Τρίτεκνοι-Ειδική κατηγορία

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλη σας μερα!Θα ηθελα να με βοηθησετε αν ειναι δυνατον σε καποια ερωτηματα που εχω.Ειμαι μαθητης της 3ης λυκειου και συντομα θα πρεπει να υποβαλω το μηχανογραφικο δελτιο.Συμφωνα με τους νεους νομους αν δεν κανω λαθος οι ειδικες κατηγοριες(καθως ειμαι τριτεκνος)
εχουν το δικαιομα αλλαγης αντιστοιχου τμηματος χωρις γεογραφικο περιορισμο,η ερωτηση μου ειναι αν επιτηχω και περασω στο τμημα ηλεκτρολογων μηχανικων (ΗΜΜΥ) στο δημοκρειτιο πανεπιστημιο θα εχω την δυνατοτητα “μετεγγραφης” στο αντιστοιχω τμημα του αριστοτελειου πανεπιστιμιου(κατοικω ποιο κοντα στην θεσσαλονικη)?Θα ηθελα παρακαλω πολυ να μου απαντησετε με υπευθηνοτητα.

Σας ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να πάω Σ.Μ.Υ. και είμαι σε τρίτεκνη οικογένεια... Χάνω πράμα μόρια ή όχι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
παιδια για να μην ανοιγω αλλο θεμα, ξερει κανεισ να μου πει τι κερδιζει αν ειναι ειδικη περιπτωση τριτεκνος? απλα 1-2 θεσεισ εξτρα που δινουνε σε καθε σχολη ? -.-" ποιος να πρωτομπει εκει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
παιδια για να μην ανοιγω αλλο θεμα, ξερει κανεισ να μου πει τι κερδιζει αν ειναι ειδικη περιπτωση τριτεκνος? απλα 1-2 θεσεισ εξτρα που δινουνε σε καθε σχολη ? -.-" ποιος να πρωτομπει εκει .

Ανάλογα το τμήμα. (Άλλο δίνει 1-2 και άλλο δίνει μέχρι και 35)
Το τμήμα μου πέρσυ έδινε 22 θέσεις για τρίτεκνους και ο τελευταίος τρίτεκνος μπήκε με λίγο κάτω απο 16000 μόρια ενώ το τμήμα μου είχε 17181. Δηλαδή ήταν 1200 μόρια περίπου κάτω απο την βάση της γενικής σειράς :P


Παιδιά θέλω να πάω Σ.Μ.Υ. και είμαι σε τρίτεκνη οικογένεια... Χάνω πράμα μόρια ή όχι ;

Αν δεν μπείς με τη γενική σειρά τότε δικαιούσαι κάποιες extra θέσεις και μπορείς να μπείς με βάση ΣΜΥ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ανάλογα το τμήμα. (Άλλο δίνει 1-2 και άλλο δίνει μέχρι και 35)
Το τμήμα μου πέρσυ έδινε 22 θέσεις για τρίτεκνους και ο τελευταίος τρίτεκνος μπήκε με λίγο κάτω απο 16000 μόρια ενώ το τμήμα μου είχε 17181. Δηλαδή ήταν 1200 μόρια περίπου κάτω απο την βάση της γενικής σειράς :P

βασικα εδω δεν το λεει? αν δεν κανω λαθως σε ολα τα ΤΕι δινει 2 θεσεις εκτος λογιστικης που δινει 3 . τσεκαρε και εσυ αν μπορεις , μπορει να κανω λαθως.. https://exams.minedu.gov.gr/Info/a10.pdf . ΕΠΑΛ Α' ειμαι. προς το τελος τα λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν ισχύει ακόμη η ειδική κατηγορία τριτέκνων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δεν ισχύει.
(τόσα χρόνια για να εφαρμοστούν επιτέλους τα αυτονόητα και προφανή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Δεν ισχύει.
(τόσα χρόνια για να εφαρμοστούν επιτέλους τα αυτονόητα και προφανή)
ευχαριστώ
ισχύει μήπως σε ορισμένες σχολές οπως αστυνομια-στρατος;
ουτε πολυτεκνοι υπάρχουν,έμειναν μονοι οι μουσουλμάνοι της θράκης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ευχαριστώ
ισχύει μήπως σε ορισμένες σχολές οπως αστυνομια-στρατος;
ουτε πολυτεκνοι υπάρχουν,έμειναν μονοι οι μουσουλμάνοι της θράκης;

Ειδική Κατηγορία 3648/2008 α΄ για στρατιωτικές σχολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top