Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τελειώνουν οι Πανελλήνιες και ούτε ένα κιλό δεν έχω πάρει.
Μάλλον το'χει η μοίρα μου να μείνω κολλημένη στα 47. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ πέρυσι που έδινα, όχι μόνο δεν πήρα αλλά έχασα 3.. με το διάβασμα μου κόβεται τελείως η όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρυσι που έδινα για πρώτη φορά πήρα κιλά.Έφτασα δηλαδή σε έναν αριθμό πρώτη φορά στη ζωή μου :p
Το καλοκαίρι έχασα μερικά.Τώρα που ξαναδίνω πάλι έχω πάρει κάποια αλλά δεν ξεπέρασα τον περσινό αριθμό ευτυχώς.Θα γινόταν κι αυτό αλλά σε κάποιες φάσεις μέσα στη χρονιά πρόσεξα.Σε 20 μέρες όμως αρχίζω διατροφή :p
Βασικά νομίζω τον έχω καστρέψει τον εαυτό μου :p Χάνω-παίρνω.Not good.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Πέρυσι, που έδωσα για πρώτη φορά Πανελλήνιες έχασα πολλά κιλά. Στην αρχή της χρονιάς ήμουν 59 [βάρος φυσιολογικό για το 1.70 ύψος μου] και στο τέλος 43-45. :P
Φέτος έχω βάλει κάποια κιλά, τώρα είμαι γύρω στα 57-60. Μετά τις Πανελλήνιες αρχίζω συστηματική άσκηση και διατροφή για να φτάσω 47-50. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγώ, υπέρβαρο άτομο απο μωρό, πάντα δυσκολευόμουν να χάσω κιλά. Έλα που φέτος με το πολύ διάβασμα και την αναγκαστική προπόνηση για τα αθληματα στις στρατιωτικές, έχασα 2 τάλιρα κιλά και έγινα φυσιολογικός!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγω αρχισα γυμναστηριο περυσι το καλοκαιρι και δε σκεφτηκα ουτε στιγμη να το σταματησω....Ακομη και τις τελευταιες μερες που γραφαμε πηγαινα...Τα παιδια που αθλουνται καλυτερευουν τις εγκεφαλικες τους ικανοτητες πραγμα που βοηθαει φυσικα και στα μαθηματα...Εγω αισθανθηκα οτι με βοηθησε παρα πολυ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εγώ δεν πήρα 1 ή 2 κιλά αλλά 18 >.> απο 65 kιλά που ήμουν το καλοκαίρι, έφτασα αισίως τα 83 στις πανελλήνιες. Από τα οποία έχω χάσει τα 4 διότι ξεκίνησα εντατική γυμναστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ, υπέρβαρο άτομο απο μωρό, πάντα δυσκολευόμουν να χάσω κιλά. Έλα που φέτος με το πολύ διάβασμα και την αναγκαστική προπόνηση για τα αθληματα στις στρατιωτικές, έχασα 2 τάλιρα κιλά και έγινα φυσιολογικός!:D

Γυμναστικη για τις στρατιωτικες εκανες μονος σου η πηγες σε αυτα τα γυμναστηρια που ειναι ειδικα για το στρατο και την αστυνομια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πήρα 6 συνολικά. Από 50, 56.
Τώρα έχω χάσει 2-3, ας τα χάσω όλα να ησυχάσω -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εγώ συνολικά πήρα 5 κιλά . Από 70 το Σεπτέμβριο 73 το Μάρτιο και το Μάιο 75 . :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω -δυτυχως- πηρα 14
90----->104:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
εγω απο εκει που ημουν 1.70 και 55 κιλα πρωτη λυκειου αρχισα να παχαινω απο καλοκαιρι και στην β λυκειου εφτασα να ειμαι 1.75 και 80 κιλα μετα στην τριτη λυκειου μεχρι τα χριστουγεννα ημουν 1.80 αλλα 87 κιλα και τοτε μετα απο αυτο το ρεκορ αρχισα να αδυνατιζω και εφτασα 75 κιλα αλλα μεσα στις πανελληνιες ξαναπηρα και πηγα 77...αλλα συγκριτικα εχω χασει απο την αρχη της τριτης λυκειου 5 κιλα...αντε να χασω και αλλα 7 αλλα βαριεμαι να κανω οτιδηποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
εγω απο εκει που ημουν 1.70 και 55 κιλα πρωτη λυκειου αρχισα να παχαινω απο καλοκαιρι και στην β λυκειου εφτασα να ειμαι 1.75 και 80 κιλα μετα στην τριτη λυκειου μεχρι τα χριστουγεννα ημουν 1.80 αλλα 87 κιλα και τοτε μετα απο αυτο το ρεκορ αρχισα να αδυνατιζω και εφτασα 75 κιλα αλλα μεσα στις πανελληνιες ξαναπηρα και πηγα 77...αλλα συγκριτικα εχω χασει απο την αρχη της τριτης λυκειου 5 κιλα...αντε να χασω και αλλα 7 αλλα βαριεμαι να κανω οτιδηποτε...

