Αλλαγή Κατεύθυνσης

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Όντως δεν είναι λίγοι αυτοί που λένε πως η ιστορία γενικής είναι δύσκολη. Θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου ώστε να επιτυχω τους αρχικούς στόχους μου.Ισως στο μέλλον μπορέσω να συνδιασω τα ενδιαφέροντα μου. Ελπίζω μόνο να μην το μετανιωσω γιατί μετά θα είναι αργά για να αλλάξω,κυριως ψυχολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
@Panagiotis09, εσύ ο ίδιος, μη λαμβάνοντας υπ'όψη τη δυσκολία των μαθημάτων κτλ..τι θελεις να σπουδάσεις; με τι θέλεις να ασχοληθείς; Μας είπες, πως επέλεξες θετική επειδή ήθελες να εισαχθείς σε μία ιατροφαρμακευτική σχολή σωστά; Αν αυτός ήταν ο αρχικός σου στόχος, γιατί να συμβιβαστείς με κάτι διαφορετικό, μόνο και μόνο λόγω μερικών σχολίων από αριστούχους, όπως είπες, που δυσκολεύονται; Το γεγονός ότι ήθελες ιατροφαρμακευτικές και μετά αγχώθηκες λόγω άλλων παιδιών και άλλαξες όραμα εμένα προσωπικά με οδηγεί σε χαμηλή αυτοπεποίθηση. Από τη στιγμή που αυτό ήθελες να κάνεις γιατί να μην το προσπαθήσεις; Ναι, και μένα μ'αρέσει η αγγλική φιλολογία..δεν είναι όμως αυτό που πραγματικά θέλω (πιστεύω). Εσένα είναι; ή απλά είναι σχολές που βρίσκεις ενδιαφέρουσες και πιθανόν να εισαχθείς πιο εύκολα λόγω παπαγαλίας; Το να μείνεις θετική, να περάσεις π.χ. παιδαγωγικά με ιστορία γεν. και από 'κει με κατατακτήριες σε αγγλική φιλολογία/ψυχολογία θα σου κοστίσει +4 χρόνια. Το ερώτημα είναι το εξής: Αξίζει να το περάσεις όλο αυτό; Αν είναι αυτό που θες να κάνεις, ΝΑΙ. Αν απλά πιστεύεις ότι δεν θα τα καταφέρεις για ιατρική/φαρμακευτική/χ/y και είναι η αμέσως επόμενη επιλογή σου, ΟΧΙ. Οπότε σκέψου τι πραγματικά θες. Σχολές υγείας ή Ανθρωπιστικές; Και από 'κει και πέρα καταστρώνεις το σχέδιό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελπίζω μόνο να μην το μετανιωσω γιατί μετά θα είναι αργά για να αλλάξω,κυριως ψυχολογικά.

Αυτό δεν θα το επιτρέψεις στον εαυτό σου. Από τη στιγμή που πήρες την οριστική σου απόφαση θα το σκέφτεσαι σαν να είναι μονόδρομος χωρίς εναλλακτική. Αν κάθε φορά που βρίσκεις δυσκολίες σκέφτεσαι ότι πήρες λάθος δρόμο το μόνο που θα κάνεις είναι να ρίχνεις την ψυχολογία σου στα τάρταρα και αυτό να έχει άμεσο αντίκτυπο στο διάβασμά σου. Μόνο πίσω θα σε πηγαίνει μια τέτοια σκέψη. Εξάλλου όποια κατεύθυνση και αν διάλεγες θα υπήρχαν στιγμές που οι δυσκολίες θα σου φαίνονταν ανυπέρβλητες. Σε αυτές τις στιγμές προσπαθείς να ηρεμήσεις, ανασυντάσσεις τις δυνάμεις σου και ξαναξεκινάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForeverYoung

