[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Τα αρχ. κατ θέλουν πολύ και τα λατ.?

τα αρχαια θελουν καλο διαβασμα..στη γραμματικη και στο συντακτικο πρεπει να εχεις καλες βασεις.....πρεπει να διαβασεις τελεια το γνωστο αρχιαζοντας απο την εισαγωγη στο γνωστο και να κανεις οσο το δυνατον περισσοτερα αγνωστα...

τωρα τα λατινικα ειναι μαθημα που προσφερεται για βαθμο...ασχετα που εγω εκανα βλακειες και πηγα στο 18...και σε αυτο το μαθημα πρεπει να εχεις καλες βασεις και να διαβαζεις καλα σε καθε μαθημα...

καλη σου τυχη ακι ο,τι χρειαστεις πες μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Α μαλιστα ανοιξε αυτο που μου δειχνει οτι πρεπει να διαβασω αχαχα περα απο την πλακα εδω θα γραφουμε ολοι πως πηγαινουμε και θα ειμαστε σαν μια ομαδα..
Αφου δεν εγραψα καλα χημεια το εψαξα και μαλλον θα παω τεχνολογικη μιας και βρηκα κατι που μου αρεσει περισσοτερο απο τα παραιατρικα!!
GOOD LUCK!!!!

και εγω θα πάω τεχνολογική λόγο της καταραμένης χημείας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
τα αρχαια θελουν καλο διαβασμα..στη γραμματικη και στο συντακτικο πρεπει να εχεις καλες βασεις.....πρεπει να διαβασεις τελεια το γνωστο αρχιαζοντας απο την εισαγωγη στο γνωστο και να κανεις οσο το δυνατον περισσοτερα αγνωστα...

τωρα τα λατινικα ειναι μαθημα που προσφερεται για βαθμο...ασχετα που εγω εκανα βλακειες και πηγα στο 18...και σε αυτο το μαθημα πρεπει να εχεις καλες βασεις και να διαβαζεις καλα σε καθε μαθημα...

καλη σου τυχη ακι ο,τι χρειαστεις πες μου:)

Ευχαριστώ με κάλυψες κανονικότατα(δεν είναι ειρωνικό).
Είναι σχετικά "πανεύκολο" κάποιος να γράψει στις Πανελλαδικές 13 με 14.000?
Το τμήμα που στοχεύω είναι γύρω στα 12.000 νομίζω, λέω το Παρευξείνιων Χωρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ευχαριστώ με κάλυψες κανονικότατα(δεν είναι ειρωνικό).
Είναι σχετικά "πανεύκολο" κάποιος να γράψει στις Πανελλαδικές 13 με 14.000?
Το τμήμα που στοχεύω είναι γύρω στα 12.000 νομίζω, λέω το Παρευξείνιων Χωρών.

πανευκολο δεν ειναι τιποτα....
απλως πρεπει να γραψεις καλα στην ιστορια, στα λατινικα και στο μαθημα επιλογης....
απο εκει και περα παλευεις να γραψεις οσο το δυνατον καλυτερα στην εκθεση, στα αρχαια και στη λογοτεχνια...

με ενα καλο διαβασμα πιστευω οτι την εχεις ανετα τη σχολη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Steff

Νεοφερμένος

Ο Steff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγώ δεν έποιασα τίποτα από 3η Λυκείου μέχρι 10 Αυγούστου και πιστεύω πως δεν χρειάζεται, αλλά κάθε φροντηστήριο δουλεύει διαφορετικά!! Απλά πάρτε το χαλαρά, απολαύστε τα μαθηματικά και το αεππ και δείτε και την φυσική με καλό μάτι! :ρ

Καλή αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
πανευκολο δεν ειναι τιποτα....
απλως πρεπει να γραψεις καλα στην ιστορια, στα λατινικα και στο μαθημα επιλογης....
απο εκει και περα παλευεις να γραψεις οσο το δυνατον καλυτερα στην εκθεση, στα αρχαια και στη λογοτεχνια...

με ενα καλο διαβασμα πιστευω οτι την εχεις ανετα τη σχολη:)

Μάθημα Επιλογής θα επιλέξω Ιστορία Γ.Π.
Προσωπικά αντέχω αυτά τα μαθήματα οπότε έχω ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μάθημα Επιλογής θα επιλέξω Ιστορία Γ.Π.
Προσωπικά αντέχω αυτά τα μαθήματα οπότε έχω ελπίδες.

Μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου!! Το βιβλιο ειναι αποκρουστικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου!! Το βιβλιο ειναι αποκρουστικο!!

Οντως...επιλεξε βιολογια...ειναι πιο ευχαριστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου!! Το βιβλιο ειναι αποκρουστικο!!

Πώς το εννοείς το "αποκρουστικό"?
Δεν έχω δει το βιβλίο οπότε έχω πλήρη άγνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πώς το εννοείς το "αποκρουστικό"?
Δεν έχω δει το βιβλίο οπότε έχω πλήρη άγνοια.