Γυμναστικούλα.:weak:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
εγω πηρα μολις 3 κιλα!!:D !απο 73......76
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
περσυ τον ιουλιο ημουν 60 κιλα!
μολις τελειωσα ζυγιστηκα και επαθα σοκ! 69!!!
βεβαια ξεκινησα αμεσως διαιτα και τωρα ειμαι 67
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shushu

Νεοφερμένος

Η shushu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγώ πήρα 10.....ήμουν 52 και τώρα είμαι 62....ελπίζω να τα χάσω( 3 τον Ιούνιο ,3 τον Ιούλιο , 3 τον Αύγουστο και 1 τον Σεπτέμβριο) καλό πρόγραμμα, εεε?
να δούμε κατά πόσο θα το τηρήσω γιατί μέχρι τώρα τζίφος!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kou_nikos

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Πριν να αρχισω τα φροντιστηρια για τις πανελλαδικες ήμουν 87 κιλά και 1,88 ύψος ..
Μετά τις πανελλαδικές που έκανα κάτι ιατρικές εξετάσεις ήμουν 100 κιλά (τώρα έφτασα στα 97 με διατροφή + γυμναστική) και 1,90 ύψος (έβαλα και 2 πόντους)

Οι λόγοι που έβαλα αυτά τα 13 κιλά είναι:


  1. Έλλειψη γυμναστικής. Βιδωμένος όλη μέρα στην καρέκλα και δεν κουνούσα ούτε χέρια , ούτε πόδια. Η μόνη γυμναστική που έκανα ήταν να πάω και να'ρθω με τα πόδια στο σχολείο.
  2. Μάσα - μάσα - μάσα .... Φαί μέχρι τελικής πτώσεως. Καμία αυτοσυγκράτηση. Δύο πιάτα το μεσημέρι , ένα πιάτο το βράδυ και γλυκά (απο σοκολάτες μέχρι τούρτες)
  3. Ψυχολογικοί παράγοντες. Ειδικά όταν πλησίαζαν οι εξετάσεις έτρωγα χωρίς να το καταλάβω ό,τι έβλεπα μπροστά μου. Δεν με ένοιαζε τί θα έτρωγα , αρκεί να έτρωγα κάτι. Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα της νευρικότητας που όλοι έχουμε πριν τις εξετάσεις.
Πιστεύω οτι με τους ρυθμούς που έβαζα κιλά , αν δεν είχε μεσολαβήσει η 7ήμερη στην Βαρκελώνη θα είχα βάλει 20 κιλά. Ευτυχώς που πήγα εκεί και μας τάιζαν οι Ισπανοί ό,τι μαλακία είχαν και μου είχε κοπεί η όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έτσι γίνεται ρε παιδιά. Οι περισσότεροι και περισσότερες στις πανελλήνιες βάζουν 5-10 κιλά. Με λίγη γυμναστικούλα και προσεκτική διατροφή όλα διορθώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγώ έβαλα επτά... τον μάρτιο ήμουν επτά κιλά περισσότερα απο ότι τον αύγουστο... Όμως ξεκίνησα να τρώω λιγότερα έχασα τα πέντε από τα επτά μέχρι τα μέσα απριλίου και από τότε δεν τα έχω ξαναβάλει... κουράγιο παιδιά, κιλά είναι, γυμναστικούλα, διατροφή και χάθηκαν!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ετρωγα ασυστολα ολη αυτη την αποφραδα περιοδο. Δεν τολμουσα να ανεβω στη ζυγαρια, οταν πια φτασαμε 2 βδομαδες πριν τις πανελληνιες δεν μουκανε κανενα παντελονι (φοραγα μονο φορμες Μαυρες) Τωρα ειμαι σε διαιτα ,γυμναστικη κλπ.,εχω χασει 5 κιλα (ειχα παρει 16:() κ συνεχιζω ακαθεκτη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top