Νεοφερμένος

Ο ForeverYoung αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, με λένε Ραφαήλ και είμαι μαθητής της β' λυκείου. Έχω επιλέξει την θεωρητική κατεύθυνση, επειδή μέχρι πριν 2 μήνες περίπου ήθελα ψυχολογία, και γενικά μου άρεσαν πολύ οι θεωρητικές επιστήμες. Πλέον όμως, το μόνο που μου αρέσει από το 1ο πεδίο είναι η ειδική αγωγή. Λόγω του ότι μου αρέσει πολύ και η λογιστική όμως, σκέφτομαι πολύ σοβαρά του χρόνου να πάρω την κατεύθυνση οικονομίας και πληροφορικής. Εδώ θα ήθελα να σημειώσω πως είμαι καλός μαθητής και πως αν προσέξω και διαβάσω και λίγο μπορώ να τα καταφέρω σε οποιοδήποτε μάθημα. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τι μου προτείνετε και αν θα δυσκολευτώ στην περίπτωση που αλλάξω κατεύθυνση. Είναι απαραίτητα τα μαθηματικά που κάνουν τώρα στην θετική κατεύθυνση για του χρόνου; Γενικά, όλοι μου λένε να προσέξω καλά, επειδή είναι μεγάλο ρίσκο να αλλάξω κατεύθυνση, οπότε θα ήθελα να ακούσω γνώμες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Με καλή προετοιμασία δεν θα αντιμετωπίσεις ιδιαίτερο πρόβλημα. Απ’ όσο ξέρω λίγα πράγματα χρειάζονται από μαθηματικά κατεύθυνσης για την τρίτη. Δώσε βάση περισσότερο στην άλγεβρα.

ΥΓ: Μπορείς να περάσεις ειδική αγωγή από Οικονομίας κ Πληροφορικής επιλέγοντας ιστορία γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Γεια σας, με λένε Ραφαήλ και είμαι μαθητής της β' λυκείου. Έχω επιλέξει την θεωρητική κατεύθυνση, επειδή μέχρι πριν 2 μήνες περίπου ήθελα ψυχολογία, και γενικά μου άρεσαν πολύ οι θεωρητικές επιστήμες. Πλέον όμως, το μόνο που μου αρέσει από το 1ο πεδίο είναι η ειδική αγωγή. Λόγω του ότι μου αρέσει πολύ και η λογιστική όμως, σκέφτομαι πολύ σοβαρά του χρόνου να πάρω την κατεύθυνση οικονομίας και πληροφορικής. Εδώ θα ήθελα να σημειώσω πως είμαι καλός μαθητής και πως αν προσέξω και διαβάσω και λίγο μπορώ να τα καταφέρω σε οποιοδήποτε μάθημα. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τι μου προτείνετε και αν θα δυσκολευτώ στην περίπτωση που αλλάξω κατεύθυνση. Είναι απαραίτητα τα μαθηματικά που κάνουν τώρα στην θετική κατεύθυνση για του χρόνου; Γενικά, όλοι μου λένε να προσέξω καλά, επειδή είναι μεγάλο ρίσκο να αλλάξω κατεύθυνση, οπότε θα ήθελα να ακούσω γνώμες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D
Τα μαθηματικά της Β' δεν είναι και τόσο σημαντικά για την Γ'. Εμάς μας λένε ότι της Α' είναι τα σημαντικότερα και ό,τι κενά έχεις θα φανούν τότε και θα σε ζορίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CharaDes

Νεοφερμένος

Η CharaDes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν ειναι αργα αν το αποφασισες να αλλαξεις κατευθυνση. Ξερω πολλους που το εκαναν και δεν αντιμετωπισαν κανενα προβλημα. Αν το θες πραγματικα θα τα καταφερεις! Και ισχυει οτι η β λυκειου δεν χρειαζεται ιδιαιτερα, αλλα κ να εχεις καποιο κενο με λιγη προσπαθεια το καλυψεις αν αλλαξεις τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δεν ειναι αργα αν το αποφασισες να αλλαξεις κατευθυνση. Ξερω πολλους που το εκαναν και δεν αντιμετωπισαν κανενα προβλημα. Αν το θες πραγματικα θα τα καταφερεις! Και ισχυει οτι η β λυκειου δεν χρειαζεται ιδιαιτερα, αλλα κ να εχεις καποιο κενο με λιγη προσπαθεια το καλυψεις αν αλλαξεις τωρα!
Κοίτα..είναι ανάλογα τον άνθρωπο..μπορεί εσύ να ξέρεις πολλούς που το έκαναν και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα, αλλά και γω ξέρω άλλους τόσους που την πάτησαν και τα βρήκαν σκούρα μετά. Είναι γενικά ριψοκίνδυνη κίνηση η αλλαγή κατεύθυνσης στη Β'..αλλά αν πιστεύει ότι μπορεί, τότε ας το επιδιώξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aglaia gian

