Πανελλήνιες: αντιγραφή ή αξιοκρατία

point

Νεοφερμένος

Η point αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η Giggles που άνοιξε το θέμα δεν αναφέρεται στα σκονάκια που πιθανόν έχει μαζί του ένας υποψήφιος, αλλά σε κάτι πιο οργανωμένο στο οποίο συμμετέχουν και οι καθηγητές του, οι επιτηρητές του, ίσως ακόμα και οι γονείς του με τον τρόπο τους αφού αναφέρεται και σε sms. Θεωρώ βέβαια ότι ο σωστά προετοιμασμένος υποψήφιος, ακόμα κι αν έχει φτιάξει κάποιο σκονάκι, θα διστάσει να το χρησιμοποιήσει.
Είμαι καθηγήτρια και έχω ένα γιο που συμμετείχε στις πανελλαδικές εξετάσεις, ενώ συμμετείχα και εγώ σε αυτές τα προηγούμενα χρόνια ως επιτηρήτρια και βαθμολογήτρια γραπτών. Προφανώς τη μεγαλύτερη ευθύνη, για την οποία αντιγραφή μπορεί να έχει γίνει στις πανελλαδικές εξετάσεις, την έχουν οι Λυκιακές επιτροπές και οι επιτηρητές. Ο μοναδικός λόγος για τον οποίο υπάρχουν εξάλλου είναι η σωστή διεξαγωγή των εξετάσεων. Όσες φορές συμμετείχα στις πανελλαδικές ήμουν σε περιοχή της Αθήνας και οι εξετάσεις διεξάγονταν τυπικά. Για αυτόν το λόγο θεωρούσα ότι περιστατικά αντιγραφής με εμπλοκή καθηγητών, ιδιαίτερα των επιτηρητών, ήταν αδιανόητα. Δυστυχώς φέτος έφτασαν και στα δικά μου αφτιά γεγονότα, που αν είναι αληθινά, με κάνουν να ντρέπομαι που είμαι καθηγήτρια. Δεν αφορούν μεγάλα αστικά κέντρα αλλά μικρότερες περιοχές, όπου υπάρχουν διαφορετικές συνθήκες ζωής.
Οι πανελλαδικές εξετάσεις ανήκουν στους πλέον αξιοκρατικούς θεσμούς στη χώρα μας. Είναι ευθύνη όλων μας να τις διαφυλάξουμε αφού καθορίζουν ουσιαστικά το μέλλον χιλιάδων μαθητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
πραγματικα και αυτο το περιστατικο καθως και αλλα που σημειωθηκαν απλα δεν επρεπε να συμβουν...ακομα και στο σχολειο που εδινα ετυχε καποια ατομα να πηγαινουν τουαλετα οχι μια αλλα τρεις φορες και φυσικα με την αδεια των καθηγητων...φυσικα ολο αυτο απαγορευτηκε την επομένη απο το διευθυντη,αλλα τι να το κανεις αφου ειχαν μεινει μονο δυο μαθηματα και το κακο ειχε ηδη συμβει!ηταν παρα πολυ αδικο,για οσους πραγματικα ειχαν ασχοληθει και αποστηθησει το συγκεκριμενο μαθημα(αοδε)και μεσα σ αυτους βαζω και τον εαυτο μου.τελος παντων ο,τι εγινε εγινε.απλα απως αναφερει και η point πιο πανω ειναι ευθυνη ολων μας,μαζι καθηγητων μαθητων και γιατι οχι και γονεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenoyz

