[Πανελλήνιες 2017] Ποια σχολή στοχεύετε;

Ποιο πεδίο θα ανοίξετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 75)
  • Ανθρωπιστικών Σπουδών

    Ψήφοι: 18 24.0%
  • Θετικών & Τεχνολογικών Σπουδών

    Ψήφοι: 23 30.7%
  • Σπουδών Υγείας & Ζωής

    Ψήφοι: 19 25.3%
  • Παιδαγωγικών Σπουδών

    Ψήφοι: 9 12.0%
  • Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής

    Ψήφοι: 15 20.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

George_2099

Νεοφερμένος

Ο George_2099 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θα ανοίξω 2ο , 3ο πεδίο και στοχεύω πρώτα στην ιατρική και ως δεύτερη επιλογή στο χημικό ή σε κάποια πολυτεχνική σχολή :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Λεω για Λο.Χρη. ΟΠΑ
Αν και εχουμε καιρο ακομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Μάλλον κι εγώ θα δώσω δεύτερη φορά. Θέλω επίσης νομική, αλλά δεν ξέρω αν θα σπουδάσω εδώ ή Κύπρο ή Γερμανία (ή και Αυστρία). Το σκέφτομαι σοβαρά όμως για έξω...

αφου θες για εξω γιατι δεν προσπαθεις να πας κατευθειαν ;Αν εχεις εναν καλο βαθμο αρκει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Θέλω να σας ευχήθω καλή υπομονή και μην ξεχνάτε να πολεμάτε για τους στόχους σας μέχρι τελικής πτώσης........ α και εννοείται καθόλου άγχος!! Καλή αρχή γενιά του '99 !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θέλω να σας ευχήθω καλή υπομονή και μην ξεχνάτε να πολεμάτε για τους στόχους σας μέχρι τελικής πτώσης........ α και εννοείται καθόλου άγχος!! Καλή αρχή γενιά του '99 !!!!!!
Ευχαριστούμε:D:D
Μάλλον κι εγώ θα δώσω δεύτερη φορά. Θέλω επίσης νομική, αλλά δεν ξέρω αν θα σπουδάσω εδώ ή Κύπρο ή Γερμανία (ή και Αυστρία). Το σκέφτομαι σοβαρά όμως για έξω...

Για Γερμανία, αν δεις και στην ιστοσελίδα της DAAD χρειάζεσαι πανελλήνιες με βαθμό >= 10.000 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αφου θες για εξω γιατι δεν προσπαθεις να πας κατευθειαν ;Αν εχεις εναν καλο βαθμο αρκει:)

Βεβαίως και θα ψάξω. Μάλιστα, στην Γερμανία οι "βάσεις" (μπορεί και να υπάρχουν σε κάποια πανεπιστήμια, μπορεί και όχι, ας πούμε στην Χαϊδελβέργη, που είναι το τοπ, δεν μπαίνει η Σάρα και η Μάρα...) είναι χαμηλότερες από ότι εδώ, δηλαδή και με 16 μπαίνεις...

Ευχαριστούμε:D:D


Για Γερμανία, αν δεις και στην ιστοσελίδα της DAAD χρειάζεσαι πανελλήνιες με βαθμό >= 10.000 :)

Ξέρω, είχαμε και συζήτηση στο αντίστοιχο θέμα πέρσι. Μην μου θυμίζεις την DAAD και αρχίσω να σιχτιρίζω, μέρες περιμένω απάντηση... Να μην πω πως έχω καταμπερδευτεί, για το κάθε ξεχωριστό πανεπιστήμιο. 37 Πανεπιστήμια έχουν νομική, άντε να διαλέξεις, και άντε να βρεις το πού θα κάνεις αίτηση για κάθε πανεπιστήμιο και και και... Τέλος πάντων, μέχρι αύριο θα τελειώσω με μηχανογραφικά Ελλάδος και Κύπρου και μετά θα αρχίσουν τηλεφωνικές "οχλήσεις" σε Πρεσβεία και Προξενείο, και στην DAAD αν χρειαστεί. Μέχρι 15 Ιουλίου οι αιτήσεις για Γερμανία. Για Αυστρία είναι μέχρι Σεπτέμβριο, οπότε δεν βιάζομαι τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ευχαριστούμε:D:D


