[Γυναίκες] Πόσο σας ενδιαφέρει να σας θεωρεί ωραίες ο φίλος σας;

Διαβάστε παρακάτω.
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχα πρόσφατα μια διαφωνία σε κάποιο φόρουμ. Εγώ υποστήριζα οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να μας θεωρούν τουλάχιστον πολύ ωραίες οι σύντροφοι μας, ενώ ο άλλος έλεγε οτι δεν είναι έτσι όλες, αυτό είναι εγωιστικό κλπ κλπ.
Οπότε, για να δω μπας και κάνω λάθος βρε αδερφέ, αν ξέρατε οτι ο σύντροφος σας σας θεωρεί καταπληκτικές σαν μυαλό, χαρακτήρα κλπ αλλά μέτριες προς κακές εμφανισιακά, θα σας πείραζε και πόσο;
Πάντως για να απαντήσω εγώ, θα με πειράζε πολύυυ. Σε σημείο που θα χώριζα κατα πάσα πιθανότητα!

ΥΓ: Η δημοσκόπηση είναι φανερή για να βλέπουμε μην τυχόν ψηφίσουν άντρες κάτι εκτός του κουμπάκια και αλλοιώσουν το αποτέλεσμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ δεν μπορω να ψηφισω.. :(
βασικά είμαι περισσότερο προς το πρώτο απλά δεν είμαι και τόόόόόσο σίγουρη αν θα χώριζα... θα μου πεις.."ψηφοφορία είναι,δε σου βάλαμε και το μαχαίρι στο λαιμό για να χωρίσεις". αλλά δεν ξέρω..ότι θα με πείραζε πάντως ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ είναι γεγονός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καλά για σένα θα το κάνω "ισως και να χώριζα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αααααααχαχαχαχαχαχαχαχα τώρα μάλιστα!!!! ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Kι εγώ. :(
Και δεν θα το έκανα γιατί ειμαι εγωίστρια (μόνο :P) αλλά ακριβώς για αυτό που λέει η επιλογή. Ότι θα (ας το πω κόσμια!) θα επιδρούσε τόσο πολύ στην ψυχολογία μου να ξέρω ότι δεν με θεωρεί ωραία ο σύντροφός μου που τελικά θα έβγαινε και αλλού και θα γινόμασταν έτσι που ...απλά δεν θα γινόταν να έχουμε σχέση. Δεν θα χώριζα πιθανόν δλδ επειδή δεν με θεωρεί ωραία αλλά για όλη αυτή τη χάλια ψυχολογία που θα μου δημιουργουσε αυτό το γεγονός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χέχε μέχρι στιγμής αποδεικνύεται οτι έχω δίκιο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Χέχε μέχρι στιγμής αποδεικνύεται οτι έχω δίκιο! :clapup:

αλλά είναι μικρό το δειγμα ακόμα :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εννοάτε αντικειμενικά να μας έβρισκε μέτριες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι κάθε άλλο. Αυτό ούτε εμένα θα με πείραζε. Εννοώ για εκείνον και μιλάω μόνο για εμφάνιση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι να σας ειπώ καλέ κορίτσια....δεν θα τον είχα γκουόμενο, ιν δε φερστ πλέις. Δεν είναι και ότι καλύτερο να υποτιμά ο ένας τον άλλο στη σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ας πούμε ρε παιδί μου οτι το ανακάλυπτες αργότερα! :P
Πάντως κι εσένα να συμφωνείς σε βλέπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
επειδή μου έρχεται ο τωρινός στο μυαλό, και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, γράψε μου ένα σενάριο:P

δηλ. να το πει στα αστεία εκεί που καθόμαστε και βλέπουμε ταινία ("κοίτα τη ρε αυτή πως είναι έτσι, σου μοιάζει":P:P:P), ή να το πει σοβαρά και διακριτικά ("κάτι πρέπει να κάνεις και να αρχίσεις να προσέχεις τον εαυτό σου πάλι, όπως όταν γνωριστήκαμε")?