Νεοφερμένος

Η elenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πραγματικά αν το ότι μερικοί πήγαιναν τουαλέτα, για να δουν τα σκονάκια ,το θεωρούμε υπερβολικό, τότε τι να πούμε για την επικοινωνία που λέγεται ότι είχαν ορισμένοι μαθητές με τους καθηγητές τους στην διάρκεια της εξετάσεις. Εκτός από αυτό όσο ανεχόμαστε εμείς οι ίδιοι από τους συμμαθητές μας τα σκονάκια που κάνουν είναι σας να τους παρακινούμε να το συνεχίσουν. Και έμενα μου έχει τύχη αυτό που είπε η Brynja. Όμως επειδή μου συνέβη την πρώτη φορά που έδινα πανελλήνιες...και το έκανε κοπέλα η όποια ήταν εντελώς αδιάβαστη δεν έδωσα σημασία στο όλο θέμα. Το ίδιο όμως έκαναν και οι επιτηρητές! Αφού την πήγαν τουαλέτα κάπου στις 5 φορές και δεν την έλεγξαν παρά την γενικός παράξενη συμπεριφορά της.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΟΔΕ ΠΟΣΟΙ ΑΡΑΓΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ ΣΚΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Πραγματικά αν το ότι μερικοί πήγαιναν τουαλέτα, για να δουν τα σκονάκια ,το θεωρούμε υπερβολικό, τότε τι να πούμε για την επικοινωνία που λέγεται ότι είχαν ορισμένοι μαθητές με τους καθηγητές τους στην διάρκεια της εξετάσεις. Εκτός από αυτό όσο ανεχόμαστε εμείς οι ίδιοι από τους συμμαθητές μας τα σκονάκια που κάνουν είναι σας να τους παρακινούμε να το συνεχίσουν. Και έμενα μου έχει τύχη αυτό που είπε η Brynja. Όμως επειδή μου συνέβη την πρώτη φορά που έδινα πανελλήνιες...και το έκανε κοπέλα η όποια ήταν εντελώς αδιάβαστη δεν έδωσα σημασία στο όλο θέμα. Το ίδιο όμως έκαναν και οι επιτηρητές! Αφού την πήγαν τουαλέτα κάπου στις 5 φορές και δεν την έλεγξαν παρά την γενικός παράξενη συμπεριφορά της.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΟΔΕ ΠΟΣΟΙ ΑΡΑΓΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ ΣΚΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ???
Αφου τους επιτηρητες δεν τους γνωριζουμε ειναι απο αλλα σχολεια .πως ειναι δυνατον να συνεργαζονται με τους μαθητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

point

Νεοφερμένος

Η point αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτό πίστευα κι εγώ. Όμως στις μικρές περιοχές μπορεί να είναι οι καθηγητές του γυμνασίου της ίδιας περιοχής ,αφού θεωρείται άλλο σχολείο, και οι καθηγητές του μπορούν να είναι επιτηρητές. Επίσης πολλές φορές είναι φίλοι με τους γονείς των μαθητών. Γενικά πάντως γνωρίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenoyz

Νεοφερμένος

Η elenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αφου τους επιτηρητες δεν τους γνωριζουμε ειναι απο αλλα σχολεια .πως ειναι δυνατον να συνεργαζονται με τους μαθητες

Κάνεις λάθος! Πολλές φορές το υπουργείο προκειμένου να μην διαθέσει λεφτά για την μεταφορά των επιτηρητών από το ένα μέρος στο άλλο χρησιμοποιεί τους καθηγητές που βρίσκονται σε γειτονικό γυμνάσιο!! Αυτό συμβαίνει κυρίως σε νησιά και γενικά σε απομακρυσμένους τόπους ή αν έχει μεσολαβήσει το γραφείο δευτεροβάθμιας στη συγκεκριμένη περιοχή ! Για σκέψου τώρα ……………δεν είναι πολύ εύκολο να συμβεί ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily74