Για Γερμανία, αν δεις και στην ιστοσελίδα της DAAD χρειάζεσαι πανελλήνιες με βαθμό >= 10.000 :)
MONO? Για ποιες σχολές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
MONO? Για ποιες σχολές;

Θεωρητικά για όλες, εκτός από εκείνες που έχουν ομοσπονδιακό numerus clausus. Σε αυτές κάνεις αίτηση σε μία κεντρική υπηρεσία. Αυτές είναι οι ιατρικές, οι κτηνιατρικές, οι φαρμακευτικές και οι οδοντιατρικές. Για τις υπόλοιπες, αναλόγως. Μπορεί απευθείας στα πανεπιστήμια ή μέσω μίας υπηρεσίας αντίστοιχης με το ucas του Η.Β., βέβαια, αν συμμετέχει και το πανεπιστήμιο σε αυτήν την υπηρεσία. Ένα μπέρδεμα δηλαδή...

Πάντως, απαιτούν άριστη γνώση της γλώσσας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Θεωρητικά για όλες, εκτός από εκείνες που έχουν ομοσπονδιακό numerus clausus. Σε αυτές κάνεις αίτηση σε μία κεντρική υπηρεσία. Αυτές είναι οι ιατρικές, οι κτηνιατρικές, οι φαρμακευτικές και οι οδοντιατρικές. Για τις υπόλοιπες, αναλόγως. Μπορεί απευθείας στα πανεπιστήμια ή μέσω μίας υπηρεσίας αντίστοιχης με το ucas του Η.Β., βέβαια, αν συμμετέχει και το πανεπιστήμιο σε αυτήν την υπηρεσία. Ένα μπέρδεμα δηλαδή...

Πάντως, απαιτούν άριστυη γνώση της γλώσσας
Εντάξει..προσγειώθηκα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ξέρω, είχαμε και συζήτηση στο αντίστοιχο θέμα πέρσι. Μην μου θυμίζεις την DAAD και αρχίσω να σιχτιρίζω, μέρες περιμένω απάντηση... Να μην πω πως έχω καταμπερδευτεί, για το κάθε ξεχωριστό πανεπιστήμιο. 37 Πανεπιστήμια έχουν νομική, άντε να διαλέξεις, και άντε να βρεις το πού θα κάνεις αίτηση για κάθε πανεπιστήμιο και και και... Τέλος πάντων, μέχρι αύριο θα τελειώσω με μηχανογραφικά Ελλάδος και Κύπρου και μετά θα αρχίσουν τηλεφωνικές "οχλήσεις" σε Πρεσβεία και Προξενείο, και στην DAAD αν χρειαστεί. Μέχρι 15 Ιουλίου οι αιτήσεις για Γερμανία. Για Αυστρία είναι μέχρι Σεπτέμβριο, οπότε δεν βιάζομαι τόσο.

Επειδή έχω επικοινωνήσει με DAAD έχω να πω πως είναι αγενέστατοι!
Έχω μιλήσει όμως με την Β'θμια της Βαυαρίας ( μέσω του υπουργείου παιδείας της Βαυαρίας) και μπορώ να σου το προτείνω για οποιοδήποτε κρατίδιο ενδιαφέρεσαι. Βοηθητικοί άνθρωποι...
Καλό θα ήταν όμως να κάνεις μια λίστα με πανεπιστήμια που σε ενδιαφέρουν και να μιλήσεις με το καθένα ξεχωριστά. Μερικές φορές ακόμα και τα πανεπιστήμια που ανήκουν στο ίδιο κρατίδιο έχουν διαφορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δεν έχεις ιδέα από Γερμανικά δηλαδή;
Έχω Β2 κρατικό, το οποίο πήρα όντας επίπεδο Β1. Απλά έπιασα τη βάση του. Επίσης, τα έχω ξεχάσει κάπως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω Β2 κρατικό, το οποίο πήρα όντας επίπεδο Β1. Απλά έπιασα τη βάση του. Επίσης, τα έχω ξεχάσει κάπως.:)

Δεν δέχονται κρατικό σε καμία περίπτωση. Πάντως, καθώς είναι απαιτητικά τα γερμανικά, αλλά και οι σχολές είναι γερμανόφωνες, απαιτείται πολύ καλή γνώση, ιδίως για σχολές θεωρητικές ή νομικές.