Νεοφερμένος

Η aglaia gian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.
Είμαι δευτέρα λυκείου και στην αρχή της σχολικής χρονιάς επέλεξα να ακολουθήσω την θετική κατεύθυνση.. Όμως μετά τα Χριστούγεννα άλλαξα γνώμη επειδή με δυσκόλευαν πολύ τα θετικά μαθήματα και λογικό αφού δεν πήγαινα φροντιστήριο ούτε έκανα ιδιαίτερα μαθήματα.. :/: Στην τρίτη λυκείου θα αλλάξω κατεύθυνση και θα πάω στην θεωρητική, καθώς με ενδιαφέρουν σχολές όπως αυτές της ψυχολογίας ή της φιλολογίας. Εδώ θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος μπορεί να με συμβουλέψει για το αν μπορώ να καλύψω τα κενά μου μέσα στο καλοκαίρι και αν μπορώ να φτάσω τις μόρια αυτών των σχολών λαμβάνοντας υπόψη το ότι έχω βάσεις στα αρχαία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είμαι δευτέρα λυκείου και στην αρχή της σχολικής χρονιάς επέλεξα να ακολουθήσω την θετική κατεύθυνση.. Όμως μετά τα Χριστούγεννα άλλαξα γνώμη επειδή με δυσκόλευαν πολύ τα θετικά μαθήματα και λογικό αφού δεν πήγαινα φροντιστήριο ούτε έκανα ιδιαίτερα μαθήματα.. :/: Στην τρίτη λυκείου θα αλλάξω κατεύθυνση και θα πάω στην θεωρητική, καθώς με ενδιαφέρουν σχολές όπως αυτές της ψυχολογίας ή της φιλολογίας. Εδώ θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος μπορεί να με συμβουλέψει για το αν μπορώ να καλύψω τα κενά μου μέσα στο καλοκαίρι και αν μπορώ να φτάσω τις μόρια αυτών των σχολών λαμβάνοντας υπόψη το ότι έχω βάσεις στα αρχαία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα κενά των θεωρητικών μαθημάτων είναι ευκολότερο να καλυφθούν απ'ότι τα κενά των θετικών. Ίσως και να γίνεται, αν εσύ είσαι αποφασισμένη να στρωθείς, γιατί όχι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Γεια σε όλους.

Είμαι μαθητής της Β λυκείου,και απο την αρχή απο γυμνάσιο μου άρεσαν τα θεωρητικά μαθήματα , ενω παράλληλα δεν είχα ενδιαφερθεί σχεδόν καθόλου για τα φυσικά με αποτέσμα να έχω ΠΟΛΛΆ ΚΕΝΑ

Τώρα,μεγαλώνοντας , έκατσα και έψαξα τις σχολές του κάθε πεδίουκαι διαπίστωσα οτι το πρώτο πεδίο δεν έχει κάτι αξιόλογο και με μέλλον...... σε αντίθεση με το 5πεδίο που έχει ίσως τις καλύτερες σχολές όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση.

Ως εκ τούτου,αποφάσησα, του χρόνου στην Γ λυκ. να πάρω τα μαθήματα Οικονομίας και Πληροφορικής και να δηλώσω αυτό το πεδίο.

Το θέμα όμως είναι,το αν είναι δυνατόν να καλύψω την απαραίτητη έστω ύλη των μαθηματικών,λόγο των κενών που έχω.
Όπως επίσης θα ήθελα να ξέρω,αν και τα άλλα τα μαθήματα (Πληροφορική,ΑΟΘ) είναι σχετικά εύκολα ή δύσκολα κτλ και αν είναι δυνατόν ένας θεωρητικός να ανταποκριθεί σε αυτά.

Ευχαριστώ ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Το ΑΟΘ και το ΑΕΠΠ ειναι μαθήματα χωρις προαπαιτούμενα οποτε θα τα πας καλα. Τωρα οσο αναφορα τα μαθηματικα θα τα βρεις σκούρα αν εχεις πολλα κενά αλλα ετσι και αλλιως οι περισσοτεροι αποτυγχάνουν σε αυτο το μαθημα οποτε οι βάσεις δεν ειναι υψηλές πολυ των σχολών. ΑΑρα αν πραγματικά σου αρεσουν οι σχολές θα σου ελεγα να το τολμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Γεια σε όλους.

Είμαι μαθητής της Β λυκείου,και απο την αρχή απο γυμνάσιο μου άρεσαν τα θεωρητικά μαθήματα , ενω παράλληλα δεν είχα ενδιαφερθεί σχεδόν καθόλου για τα φυσικά με αποτέσμα να έχω ΠΟΛΛΆ ΚΕΝΑ

Τώρα,μεγαλώνοντας , έκατσα και έψαξα τις σχολές του κάθε πεδίουκαι διαπίστωσα οτι το πρώτο πεδίο δεν έχει κάτι αξιόλογο και με μέλλον...... σε αντίθεση με το 5πεδίο που έχει ίσως τις καλύτερες σχολές όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση.

