Οι επιλογές που έχω από Θεωρητική

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αυτό τους είπα και εγώ και κάναν τον σταυρό τους :mad:
να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή είμαστε πολύτεκνοι και νομική για παράδειγμα το πιο κοντικό είναι Αθήνα αν περάσω Θεσσαλονίκη ή Κομοτηνή με φέρνουν Αθήνα??

δεν γνωριζω...παλαιοτερα αυτο ίσχυε αλλα τωρα....

νομιζω δεν επιτρέπονται πλέον οι μεταγραφές αθηνα-θεσσαλονικη

ρωτα και αλλους....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Η πολυτεκνία και μόνο πλέον δεν καθιστά όρο για μετεγγραφή.

Τουλάχιστον έτσι άκουσα εγώ...

Υπήρχε ένα άρθρο εδώ στο ischool, ψάξε στο google για τις μετεγγραφές και κάτι θα βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γίνε φιλόλογος...

το σιχαίνομαι αυτό το επάγγελμα άσε που ξέρω άτομα 40 χρονών και ακόμα να διοριστούν :worry:

τελος παντων συγγνωμη για το οφ τοπικ ευχαριστώ όσους απάντησαν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
το σιχαίνομαι αυτό το επάγγελμα άσε που ξέρω άτομα 40 χρονών και ακόμα να διοριστούν :worry:

τελος παντων συγγνωμη για το οφ τοπικ ευχαριστώ όσους απάντησαν :)

Ποιος μίλησε για διορισμό? Τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια είναι το μέλλον...

Όσο για το off, θα το διαγράψουν οι αρμόδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ναι πραγματι αλλα ειναι η πιο υψηλη θεση που μπορει να παρει καποιος απο θεωριτικη....

δεν γνωριζω...αλλωστε,δεν ειναι αναγκη να μείνεις και ΕΛΛΑΔΑ:whistle:

κανω πως δεν ειδα το "η πιο υψηλη θεση..."
Αλλα βεβαια, δεν ειναι καλη δουλεια αν δεν εχεις χρυσο ταμπελακι εξω απο το γραφειο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δημητρα μην απελπιζεσαι.Δεν ειναι ολοι εντελως κατασταλαγμενοι εχοντας ξεκαθαρους στοχους.Ειναι φυσιολογικο να μην σε ενθουσιαζει μια σχολη και να εχεις πολλα ενδιαφεροντα.Κατσε ψαξτο και δες ποια ειναι τα τμηματα που πιστευεις οτι σου κανουν περισσοτερο.Δεν μπορεις να εισαι απολυτα σιγουρη για την επιλογη σου.Στην πορεια εφοσον εξελιζεσαι και μεγαλωνεις ισως αλλαξεις αποψεις.Και που ξερεις ισως διαπιστωσεις οτι η επιλογη σου ηταν απο τις καλυτερες δυνατες(σπανια ειναι μονο μια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
όταν είχα δει πέρσι τις επιλογές που έχεις από θεωριτική το μόνο(?) που μου εκανε κλικ ήταν η σχολή αρχαιολογίας και ιστορίας αλλά και από εκεί πάλι για φιλόλογος πας :mad:
μετα ψυχολογία και κάτι λίγο από νομική..
πάντως οι περισσότεροι (εκτός alehunter) μου λέτε να αποφύγω αν γίνετε την επιλογή της νομικής σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πρωτα απο ολα ο alehunter εχει παντα δικιο,στο λεω εγω και αν αμφιβαλεις δες την υπογραφη του...

κοιτα περα απο την πλακα οκ ισχυει αυτο με την ανεργια αλλα δες και σε αλλα πεδια
κορεσμος δεν υπαρχει στους
ιατρους και μηχανικους;;;
εγω θεωρω οτι υπαρχει λογο που την επιλεγουνε τοσα ατομα και δεν ειναι μονο το prestige

εσυ κατσε διαβασε και δες ποσα μορια θα βγαλεις και το συζητας τοτε για το πια θα ειναι η καυτερη επιλογηγια εσενα....


Y.Γ.ειναι ο μορινσον και ο κομπειν στην pic σου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
εσυ κατσε διαβασε και δες ποσα μορια θα βγαλεις και το συζητας τοτε για το πια θα ειναι η καυτερη επιλογηγια εσενα....
αυτό ακριβώς!!!
Y.Γ.ειναι ο μορινσον και ο κομπειν στην pic σου;;;
και οι δύο... από ότι βλέπω είναι μισό μισό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
όταν είχα δει πέρσι τις επιλογές που έχεις από θεωριτική το μόνο(?) που μου εκανε κλικ ήταν η σχολή αρχαιολογίας και ιστορίας αλλά και από εκεί πάλι για φιλόλογος πας :mad:
μετα ψυχολογία και κάτι λίγο από νομική..
πάντως οι περισσότεροι (εκτός alehunter) μου λέτε να αποφύγω αν γίνετε την επιλογή της νομικής σωστα?

