Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ναι και αλλη μια φορα μια εγγυουλα.. :P
Ε ενταξει, το ομολογω ! Ειχαμε και μια γουρουνιτσα, και την 5η μερα νηστικοι, την σφαξαμε να την φαμε και ειχε πιασει γουρουνακι αλλα δε το ξεραμε !

η παρεουλα σου αρχιζει να μου κλεινει το ματι.. :P
Μη δουμε να εχει ενα τικ ενα ελλατωμα στο ματάκι του ο συνανθρωπος μας, ...αμεσως να του το τριψουμε στη μουρη ! :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ε ενταξει, το ομολογω ! Ειχαμε και μια γουρουνιτσα, και την 5η μερα νηστικοι, την σφαξαμε να την φαμε και ειχε πιασει γουρουνακι αλλα δε το ξεραμε !

Μη δουμε να εχει ενα τικ ενα ελλατωμα στο ματάκι του ο συνανθρωπος μας, ...αμεσως να του το τριψουμε στη μουρη ! :crazy:

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει...αλλά γράφω για να γράφω :P

Οκ κλασσικά θα είμαι μεταξύ Λόρι και Shaman...αλλά ακόμα δεν ξέρω :hmm:

Γιατί, γιατί, γιατί? Γιατί δεν πρωτοτυπείς? Πας κι εσύ με τις μάζες ε?
"Ψηφίστε Σάμαν, είναι τρέντυ"









:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Θα σας πω το σκεπτικό μου και πείτε μου αν κάποιος διαφωνεί.
-Το αδέσποτο έχει πολύ λίγες πιθανότητες να είναι δολοφόνος (1/5, δεν είναι και πολύ μικρό το ποσοστό, αλλά τόσο είναι) αφού όλοι ψηφίζουμε στην τύχη στην πρώτη ψηφοφορία.
Το ποσοστό αυτό μικραίνει ακόμα περισσότερο, αν σκεφτούμε ότι οι δολοφόνοι, που είναι 5, ξέρουν τι ψηφίζουν και θα υποστηρίξουν μια ψηφοφορία που το θύμα θα είναι πολίτης, ενώ μπορούν να ανατρέψουν μια ψηφοφορία που το θύμα θα είναι δολοφόνος.
-Το αδέσποτο λοιπόν, βγήκε με 4 ψήφους. Αν ήταν δολοφόνος, άνετα οι 5 δολοφόνοι μπορούσαν να έχουν βρει κάποιον άλλο και να τον βγάλουν με 5 ψήφους. Άρα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήταν πολίτης.:|
-Επίσης, όπως είπε και η dooo, αν θυμάμαι καλά, οι δολοφονημένοι δεν είναι ποτέ δολοφόνοι. Δε λέω, μπορεί για ξεκάρφωμα να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά δε νομίζω ότι έχουν στριμωχτεί τόσο πολύ από τώρα για να αρχίσουν τέτοια.
Άρα είμαστε -2 πολίτες και το λέω με σχετική σιγουριά.:worry:
-Σε κάθε ψηφοφορία, δημιουργείται ένα κλίμα με κάποια άτομα, για διάφορους λόγους. Πολλοί πολίτες παρασύρονται από αυτό το κλίμα και ψηφίζουν το άτομο που ακούγεται περισσότερο. Αν πχ, ο Lorien ή ο Shaman είναι πολίτες, οι δολοφόνοι αισθάνονται ασφαλείς και δεν υπάρχει λόγος να τους ψηφίσουν όλοι για να μην καρφωθούν. Σίγουρα όμως, τουλάχιστον 1 από όσους ψηφίζουν αυτόν που βγαίνει είναι δολοφόνος. Σε μια τέτοια ψηφοφορία που γίνεται ντέρμπι μεταξύ 2 ατόμων που μπορεί να μην είναι κανένας δολοφόνος, οι δολοφόνοι έχουν την ευκαιρία να ψηφίσουν εκ του ασφαλούς έναν άλλο δολοφόνο. Πχ, αν εγώ είμαι δολοφόνος και η διαβολίνα είναι δολοφόνος, ψηφίζω εγώ διαβολίνα, αφού βλέπω ότι δεν πρόκειται να βγει και ακυρώνω όλα τα πινακάκια που θα φτιαχτούν αργότερα (ε fandago? :P).
-Γενικά δηλαδή, νομίζω ότι οι δολοφόνοι (και δεν έχω κάνει δολοφόνος) περιμένουν και δεν υποκινούν καταστάσεις, εκτός αν δουν ότι βλάπτονται. Όσοι προσπάθησαν να υποκινήσουν πράγματα, καρφώθηκαν αμέσως και ψηφίστηκαν. Ακόμα, δεν είναι απαραίτητο ότι αλληλοϋποστηρίζονται, γιατί πάλι θα καρφώνονταν, αλλά μπορεί, ειδικά τώρα στην αρχή, να έχουν και "εικονικές" κόντρες.
Όλα τα παραπάνω ισχύουν και επειδή τα είπα ίσως αύριο να μην είμαι εδώ μετά τις 1...:knife:
Γι'αυτό θυμηθείτε τα αν με φάνε μπαμπέσικα. Είναι καλή άμυνα για έναν πολίτη να δείχνει πώς σκέφτονται οι δολοφόνοι, γιατί μετά, αν δολοφονηθεί, όσα είπε επιβεβαιώνονται.
Προς το παρόν, επειδή δεν έχω καταλήξει κάπου και απλά παρακολουθώ, ψηφίζω ένα όνομα στην τύχη. Molka και βλέπουμε. (Ξέρω my no1 fan, ότι δε θα μου κρατήσεις κακία :).)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Shaman ετσι παει. Μπαινουν 2-3 ψηφοι σε καποιον και ακολουθουν ολοι. Βαστα με να σε βαστω να πεσουμε παρεα ! Θα ανοιξουμε εταιρια serial killers μετα , συμφωνεις ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη:
  1. Angie_Ann:
  2. Bill_Slayer: shaman
  3. Bugs Bunny: shaman
  4. burbuja:
  5. Corpse Bride:
  6. Dark_kronos: Lorien
  7. dooo: Lorien
  8. evouli: Lorien
  9. faithplus1: Molka
  10. Founes: misslittledevil
  11. Hunter: shaman
  12. Lorien:
  13. mania: faithplus1
  14. Michelle:
  15. misslittledevil: shaman
  16. Molka: Lorien
  17. Niyia: shaman
  18. Phoebe: Bill_Slayer
  19. shaman: Lorien
  20. Sleepyhead:
  21. Vkey:
  22. XRZ: faithplus1
  23. Youki: Bill_Slayer
shaman: 5
Lorien: 5
faithplus1: 2
Bill_Slayer: 2
misslittledevil: 1
Molka: 1

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να κάνετε ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ!! Δεν είναι υποχρεωτικό να ψηφίσετε μέχρι τη 13:00 (υποχρεωτικό είναι μέχρι τις 20:00), αλλά εάν δολοφονηθείτε η ψήφος σας μετράει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Γιατί, γιατί, γιατί? Γιατί δεν πρωτοτυπείς? Πας κι εσύ με τις μάζες ε?
"Ψηφίστε Σάμαν, είναι τρέντυ"

Βασικά είμαι ανάμεσα σε εσένα και στο Λόρι...Δεν σε ψήφισα ακόμα καλέ :P
Δεύτερον πριν λίγο γύρισα σπίτι κι έχω ένα κεφάλι καζάνι οπότε προτιμώ να πάω με την μάζα :P
'Οσα και να διάβασα άκρη δεν βρήκα ( κατηγορείστε το ξανθό μαλλί μου :P)

Αυτά τα ολίγα από εμένα....


Ντοκ...σαν πολύ μεγάλη ανάλυση δεν έκανες πιζι μ' ; :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Faith, να γραφεις πιο συχνα για να κανεις μικροτερα ποστ! :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ντοκ...σαν πολύ μεγάλη ανάλυση δεν έκανες πιζι μ' ; :hmm: :P
Άστα να πάνε Βικάκι :P.
Έχω κολλήσει με το death note (ένα γιαπωνέζικο anime) αυτές τις μέρες, όπου κάποιοι χαρισματικοί (:D) ντεντέκτιβ, υπεραναλύουν τα πάντα...

