ERA-PLACES

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!

Το πρόγραμμα ERASMUS PLACEMENT αποτελεί δράση του εκπαιδευτικού ευρωπαϊκού προγράμματος Δια Βίου Μάθηση/Lifelong Learning Programme (LLP)/ERASMUS. Από το 2007 υποστηρίζει την κινητικότητα φοιτητών με τοποθέτηση για πρακτική άσκηση σε επιχειρήσεις, ερευνητικά κέντρα ή άλλους οργανισμούς κατάρτισης σε ευρωπαϊκές χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα LLP/ERASMUS. Το πρόγραμμα παρέχει οικονομική ενίσχυση στους φοιτητές -όχι πλήρη κάλυψη- διαφορετική για κάθε χώρα, όπως αυτή καθορίζεται κάθε ακαδημαϊκό έτος από την Εθνική Μονάδα Συντονισμού (Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών).
πηγή


Έχει πάει κάποιος στο εξωτερικό να κάνει πρακτική; Πως ήταν; Πως βρήκατε την επιχείρηση-πανεπιστήμιο που δουλέψατε; Ισχύει ότι μπορείς να κάνεις μόνο 3 μήνες έξω και όχι ολόκληρο εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Βλέπω πήρες πλήθος απαντήσεων!:P

Κι εγώ σιγά-σιγά μπαίνω στη φάση της αναζήτησης,κυρίως γιατί έμαθα ότι ζητάνε όλο το χρόνο και μ'ενδιαφέρει για τους καλοκαιρινούς μήνες!
Όχι για την 6μηνη που πρέπει έτσι κι αλλιώς να κάνω για να πάρω πτυχίο απ'το Τ.Ε.Ι.,για 3 μήνες όπως λες!;)Ίσα-ίσα για την εμπειρία...

Αν θες στείλε μου p.m.,ίσως μπορώ να βοηθήσω σε κάτι...αν δεν έχεις πάει ήδη φυσικά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Έχει κανείς σχετική εμπειρία; Μπορείς να πας κι αν έχεις πάει erasmus στο παρελθον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Βλέπω πήρες πλήθος απαντήσεων!:P

Κι εγώ σιγά-σιγά μπαίνω στη φάση της αναζήτησης,κυρίως γιατί έμαθα ότι ζητάνε όλο το χρόνο και μ'ενδιαφέρει για τους καλοκαιρινούς μήνες!
Όχι για την 6μηνη που πρέπει έτσι κι αλλιώς να κάνω για να πάρω πτυχίο απ'το Τ.Ε.Ι.,για 3 μήνες όπως λες!;)Ίσα-ίσα για την εμπειρία...

Αν θες στείλε μου p.m.,ίσως μπορώ να βοηθήσω σε κάτι...αν δεν έχεις πάει ήδη φυσικά!:D

Πήγες τελικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top