Ως εκ τούτου,αποφάσησα, του χρόνου στην Γ λυκ. να πάρω τα μαθήματα Οικονομίας και Πληροφορικής και να δηλώσω αυτό το πεδίο.

Το θέμα όμως είναι,το αν είναι δυνατόν να καλύψω την απαραίτητη έστω ύλη των μαθηματικών,λόγο των κενών που έχω.
Όπως επίσης θα ήθελα να ξέρω,αν και τα άλλα τα μαθήματα (Πληροφορική,ΑΟΘ) είναι σχετικά εύκολα ή δύσκολα κτλ και αν είναι δυνατόν ένας θεωρητικός να ανταποκριθεί σε αυτά.

Ευχαριστώ ! :/:

Εσενα τι θα σου αρεσε να κανεις? Δε σου αρεσει καμια σχολη απο το πρωτο πεδιο?? Εχεις ασχοληθει ποτε με προγραμματισμο απο μονος σου? Γιατι ειδα καπου οτι ζητουσες πληροφοριες για τη σχολη μηχανικων πληροφορικης..... Για την οποια δε μπορω να σε πληροφορησω αλλα κρινοντας απο το τιτλο "Πληροφορικη" ετοιμασου για γερο διαβασμα και εργασιες κλπ. Σε φαση φοιτητικη ζωη μηδαμινη.... (Μιλω εκ πειρας :P). Οχι οτι ειμαι και γω ολη μερα πανω απο το pc και ειμαι αντικοινωνικος κλπ, αλλα απλα λεω οτι θα βλεπεις παλιους σου συμμαθητες που θα χουν περασει κατι φιλολογιες ή παιδαγωγικα και θα ειναι ολη την ωρα εξω. (Μιλαω παντα για σχολες πληροφορικης) .Τωρα για οικονομικες σχολες το μονο που γνωριζω ειναι οτι εκει τα πραγματα ειναι λιγο πιο βατα.. Αλλα και παλι πιστευω οτι πρεπει να το θελεις παρα πολυ για να αλλαξεις ετσι κατευθυνση και μαλιστα σε αντικρουομενα πεδια.... Εγω θα σου προτεινα να κανεις μια ερευνα αγορας ... Αν και να σε πληροφορησω οτι ΚΑΜΙΑ σχολη δεν ειναι η ιδανικη ως προς την αμεση ευρεση εργασιας...Καμια ομως. Ακομα και πληροφορικη πρεπει να το κυνηγησεις και πρεπει να σου αρεσει για να ανταπεξελθεις. Επισης θα σου προτεινα να μαθεις απο τωρα μονος σου καποια βασικα για μια γλωσσα προγραμματισμου( πχ c, c++, java, python ( κατα προτιμηση c για αρχη)) με tutorials και να δεις αν σου αρεσει να γραφεις προγραμματα. Ισα ισα αυτα θα σε προετοιμασουν για τη σχολη μετα αν τελικα καταληξεις σε σχολη πληροφορικης. Αυτα απο μενα . Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Γιάννη,δεν έχω κατασταλλάξει κάπου,απλά μια έρευνα κάνω να δω τι παίζει με διάφορες σχολές,έχω ενδιαφερθεί και για Μηχ.Πληροφορικής και για Ψηφιακών μέσων και επικοινωνίας και για ναυτιλιακών σπουδών , για μάρκεντινγκ κτλ

Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι το εαν καταφέρω να γράψω τουλάχιστον 12-13 χιλ. Μόρια σύνολο... και τουλάχιστον θα ήθελα ενα 7-8 χιλ. μόρια στα μαθηματικά,γτ εχει μεγάλο (που να μην είχε..) συντελεστη βαρ. ....

και ενα 14-15 να γράψω στα άλλα θα είμαι πολυ ευχαριστημένος .

*Ναι έχω ασχοληθεί με python.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Γιάννη,δεν έχω κατασταλλάξει κάπου,απλά μια έρευνα κάνω να δω τι παίζει με διάφορες σχολές,έχω ενδιαφερθεί και για Μηχ.Πληροφορικής και για Ψηφιακών μέσων και επικοινωνίας και για ναυτιλιακών σπουδών , για μάρκεντινγκ κτλ

Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι το εαν καταφέρω να γράψω τουλάχιστον 12-13 χιλ. Μόρια σύνολο... και τουλάχιστον θα ήθελα ενα 7-8 χιλ. μόρια στα μαθηματικά,γτ εχει μεγάλο (που να μην είχε..) συντελεστη βαρ. ....