Νεοφερμένος

Η emily74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ο κολλητος μου πιαστηκε με σκονακι στις πανελληνιες και τον μηδενισαν! δεν πιανει με τιποτα σχολη που να του αρεσει και με το ζορι τον πεισαμε να δωσει και τα υπολοιπα μαθηματα για να βγαλει ενα απολυτηριο και να παρει το πασο. το ειχε ξεπερασει εδω και κατι μερες και ειχε αποφασισει να ξαναδωσει του χρονου μεχρι που ακουσε απο καποιους οτι δεν μπορει να ξαναδωσει για 2 χρονια επειδη τον επιασαν με σκονακι!!!! εγω δεν μπορω να το πιστεψω αυτο! ισχυει οντως τετοιο πραγμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ο κολλητος μου πιαστηκε με σκονακι στις πανελληνιες και τον μηδενισαν! ........ακουσε απο καποιους οτι δεν μπορει να ξαναδωσει για 2 χρονια επειδη τον επιασαν με σκονακι!!!! ....ισχυει οντως τετοιο πραγμα?
Όχι. Πέρα από τον μηδενισμό στο συγκεκριμένο μάθημα, δεν υπάρχει καμία απολύτως άλλη επίπτωση. (Στο πανεπιστήμιο αν σε πιάσουν να αντιγράφεις, ο καθηγητής μπορεί να σου απαγορεύσει να γράψεις για μερικές εξεταστικές).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Διάβασα παραπάνω ότι όσοι "θέλουν" να σπουδάσουν πρέπει υποχρεωτικά να υποστούν τις πανελλήνιες.Το θέλουν βέβαια είναι σε εισαγωγικά αφού στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για αυτούς οι οποίοι βλέπουν τις σπουδές και κατ' επέκταση την εισαγωγή στο πανεπιστήμιο,ως καταναγκαστικό έργο και ως υποχρέωση.Είναι επιλογή σας και το λύκειο και οι πανελλήνιες και οι σπουδές,δεν σας το επιβάλλει κανείς.Δεν λέμε σίγουρα να έχεις το νου σου για τυχόν σκονάκια γύρω σου αλλά καλό θα ήταν εάν υποπέσει κάτι στην αντίληψή σου να το αναφέρεις. Βέβαια,θα γίνεις αποδέκτης της χλεύης και της απαξίωσης ή το λεγόμενο "καρφί" αφού στην ελληνική κοινωνία κυριαρχεί ο αναξιοκρατικός τρόπος σκέψης "Αφού το κάνει ο άλλος,γιατί όχι και εγώ;" ή "Από εμένα περιμένουν να αλλάξει το σύστημα; κτλ.".Τέλος,όσοι είστε με το μέρος όσων αντιγράφουν ή το κάνετε και οι ίδιοι είμαι σίγουρος ότι θα είχατε διαφορετική γνώμη εάν χάνατε τη σχολή των ονείρων σας για 50-100 μόρια από κάποιον που αντέγραψε.Μπορείτε να βάλετε όσες αρνητικές θέλετε, αλλά όποιος δεν αντιγράψει είμαι σίγουρος ότι θα έχει την συνείδησή του καθαρή.Αυτά τα ολίγα λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δηλαδή ρε παιδιά αν κάποιος απο εσάς τα έβρισκε μπαστούνια σε ένα μάθημα και του δινόταν η ευκαιρία να αντιγράψει δεν θα το έκανε λόγω αρχων? Μην τρελαινόμαστε τώρα... Κι έπειτα ο καθένας ας κοιτάει τη δουλειά του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δηλαδή ρε παιδιά αν κάποιος απο εσάς τα έβρισκε μπαστούνια σε ένα μάθημα και του δινόταν η ευκαιρία να αντιγράψει δεν θα το έκανε λόγω αρχων? Μην τρελαινόμαστε τώρα... Κι έπειτα ο καθένας ας κοιτάει τη δουλειά του...

1)Εγώ προσωπικά όχι.Ακόμη και αν δεν υπήρχε η οικονομική δυνατότητα για δεύτερη φορά θα προσπαθούσα μόνος μου.
2)Δουλεία του είναι να αντιγράψει για να περάσει σε μία σχολή ώστε να μην τον κοροϊδεύουν στη γειτονιά του ή στο χωριό του,και να στερήσει τη θέση από κάποιον που πραγματικά θέλει να μπει για να μάθει;
3)Αν πέσουν δύσκολα θέματα δεν θα είναι μόνο για σένα αλλά για την πλειοψηφία,οπότε θα πέσουν οι βάσεις και θα έχεις ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Εγώ αν ήξερα ότι κάποιος άλλος είχε σκονάκι σε πανελλήνιες δε θα είχα κανένα πρόβλημα να το πω στους επιτηρητές. Είμαστε σε έναν διαγωνισμό όπου τυπικά όλοι είμαστε ίσοι, με κοινά θέματα, κοινό χρόνο, αυστηρή υποτίθεται επιτήρηση. Δε θα με περάσει ο άλλος (και όχι μόνο εμένα, οποιονδήποτε) και θα γράψει το ίδιο ή παραπάνω σε ένα μάθημα ή θα μπει στην ίδια σχολή με κάποιον μέτριο ή καλό μαθητή που διάβασε επειδή ήταν έξυπνος και έκανε ένα σκονάκι.

