Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Οχι παιδια σοβαρα μιλαω δυστυχως δεν τρολαρω. Εχω καει τελειως. Το πτυχιο του ΤΕΙ το εχω κορνιζα βαλει και αυτο ηταν ολο. Αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργος. Δεν εχω ορεξη για δουλεια. Τι να παω να κανω? Εγω ηθελα αλλα στη ζωη μου και πηρα το πουλο. Εν μερη φταινε οι γονεις μου - με κατεστρεψαν. Στην Αμερικη δεν εχει πανελληνιες και τετοια. Πας και σπουδαζεις οτι θες. Εδω οι πανελληνιες εχουν καψει κοσμο. Ειχα και αλλα προβληματα και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα. Δεν θελω να επεκταθω. Το μελλον του καθενος κρινεται στη Γ λυκειου δεν υπερβαλω καθολου. Αντε και λιγο μετα αν ξαναδωσεις. Αλλα σε αυτη την ηλικια εχεις μυαλο να κανεις αυτα? Ποσοι το εχουνε σταληθεια? ΤΩρα που εβαλα μυαλο το πουλι πεταξε. Να παω να σπουδασω στα 30 λιγο δυσκολο απο την αρχη. Δεν πιστευω στο μεταφυσικο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Θελω να πιστευω οτι ο ανθρωπος ξαναγενιεται αφου πεθανει. Ίσως εχω λοιπον μια δευτερη ευκαιρια σε μια αλλη ζωη καποτε οταν αποφασισει η φυση ποτε θα φυγω. Μιας και δεν εχω το θαρρος να βαλω τελος μονος μου. Κριμα ρε γμτ που καηκα. Παιζει και το περιβαλλον ρολο στο οποιο μεγαλωνεις. Με καψανε οι δικοι μου.

Έλεος,λυπήσου μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Omg! Κανε αυτο που πιστευεις και θες πραγματικα Willy..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Περίεργο συναίσθημα να γράφεις σε αυτό το forum...Ειδικά όταν η τελευταία απάντηση δημοσιεύτηκε το 2012:confused: Αυτό σημαίνει δύο πράγματα:
1)είτε δεν απέτυχε κανείς από τότε (λίγο δύσκολο βέβαια...)
2)είτε ντρέπεστε να το πείτε.

Αν είναι το δεύτερο.....μην κωλώνετε:P και ελάτε να γίνουμε μια παρέα βρε παιδιά να το περάσουμε και αυτό:) Να πούμε τις απόψεις μας και να πάρουμε μαζί αποφάσεις για την μετέπειτα πορεία μας!(ακούγεται υπερβολικό,ε;:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ο πεταλουδας

Νεοφερμένος

Ο ο πεταλουδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλησπερα ανηκω και εγω σε αυτους που δεν καταφεραν να μπουν σε κατι που τους αρεσε σκεφτομαι το ιεκ αλλα δεν ξερω περναω ηδη μια σχολη αλλα δεν μαρεσει !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
καλησπερα ανηκω και εγω σε αυτους που δεν καταφεραν να μπουν σε κατι που τους αρεσε σκεφτομαι το ιεκ αλλα δεν ξερω περναω ηδη μια σχολη αλλα δεν μαρεσει !!!!

Καταρχάς συγχαρητήρια που έφτασες μέχρι το τέλος!!!:D Αλήθεια το πιστεύω ότι πρέπει να νιώθουμε όλοι εντάξει με τον εαυτό μας μόνο και μόνο που δοκιμάσαμε!
Πού πέρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν σαρέσει καθόλου; Αν πηγαίνες για να δεις πως είναι, να παρακολουθήσεις μερικά μαθήματα και μετά να δεις τι θα κάνεις; Ιεκ να πας αν δεν υπάρχει κανένα τμήμα που να σου αρέσει, μόνο τότε. Όμως αν υπάρχει έστω ένα τμήμα που θα ήθελες να μπεις εγώ θα έλεγα να ξανά προσπαθήσεις και να δώσεις πάλι πανελλήνιες, μην επιλέγεις αμέσως την εύκολη λύση, δεν θα έχεις πάντα αυτή την επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δυστηχος ενα μεγαλο ποσοστο μαθητων αποτυχσνουν να μπουν στο τμημα που θελουν αλλα δια μαγειας ξεκινουν να κοκκορευονται οτι μια ζωη αυτο ηθελα .

Τωρα οσο αφορα αυτους που δεν ειναι σαν τους προηγουμενους .πιστευω θα πρεπει να κατσουν να σκευτουν αν αυτο που εχουν στα χερια τους σαν λυση τμηματος μπορει να τους βοηθησει να εχουν μια καλη πορεια στην ζωη του .

Επισης καλο θα ειναι να σκευτουν αν πραγματικα η πρωτη επιλογη τους ηταν επιλογη δικια τους η εχει προελθει απο την πιεση φροντιστηριων οικογενειας κτλ .Γιατι δυστηχος ειναι πολλη που γραφονται σε ενα τμημα και μια μερα ξυπναν και ρωτουν τον ευατο τους "την ουτσο κανω εγω εδω".