Καλυτερα να υποφερεις με τον παπαγαλισμο της Βιολογιας-ΒΑΤΟΤΑΤΗ- παρα να υποφερεις με το κακογραμμενο,φορτωμενο και δυσνοητο βιβλιο της ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΓΠ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Οντως...επιλεξε βιολογια...ειναι πιο ευχαριστη

Προσπαθώ να την αποφύγω.
Όταν χάνεις μόρια, τα μειωμένα είναι στο 3ο πεδίο, ενώ τα αρχικά στο 1ο, έτσι δεν είναι?
Δηλαδή 14.000 στο 1ο και 12.600 στο 3ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τέλεια. Άντε senior year finally! :P

Εγώ θα ξεκινήσω προετοιμασία με το φροντιστήριο στις 23/6(τη μέρα που τελειώνω εξετάσεις) για κανένα μήνα και μετά ξανά από Αύγουστου. Είμαι Θετική, θα πάω Τεχνολογική κ μάθημα επιλογής Φυσική ΓΠ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πώς το εννοείς το "αποκρουστικό"?
Δεν έχω δει το βιβλίο οπότε έχω πλήρη άγνοια.

Το βιβλιο της γενικης παιδεισς μοιαζει με της κατευθυνσης, οποτε υπαρχει η πιθανοτητα να τα μπερδεψεις και να μη βγαζεις ακρη
Επιπλεον, το βιβλιο ειναι αρκετα δυσνοητο και η υλη ειναι υπερογκη....σκεψου το καλα...περσι ηθελα και εγω να παρω ιστορια, αλλα τελικα επελεξα βιολογια και μου βγηκε σε καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Καλυτερα να υποφερεις με τον παπαγαλισμο της Βιολογιας-ΒΑΤΟΤΑΤΗ- παρα να υποφερεις με το κακογραμμενο,φορτωμενο και δυσνοητο βιβλιο της ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΓΠ!!

Ααααα τώρα κατάλαβα!!!
ΟΚ τότε θα πάρω Βιολογία μιας κι έχω και το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Προσπαθώ να την αποφύγω.
Όταν χάνεις μόρια, τα μειωμένα είναι στο 3ο πεδίο, ενώ τα αρχικά στο 1ο, έτσι δεν είναι?
Δηλαδή 14.000 στο 1ο και 12.600 στο 3ο.

Οχι ακριβως ετσι!! Αν εχεις 20.000 1ο παει 18.600 3ο!! Μπορει πχ να χεις 15.000 1ο και 14.700 3ο!! Εχει διακυμανσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
και εγω θα πάω τεχνολογική λόγο της καταραμένης χημείας

Φετος με εφαγε ...το πολυ να εγραψα 12
Εμ τωρα τεχνολογικη θα βαλω στοχο αυτο που ειδα και με αρεσε που ειναι ο μηχανολογοσ μηχανικος!
Θα ριξω πολυ διαβασμα :/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Aχχ, δεν περίμενα ότι θα έρθει τόσο γρήγορα η στιγμή να γράψω σε αυτό το τοπικ...Αυτή η χρονιά περνά πάρα πολύ γρήγορα τελικά!
Κακά τα ψέματα, είναι δύσκολη χρονιά. Αλλά καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου, τώρα που τελείωσαν όλα, να λέει ότι ήταν η καλύτερη χρονιά απ' όλες! ;)
Μή φοβάστε τίποτα, η μάλλον να φοβάστε μόνο τον εαυτό σας. Είναι ο χειρότερος εχθρός σας.
Να σκέφτεστε το καλοκαίρι που θα έρθει, που θα είναι το ωραιότερο και μεγαλύτερο καλοκαίρι. Καμιά φορά, όταν αγχώνεστε πολύ, σκεφτείτε το, βοηθάει...!
Δεν ξέρω αν ακούστηκα σαν μεγάλη και σοφή, μακάρι όμως να μου τα είχε πει κάποιος αυτά όταν ξεκίναγα.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αχχ ξεκινάμε και μεις...! Και γω 25/6 αρχίζω τη θερινή προετοιμασία. Συνεχίζω στη θετική κατεύθυνση και μάθημα επιλογής θα πάρω Βιολογία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ααααα τώρα κατάλαβα!!!
ΟΚ τότε θα πάρω Βιολογία μιας κι έχω και το βιβλίο.

πιασε και τα δυο βιβλια να δεις τις υλες.
ειμαι σιγουρη οτι θα επιλεξεις βιολογια παντως.
επιπλεον θα μπορεις να δηλωσεις και κανα τμημα απο τριτο πεδιο για να εχεις καποιες παραπανω επιλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Και γω αρχιζω μαλλον 24 του μηνα ...τουλαχιστον δευτερα απογευμα να ξεσκασουμε μετα απο εναν μηνα:P
Peace κοιτα να περασεις εσυ καλα και να μας λες πως περασες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top