Στην Αυστρία δέχονται με Β2, από ότι είδα. Βέβαια δεν γνωρίζω ακόμη πολλά...


Επειδή έχω επικοινωνήσει με DAAD έχω να πω πως είναι αγενέστατοι!
Έχω μιλήσει όμως με την Β'θμια της Βαυαρίας ( μέσω του υπουργείου παιδείας της Βαυαρίας) και μπορώ να σου το προτείνω για οποιοδήποτε κρατίδιο ενδιαφέρεσαι. Βοηθητικοί άνθρωποι...
Καλό θα ήταν όμως να κάνεις μια λίστα με πανεπιστήμια που σε ενδιαφέρουν και να μιλήσεις με το καθένα ξεχωριστά. Μερικές φορές ακόμα και τα πανεπιστήμια που ανήκουν στο ίδιο κρατίδιο έχουν διαφορές

Μάλιστα. Καλά ξεκινάμε δηλαδή...:P

Θα το δω, εάν χρειαστεί να επικοινωνήσω μαζί τους. Με e-mail φαντάζομαι, έτσι;

Θα την κάνω την λίστα, αφού πρώτα αποστείλω ένα email και στα 37 και αποκλείσω κάποια -μεταξύ άλλων και λόγω τοποθεσίας. Δεν χρειάζεται να είμαι και στην Ερημιά. Έχει, π.χ. ένα στην Βαλτική, απέναντι από το νησί Ruegen. Άντε τρέχα να σπουδάσεις εκεί. Ούτε καν στο Rostok δεν είναι...

Ξαναπές το ότι έχουν διαφορές. Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι με το κάθε ένα και τις ιδιαιτερότητές του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Παιδιά εύχομαι όλοι σας να εκπληρώσετε τους στόχους σας, να περάσετε όλοι εκεί που θέλετε και του χρόνου το καλοκαίρι να μπαίνετε ένας -ένας στο φορουμ να γράφετε τις επιτυχίες σας!! :P:P

Δίνω δεύτερη φορά και μοναδικός μου στόχος είναι η νομική.

Μάλλον κι εγώ θα δώσω δεύτερη φορά. Θέλω επίσης νομική, αλλά δεν ξέρω αν θα σπουδάσω εδώ ή Κύπρο ή Γερμανία (ή και Αυστρία). Το σκέφτομαι σοβαρά όμως για έξω...

ε και φυσικά εύχομαι ιδιαίτερα καλή επιτυχία στους μελλοντικούς συναδέρφους από δω!! :P Παιδιά καλό κουράγιο!! Είναι πολύ ωραίο που είστε τόσο αποφασισμένοι γι' αυτό που θέλετε, δείχνει ωριμότητα!! Μην πτοείστε, συνεχίστε την προσπάθεια χωρίς ηττοπάθειες και θα τα πάτε μια χαρά!! Δεν έχετε τίποτα να φοβηθείτε πέρα από την προσωπική σας απαισιοδοξία!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν δέχονται κρατικό σε καμία περίπτωση. Πάντως, καθώς είναι απαιτητικά τα γερμανικά, αλλά και οι σχολές είναι γερμανόφωνες, απαιτείται πολύ καλή γνώση, ιδίως για σχολές θεωρητικές ή νομικές.

Στην Αυστρία δέχονται με Β2, από ότι είδα. Βέβαια δεν γνωρίζω ακόμη πολλά...



Μάλιστα. Καλά ξεκινάμε δηλαδή...:P

Θα το δω, εάν χρειαστεί να επικοινωνήσω μαζί τους. Με e-mail φαντάζομαι, έτσι;

Θα την κάνω την λίστα, αφού πρώτα αποστείλω ένα email και στα 37 και αποκλείσω κάποια -μεταξύ άλλων και λόγω τοποθεσίας. Δεν χρειάζεται να είμαι και στην Ερημιά. Έχει, π.χ. ένα στην Βαλτική, απέναντι από το νησί Ruegen. Άντε τρέχα να σπουδάσεις εκεί. Ούτε καν στο Rostok δεν είναι...