Εντιτ: Και δε μου λες διαβολίνα, την πατρίδα ποιος θα τη φυλάει? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α κι εσυ ; Με χει φαει η αδερφη μου να το δω :P

Χμμ....ωστε βλεπεις ενα αστυνομικο κιν.σχεδιο με αστυνομους και δολοφονους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Άστα να πάνε Βικάκι :P.
Έχω κολλήσει με το death note (ένα γιαπωνέζικο anime) αυτές τις μέρες, όπου κάποιοι χαρισματικοί (:D) ντεντέκτιβ, υπεραναλύουν τα πάντα...

Πάντα ήθελα να γνωρίσω ένα χαρισματικό ντετέκτιβ και να είμαι η μοιραία γυναίκα της ζωής του...:hehe:
(τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...δεν υπάρχει στο παιχνίδι μοιραία γυναικά; :eek: )













Μην μου δίνετε σημασία...συνεχίστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Χμμ....ωστε βλεπεις ενα αστυνομικο κιν.σχεδιο με αστυνομους και δολοφονους.....

:hmm::hmm::hmm::hmm:


ΥΣ.: ΛΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εντιτ: Και δε μου λες διαβολίνα, την πατρίδα ποιος θα τη φυλάει? :hehe:

Ακομα την πατριδα φυλας εσυ? :worry:
Παραδεξου οτι ασχολεισαι περισσοτερο με τις προκυρηξεις, και γι' αυτο δεν προλαβαινεις.. :worry:

Και επειδη θυμαμαι οτι με εχεις βαλει στο ματι απο το προηγουμενο παιχνιδι (ασχετα αν πριν ησουν τελικα πολιτης), εχω την εντυπωση οτι η δηθεν τυχαια αναφορα του ονοματος μου στο παραδειγμα σου, δεν ειναι τελικα τοσο τυχαια.. :eek::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Χμμ....ωστε βλεπεις ενα αστυνομικο κιν.σχεδιο με αστυνομους και δολοφονους.....

:smoke:
Τον πιάσαμε στα πράσα. Φάτε τον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
παιδια φευγω, ας αναλαβει καποιος τα πινακακια για σημερα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
To death note πραγματικά αξίζει. Έναν δολοφόνο έχει και 3 φοβερούς ντεντέκτιβ.
Διαβολίνα τυχαίο ήταν το παράδειγμα, αλλιώς το τυχαίο όνομα που θα ψήφιζα δε θα ήταν η molka. :whistle:
Πάντως η επίθεση κάποιων μετά το (μεγάλο είναι η αλήθεια :P) ποστ μου, με βάζει σε σκέψεις.
Αν οι δολοφόνοι θέλουν να βγάλουν κάποιον που τους ενοχλεί και ανοιχτά τους έχει προκαλέσει να τον δολοφονήσουν και άρα να επιβεβαιώσουν όσα είπε, είναι καλύτερο γι'αυτούς να τον ψηφίσουν και όχι να τον σκοτώσουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μας εξηγεις δλδ πως ειναι το σκεπτικο ενος δολοφονου ; :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
από δω το φέρνεις βρε γιατρέ από εκεί το φέρνεις να δεις που πάλι εμένα θα κατηγορείς για δολοφόνο σε βλέπω!!! :P:P

Και το αστείο είναι ότι με το μεγάλο σου ποστ συμφωνώ ...ταμάλα :P:redface:



αλλά νομίζω ότι αυτή τη φορά είσαι μέσα στους δολοφόνους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Μας εξηγεις δλδ πως ειναι το σκεπτικο ενος δολοφονου ; :hmm::P

Δεν ξέρεις εσύ, ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Shaman ωραιο avatar. ( = δολοφονος δεν ηταν αυτος, στο εργο ; :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top