Ταινίες anime

desertfox12

Νεοφερμένος

Ο desertfox12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.


Δεν έχω να πω πολλά.
Οι ναζί προσπαθούν να φέρουν στο πόλεμο αναστημένους τους τεύτονες.
Ωραια ταινία , οι ιστοριόφιλοι θα την απολαύσουν.

Που κολανε οι μασονοι με τους ναζι? :|

Κλασσικα στα ανιμε-μανγκα το σεναριο ειναι οτι να'ναι τιγκα στην υπερβολη:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Οι τεύτονες ήταν ιππότες.Μη τους μπερδεύεις με τους μασόνους.
Παράλληλα με το ''συμβατικό'' πόλεμο Ναζιστικη Γερμανια - Σοβιετική Ένωση υπάρχουν και κάτι σα μυστικές υπηρεσίες που διεξάγουν το δικό τους ''απόκρυφο'' πόλεμο.

Αν το καλοσκεφτείς οι ναζί ήταν πολυπράγμονες.Δε θα ήταν καθόλου υπερβολικό άν έκαναν ανάλογα πειράματα - απόπειρες για να έρθουν σε επαφή με το παρελθόν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα το Summer Wars! :) Ε τι να πω! Καταπληκτικό! Από πού ν' αρχίσω: δεμένη πλοκή, υπέροχο φυσικό animation, ωραίοι χαρακτήρες, συγκήνηση δράση και αγωνία και πολύ ωραία soundtrack.
Βλέπουμε τις σκέψεις και τις αντιδράσεις πολλών χαρακτήρων. Η ταινία δίνει την εικόνα μιας δεμένης και κλασικής "τρελής" οικογένειας. Στο τέλος ο καθένας βάζει το χεράκι του για να πετύχουν τον σκοπό τους.
Μπορώ να πω ότι με συγκίνησε αρκετά
η όλη φάση με τη γιαγιά. Ειδικά η τελειταία σκηνή με άγγιξε ιδιαίτερα
Την προτείνω ανεπιφύλακτα, ειδικά τώρα το καλοκαίρι γιατί ταιριάζει.
Με όσα λέω το αδικώ πολύ γι' αυτό δείτε και το trailer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είδα το Ookami Kodomo no Ame to Yuki ή αλλιώς Wolf Children. Πάρα πολύ καλή ταινία, από τις καλύτερα φτιαγμένες που έχω δει εδώ και αρκετό καιρό. Νομίζω είναι από το ίδιο άτομο που έφτιαξε το Summer Wars, οπότε πρέπει να το δεις οπωσδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα το Ookami Kodomo no Ame to Yuki ή αλλιώς Wolf Children. Πάρα πολύ καλή ταινία, από τις καλύτερα φτιαγμένες που έχω δει εδώ και αρκετό καιρό. Νομίζω είναι από το ίδιο άτομο που έφτιαξε το Summer Wars, οπότε πρέπει να το δεις οπωσδήποτε!
Μπήκε στη λίστα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα το the girl who leapt through time. Ε εντάξει, δεν ενθουσιάστηκα. Βσκ, δεν μ' άρεσε και πολύ. Κι όλοι λένε ότι είναι πολύ καλό. Μου άρεσε το summer wars του Hasodo αλλά πιστεύω δεν τα κατάφερε εξίσου καλά και με αυτήν την ταινία. Από άποψη πρωταγωνίστριας, τι να πω: ένα ζαβό που φώναζε υπερβολικά χωρίς λόγο. Συνέχεια. Τι να σου κάνει και η voice actor: να φωνάζει της είπανε λογικά, ε φώναζε κι αυτήν. Το στόρυ ήταν κλασσικό αλλά δεν σημαίνει ότι η ταινία δεν θα έβγαινε καλή λόγω αυτού. Πιστεύω θα μπορούσε να στρωθεί τελείως διαφορετικά. Όσο για το romance: δεν με πείραξε, αν και κατά τη γνώμη μου το περίμενα πολύ πιο εκτενές με αυτά που άκουγα από άλλους. Ελπίζω το wolf children τουλάχιστον να είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Έχω δει τα Ghost in the Shell και Vampire Hunter D! Το επόμενό μου θα είναι το 5 Centimeters Per Second
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top