Ξαναπές το ότι έχουν διαφορές. Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι με το κάθε ένα και τις ιδιαιτερότητές του:P
Με την διεύθυνση είχα μιλήσει τηλεφωνικώς.
Με τα πανεπιστήμια σε πρώτη φάση με e-mail κι μετά σε αυτά που μου άρεσαν περισσότερο είχα πάρει και τηλέφωνο.
Εγώ βέβαια ενδιφερόμουν για συγκεκριμένο κρατίδιο :P εσύ καλό κουράγιο με τα τόσα:P:P άντε να δούμε που θα μας βγάλει ο δρόμος τελικά... Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Μόναχο που;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας. Εδωσα πανελληνιες φετος απο θεωρητικη κατευθυνση και συγκεντρωσα 15.300 μορια( 18.1 λατινικα, 17.1 ιστορια, 14.1 εκθεση, 12.9 αρχαια) χωρις φροντιστηριο. Δεν ειμαι ευχαριστημενη καθως δεν φτανουν τα μορια για τις σχολες που με ενδιαφεραν ( ψυχολογια, αγγλικη φιλολογια , νομικη). Δεν ξέρω τι να βαλω στο μηχανογραφικο μου ως πρωτη επιλογη .. απο αυτες που μπορω να εισαχθω με τα μορια μου και να μου αρεσει ειναι η φιλολογια αλλα οχι αθηνας , για την οποια αν την βαλω θα περιμενω για μεταγραφη στην αθηνα. Δεν ξερω τι να κανω να γραφτω στην σχολη της φιλολογιας και να την σπουδασω ( δεν ξερω αν θα μου αρεσει τοσο) ή να ξαναδωσω εχοντας κρατησει θεση στο πανεπιστημιο ?? Οσοι εχετε δωσει 2η φορα πως ήταν? Ειμαι πολυ μπερδευμενη αυτην την στιγμη καθως αν ξαναδωσω δεν ξερω αν θα εχω την απαραιτητη ψυχολογια και δυναμη. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Γεια σας. Εδωσα πανελληνιες φετος απο θεωρητικη κατευθυνση και συγκεντρωσα 15.300 μορια( 18.1 λατινικα, 17.1 ιστορια, 14.1 εκθεση, 12.9 αρχαια) χωρις φροντιστηριο. Δεν ειμαι ευχαριστημενη καθως δεν φτανουν τα μορια για τις σχολες που με ενδιαφεραν ( ψυχολογια, αγγλικη φιλολογια , νομικη). Δεν ξέρω τι να βαλω στο μηχανογραφικο μου ως πρωτη επιλογη .. απο αυτες που μπορω να εισαχθω με τα μορια μου και να μου αρεσει ειναι η φιλολογια αλλα οχι αθηνας , για την οποια αν την βαλω θα περιμενω για μεταγραφη στην αθηνα. Δεν ξερω τι να κανω να γραφτω στην σχολη της φιλολογιας και να την σπουδασω ( δεν ξερω αν θα μου αρεσει τοσο) ή να ξαναδωσω εχοντας κρατησει θεση στο πανεπιστημιο ?? Οσοι εχετε δωσει 2η φορα πως ήταν? Ειμαι πολυ μπερδευμενη αυτην την στιγμη καθως αν ξαναδωσω δεν ξερω αν θα εχω την απαραιτητη ψυχολογια και δυναμη. :(

Ηρέμησε καταρχάς, και μη ποστάρεις σε όλα τα topics
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
συγγνωμη απλα μολις εφτιαξα αυτον τον λογαριασμο και δεν ξερω να τον χρησιμοποιω σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Τι ωραίο χοντρόγατο είναι αυτό στην εικόνα σου:D
(Σόρρυ για το οφφ-τοπικ, δεν μπορούσα να αντισταθώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Intruder1

Νεοφερμένος

Ο Intruder1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα ανοίξω το 2ο πεδίο και στοχεύω για ΗΜΜΥ ή ΜΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top