Ειναι δυσκολα μετα την νομικη και υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος.Η επαγγελματικη αποκατασταση ειναι σημαντικο κρητηριο αλλα υπαρχουν πιο σημαντικα πιστευω.Κατσε κατω ζυγισε τα και δες τι σε συμφερει.Ανεργια υπαρχει παντου και ειδικα στις σχολες του 1ου πεδιου που δεν ειναι και πολλες σε σχεση με αλλα πεδια.Ομως ολα ειναι ρευστα.Μπορει να γινεις δικιγορος και να μην δουλεψεις ποτε,η μπορει και να περιμενεις 3 χρονια και μετα να εργαστεις.Αν αγαπας και ασχοληθεις με αυτο που κανεις αρπαζοντας τις καταλληλες ευκαιριες δεν ειναι δυσκολο να διαπρεψεις.

πρωτα απο ολα ο alehunter εχει παντα δικιο,στο λεω εγω και αν αμφιβαλεις δες την υπογραφη του...

κοιτα περα απο την πλακα οκ ισχυει αυτο με την ανεργια αλλα δες και σε αλλα πεδια
κορεσμος δεν υπαρχει στους
ιατρους και μηχανικους;;;
εγω θεωρω οτι υπαρχει λογο που την επιλεγουνε τοσα ατομα και δεν ειναι μονο το prestige

εσυ κατσε διαβασε και δες ποσα μορια θα βγαλεις και το συζητας τοτε για το πια θα ειναι η καυτερη επιλογηγια εσενα....


Y.Γ.ειναι ο μορινσον και ο κομπειν στην pic σου;;;

Σε πληροφορω το το κυρος και τα υψηλα μορια ειναι αιτιες που το επιλεγουν τα περισσοτερα παιδια.

Διαφωνω,αφηστε την κοπελα να ψαχτει απο τωρα σιγα το νωρις.Να κανει καποιες σκεψεις και να μαθει πληροφοριες.Θα ηταν καλυτερα να αποφασισει σε 20 μερες με την πιεση του χρονου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σε πληροφορω το το κυρος και τα υψηλα μορια ειναι αιτιες που το επιλεγουν τα περισσοτερα παιδια.

Διαφωνω,αφηστε την κοπελα να ψαχτει απο τωρα σιγα το νωρις.Να κανει καποιες σκεψεις και να μαθει πληροφοριες.Θα ηταν καλυτερα να αποφασισει σε 20 μερες με την πιεση του χρονου?
Μα και εγώ που "ψαχνόμουν" από το γυμνάσιο, στο τέλος διαφορετικά πράγματα ήθελα και σε άλλα κατέληξα!!
Το μόνο κοινό στις επιλογές μου είναι η κατεύθυνση!!
Εντάξει μιλάω για το τι έγινε με εμένα, δεν είναι και κανόνας!! Αλλά τι καταλαβα που κοιτούσα βάσεις και σχολές από την α' λυκείου;; Τελικά αποδείχτηκε ότι έκανα βλακείες...
Δεν νομίζω να χρειάζεται τόσο άγχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μα και εγώ που "ψαχνόμουν" από το γυμνάσιο, στο τέλος διαφορετικά πράγματα ήθελα και σε άλλα κατέληξα!!
Το μόνο κοινό στις επιλογές μου είναι η κατεύθυνση!!
Εντάξει μιλάω για το τι έγινε με εμένα, δεν είναι και κανόνας!! Αλλά τι καταλαβα που κοιτούσα βάσεις και σχολές από την α' λυκείου;; Τελικά αποδείχτηκε ότι έκανα βλακείες...
Δεν νομίζω να χρειάζεται τόσο άγχος!

