως καθηγητής και φαίνεται απίστευτος κι ως άνθρωπος. Το μάθημα που κάνει είναι τόσο ενδιαφέρον και πραγματικά είναι από τα λίγα μαθήματα που δεν καταλαβαίνεις πώς περνάει η ώρα και δε βγαίνεις με πονοκέφαλο από την τάξη! :P Πολύ καλός!

Ποιό βυζαντινὸ σᾶς ἔκανε ὁ Ἀλεξάκης; Γιὰ Μακεδονικὴ ἀναγέννηση;

Υ.Γ. Ἔκανα λάθος, ὁ Βάσης εἶναι στὸ ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ποιό βυζαντινὸ σᾶς ἔκανε ὁ Ἀλεξάκης; Γιὰ Μακεδονικὴ ἀναγέννηση;

Υ.Γ. Ἔκανα λάθος, ὁ Βάσης εἶναι στὸ ΑΠΘ
Φέτος τον έχουμε πρώτη φορά. "Εισαγωγή στη βυζαντινή λογοτεχνία" λέγεται το μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Φέτος τον έχουμε πρώτη φορά. "Εισαγωγή στη βυζαντινή λογοτεχνία" λέγεται το μάθημα!
Έχετε Βάση στα γιάνεννα;;;; Καλός είναι;););) Νομίζω κανει και στο ΑΠΘ ακόμα. Όλο στο δρόμους θα ΄ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Έχετε Βάση στα γιάνεννα;;;; Καλός είναι;););) Νομίζω κανει και στο ΑΠΘ ακόμα. Όλο στο δρόμους θα ΄ναι
Δεν έχουμε Βάση στα Γιάννενα. Ο Πέτρος μπερδεύτηκε... για τον άλλο καθηγητή είπα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
σημερα στην οδυσσεια η καθηγητρια ειπε να αγορασουμε 2-3 βιβλια τα οποια βγαινουν στα 80 ευρω....ελεος??

Βασικά τη Λιάτση την λάτρεψα, αλλά το 'πε και μόνη της δεν το έχει ξαναδιδάξει το μάθημα. Πήγα ρώτησα σε βιβλιοπωλείο και μου είπανε το Ομηρικό λεξικό δεν κυκλοφορεί καν πλέον. Υπάρχει πάντως στη βιβλιοθήκη. Τα άλλα μας είπε θέλει λίγες σελίδες, οπότε βιβλιοθήκη και φωτοτυπίες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
θα ειναι μια απο τις πρωτες επιλογες μιας και δυσκολα θα πιασω αθηνα,θεσσαλονικηη....

καμια χρησιμη πληροφορια για το τμημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASSO22

Νεοφερμένος

Η VASSO22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι πρωτοετης φοιτητρια στο τμημα φιλολογιας ιωαννινων και εχω καποιες αποριες.Ειμαι απο αλλη πολη και τα μαθηματα αρχισαν αλλα επειδη η οικογενεια μου αδυνατει οικονομικα να συντηρει σπιτι εκανα τα χαρια για την εστια. Απο οτι ρωτησα τα αποτελεσματα για το αν τελικα θα μπω στην εστια ή οχι θα βγουν στις 15-20 οκτωβριου. Εγω δυστυχως θα χασω δυο εμβδομαδες μαθηματα. Θα περνω απουσιες ολο αυτο το διαστημα; Αν ναι υπαρχει καποιο οριο που πρεπει να εχω ; Επισης γνωριζει καποιος ποιο ειναι το προγραμμα μαθηματων για τους πρωτοετης 1ου εξαμηνου;βρηκα στις ανακοινωσεις της σχολης το ακολουθω προγραμμα αλλα δεν γνωριζω αν ειναι για μενα ή για καποιον αλλον.https://philology.uoi.gr/sites/default/files/news_general/programma_mathimaton_2017_2018.pdf
Κατι τελευταιο ενα παιδι μου ειπε οτι τα βιβλια απο τα μαθηματα τα αγοραζουμε αυτο ισχυει;
Συγνωμη αν οι ερωτησεις μου φανταζουν ή οντως ειναι σαχλαμαρες αλλα εχω παρα πολυ αγχος. Αν καποιος γνωριζει και θελει να με βοηθησει θα του ημουν ευγνωμων. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι πρωτοετης φοιτητρια στο τμημα φιλολογιας ιωαννινων και εχω καποιες αποριες.Ειμαι απο αλλη πολη και τα μαθηματα αρχισαν αλλα επειδη η οικογενεια μου αδυνατει οικονομικα να συντηρει σπιτι εκανα τα χαρια για την εστια. Απο οτι ρωτησα τα αποτελεσματα για το αν τελικα θα μπω στην εστια ή οχι θα βγουν στις 15-20 οκτωβριου. Εγω δυστυχως θα χασω δυο εμβδομαδες μαθηματα. Θα περνω απουσιες ολο αυτο το διαστημα; Αν ναι υπαρχει καποιο οριο που πρεπει να εχω ; Επισης γνωριζει καποιος ποιο ειναι το προγραμμα μαθηματων για τους πρωτοετης 1ου εξαμηνου;βρηκα στις ανακοινωσεις της σχολης το ακολουθω προγραμμα αλλα δεν γνωριζω αν ειναι για μενα ή για καποιον αλλον.https://philology.uoi.gr/sites/default/files/news_general/programma_mathimaton_2017_2018.pdf
Κατι τελευταιο ενα παιδι μου ειπε οτι τα βιβλια απο τα μαθηματα τα αγοραζουμε αυτο ισχυει;
Συγνωμη αν οι ερωτησεις μου φανταζουν ή οντως ειναι σαχλαμαρες αλλα εχω παρα πολυ αγχος. Αν καποιος γνωριζει και θελει να με βοηθησει θα του ημουν ευγνωμων. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

καταρχας για να παιρνεις απουσιες πρεπει να ειναι εργαστηριο και οχι θεωρια
θεωρια μπορεις και να μην πατας ποτε που λέει ο λόγος αλλα στο εργαστηριο κόβεσαι αναλογα με το εργαστήριο και αυτά όταν αρχήσουν τα εργαστήρια (εμεις 1 υποχρεωτικο εχουμε και περιμενουμε 2-3 βδομαδες για τα τμηματα στο 2ο έτος) εσυ πρεπει να βρεις τα υποχρεωτικα του 1ου εξαμηνου δηλαδη
ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΩΝ ΧΡΟΝΩΝ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΑ Ι
ΡΗΤΟΡΕΙΑ
ΛΑΤΙΝ. ΓΛΩΣΣΑ
ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
0 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ
ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
(απλα σε καποια χωριζονται με τμημα βαση το επίθετο)
για τα επιλογης (ΕΥ) θα παρεις πληροφοριες απο μεγαλυτερους απο το τμημα σου ή απο το site της σχολης σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top