και ενα 14-15 να γράψω στα άλλα θα είμαι πολυ ευχαριστημένος .

*Ναι έχω ασχοληθεί με python.
Τι ακριβώς εννοείς 7 χιλιάδες μόρια στα μαθηματικά; Το ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι, αλλά πώς ακριβώς θα γράψεις 7-8 χιλιάδες μόρια στα μαθηματικά; Στα μαθήματα ο βαθμός που γράφεις βρίσκεται στην κλίμακα του 20..από 'κει και πέρα υπολογίζονται τα μόρια με βάση τους συντελεστές βαρύτητας κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ναι αυτό εννωούσα! ένα 7-8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ναι αυτό εννωούσα! ένα 7-8.
Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Σκέψου ότι μόνο από τη θεωρία αν την έχεις ολόσωστη θα πάρεις 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Γιάννη,δεν έχω κατασταλλάξει κάπου,απλά μια έρευνα κάνω να δω τι παίζει με διάφορες σχολές,έχω ενδιαφερθεί και για Μηχ.Πληροφορικής και για Ψηφιακών μέσων και επικοινωνίας και για ναυτιλιακών σπουδών , για μάρκεντινγκ κτλ

Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι το εαν καταφέρω να γράψω τουλάχιστον 12-13 χιλ. Μόρια σύνολο... και τουλάχιστον θα ήθελα ενα 7-8 χιλ. μόρια στα μαθηματικά,γτ εχει μεγάλο (που να μην είχε..) συντελεστη βαρ. ....

και ενα 14-15 να γράψω στα άλλα θα είμαι πολυ ευχαριστημένος .

*Ναι έχω ασχοληθεί με python.


Κατάρχάς μπράβο σου γιατί διαλέγεις κατεύθυνση με βαση τι σχολή είναι καλύτερη για το επαγγελματικό σου μέλλον και όχι με βάση σε τι μαθήματα είσαι καλός.

Κατα τα άλλα πρόκειται να δώσεις τις πιο σοβαρές εξετάσεις της ζωής σου που θα κρίνουν το μέλλον σου και έχεις ως στόχο να γράψεις 12 - 13 χιλ. μόρια. Αυτή η νοοτροπία είναι λάθος. Στις εξετάσεις πάμε να γράψουμε 20.000 μόρια σε όλα τα μαθήματα απαίρνεις το ρίσκο να γράψεις πολύ λιγότερο από ότι υπολογίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Κατάρχάς μπράβο σου γιατί διαλέγεις κατεύθυνση με βαση τι σχολή είναι καλύτερη για το επαγγελματικό σου μέλλον και όχι με βάση σε τι μαθήματα είσαι καλός.

Κατα τα άλλα πρόκειται να δώσεις τις πιο σοβαρές εξετάσεις της ζωής σου που θα κρίνουν το μέλλον σου και έχεις ως στόχο να γράψεις 12 - 13 χιλ. μόρια. Αυτή η νοοτροπία είναι λάθος. Στις εξετάσεις πάμε να γράψουμε 20.000 μόρια σε όλα τα μαθήματα απαίρνεις το ρίσκο να γράψεις πολύ λιγότερο από ότι υπολογίζεις.
Καλα νταξει οχι και 20000 :P ακομα και εγω που στοχευω για ενα 18.800 για να ειμαι σιγουρος για κανα 18-19 παω... καλο ειναι να εχεις υψηλες προσδοκιες, αλλα κανεις δεν μπορει να ειναι αριστος σε ολα οποτε μαλλον θα λεγα πας να δωσεις τον καλυτερο σου εαυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Καλα νταξει οχι και 20000 :P ακομα και εγω που στοχευω για ενα 18.800 για να ειμαι σιγουρος για κανα 18-19 παω... καλο ειναι να εχεις υψηλες προσδοκιες, αλλα κανεις δεν μπορει να ειναι αριστος σε ολα οποτε μαλλον θα λεγα πας να δωσεις τον καλυτερο σου εαυτο

άριστος σε όλα Δεν είναι κανείς, ωστόσο θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Στις πανελλήνιες κάνουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε και θέτουμε τον πήχη στο 20, για να γράψουμε αυτό που μπορούμε κι ας είναι και το 15. Γιατί αν βάλουμε στόχο το 15, μάλλον παρακάτω θα γράψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top