(στο δεύτερο η απάντηση βέβαια είναι "το ίδιο ισχύει και για σένα", οπότε τελιώνει η συζήτηση και το ρίχνουμε στις σαλάτες:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Μα...υπάρχει γυναίκα που να μην "φρικάρει" αν της πει ο καλός της πως εμφανισιακά είναι μέτρια;
Έχω συνατήσει άπειρες γυναίκες να είναι ψυχολογικά ράκοι και αποφασισμένες να δώσουν ΤΑ χρήματα σε διάφορα ινστιτούτα μόνο και μόνο επειδή ο καλός τους τις είπε πως ναι μεν είναι όμορφες και έχουν ωραίο σώμα αλλά (πχ) τα μπουτάκια τους είναι λίγο "γεμάτα" ή έχουν κυταρίτιδα (και ποια δεν έχει) ή πως το στήθος τους είναι όμορφο αλλά έχει μια κάποια "χαλάρωση" ... για φανταστείτε τί έχει να γίνει αν ο σύντροφό τους τους πει πως εμφανισιακά είναι μέτριες!!!
Κακά τα ψέματα, μας αρέσει να αρέσουμε στους σύντρόφους μας και πολλές φορές μάλιστα είτε άμεσα είτε έμεσα αναζήτάμε και την επιβεβαίωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κι εγώ που νόμιζα ότι είχες διπλή προσωπικότητα...:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
επειδή μου έρχεται ο τωρινός στο μυαλό, και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, γράψε μου ένα σενάριο:P

δηλ. να το πει στα αστεία εκεί που καθόμαστε και βλέπουμε ταινία ("κοίτα τη ρε αυτή πως είναι έτσι, σου μοιάζει":P:P:P), ή να το πει σοβαρά και διακριτικά ("κάτι πρέπει να κάνεις και να αρχίσεις να προσέχεις τον εαυτό σου πάλι, όπως όταν γνωριστήκαμε")?


(στο δεύτερο η απάντηση βέβαια είναι "το ίδιο ισχύει και για σένα", οπότε τελιώνει η συζήτηση και το ρίχνουμε στις σαλάτες:P)

Χμμμ υποθετικό σενάριο...
Ας πούμε οτι σε κάποια συζήτηση σου λέει με απόλυτη φυσικότητα οτι "ξέρεις dooo, λατρεύω το χαρακτήρα σου και γι'αυτό είμαι μαζί σου τόσα χρόνια παρ'οτι εμφανισιακά σε θεωρώ λιγότερο απο μέτρια"

Κάπως έτσι το φανταζόμουν το σενάριο όταν διαφωνούσα με τον εν λόγω τύπο...
Ή ξερω γώ να μην στο πει και να το καταλάβεις μόνη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Μα...υπάρχει γυναίκα που να μην "φρικάρει" αν της πει ο καλός της πως εμφανισιακά είναι μέτρια;
Έχω συνατήσει άπειρες γυναίκες να είναι ψυχολογικά ράκοι και αποφασισμένες να δώσουν ΤΑ χρήματα σε διάφορα ινστιτούτα μόνο και μόνο επειδή ο καλός τους τις είπε πως ναι μεν είναι όμορφες και έχουν ωραίο σώμα αλλά (πχ) τα μπουτάκια τους είναι λίγο "γεμάτα" ή έχουν κυταρίτιδα (και ποια δεν έχει) ή πως το στήθος τους είναι όμορφο αλλά έχει μια κάποια "χαλάρωση" ... για φανταστείτε τί έχει να γίνει αν ο σύντροφό τους τους πει πως εμφανισιακά είναι μέτριες!!!
Κακά τα ψέματα, μας αρέσει να αρέσουμε στους σύντρόφους μας και πολλές φορές μάλιστα είτε άμεσα είτε έμεσα αναζήτάμε και την επιβεβαίωση!
Συμφωνώ απόλυτα! Εδώ ο δικός μου μου παραδέχτηκε τις προάλλες οτι παρ'ότι με θεωρεί θεά (για τα γούστα του) θα με προτιμούσε χωρίς μαύρους κύκλους και άρχισα να ψιλοσκέφτομαι πως να τους αφαιρέσω! Φαντάζεσαι να μου έλεγε κάτι τέτοιο;; Ένα με το χώμα θα γινόμουν! :redface:
Καλώς ή κακώς πιστευω οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να αρέσουμε ΚΑΙ εμφανισιακά.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν ισχύει αυτό μόνο για τις γυναίκες, και αν όχι, σε τι βαθμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Χμμμ υποθετικό σενάριο...
Ας πούμε οτι σε κάποια συζήτηση σου λέει με απόλυτη φυσικότητα οτι "ξέρεις dooo, λατρεύω το χαρακτήρα σου και γι'αυτό είμαι μαζί σου τόσα χρόνια παρ'οτι εμφανισιακά σε θεωρώ λιγότερο απο μέτρια"

Κάπως έτσι το φανταζόμουν το σενάριο όταν διαφωνούσα με τον εν λόγω τύπο...
Ή ξερω γώ να μην στο πει και να το καταλάβεις μόνη σου.
Σε ότι αφορά εμένα, θα ακολουθήσει η επόμενη στιχομυθία:
-Το σεκς σου αρέσει?
-Πολύ
(νο πρόμπλεμ, συνεχάμε όπως έχουμε)

ή
-Το σεκς σου αρέσει?
-.....
(ή του πετάω τα ρούχα από το παράθυρο, αν είμαι στο σπίτι μου, ή παίρνω τα δικά μου και την γκάνω:D)

οπότε να ψηφίσω.....φτου ξέχασα ποιες είναι οι επιλογές. πάω να δω και να κάνω έδιτ μετά.