Οξυμένος ανταγωνισμός σε ένα ήδη ανταγωνιστικό σύστημα που θέλοντας και μη μας μετατρέπει σε ρουφιάνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Όχι. Πέρα από τον μηδενισμό στο συγκεκριμένο μάθημα, δεν υπάρχει καμία απολύτως άλλη επίπτωση. (Στο πανεπιστήμιο αν σε πιάσουν να αντιγράφεις, ο καθηγητής μπορεί να σου απαγορεύσει να γράψεις για μερικές εξεταστικές).



Σε ενα μαθημα εχω ακουσει καθηγητη οτι θα παει τον φοιτητη στη γενικη συνελευση του τμηματος.


Οξυμένος ανταγωνισμός σε ένα ήδη ανταγωνιστικό σύστημα που θέλοντας και μη μας μετατρέπει σε ρουφιάνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θελει και ερωτημα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οξυμένος ανταγωνισμός σε ένα ήδη ανταγωνιστικό σύστημα που θέλοντας και μη μας μετατρέπει σε ρουφιάνους.
Αχ! Αυτό το καταραμένο σκοτεινό απρόσωπο σύστημα φταίει για όλα! Εμείς δεν είμαστε γρανάζια του και ποτέ δεν φταίμε σε τίποτα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και ενας δικός μου φίλος πιάστηκε με σκονάκι και μηδενίστηκε, ενώ σε ένα άλλο σχολείο, τα παιδιά έλεγαν μεταξύ τους τα σ-λ,τα πολλαπλής,τα πάντα και δεν τους έκαναν ούτε παρατήρηση. Ακόμα και στη δική μου αίθουσα,όταν δίναμε,επειδή καθόμασταν πίσω πίσω,οι άλλοι δίπλα μου ψιθύριζαν τα σ-λ, αν και δεν κατάφεραν να πουν και πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δηλαδή ρε παιδιά αν κάποιος απο εσάς τα έβρισκε μπαστούνια σε ένα μάθημα και του δινόταν η ευκαιρία να αντιγράψει δεν θα το έκανε λόγω αρχων? Μην τρελαινόμαστε τώρα... Κι έπειτα ο καθένας ας κοιτάει τη δουλειά του...
Ακόμα και να μου έλεγε κάποιος μια μέρα πριν τις εξετάσεις ότι έχει τα θέματα και μπορεί να μου τα δώσει χωρίς δεύτερη σκέψη θα έλεγα όχι.Το βασικότερο από όλα είναι ότι θα ακύρωνα την προσπάθεια που έκανα όλη τη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τι να πω...χαιρομαι που υπάρχουν παιδιά που σκέφτονται έτσι! :) Μεταξύ μας πίστευα ότι όλοι οι υποψήφιοι θα έκαναν τα πάντα για να αποκτήσουν τα θέματα! Πάντως επιμένω ότι οι περισσότεροι είναι δύσκολο να αντισταθούν στον πειρασμό της αντιγραφής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Κραυγαλέο από το δικό μου σχολείο:
Στην Α' Λυκείου μας έκανε μάθημα ένας καθηγητής. Πέρσυ, μεταφέρθηκε σε Λύκειο σε χωριό του νομού. Επομένως, φέτος, μπήκε επιτηρητής σε αίθουσες του δικού μας σχολείου. Σε δύο μαθήματα τον είχα επιτηρήτη και εγώ. Απλά σας λέω ότι, όταν ο δεύτερος επιτηρητής βγήκε από την αίθουσα για μισό λεπτό έγινε το έλα να δεις. Πανελλήνιες και μαλακίες. Ούτε στα ενδοσχολικά δεν γινόταν τόσο "της Πόπης".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος, ίσως το έχω ξαναγράψει: Φέτος στις πανελλήνιες στα Αρχαία ένας μαθητής συνελήφθη να χρησιμοποιεί το κινητό του. Στην απολογία του είπε: "Γιατί να μηδενιστώ; Δεν έκανα τίποτα! Απλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι έγραψα σωστά τη μετάφραση".

..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top