Μεταπτυχιακά Ηλεκτρονικών Μηχανικών Πανεπιστημίων

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Μεταπτυχιακά προγράμματα

Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΑΤΕΙ-Θ :
Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (Μ.Δ.Ε) στα Συστήματα Ασύρματων Επικοινωνιών

Ηλεκτρονικών Μηχανικών Τει-Πειραιά :
1-MSc in Networking and Data Communication
2-ΠΜΣ «Τεχνολογίες της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας για την Εκπαίδευση»

Ηλεκτρονικών Μηχανικών Τει-Αθήνας :
1-Σχεδίαση και Ανάπτυξη Προηγμένων Συστημάτων Ηλεκτρονικής
2-Data Communication Systems.

Ηλεκτρονικών Μηχανικών Τει-Κρήτης :
1-Το Τμήμα Ηλεκτρονικής του ΤΕΙ Κρήτης σε σύμπραξη με το Τμήμα Μουσικής Τεχνολογίας & Ακουστικής του ΤΕΙ Κρήτης, τα Τμήματα Φυσικής των Imperial College London, University Bordeaux 1, Queen's University of Belfast, University of Milano - Bicocca, Institute National des Sciences et Techniques Nucleares και Politechnica Universidad de Madrid από το εαρινό εξάμηνο του 2013 - 14 θα προσφέρουν 2ετες ΜΠΣ που θα οδηγεί στην απόκτηση MSc. Απευθύνεται σε πτυχιούχους Τμημάτων Ηλεκτρονικής, Φυσικής, Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς.
2-η ομάδα “Νανοϋλικών και Οργανικών Ηλεκτρονικών” (https://nano.teicrete.gr) του Κέντρου Τεχνολογίας και Υλικών του ΤΕΙ Κρήτης θα συντονίσει τη δράση ErasmusLLP με στόχο την ανάπτυξη και λειτουργία Ευρωπαϊκού Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών στη θεματική ενότητα των Οργανικών Ηλεκτρονικών.Η εν λόγω πρόταση εγκρίθηκε για χρηματοδότηση από την Ευρωπαϊκή Ένωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Καλησπερα, επειδη την ψαχνω λιγο την συγκεκριμενη σχολη τις τελευταιες μερες, και εφοσον εσυ απ'οτι ειδα σπουδαζεις αυτο το αντικειμενο θα ηθελα να μου πεις αν μπορεις τις επαγγελματικες προοπτικες του συγκεκριμενου επαγγελματος.Γνωριζω φυσικα τη κατασταση που βρισκομαστε αλλα θα ηθλενα να ξερω αν τουλαχιστον υπαρχουν προοπτικες. Επισης θα ηθελα να ξερω τι παιζει με το τει πειραια και τις αθηνας οπου ακουσα οτι τα τμηματα της ηλεκτρονικης συγχωνευονται. Υτο τι σημαινει? οτι το ενα απο τα δυο κλεινει και αν ναι εγω ποιο θα πρεπει να επιλεξω στο μηχανογραφικο σε λιγο καιρο? Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
να μου πεις αν μπορεις τις επαγγελματικες προοπτικες του συγκεκριμενου επαγγελματος.

Σαν ηλεκτρονικός μηχανικός μπορείς να ασχοληθείς σε ένα ευρύ φάσμα επιλογών.
Μπορείς να κοιτάξεις τα επαγγελματικά δικαιώματα της σχολής και θα καταλάβεις. Είναι από τις λίγες σχολές που έχει πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα.


το τει πειραια και τις αθηνας οπου ακουσα οτι τα τμηματα της ηλεκτρονικης συγχωνευονται. Υτο τι σημαινει? οτι το ενα απο τα δυο κλεινει και αν ναι εγω ποιο θα πρεπει να επιλεξω στο μηχανογραφικο σε λιγο καιρο? Ευχαριστω

Αυτό δεν το γνωρίζει κανείς.Προς το παρόν δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Καλησπερα εχω παρει πτυχιο και εγω σαν ηλεκτρονικος μηχανικος και αναζητω για μεταπτυχιακο...γνωριζει κανεις τι υπαρχει αυτην εποχη?


ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Καλησπερα εχω παρει πτυχιο και εγω σαν ηλεκτρονικος μηχανικος και αναζητω για μεταπτυχιακο...γνωριζει κανεις τι υπαρχει αυτην εποχη?


ευχαριστω εκ των προτερων

Παραπάνω έχω παραθέσει κάποια από τα μεταπτυχιακά που πραγματοποιούνται στα τμήματα ηλεκτρονικών μηχανικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παραπάνω έχω παραθέσει κάποια από τα μεταπτυχιακά που πραγματοποιούνται στα τμήματα ηλεκτρονικών μηχανικών
καλησπερα αυτα τα γνωριζω ηδη,απο τα υπολοιπα εκπαιδευτικα ιδρυματα της αθηνας μηπως γνωριζεις τι υπαρχει? απο παπει και καποδιστριακο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top