Συμφωνω μαζι σου οτι θα αλλαξεις πολλες γνωμες στην πορεια.Και σε εμενα συνεβη.Και το θεωρω αναποφευκτο οταν δεν εχεις καταληξει.Δεν ειναι λογικο ομως να μην ψαχνεις γι αυτο τον λογο.Η ολη διαδικασια της αναζητησης σε κανει να σκεφτεις,να συζητησεις,να μαθεις πληροφοριες το σημαντικοτρο,να βαλεις στα υποψη σου καποια τμηματα,να απορριψεις καποια αλλα.
Προσωπικα αρχισα να ψαχνομαι 1 χρονο πριν τις παννελαδικες(καλα μην φανταστεις οτι εκανα ερευνες καθημερινα) και με βοηθησε πολυ.Εμαθα πραγματα για πααρα πολλες σχολες και εχω μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη.Και αν δεν το ειχα κανει πολυ πιθανο να ειχα επιλεξει αλλη σχολη.
Η επιλογη σχολης ειναι πιστευω πολυ σημαντικη αποφαση(αναστρεψιμη ομως)αλλα αγχος δεν χρειαζεται.Γενικα δεν χρειαζεται.Take it easy;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Η ολη διαδικασια της αναζητησης σε κανει να σκεφτεις,να συζητησεις,να μαθεις πληροφοριες το σημαντικοτρο,να βαλεις στα υποψη σου καποια τμηματα,να απορριψεις καποια αλλα.
Όντως έτσι είναι!! Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω. :)
Απλώς εγώ κατέληξα να είμαι μπερδεμένη από όλη αυτή την αναζήτηση! Πλέον όμως εντάξει νομίζω ότι έχω κατασταλάξει και θα ασχοληθώ με μια επιστήμη που πραγματικά μου αρέσει!
Όσο για το άγχος... εννοείται ότι δεν χρειάζεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Y.Γ.ειναι ο μορινσον και ο κομπειν στην pic σου;;;

ναι τα μανάρια μου :redface:
they're beautiful, sexy and dead!

όσο για τις συμβουλές ευχαριστώ πολύ και όσο για το αγχος δεν μπορώ το έχω :P
εγώ πάντα ήθελα να γίνω αρχιτέκτονας, καταραμένη καθηγήτρια μαθηματικών γυμνασίου που δεν μου έμαθες τίποτα :mad: :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ναι τα μανάρια μου :redface:
they're beautiful, sexy and dead!

όσο για τις συμβουλές ευχαριστώ πολύ και όσο για το αγχος δεν μπορώ το έχω :P
εγώ πάντα ήθελα να γίνω αρχιτέκτονας, καταραμένη καθηγήτρια μαθηματικών γυμνασίου που δεν μου έμαθες τίποτα :mad: :bye:

Αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα πηγαινε εξωτερικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
δεν θέλουν οι δικοί μου να φύγω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
δεν θέλουν οι δικοί μου να φύγω :mad:

Αν όμως βλέπεις ότι στην Ελλάδα δεν βλέπεις μέλλον, θα αναγκαστείς να φύγεις. :)
Και εγώ φέτος γ' λυκείου από τη θεωρητική πρέπει να αποφασίσω τι θα δηλώσω.. Με βλέπω για ιστορικό πρώτα ο Θεός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
δεν θέλουν οι δικοί μου να φύγω :mad:

Αν ειναι το ονειρο σου ομως καλα θα κανεις να τους εξηγησεις πως θελεις να φυγεις.Στο κατω κατω για σπουδες πας.Δηλαδη αν επιλεξεις αλλο τμημα και συνειδητοποιησεις οτι δεν σου αρεσει θα ειναι καλυτερο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αν όμως βλέπεις ότι στην Ελλάδα δεν βλέπεις μέλλον, θα αναγκαστείς να φύγεις. :)
Και εγώ φέτος γ' λυκείου από τη θεωρητική πρέπει να αποφασίσω τι θα δηλώσω.. Με βλέπω για ιστορικό πρώτα ο Θεός. :)

και εμένα για εκεί με βλέπω και μάλιστα θεσσαλονίκη :clapup:
μου είπαν ότι η σχολή στο βόλο θα κλείσει, ισχύει? :hmm:

Αν ειναι το ονειρο σου ομως καλα θα κανεις να τους εξηγησεις πως θελεις να φυγεις.Στο κατω κατω για σπουδες πας.Δηλαδη αν επιλεξεις αλλο τμημα και συνειδητοποιησεις οτι δεν σου αρεσει θα ειναι καλυτερο?:hmm:

για αυτούς πίστεψε με ναι θα είναι :P
και από την στιγμή που πλεον εγώ και τα μαθηματικά είμαστε σαν το ρεύμα με το νερό δεν το βλέπω ούτε να αχνοφαίνεται :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
και εμένα για εκεί με βλέπω και μάλιστα θεσσαλονίκη :clapup:
μου είπαν ότι η σχολή στο βόλο θα κλείσει, ισχύει? :hmm:



για αυτούς πίστεψε με ναι θα είναι :P
και από την στιγμή που πλεον εγώ και τα μαθηματικά είμαστε σαν το ρεύμα με το νερό δεν το βλέπω ούτε να αχνοφαίνεται :worry:

Εχω την εντυπωση οτι στην αρχιτεκτονικη δεν κανεις μαθηματικο-φυσικες.Μονο μαθηματα σχετικα με το τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top