Προφορικά Γερμανικών B2 Goethe

Angelika Tsak

Νεοφερμένος

Η Angelika Tsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αχχχ παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω πεθανει απ το αγχος μου...Σε ποιες περιπτωσεις κοβουν μαθητη στα προφορικα γερμανικων??? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Στις λεπτομερειες... Να προσεχεις... κοβουν ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ευκολα στα προφορικα... ΑΝ δεν εχεις προετοιμαστει καταλληλα τα βλεπω σκουρα τα πραγματα για σενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika Tsak

Νεοφερμένος

Η Angelika Tsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κοιτα εδωσα και στο πρωτο παρτ μπερδευτηκα λιγο...το περιεχομενο το ανεπτυξα μια χαρα..στο πραδειγμα με ρωτησε κτ αυτη και μπερδευτηκα και τη γνωμη μου την ειπα ετσι κι ετσι...στο 2ο παρτ τα πηγα πολυ καλυτερα...χρησιμοποιησα ωραιες εκφρασεις και τετοια...λες να με κοψουν εξαιτιας του πρωτου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Εγώ πάλι θεωρώ οτι πολύ δύσκολα κόβουν στα προφορικά.Άν έχεις μια σχετική άνεση στο λόγο σου και μικρά λαθάκια να κάνεις δεν χάθηκε κι ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika Tsak

Νεοφερμένος

Η Angelika Tsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
λετε να με κοψουν επδ δν τα πηγα καλα στο πρωτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Aπ οτι θυμαμαι θελει προσπαθεια για να κοπεις στα προφορικα του B2...μην αγχωνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
λετε να με κοψουν επδ δν τα πηγα καλα στο πρωτο??

Εγώ πάντως που τα πήγα έτσι κ έτσι στο πρώτο, μου έβαλαν 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika Tsak

Νεοφερμένος

Η Angelika Tsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια μακαρι να με περασουν γιατι τα πηγα πολυ καλα στα γραπτα...και γενικα προσπαθησα πολυ και θα ταν κριμα επειδη τα μπουρδουκλωσα στο 1ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika Tsak

Νεοφερμένος

Η Angelika Tsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
TO PHRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D :D :D :D <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
TO PHRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D :D :D :D <3

Χωρις να συμμετειχα στην συζητηση γιατι τωρα την ειδα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika Tsak

Νεοφερμένος

Η Angelika Tsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Axxxx σ ευχαριστω πολυ....!!! :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδια εξηγηστε μου λιγο γιατι αγχωθηκα! Εδωσα προχθες το β2 και στα προφορικα στο teil 1 εξηγησα λιγο το κειμενο ειπα ενα δικο μου παραδειγμα και εγω ειχα σημειωσει να πω αλλο ενα παραδειγμα και την γνωμη μου? και ξαφνικα ο ενας εξεταστης μου λεει: ok das is genug και προσωρησαν στον αλλο εξεταστη οπου και εκεινος παρουσιασε το θεμα του αλλα δεν τον σταματησαν ! Τι συμβαινει ας μου εξηγησει καποιος κατα προτιμηση καθηγητης γερμανικων αλλα ολοι οι απαντησεις δεκτες ! Σας ευχαριστω και παλι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδια εξηγηστε μου λιγο γιατι αγχωθηκα! Εδωσα προχθες το β2 και στα προφορικα στο teil 1 εξηγησα λιγο το κειμενο ειπα ενα δικο μου παραδειγμα και εγω ειχα σημειωσει να πω αλλο ενα παραδειγμα και την γνωμη μου? και ξαφνικα ο ενας εξεταστης μου λεει: ok das is genug και προσωρησαν στον αλλο εξεταστη οπου και εκεινος παρουσιασε το θεμα του αλλα δεν τον σταματησαν ! Τι συμβαινει ας μου εξηγησει καποιος κατα προτιμηση καθηγητης γερμανικων αλλα ολοι οι απαντησεις δεκτες ! Σας ευχαριστω και παλι!!!

Αν αυτά που είπες ήταν σωστά και είδαν πως έχεις καταλάβει αυτό που σε ρώτησαν και ξέρεις πως να απαντήσεις δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσεις... είναι όντως genug..:P ο άλλος μπορεί να μην τα έλεγε τόσο σωστά ή να έπρεπε να αναλύσει πολύ αυτό που ήθελε να πει για να γίνει κατανοητός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ισχύει , αν και δεν μπορώ να εχω αποψη για τα γερμάνικα , αλλά οτάν σε σταματούν έτσι σύνηθως ειναι καλό σημάδι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ναι, νομιζω πως αυτα που ειπα καλα ηταν ξερω εγω :redface: Να πω την αληθεια ο αλλος εξεταζομενος σε καποια σημεια σταματαγε και σκεφτοταν αρκετα ... Τελος παντων ελπιζω οντως να ειναι καλο σημαδι!

Αλλα φανταζομαι πως εαν δεν τα ελεγα και πολυ καλα θα με αφηναν μπας και μπω στο θεμα ή πω καμια πιο καλη λεξη. Ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι, νομιζω πως αυτα που ειπα καλα ηταν ξερω εγω :redface: Να πω την αληθεια ο αλλος εξεταζομενος σε καποια σημεια σταματαγε και σκεφτοταν αρκετα ... Τελος παντων ελπιζω οντως να ειναι καλο σημαδι!

Αλλα φανταζομαι πως εαν δεν τα ελεγα και πολυ καλα θα με αφηναν μπας και μπω στο θεμα ή πω καμια πιο καλη λεξη. Ετσι δεν ειναι?

Έτσι είναι... Εντάξει Goethe, Goethe. Β2,Β2 αλλά δεν παίρνουν και κεφάλια, ηρέμισε! Θα μάθεις εξάλλου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top