Τελος αν πραγματικα δεν καταφερτε να μπειτε στο τμημα που ειχατε ως στοχο εχετε καθε δικαιομα να κλεψετε και να στεναχωρεθητε αλλα θα πρεπει να βρεθηται αμμεσα ετοιμη για την επομενη μαχη ειτε αυτη ειναι ξανα παννεληνιες ειτε το τμημα που μπηκατε ειτε το εξωτερικο και καποιο τμημα εκει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Δυστηχος ενα μεγαλο ποσοστο μαθητων αποτυχσνουν να μπουν στο τμημα που θελουν αλλα δια μαγειας ξεκινουν να κοκκορευονται οτι μια ζωη αυτο ηθελα .

Τωρα οσο αφορα αυτους που δεν ειναι σαν τους προηγουμενους .πιστευω θα πρεπει να κατσουν να σκευτουν αν αυτο που εχουν στα χερια τους σαν λυση τμηματος μπορει να τους βοηθησει να εχουν μια καλη πορεια στην ζωη του .

Επισης καλο θα ειναι να σκευτουν αν πραγματικα η πρωτη επιλογη τους ηταν επιλογη δικια τους η εχει προελθει απο την πιεση φροντιστηριων οικογενειας κτλ .Γιατι δυστηχος ειναι πολλη που γραφονται σε ενα τμημα και μια μερα ξυπναν και ρωτουν τον ευατο τους "την ουτσο κανω εγω εδω".

Τελος αν πραγματικα δεν καταφερτε να μπειτε στο τμημα που ειχατε ως στοχο εχετε καθε δικαιομα να κλεψετε και να στεναχωρεθητε αλλα θα πρεπει να βρεθηται αμμεσα ετοιμη για την επομενη μαχη ειτε αυτη ειναι ξανα παννεληνιες ειτε το τμημα που μπηκατε ειτε το εξωτερικο και καποιο τμημα εκει .

Έχεις ένα δίκιο, δεν μπορώ να πω... Ειδικά, αυτό σχετικά με την επήρεια τρίτων στην επιλογή σχολής το έχω παρατηρήσει και με λυπεί αφάνταστα.
Από κει και πέρα υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι αποτυχίας με πρώτο και...χειρότερο την κακή ψυχολογία. Προσωπικά αυτό με έφαγε:P

Υ.Γ. Χαίρομαι που έχουμε απαντήσεις σε αυτό το θέμα έπειτα από 4 χρόνια. Να πω την αλήθεια δεν το περίμενα. Λέω, να δεις που μόνη σου θα τα γράφεις, μόνη σου θα τα διαβάζεις...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δυστηχος ενα μεγαλο ποσοστο μαθητων αποτυχσνουν να μπουν στο τμημα που θελουν αλλα δια μαγειας ξεκινουν να κοκκορευονται οτι μια ζωη αυτο ηθελα .

Πρώτα όλοι οι υποψήφιοι φοιτητές, θα πρέπει να λύσουν αυτό ζήτημα τρόπου σκέψης! Όσο και αν φαίνεται παράξενο, επηρεάζει τον τρόπο λειτουργίας των Ελληνικών Πανεπιστημίων προς το χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρινα.Ρινακι

Νεοφερμένος

Η Ρινα.Ρινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω ηθελα Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων.... Τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη, οικονομικα, μανατζμεντ και διοικηση επιχειρησεων και τουριστικων επιχειρησεων.... Εχω γραψει 10819, ο πειραιας ειναι 10830... Για εντεκα μορια... Και ενω θελω μεταγραφη μαλλον δεν θα παρω ... Και χλωμο το βλεπω για αμοιβαια... Θελω να δωσω του χρονου γιατι δενπιστευω οτι θα γινει κατι με το δεκα τις εκατο.... Αλλα δεν ξερω τι να κανω... Να ξαναδωσω ... Ισως πιασω την δημοσιας διοικησης στην παντειο του χρονου.... Αλλα δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ηθελα Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων.... Τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη, οικονομικα, μανατζμεντ και διοικηση επιχειρησεων και τουριστικων επιχειρησεων.... Εχω γραψει 10819, ο πειραιας ειναι 10830... Για εντεκα μορια... Και ενω θελω μεταγραφη μαλλον δεν θα παρω ... Και χλωμο το βλεπω για αμοιβαια... Θελω να δωσω του χρονου γιατι δενπιστευω οτι θα γινει κατι με το δεκα τις εκατο.... Αλλα δεν ξερω τι να κανω... Να ξαναδωσω ... Ισως πιασω την δημοσιας διοικησης στην παντειο του χρονου.... Αλλα δεν ξερω..

14+ χιλιάδες μόρια έχει η δημόσια διοίκηση της Παντείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
ειχα και εγω φετος ενα γερο χαστουκι !! απο οδοντιατρικη τεχνων ηχου και εικονας . εγραψα γυρω στα 14000 και εχασα μια δυνατη σχολη στο τει αθηνας για λιγα μορια 15 νομιζω . ειχε πεσει πολυ πιεση ειναι η αληθεια ... τελοςπαντων δινω δευτερη φορα και μαθηματικα και κανω ιδιατερα αντι για φροντηστηριο που εκανα περσι υπαρχει χρονος 3πλος θα ελεγακαι για τον λογο αυτο κανω και πιο πολυ δουλεια! ελπιζω να τα καταφερω ....το αστειο ειναι ως αγχωδης χαρκατηρας που ημουν ουτε που αγχωθηκα και το πηρα χαλαρα αλλλα......

αναφερομαι οτι δε αγχωθηκα κατα τη διαρκεια που γραφαμε τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top