έδιτ. θα ένιωθα λίγο άσχημα....βέβαια είναι τελείως υποκειμενική η επιλογή, λαμβάνοντας υπόψη τη τωρινή κατάσταση και το ότι του αρέσει το σεκς μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Συμφωνώ απόλυτα! Εδώ ο δικός μου μου παραδέχτηκε τις προάλλες οτι παρ'ότι με θεωρεί θεά (για τα γούστα του) θα με προτιμούσε χωρίς μαύρους κύκλους και άρχισα να ψιλοσκέφτομαι πως να τους αφαιρέσω! Φαντάζεσαι να μου έλεγε κάτι τέτοιο;; Ένα με το χώμα θα γινόμουν! :redface:
Καλώς ή κακώς πιστευω οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να αρέσουμε ΚΑΙ εμφανισιακά.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν ισχύει αυτό μόνο για τις γυναίκες, και αν όχι, σε τι βαθμό...

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν ισχύει μόνο για τις γυναίκες... έχω φίλο ο οποίος δεν έκανε μπάνιο στην θάλασσα για πάρα πολλά χρόνια, μόνο και μόνο επείδη κάποια πρώην του του είχε πεί πως μοιάζει σαν γορίλας, επειδή ο άνθρωπος γενικά είναι τριχωτός (!) για φαντάσου πως θα αντιδρούσε αν του έλεγε κάτι για την εμφάνιση του! Και μιλάμε για έναν απίστευτα όμορφο άντρα...και δεν είναι το μοναδικό παράδειγμα....τώρα όσον αφορά τον βαθμό θέλω να πιστεύω πως είμαστε στα ίδια επίπεδα....απλά οι άντρες ίσως να "κρύβονται" καλύτερα από μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν ισχύει μόνο για τις γυναίκες... έχω φίλο ο οποίος δεν έκανε μπάνιο στην θάλασσα για πάρα πολλά χρόνια, μόνο και μόνο επείδη κάποια πρώην του του είχε πεί πως μοιάζει σαν γορίλας, επειδή ο άνθρωπος γενικά είναι τριχωτός (!) για φαντάσου πως θα αντιδρούσε αν του έλεγε κάτι για την εμφάνιση του! Και μιλάμε για έναν απίστευτα όμορφο άντρα...και δεν είναι το μοναδικό παράδειγμα....τώρα όσον αφορά τον βαθμό θέλω να πιστεύω πως είμαστε στα ίδια επίπεδα....απλά οι άντρες ίσως να "κρύβονται" καλύτερα από μας.

Το έχω δει και στον δικό μου αυτό... Γι'αυτό πιστεύω οτι δεν είναι γυναικείο προνόμιο...
Και ο δικός μου ανησυχεί πολύ για το πως τον βρίσκω εμφανισιακά...
Απλά πιστευω οτι οι γυναίκες νοιαζόμαστε περισσότερο γιατί απο μικρές μας έχουν μάθει οτι είναι πολύ σημαντικό να είμαστε όμορφες... Και έχουμε αποκτήσει αυτό που λέμε "γυναικεία φιλαρέσκεια". Σκέψου λίγο και τα παιχνίδια μας. Πανέμορφες barbie στις περισσότερες περιπτώσεις (εμένα πάντως μου άρεσαν πιο πολυ΄τα playmobil :D) ενώ στους άντρες τέρατα, ρομπότ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά η λέξη κλειδί είναι στο "για μένα"
Αντικειμενικά vs "για μένα"

Λοιπόν... προσωπικά γνωρίζω ότι η Σκλεναρίκοβα δεν έχει καμία σχεση με μένα... είναι κάτι αντικειμενικό αυτό....
Αν λοιπόν ο καλός μου, μου πει... αγαπη μου "για μένα" είσαι σαν την Σκλεναρίκοβα, όλα ειναι οκ....
Αν μου πει... "Για μένα" είσαι κάτω του μετρίου.... παιρνει τα πραγματακια του και με αφηνει να σαπισω στο κλαμμα και την ανασφάλεια για τα επομενα χρονια :P
Αν μου πει... αντικειμενικά είσαι μετριουλα (όχι μέτρια... μετριουλα :P ) αλλά εγω σε αγαπω τρελλα και για μενα εισαι η Σκλεναρικοβα ΜΟΥ .... θα τον λατρέψω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top